domaće pivo

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#1376 Re: domaće pivo

Post by vukojebina »

Ma ja se tebi divim covjece, sa kakvim entuzijasmom radis sve ovo, i kako ozbiljno pristupas materiji...steta sto ti nisam gdje blize, da ti platim po kile pite, ne zbog dzabalame starog bosanskog piva, nego zato jer si dobar cojk...

U zdravlje...
User avatar
brewer
Posts: 568
Joined: 06/07/2012 17:21
Location: www.volimpivo.ba
Contact:

#1377 Re: domaće pivo

Post by brewer »

vukojebina wrote:Ma ja se tebi divim covjece, sa kakvim entuzijasmom radis sve ovo, i kako ozbiljno pristupas materiji...steta sto ti nisam gdje blize, da ti platim po kile pite, ne zbog dzabalame starog bosanskog piva, nego zato jer si dobar cojk...

U zdravlje...

hehe :D :thumbup:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1378 Re: domaće pivo

Post by Pitarrr82 »

brewer, koju ono ti pitu volis? :mrgreen: :lol: :lol:
User avatar
zvrcak
Posts: 326
Joined: 06/07/2009 00:50

#1380 Re: domaće pivo

Post by zvrcak »

Najbolji prijatelju, imas poruku hahahahah


Salim se, fakat bi volio u svojoj kolekciji od nekoliko desetaka piva imati i ovu... HVALA :)
kOmpir
Posts: 662
Joined: 11/11/2010 03:03

#1381 Re: domaće pivo

Post by kOmpir »

Prije svega, svaka čast na trudu i privrženosti. Iako nisam neki pivopija a ni nemam neku naviku ispijanja alkohola uvijek se nađem u analiziranju onog što jedem i pijem (ovo drugo pogotovo). Moja strast je zapravo čaj - svakodnevno ga pijem, degustiram i recenziram, evo ima već koja godina. Prije čaja sam se interesovao za proizvodnju sira sa plemenitom plijesni što baš i nije jeftin hobi tako da sam odustao u startu.

Prije nekoliko mjeseci naletio sam na blog jednog kanađanina koji degustira (pazi sad): čaj, kafu i pivo :D

Pratiću temu i blog, a jednog dana bi volio i probati tvoja piva (mahsuz što bi rekli :D ).

Samo nastavi :thumbup:
- Alen
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#1382 Re: domaće pivo

Post by Not My Idea »

Cim sam vidjela naslov na portalu, sjetila sam se ove teme :)


@brewer, cestitam! Svaka cast :thumbup:
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#1383 Re: domaće pivo

Post by PapakizSarajeva »

Not My Idea wrote:
Cim sam vidjela naslov na portalu, sjetila sam se ove teme :)


@brewer, cestitam! Svaka cast :thumbup:
Heh, tek nakon danasnje vijesti na portalu vidjeh da postoji ova tema ... @brewer, stvarno ti se divim, svaka cast ... Hobby ti je fantastican. Znam koliko iziskuje stalnog "cackanja", trazenja i otkrivanja neceg novog, tebi nepoznatog iz oblasti tvog hobby-a.

I sam sam ti slican, samo sto je moj hobby vise usmjeren deljanju, hoblanju, blanjanju ... Vjerujem da i ti dozivis nevjerovatno zadovoljstvo kada napravis upravo ono sto si zamislio. A prava satisfakcija je kada oni koji se razumiju u oblast tvoga hobby-a, prepoznaju sve kvalitete onoga u sto si ulozio trud.

Cestitam, samo naprijed ... Ne dozvoli da te ikakavi "mahalski" skeptici i "dezurni" kriticari svega iz svoje mahale ( 'ta ce ba Dzeko ... ) ikada obeshrabre.

Nego, kako se moze probati ovo tvoje pivo ? Stvarno bih volio osjetiti njegov okus, i pohvaliti se prijateljima "pivoljupcima" (kojih imam jako mnogo) da sam pio najbolje pivo na Balkanu (a mora biti takvo, jer je "rucne" izrade) ...
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#1384 Re: domaće pivo

Post by HaHaHa2 »

Not My Idea wrote:
Cim sam vidjela naslov na portalu, sjetila sam se ove teme :)


@brewer, cestitam! Svaka cast :thumbup:
:thumbup: :thumbup:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#1385 Re: domaće pivo

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ja se iskreno nadam da ces kralja pozvati na jednu flasu...jer ipak je to pivo iz moje dinastije :D :lol:

haj Ž
User avatar
skahu
Posts: 225
Joined: 14/03/2007 18:12
Location: Rajvosa

#1386 Re: domaće pivo

Post by skahu »

Nisam znao za ovu temu, pročitao sam tek do 10 strane.
Moram dalje čitati.
živjeli forumaši
sorted
Posts: 580
Joined: 05/03/2012 11:56

#1387 Re: domaće pivo

Post by sorted »

brewer wrote:danas je flaširano prvo bosanskohercegovačko pivo po srednjevjekovnoj recepturi. nakon puno proučavanja literature, te konačno isprobavanja desetina različitih kombinacija biljaka, došao sam do ove kombinacije, odnosno recepta. odmah da vam razbijem iluzije, ovo je SAMO ZA RAJU i ne namjeravam (za sad) živjeti od ovoga.

