Dom mladih - Skenderija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#51

Post by pitt »

Necu vise tita mi....sve je seha kriv :D

nego fakat me interesuje tko ce biti nadlezan za odobravanje dvorane izvodjacima? :roll:
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#52

Post by žena zmaj »

E, vidis, to bih i ja voljela znati. I kad doznamo, predlazem da uticemo na njegovu odluku u pravilnoj selekciji i odabiru izvodjaca... Slazes li se?
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#53

Post by rashomon »

Postoje glasine, ali to ne smijem govoriti!

Odmah će mi provaliti identitet!
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#54

Post by žena zmaj »

Seha, sine, tebi zaboravih napisati da je zbog takvih kao sto si ti i propalo masu dobrih prostora i mjesta za izlazak. Nadam se da se to nece desiti i
ovaj put. Nije mi jasno zasto se obracas nama kao "vi", je li to znaci da si ti onaj koga to ne zanima, ne zabrinjava, ne zeli da zna?? Nisi mlad? I jos nesto, otvorih ovu temu sa namjerom da se nesto poduzme sa ovim novim prostorom za mlade...
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#55

Post by pitt »

žena zmaj wrote:E, vidis, to bih i ja voljela znati. I kad doznamo, predlazem da uticemo na njegovu odluku u pravilnoj selekciji i odabiru izvodjaca... Slazes li se?
Nije da sam pesimist, al me je strah da ko god da je ta osoba (ili vise njih) krenu sa dobrom namjerom u startu, al kako vrijeme odmakne (i u zavisnosti od posjecenosti) ne pocnu izdavat pare onima koji plate dobro ( a zna se koja je to vrsta muzike).....i onda se desi ono sto je seha opisao. :roll:
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#56

Post by rashomon »

A mislim, ako se na zidu nalaze slike Hari Mata Harija i Severine, šta treba očekivati da se desi!
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#57

Post by žena zmaj »

Naravno da je sve to za ocekivati, ali mislim da smo mi tu da promijenimo situaciju ako ona krene nezeljenim smjerom...na ovaj ili onaj nacin...
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#58

Post by johnnykola »

zivimo u blagostanju, ko ce primiti penziju manju
zivimo u supku svijeta, svako svakom ovdje smeta
za nas grad kazu metropola, a ustvari nije ni do pola
tri nacije tri vjere, ko ce vise novca da opere
MZ Stup
Posts: 2
Joined: 23/01/2007 09:43
Location: Sarajevo

#59 Re: Dom mladih - Skenderija

Post by MZ Stup »

žena zmaj wrote:Nadam se da ste imali priliku vidjeti kako izgleda novi, renovirani, obnovljeni Dom mladih, pa hajde da mi kazete kako vam se svidja? Sta mislite da li ce to postati novo okupljaliste mladih? Da li ce vratiti nekadasnji znacaj ovog objekta u nas grad kada je u pitanju muzicka scena?
Rado bih postavila slike, ali ih nemam...:) Mozda neko ima, pa ga molim da to i ucini umjesto mene.
Dom mladih - uloženo 5 miliona KM otetih od BiH sirotinje putem PDV - NOVO MJESTO ZA DROGIRANJE I ALKOHOLISANJE.

Bolje bi bilo da su te pare uložili u:

1) Razvijanje Sporta
2) Centre za liječenje od ovisnosti
3) Stambeno zbrinjavanje mladih
4) Školovanje i stipendije

SRAMOTA!
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#60

Post by žena zmaj »

A nisi se zapitao sta se desilo sa ostalim milionima miliona koji su otisli u privatne kuce, vikendice, aute, putovanja, privatne skole, fakultete itd. - e to je sramota!!! Ovih 5 miliona je bar otislo na rekonstrukciju objekta koji je nekad nesto znacio i za njih bar znas da su tu utroseni...
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#61

Post by debela »

zmajice, ne se sekirati. seha je daleko od sa i bih i puca mu neka stvar za dom mladih. samo te podjebava :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#62

Post by Svemirski_Jebach »

Šeha wrote:
žena zmaj wrote:Zachata li se tema ikad?? :roll:
Ma tema je bona zavrsena davno... Jos jedan poraz mladih i progresivnih. Zli skorojevici, tatini sinovi i kceri, guzonje i sponzoruse su vam oduzeli jos jedan prostor i vi, kao i obicno, necete uciniti nista po tom pitanju...


:D :) :-)
hoce, kako nece, pozvace policiju da ih premlati :roll:

btw nije namjenjeno zenizmaju neko nekim drugim...

A sad na temu:

ne vidim dobro enterijer doma mladih - kako mi se cini podsjeca na neke sminkeraj barove sa onom kozom i bijelom bojom - stvarno zalosno i jadno.

