Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Hendrix
Posts: 4104
Joined: 27/02/2004 00:00

#26 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Hendrix »

Ma na tom nivou su sve te dobre gume ba, nećeš se zeznut. I ja sam prošle godine vagao šta ću kako ću, na netu svaka guma i valja i ne valja naravno,uzeo sam Vredestein Snowtrac 3, i zadovoljan sam , drže super ali kad skontam isto bih govorio i za te Goodyear, jer kako da ih usporedim uopšte? Neću ja testiranja vršiti, a ako prokližem ekstremno, neće me spasiti nijedna.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#27 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

bilo kakva zimska guma je bolja od najbolje ljetne preko zime
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#28 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sLLayer »

Ja isto trebam mjenjati pa se dvoumim. U pitanju je peugeot 106 (prilicno lagan auto) a dimenzije su 155/70 r13 cini mi se. Gdje su najpovoljnije i koje da uzemem
Grga07
Posts: 175
Joined: 27/12/2009 22:35

#29 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Grga07 »

joj 165km GY, kod nas u Tuzli prosle godine bile 119KM 195/65 R15, prije dva dana slao mail Unitradeu u Brckom kod njih sada 122KM GY UG7+...
meni dobr low cost guma je debica frigo 2 50 puta mi bolja od save s3
User avatar
Aurea Mediocritas
Posts: 353
Joined: 24/05/2009 02:04

#30 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Aurea Mediocritas »

Prosle zime kupio GY UG7+ 195-60-R15 i samo riječi hvale.
Ove zime idu nazad a dvije nove kupujem naprijed.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#31 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Control panel »

pametolog wrote:Imas super jeftino guma u Guma Pro na Stupu. To je firma Guma M iz Mostara, najjaca za gume u BiH.
i ja ih htjedoh preporuciti. dobri i poslovni. ja ljetis uzeo istu dimenziju ljetnih Unoroyal guma po 85 KM. ma reko to je neko sr... od guma ali me privukla akcija i cijena. a gume su na moje iznenadjenje super. nista se ne cuju, udobne, ma sve super. moracu i ja otici da pitam hoce li dobijati od te marke zimske gume ako ne vjerovatno cu uzeti michelina.
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#32 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sLLayer »

Control panel wrote:
pametolog wrote:Imas super jeftino guma u Guma Pro na Stupu. To je firma Guma M iz Mostara, najjaca za gume u BiH.
i ja ih htjedoh preporuciti. dobri i poslovni. ja ljetis uzeo istu dimenziju ljetnih Unoroyal guma po 85 KM. ma reko to je neko sr... od guma ali me privukla akcija i cijena. a gume su na moje iznenadjenje super. nista se ne cuju, udobne, ma sve super. moracu i ja otici da pitam hoce li dobijati od te marke zimske gume ako ne vjerovatno cu uzeti michelina.
gdje se tacno nalazi ta gumapro
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#33 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Control panel »

sLLayer wrote:
Control panel wrote:
pametolog wrote:Imas super jeftino guma u Guma Pro na Stupu. To je firma Guma M iz Mostara, najjaca za gume u BiH.
i ja ih htjedoh preporuciti. dobri i poslovni. ja ljetis uzeo istu dimenziju ljetnih Unoroyal guma po 85 KM. ma reko to je neko sr... od guma ali me privukla akcija i cijena. a gume su na moje iznenadjenje super. nista se ne cuju, udobne, ma sve super. moracu i ja otici da pitam hoce li dobijati od te marke zimske gume ako ne vjerovatno cu uzeti michelina.
gdje se tacno nalazi ta gumapro
Na Stupu. I.A. Serbe. prodjes ispod mosta p onda lijevo izmedju onih stolova i picis pravo i u neka doba lijevo imaju znakovi.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#34 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by vnm »

rekao sam jednom i reci cu opet, u guma pro su usluzni i ljubazni do te mjere da bi im ja spomenik napravio.
sto se tice ostalih nisu losi ni u makbelu samo ne treba vjerovati cjenovniku na stranici jer mi se desilo cesce da ono na stranici nemaju nego da imaju. u sava trgovini na stupu su nestrucni i nezainteresovani do bola tako da tamo ne bi isao ni da su jedini u sarajevu.
Grga07
Posts: 175
Joined: 27/12/2009 22:35

