Dom mladih - Skenderija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
van Basten
Posts: 7552
Joined: 21/09/2006 02:59

#76

Post by van Basten »

nek se obnavlja... uvijek će biti onih koji će podržavati urađeno i onih koji neće... što se mene tiče, bitniji mi je repertoar prilikom odlučivanja otići u dom mladih ili ne (i ne samo tamo). Znači od toga ko bude održavao koncert zavisiće i to hoće li mene biti u domu mladih a ne od toga imam li tuš u wc-u ili na šolji već odavno nema daske (iako je bolje ako ima tuš, za svaki slučaj :lol: )
lindjo
Posts: 469
Joined: 06/06/2006 02:08

#77

Post by lindjo »

alma cardzic je razvalila ....delirij u publici


HOCEMO HAKALU !!!
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#78

Post by Bosanac_21 »

lindjo wrote:alma cardzic je razvalila ....delirij u publici


HOCEMO HAKALU !!!
...zalud zivim bez tebe
pruzam ruke, trazim te
a da me boli, boli me
zalud zivim bez tebe 8-)
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#79

Post by štzngrm »

rado bih se zaposlio ali ne mogu od vas i vama sličnim, pa hebote cijela država vam je u rukama- izađite ponekad iz vaših tvrđava, prošetajte ulicama-vi živite u paralelnom svijetu
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#80

Post by BHG »

štzngrm wrote:rado bih se zaposlio ali ne mogu od vas i vama sličnim, pa hebote cijela država vam je u rukama- izađite ponekad iz vaših tvrđava, prošetajte ulicama-vi živite u paralelnom svijetu
pojasni nas i nama slicnim!
i sta bi ti to volio da radis kad zavrsis skolu...
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#81

Post by štzngrm »

da ti hebe. mamu
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#82

Post by žena zmaj »

Halo, nije to tema ove emisije... :shock:
sicx
Posts: 99
Joined: 13/07/2003 00:00

#83

Post by sicx »

evo skenirani text iz dana...malo baca u depru ali potpisujem svaku recenicu :-?
http://www.sicx.info/dani.jpg
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#84

Post by prleitihi »

mislio sam da njen članak nikad neću pohvaliti..ali eto..zajeb'o sam se.. :oops: :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#85

Post by ahmed&nedzad »

prleitihi wrote:mislio sam da njen članak nikad neću pohvaliti..ali eto..zajeb'o sam se.. :oops: :D
Čičak je ipak velika legenda, da bi ga jedna ovakva osoba odrasla na ''Munjama'' mogla ovako pljuvati. :oops:
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#86

Post by Blueboy- »

TIFA, Hari mata hari, Merlin, Fazla, Zdravko clolic, Indeksi, Zabranjeno pusenje.

Ovo je danas neki od rezultata nekadasnjeg doma mladi. Ovake rezultate ce vjerovatno i u buduce donositi. Podrzavam svaki vid ove gradnje, jer ce koliko toliko dati mjesta i prostora mladima da stvaraju nesto novo, da malo sebi olaksaju tesku svakodnevnicu.

Ujedno drago mi je da ce se napokon stvoriti prostor gdje ce se razvijat zdrava muzicka scena. Odlicno ce odgovoriti na turbo-primitivni-genocid poput umjetnicki imena Srbije: Jane, Brzi, laki, kuki, stoja, mila, karlevusa (bolje joj da grudnjake reklamira), sneki, jami, dj. krmak, saki, viki i najveci medju ljima ero ojdanic (mislim da se tako pise). Hit stoljeca " znam te pusko kad si pistolj bila" :roll:

Naravno gdje bi ovo sve nabrojo a da ne zabiljezim bosasku kelly family: Gegaj-folk-umjetnici, mada ih ima jos i na nasim prostorima, ne nabraja mi se vise.
štzngrm (citat):
rado bih se zaposlio ali ne mogu od vas i vama sličnim, pa hebote cijela država vam je u rukama- izađite ponekad iz vaših tvrđava, prošetajte ulicama-vi živite u paralelnom svijetu
Uh pa svoje slabosti je najlakse prepisat na drugog! Tipicni bosanac, sav svoj neuspjeh opravdava sa nekim ko je postigo bilo koji uspjeh na tvoj licni racun, ili zenu pretuces jer nemas ni za pive.
Tipovi popud tebe su toliko nesigurni i tolike pizde da tesko priznaju svoje sve poraze u zivotu. Nije niko budala da tako primitivnog stvora i primi na poso.
funaki
Posts: 707
Joined: 23/11/2006 08:11

#87

Post by funaki »

Blueboy- wrote:TIFA, Hari mata hari, Merlin, Fazla, Zdravko clolic, Indeksi, Zabranjeno pusenje.

