Dom mladih - Skenderija

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#1 Dom mladih - Skenderija

Post by žena zmaj »

Nadam se da ste imali priliku vidjeti kako izgleda novi, renovirani, obnovljeni Dom mladih, pa hajde da mi kazete kako vam se svidja? Sta mislite da li ce to postati novo okupljaliste mladih? Da li ce vratiti nekadasnji znacaj ovog objekta u nas grad kada je u pitanju muzicka scena?
Rado bih postavila slike, ali ih nemam...:) Mozda neko ima, pa ga molim da to i ucini umjesto mene.
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#2

Post by bpsang »

sve je uradjeno ok samo mislim da bje trebalo izabrati bas onu boju koja je bila, a sto se tice muzicke scene, mislim da to ostaje u istoriji jer prvo ste se zbivalo u Domu Mladih u onom krugu i na scenu su izrastala mnoge muzicke zvijezde koje su sad vec legendarne , kao sto su Bijelo Dugme , COD ,Indexi.Teska Industrija te mnogobrojne druge grupe iz Sarajeva pa i sire
pa festivali koji su trajali po tri dana i okupljajuci sve znane grupe bivse YU scene.
Da bi se to ponovilo treba dosta truda i korektnosti medju publikom.
ja toliko, evo u prilog dvije slike. :)
Image

Image
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#3

Post by uvjek dobar gost »

Zavisi kakva će se raja početi okupljati u Domu mladih... mada u svim slučajevima grad je na dobitku... ,a neke slike što sam vidio po novinama .(unutrašnjosti).. napucan je prostor pravo, schminka prava.... aferim !
User avatar
AfromMann
Posts: 481
Joined: 24/01/2007 13:57
Location: Grad bez boje

#4

Post by AfromMann »

To ce biti podruznica CH Villa Park-a!Samo ne znam dje ce krkani parkirati nove bolide,mozda kod tete razapete!!!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#5

Post by uvjek dobar gost »

I u tom slučaju neće biti loše... kontam da će spasti pritisak sa nekih lokala i da će grad opet biti na dobitku... tad bih i ja nakon dugo godina mogao negdje malo izaći... ili se varam...
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#6

Post by Santos »

Uf kad se sjetim doma mladih.Kaktus pa stafeta pa koncerti,ma nesmijem se ni sjetit kako je dobro bilo.Sve to je bilo unisteno tamo neke 1989 tako nesto kad su poceli dolazit jalijasi i plesat uz disko muziku a majice zavrnuti rukavi do ramena da se vidi miska.E sad vi koji cete ponovo to da obnovite nedozvolite raznoraznim krkanima da vam to sjebu.Zivio dom mladih a ja cu svratit samo da me zelja mine.
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#7

Post by ins »

Vidjet cemo, rano je za govoriti. Najvise zavisi od toga ko ce voditi programsku politiku, a potom i ko ce voditi sank i odabrati osoblje, itd, itd...

Dom mladih je strasno bitan za Sarajevo zbog svoje "srednje" velicine, jer popunjava prostor izmedju Sloge koja je isuvise mala za komercijalne projekte, i Skenderije i Zetre koje su nedostizan zalogaj za 99,999999% promotora. Dom mladih sa svojih 2000-2500 moze svaki koncert uciniti profitabilnim, znaci da se plati izvodjac, avio karte, smjestaj i da ostane solidna kolicina para poslije toga.
Osim ako promotor nije Marijo Pejic, ili slicni ubleasi, zbog kojih bi se vjerovatno i Radio Music Hall zatvorio? :x
Dendrlix
Posts: 1109
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#8

Post by Dendrlix »

ins wrote:Vidjet cemo, rano je za govoriti. Najvise zavisi od toga ko ce voditi programsku politiku, a potom i ko ce voditi sank i odabrati osoblje, itd, itd...