Al hajd, svako svoje zna. vlast najbolje zna sta je dobro za nas, kao i policija.
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#63

Post by žena zmaj »

debela wrote:zmajice, ne se sekirati. seha je daleko od sa i bih i puca mu neka stvar za dom mladih. samo te podjebava :D
Hvala, debela, srce si...ljubim te! :oops: Ma, ne sekiram se ja za Sehu, lako mi je za njega, nego eto...

A jeste sminka uredjen interijer, ali sta je tu lose? Mislim, ja nisam sminka, niti se furam na sminku, samo kazem da je bolje i da je tako uradjeno nego nikako. Ma, nama ne valja da je fucking natuzzi namjestaj unutra, ne valja nam ovako ni onako. Bi li bilo bolje da je unutra sve crno, tmurno i izderano? Pa, naravno da je napucano, i dobro je dok je tako. Ali nece zadugo ostati uz ponasanje danasnjeg svijeta i omladine, da Bog da da se odrzi ta koza prva dva koncerta koja se tamo budu odrzala...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#64

Post by BHG »

zna li ko kad pocinje koncert veceras u domu mladih?
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#65

Post by black_noke »

BHG wrote:zna li ko kad pocinje koncert veceras u domu mladih?
u 8 navodno
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#66

Post by prleitihi »

Je li ono Alma Čardžić pjevala na otvaranju? :-)
Pa onda je komotno mogla i Selma Bajrami.
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#67

Post by štzngrm »

za omladince koji skaču na muziku sarajevo parti benda i na ostala sranja i ne treba ništa bolje- nije dom mladih nego dom starih
imaju trideset ljudi u osiguranju, a na podiju se ne smije pušiti-
još malo pa te neće pustiti unutra bez kravate i tako uštiman po mjeri pedesetogodišnjaka omladinci će vrištati uz muziku uz koju su vrištali njihovi starci-
zaostalo sve jebiga, umjesto naprijed mi u rikverc
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#68

Post by štzngrm »

sinoć sam bio na koncertu u domu mladih i malo se iznenadio kad sam skonto da su ljudi u sedemdestim godinama u istom prostoru bili progresivniji od ovih današnjih, kako na bini, tako i u publici
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#69

Post by štzngrm »

i da, u ponudi u domu mladih su i kolači-
fino tufahiju u ruke i na koncert, tako treba
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#70

Post by štzngrm »

a u wc imaju tuš jebote-
znači tuš, kolač i na koncert
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#71

Post by BHG »

fala Bogu da je super!...po prvi put, nakon dugo dugo godina, sam zadovoljan necim novim-starim sto ovaj grad ima da ponudi...citav dom izgleda fantasticno...i neka je napucan i usminkan...i nek ima 30 ljudi u obezbjedjenju (kakvi mi ljudi znamo bit i 50 ih nebi bilo malo)...i metal detektor...sve u svemu ono je extra prostor i nadam se da ce biti kvalitetno iskoristen...a "kriticara" (barem onih nekompetentnih) ce uvjek biti...kad se otvori rupa nevalja rupa je...kad se otvori nesto novo i napucanije nevalja ni to...previse je usminkano....pa nevalja ono...pa jebote ono...helem nikad nista nevalja ali razumljivo je to jer ljudi se svakako nemaju cim pametnim bavit pa onda barem da filozofiraju i pljuju po svom...takvi smo kakvi smo... :x
kilam
Posts: 259
Joined: 19/01/2005 01:13
Location: memlijash

#72

Post by kilam »

Jaguar84 wrote:Slazem se u potpunosti.Imam osjecaj da ti ljudi i ne izlaze van.Sve im smeta,i rupe kao sto kazes i napucana mjesta!Pa neznam sta im onda valja.U onakvom prostoru se ne bi postidile i najbolje grupe da sviraju i najaci dj-i!i nadam se da ce i biti takvih desavanja
ovo se ceka... nadam se da ce cicak imat sluha za to (il ko vec odlucuje)
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#73

Post by štzngrm »

dobro ljudi smirite se, pozdravite svoje tate kantonalne ministre
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#74

Post by BHG »

štzngrm wrote:dobro ljudi smirite se, pozdravite svoje tate kantonalne ministre
mi smo mirni jer ocito ovakav prostor ide nama u korist...ti si dezurni kriticar...mozda bi se trebo zaposlit i postati produktivniji clan ove zajednice a onda ces mozda i tudji rad malo vise cijeniti
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#75

Post by Svemirski_Jebach »

ima li ko slike unutrasnjosti? Ali da se fino vidi please...da i mi koji smo daleko vidimo to.
Post Reply