da biste dobili jednu ovakvu bocu, morate biti moj prijatelj, zato očekujem izljeve prijateljstva :D zajebajem se, samo mi platite po kila pite.

p.s.

desni klik na sliku pa open in new tab da biste sve vidjeli

Image
:thumbup:
Da zivimo u zdravom i svjesnom drustvu, i da su na funkcijama normalni ljudi a ne klero-fasisti i ostala bagra, po svim parametrima logican slijed bi bio da ovo postane najjaci bosanski brend.
Ko zna, mozda nekad to i dozivimo.
User avatar
MaxPayne
Posts: 528
Joined: 02/06/2012 20:25

#1388 Re: domaće pivo

Post by MaxPayne »

svaka čast care,pivili!!! :mrgreen:
alpashinac
Posts: 22
Joined: 04/12/2011 18:38

#1389 Re: domaće pivo

Post by alpashinac »

Vec duze vrijeme planiram da pocnem proizvoditi svoje pivo. Kao prvo mnogo je zdravije, kao sto si i sam naveo (brewer), okus je fenomenalan a i stvarno uzivam u pivu i veliki sam pivopija. Tako da su to sve neke stvari koje me vuku ka tome. Uglavnom, zelim da ti se zahvalilm za temu i nadam se da cemo jednog dana u skorijoj buducnosti razmjeniti koju flashu :D
alpashinac
Posts: 22
Joined: 04/12/2011 18:38

#1390 Re: domaće pivo

Post by alpashinac »

vukojebina wrote:Ma ja se tebi divim covjece, sa kakvim entuzijasmom radis sve ovo, i kako ozbiljno pristupas materiji...steta sto ti nisam gdje blize, da ti platim po kile pite, ne zbog dzabalame starog bosanskog piva, nego zato jer si dobar cojk...

U zdravlje...
Podpisujem :thumbup: :thumbup:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1391 Re: domaće pivo

Post by Eborg »

Da priupitam stručnjake - kolika je razlika u pivi u inostranstvu i istog branda koji se toči ovdje? Npr. "Heineken" koji se toči po Hrvatskoj i sl. - je li to u suštini drugačije ambalažirano "Karlovačko" ili prate neku propisanu recepturu ali sa istim sastojcima kao i za svoje domaće pivo?
drache
Posts: 16
Joined: 21/04/2013 16:30

#1392 Re: domaće pivo

Post by drache »

Heineken nije karlovačkom ni prinjeti.Ne volim hajnekea,ko voda jbt 8)
frngla
Posts: 3225
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#1393 Re: domaće pivo

Post by frngla »

Eborg wrote:Da priupitam stručnjake - kolika je razlika u pivi u inostranstvu i istog branda koji se toči ovdje? Npr. "Heineken" koji se toči po Hrvatskoj i sl. - je li to u suštini drugačije ambalažirano "Karlovačko" ili prate neku propisanu recepturu ali sa istim sastojcima kao i za svoje domaće pivo?
Sav postupak je isti kao i Holandiji
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1394 Re: domaće pivo

Post by Pitarrr82 »

Vjerujem da je isti postupak jer ako uzmu licencu moraju se toga i drzati, s tim da mnoge uvozne pive nisu iste ovdje i vani, od Guinness-a pa nadalje...
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1395 Re: domaće pivo

Post by Eborg »

Kako to? Jos se ja slomih da nadjem "Guinness" ali nigdje ga, koliko znam on se ne puni nigdje ovdje.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1396 Re: domaće pivo

Post by Pitarrr82 »

Eborg wrote:Kako to? Jos se ja slomih da nadjem "Guinness" ali nigdje ga, koliko znam on se ne puni nigdje ovdje.

I ne mislim da se puni ovdje nego na onaj koji se prodaje ovdje bilo to u limenkama ili toceni, totalno je drugaciji ukus onog koji sam probao ovdje i recimo u UK...

Sad, da li oni salju u BiH i slicno neku trecu klasu ili sta nemam pojma...
Jaallee
Posts: 1
Joined: 17/05/2013 19:26

#1397 Re: domaće pivo

Post by Jaallee »

Da li neko zna kako kako kontaktirati brewer-a, jer ovdje mi ne odgovara na PP???
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1398 Re: domaće pivo

Post by Pitarrr82 »

Jaallee wrote:Da li neko zna kako kako kontaktirati brewer-a, jer ovdje mi ne odgovara na PP???

Probaj se reg na onu stranicu koju je napravio pa mu se tamo javi...


P.S. Meni stigle 3 razlicite pive iz Svedske, vidjecemo vrijede li cemu :D
User avatar
djulba
Posts: 614
Joined: 15/05/2007 14:52
Location: TUZLA
Contact:

#1399 Re: domaće pivo

Post by djulba »

Jaallee wrote:Da li neko zna kako kako kontaktirati brewer-a, jer ovdje mi ne odgovara na PP???
http://volimpivo.ba/index.php

On ti je na ovom forumu pivska musica.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#1400 Re: domaće pivo

Post by Pitarrr82 »

djulba wrote:
Jaallee wrote:Da li neko zna kako kako kontaktirati brewer-a, jer ovdje mi ne odgovara na PP???
http://volimpivo.ba/index.php

On ti je na ovom forumu pivska musica.

Ma da, poslao sam mu ja vec na PP, nesto ne znam jel dozvoljeno postavljati linkove... :D
Post Reply