Ovo je danas neki od rezultata nekadasnjeg doma mladi. Ovake rezultate ce vjerovatno i u buduce donositi. Podrzavam svaki vid ove gradnje, jer ce koliko toliko dati mjesta i prostora mladima da stvaraju nesto novo, da malo sebi olaksaju tesku svakodnevnicu.

Ujedno drago mi je da ce se napokon stvoriti prostor gdje ce se razvijat zdrava muzicka scena. Odlicno ce odgovoriti na turbo-primitivni-genocid poput umjetnicki imena Srbije: Jane, Brzi, laki, kuki, stoja, mila, karlevusa (bolje joj da grudnjake reklamira), sneki, jami, dj. krmak, saki, viki i najveci medju ljima ero ojdanic (mislim da se tako pise). Hit stoljeca " znam te pusko kad si pistolj bila" :roll:

Naravno gdje bi ovo sve nabrojo a da ne zabiljezim bosasku kelly family: Gegaj-folk-umjetnici, mada ih ima jos i na nasim prostorima, ne nabraja mi se vise.
štzngrm (citat):
rado bih se zaposlio ali ne mogu od vas i vama sličnim, pa hebote cijela država vam je u rukama- izađite ponekad iz vaših tvrđava, prošetajte ulicama-vi živite u paralelnom svijetu
Uh pa svoje slabosti je najlakse prepisat na drugog! Tipicni bosanac, sav svoj neuspjeh opravdava sa nekim ko je postigo bilo koji uspjeh na tvoj licni racun, ili zenu pretuces jer nemas ni za pive.
Tipovi popud tebe su toliko nesigurni i tolike pizde da tesko priznaju svoje sve poraze u zivotu. Nije niko budala da tako primitivnog stvora i primi na poso.
:thumbup:
User avatar
baby_angel
Posts: 508
Joined: 01/08/2006 12:52

#88

Post by baby_angel »

Ma ne znam... Meni je to sve nekako previse fensi...
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#89

Post by štzngrm »

blueboy--šta da ti kažem, nick ti sve govori
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#90

Post by štzngrm »

bluegirl-i tvoj tata je ministar?
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#91

Post by štzngrm »

primitivan stvor je onaj ko od doma mladih u 2007. godini očekuje novog fazlu, tifu, harija......
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#92

Post by Blueboy- »

primitivan stvor je onaj ko od doma mladih u 2007. godini očekuje novog fazlu, tifu, harija......


Bolje vjerovat u to nego slusat ovo danasnje smece, tu nema traga od muzike.. Ali bar ce onaj sarajlija koji to zelio imati neke uslove da nesto ostvari i da nesto pokusa. Ne goni te niko da ista pokusavas, zasto onda kvariti drugima!!! Dom mladi je za one koji zele i hoce.


blueboy--šta da ti kažem, nick ti sve govori


Kad vec pises pisi nesto vezano za temu, a moj nick moja privatna stvar.
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#93

Post by furlan »

Jedan bezuspjesni pokusaj da se ozivi nesto sto je davno umrlo.Bolje bi bilo da je ostalo samo u sjecanju, a ovako moze samo da skrnavi uspomene nekim generacijama.Nema to veze sa nekadasnjim Domom mladih.
Koliko me sjecanje sluzi nepoznate male neafirmisane grupe su imale sasvim neke druge prostore u Sarajevu a tek onda su dolazile u Dom mladih kao predgrupe poznatim afirmisanim jugoslovenskim bendovima.Sto se tice sarajevskih bendova njihova mjesta u pocetku su bila Kuk, Sloga, Trasa i tamo za moj ukus imali daleko bolje svirke nego u Domu mladih.
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#94

Post by Blueboy- »

Jedan bezuspjesni pokusaj da se ozivi nesto sto je davno umrlo.Bolje bi bilo da je ostalo samo u sjecanju, a ovako moze samo da skrnavi uspomene nekim generacijama.Nema to veze sa nekadasnjim Domom mladih.
Koliko me sjecanje sluzi nepoznate male neafirmisane grupe su imale sasvim neke druge prostore u Sarajevu a tek onda su dolazile u Dom mladih kao predgrupe poznatim afirmisanim jugoslovenskim bendovima.Sto se tice sarajevskih bendova njihova mjesta u pocetku su bila Kuk, Sloga, Trasa i tamo za moj ukus imali daleko bolje svirke nego u Domu mladih.
Od sjecanja se nemoze ziviti! Ovaj dom mladi garant nece nikad biti poput onog starog, to niko i ne trazi, nemisle se klonirat neka dostignuca tu :D
Mislim da objektat nikako nije od viska, danas su druga vremena, neki novi trendovi i objekat je idealan za sve vrste manifestacija, skupova i druzenja..
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#95