Dom mladih je strasno bitan za Sarajevo zbog svoje "srednje" velicine, jer popunjava prostor izmedju Sloge koja je isuvise mala za komercijalne projekte, i Skenderije i Zetre koje su nedostizan zalogaj za 99,999999% promotora. Dom mladih sa svojih 2000-2500 moze svaki koncert uciniti profitabilnim, znaci da se plati izvodjac, avio karte, smjestaj i da ostane solidna kolicina para poslije toga.
Osim ako promotor nije Marijo Pejic, ili slicni ubleasi, zbog kojih bi se vjerovatno i Radio Music Hall zatvorio? :x
Aha, 2500 al prije renoviranja. Stage je pojeo 1/6 prostora. Na podij moze stati najvise 500-600 ljudi. Svugdje okolo su postavljene garniture i secije za sjedenje. Prostor jeste sminka, ali je IMHO pokvaren. Napravljen je neki ekskluzivni prostor sa koznim galanterijama i staklenim stolovima. Znas kad ce dozvoliti neki zesci koncert tamo? Recimo Laibach. Ili parti? Nikad! Pa da pijana omladina (ukoliko dozvole tocenje alkohola) organizuje shutku! Sve su prilike da cemo u DM moci slusati Masima, Cenova, i ine limunade od svirki. Da bog da ja bio u krivu!
ins
Posts: 2711
Joined: 12/05/2005 10:50

#9

Post by ins »

Dendrlix wrote: Aha, 2500 al prije renoviranja. Stage je pojeo 1/6 prostora. Na podij moze stati najvise 500-600 ljudi. Svugdje okolo su postavljene garniture i secije za sjedenje. Prostor jeste sminka, ali je IMHO pokvaren. Napravljen je neki ekskluzivni prostor sa koznim galanterijama i staklenim stolovima. Znas kad ce dozvoliti neki zesci koncert tamo? Recimo Laibach. Ili parti? Nikad! Pa da pijana omladina (ukoliko dozvole tocenje alkohola) organizuje shutku! Sve su prilike da cemo u DM moci slusati Masima, Cenova, i ine limunade od svirki. Da bog da ja bio u krivu!
Vidio sam i ja staklene stolove i one male klupske stolice i sofe na "tribinima" dvorane :shock: ali se ne uzbudjujem previse ko toga, nakon sto im prvi put udje 1500-2000 ljudi na iole zesci koncert, to ce garant biti uklonjeno u rekordnom vremenu, para dana poslije.
Jbg, kao i sve kod nas, ovo je prostor za mlade koji su projektovali stari ljudi, jednako kao sto ce i program za mlade u Domu mladih neko vrijeme praviti stari ljudi, nekakvi 55-godisnjaci.
Mada, ja nikada nisam smatrao da dobar prostor za koncert ili party mora biti prljav, derutan i nikakav. Naprotiv!

Nego, hocemo li jedan poll, ko bi po vama trebao prvi zasvirati na stage novog Doma mladih?

Moj glas definitivno ide za Zabranjeno pusenje, koje ja maltene uopste ne slusam, ali kao autenticni predstavnik New primitivs pokreta, u tom fazonu nostalgije za "nekadasnjim" Sarajevom, oni bi trebali zasvirati prve note.
Da je ovo grad sa boljim ljudima, onda bi prve note zasvirali vjerovatno Franz Ferdinand, White stripes, ili neko slican... :?
Doduse, vidim da je velika "zvijezda iz mira" Alma Cardzic takodjer na spisku legendi... :x :x :x
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#10

Post by uvjek dobar gost »

Ja glasam za Elvisa K. u kombinaciji sa Pušenjem....
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#11

Post by žena zmaj »

Mogli bismo zamoliti Jadranku Stojakovic da dodje maksuz da nam otpjeva koju. Nakon Elvisa K. i Zabranjenog pusenja...

A ja glasam za nove nade: Zoster, Dubioza, Sikter, Letu Stuke...

Mada, slazem se da ce to organizovati stariji r'n'r nostalgicari, poput Cicka i njemu slicnih... :lol: :lol:
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#12

Post by debela »

a gdje ste vi vidjeli tu unutrasnjost? ko vas je pustio unutra? :D
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#13

Post by uvjek dobar gost »

Zoster, Dubioza,Štuke, Edo, frenki, Sove...., Defence i cijeli taj novi talas se podrazumjeva jer bruka je da imamo ,po mom mišljenju, najbolju scenu koja naravno svira i šta sve ne radi van granica BiH... a JS BIH ih ne snima niti gura... , a oni svi su pravi BIH proizvod i to onaj kvalitetni...
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#14

Post by ArtefakT »

Dom Mladih ce biti hit, pogotovu za alternativnu scenu...
Konacno cemo imati prostor za dovodjenje boljih alternativnih bendova.
Pod alternativu podrazumjevam punk, hardcore, metal, hiphop, indie, rock, itd.
Nadam se da ce ozivit taj prostor konacno...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14754
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#15

Post by DaysleepeR »

Neki djecaci najavljuju koncert Method Man-a iz Wu Tang Clana u martu u Domu Mladih.

Ako se to desi, slabo ce sta od tih sminkeraja prezivjet hip-hop "ocam'" omladinu.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

Eto ga pinku novi studio :D zar ste se ponadali da ce se to vratiti mladima?
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#17

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:31, edited 1 time in total.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#18

Post by _BosanaC »

ArtefakT wrote:Dom Mladih ce biti hit, pogotovu za alternativnu scenu...
Konacno cemo imati prostor za dovodjenje boljih alternativnih bendova.
Pod alternativu podrazumjevam punk, hardcore, metal, hiphop, indie, rock, itd.
Nadam se da ce ozivit taj prostor konacno...
Cek, a sta onda nije alternativa ako rock, punk, hardcore, metal jesu? :?
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#19

Post by mIRCerka »

Nancy Drew wrote:
ArtefakT wrote:Dom Mladih ce biti hit, pogotovu za alternativnu scenu...
Konacno cemo imati prostor za dovodjenje boljih alternativnih bendova.
Pod alternativu podrazumjevam punk, hardcore, metal, hiphop, indie, rock, itd.
Nadam se da ce ozivit taj prostor konacno...

Kožne fotelje (bijele), skupi parketi, stakleni stolovi, zabranjeno pušenje.....

Ne znam samo da li prvo pustiti metalce ili punkere....hmmmm....Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

eto vam ga nazad onda, ne znam kome ste ga pravili!!!!!
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#20

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:31, edited 1 time in total.
User avatar
ArtefakT
Posts: 263
Joined: 23/02/2004 00:00
Location: EU

#21

Post by ArtefakT »

Nancy Drew wrote:
ArtefakT wrote:Dom Mladih ce biti hit, pogotovu za alternativnu scenu...
Konacno cemo imati prostor za dovodjenje boljih alternativnih bendova.
Pod alternativu podrazumjevam punk, hardcore, metal, hiphop, indie, rock, itd.
Nadam se da ce ozivit taj prostor konacno...

Kožne fotelje (bijele), skupi parketi, stakleni stolovi, zabranjeno pušenje.....

Ne znam samo da li prvo pustiti metalce ili punkere....hmmmm....Image
Da se to skloniti, ba... ;)
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#22

Post by žena zmaj »

debela wrote:a gdje ste vi vidjeli tu unutrasnjost? ko vas je pustio unutra? :D
Slika interijera je izasla u "Dnevnom avazu", a mogla si i snimke vidjeti na dnevniku neke od nasih televizija prije 10-ak dana. Na zidovima su uokvirene fotografije Zelimira Altarca, Harija Varesanovica, Gorana Bregovica i dr.
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#23

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 09/02/2009 12:42, edited 1 time in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#24

Post by mIRCerka »

Nancy Drew wrote:našem Đet setu , sa e. hadžihafizbegovićem - novim ministrom kulture sarajevskog kantona na čelu.... ja, ja, onaj što sjedi kod gljive na muzičkom oskaru u prvom redu... 8-).....al dobro nije tema...
OMG, znaci trac je istina!!! Nije dobio dovoljno glasova pa je vukao rukave i ipak je umjesto Sarica on postao ministar...
Zemljo otvori se!
Dendrlix
Posts: 1109
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#25

Post by Dendrlix »

Nancy Drew wrote:
ArtefakT wrote:Dom Mladih ce biti hit, pogotovu za alternativnu scenu...
Konacno cemo imati prostor za dovodjenje boljih alternativnih bendova.
Pod alternativu podrazumjevam punk, hardcore, metal, hiphop, indie, rock, itd.
Nadam se da ce ozivit taj prostor konacno...

Kožne fotelje (bijele), skupi parketi, stakleni stolovi, zabranjeno pušenje.....

Ne znam samo da li prvo pustiti metalce ili punkere....hmmmm....Image
Upravo to sam i mislio kad sam rekao da je prostor unisten. Mogli su od Kaktusa napraviti Hi-class bar sa koznim foteljama za svoje guzice, a plesnu dvoranu DM ostaviti onakvom kakva je i bila. Hardcore u ovakvom DM?! Tesko bate, gotovo nikako. Jedino da cijeli inventar negdje izmjeste, a to bi na kraju podiglo cijenu rentanja znacajno.
Post Reply