Post by rashomon »

kao, npr. vjenčanja subotom...
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#96

Post by Topla voda »

ma jasta.tako ce ti i biti
cuj alma cardzic :sad:
kad ce ona selma ,sto bi joj bolje bilo da violinu svira, imat koncert??
presmijesno!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#97

Post by mIRCerka »

Davorin je zaslužio da Dom mladih nosi njegovo ime
Predsjedavajući Skupštine KS Denis Zvizdić će podržati inicijativu - Pjevač i Kinđe bi opet bili jedan pored drugog
16.10.2007. 09:58

Sportsku dvoranu u Skenderiji krasi ime Mirze Delibašića Kinđeta, pa neka Davorinovo ukrasi i najljepše kultno mjesto u našem gradu Dom mladih. Ovu inicijativu će direktor Nuko Grebović i članovi KK Željezničar uputiti Skupštini Kantona i poslanicima.

- Davorin Popović i Mirza Delibašić bili su dugogodišnji prijatelji i velikani po kojima su Sarajevo i naša zemlja bili prepoznatljivi u svijetu. Zbog toga su zaslužila da, kao nekad, opet budu rame uz rame - sa sjetom je kazao Grebović.

Denis Zvizdić, predsjedavajući Skupštine KS, kaže da ideja o promjeni naziva treba biti dostavljena Ministarstvu privrede KS koje će je dalje proslijediti Komisiji za spomen obilježavanje historijskih događaja i ličnosti.

- Podržat ću ovako bitnu inicijativu zbog toga što je Davorin to svojim djelima zaslužio. Kad god spominjemo jednog od njih, odmah pomislimo i na drugog. Vezala ih je neraskidiva prijateljska nit. Imaju svoj park, simulaciju bisti pa neka imaju svoju dvoranu i dom - smatra Zvizdić.

Najljepše pjesme

I dogradonačelnik Predrag Mitrović ističe da ovaj prijedlog treba, bez razmišljanja, što prije usvojiti.

- Davorin je svoje prve i najljepše pjesme otpjevao u Domu mladih. Brojne Sarajlije su zbog njega i "Indexa" dolazile na igranke. To je nešto što treba nositi spomen na njega - ističe Mitrović.


Autor: A. Krcić
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#98

Post by uvjek dobar gost »

Slažem se samo u tom slučaju il tad u na tom mjestu ne bi smjela nastupati Šemsa Suljaković i njoj slični.. odnosno objekat bi se trebao stvarno prepustiti "mladinma" da od njega naprave samoodrživ centar za omladinu u kojem će svoje mjesto naći bendovi, muzičari, umjetnici, glumci čak... a ne kojekakva snimanja nekih emisija na mahalskim televizijama....
Nije jedini način da se računi plate da se prostor prepusti folku, šundu i papanluku... ili jeste???
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#99

Post by mIRCerka »

uvjek dobar gost wrote:Slažem se samo u tom slučaju il tad u na tom mjestu ne bi smjela nastupati Šemsa Suljaković i njoj slični.. odnosno objekat bi se trebao stvarno prepustiti "mladinma" da od njega naprave samoodrživ centar za omladinu u kojem će svoje mjesto naći bendovi, muzičari, umjetnici, glumci čak... a ne kojekakva snimanja nekih emisija na mahalskim televizijama....
Nije jedini način da se računi plate da se prostor prepusti folku, šundu i papanluku... ili jeste???
To i ja rekoh neki dan pa me napadose mashala...

Ne sjecam se kad je neko iz reda MLADIH imao koncert tamo....
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#100

Post by uvjek dobar gost »

mIRCerka wrote:
uvjek dobar gost wrote:Slažem se samo u tom slučaju il tad u na tom mjestu ne bi smjela nastupati Šemsa Suljaković i njoj slični.. odnosno objekat bi se trebao stvarno prepustiti "mladinma" da od njega naprave samoodrživ centar za omladinu u kojem će svoje mjesto naći bendovi, muzičari, umjetnici, glumci čak... a ne kojekakva snimanja nekih emisija na mahalskim televizijama....
Nije jedini način da se računi plate da se prostor prepusti folku, šundu i papanluku... ili jeste???
To i ja rekoh neki dan pa me napadose mashala...

Ne sjecam se kad je neko iz reda MLADIH imao koncert tamo....
Jednoj ekipi je rečeno da jedino može svirati na stepenicama.....

Studijski prostor, produkcijski, prostor za vježbanje, dizajn, alternativno pozorište.... koncerti, inovativne tehnologije... ali ne .... neki to vole vruće.... :x
Post Reply