#35 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Grga07 »

ajd drugari ako saznate kakve cijene javite i ovdje :D:D
kone
Posts: 972
Joined: 03/10/2008 18:02

#36 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kone »

Grga07 wrote:joj 165km GY, kod nas u Tuzli prosle godine bile 119KM 195/65 R15, prije dva dana slao mail Unitradeu u Brckom kod njih sada 122KM GY UG7+...
meni dobr low cost guma je debica frigo 2 50 puta mi bolja od save s3
Sad ja hocu da pitam sto su ovako skupe,jer koliko se sjecam,prosle godine sam ih platio po 120-130 KM...

EDIT:zaboravih napisati da im obicno kacije budu 15-20 dana prije zimske sezone...Vjeoravtno ce isad pasti cijene,pa bolje bi vam bilo da sacekate malo...Gdje vam se zuri :)
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#37 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by dingosp0 »

A tigar, ??

110km ... majstor koji mi je ugradjivo zeder kaze da su super... sad hajde znaj.. inace sam mislio ili michelin ili brigstone
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#38 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by respo »

meni se tigar pokazale ok po gradu znaci nista ekstremno planina ili sta ja znam
tako da ako zimi vozis samo po gradu mislim da ce ti tigar se isplatiti
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#39 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

Image

:D :D :lol: :lol:

Aleeee aleeeeeeeeeee :dance:
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#40 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donsedin »

shlauf wrote:Image

:D :D :lol: :lol:

Aleeee aleeeeeeeeeee :dance:
Ubile se za nasih puteva :lol: :thumbup:
tavustavus
Posts: 242
Joined: 08/04/2010 22:33

#41 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by tavustavus »

Da malo doprinesemo temi...htio sam ja postaviti ovu temu jer sam i ja kao i svi u dilemi koju gumu izabrati ove zime ali eto.... ovako meni inace treba 8 guma tako da je to poprilicna svota novca ali sam nekako i vidio da mi je to mozda i olaksavajuca okolnost jer su mi svi davali popuste na gume tako da vam to moze posluziti kao primjer da se udruzite ili udruzimo...
ovako mene interesuje dimenzija 195-65-15 i ovakvu sam dobio ponudu mada treba uzeti u obzir da je tek pocetak i da ce se ovi nasi ''gumari'' ipak natjecati ko ce imati dobru cijenu + postavljanje sto nije zanemarljivo jer i to kosta 3o-40KM recimo u magbelu ...
dobio sam ovakvu ponudu:
-Mišelin alpine 131,00 KM za 4 komada cini mi se, u GUMA PRO....na Stupu,sa montazom..inace im je cijena sad 146,KM..gledao gumu i ulazio u magacin DOT 2010
-Vredeštajn Snowtrac 3 u Savi na Stupu 124,00 KM sa montazom... samo onaj frajer fali ih ko da ih on svaki dan testira,valjda ima dobru marzu na njima...sad ozbiljno nisu lose nimalo na testovima vrlo su preporucljive ili su pobjednik a i vidi se sara je za 10 kopaju one sigurno dobro po snijegu..i Savu mi je nudio po 98,00 KM ali ona otpada
-Continental TS 830 DOT 2010 110,00 KM al ima belaj frajer u tuzli tako dok bih ih dostavio dovde + montaza sve bi izaslo oko 130 po gumi....inace ko prodaje continental ovdje u sarajevu gdje se mogu pogledati cijene???---Shlauf ti to znas..hehehe pratim te brate po ovim postovima...
i dajte cijene konkretno za GYUG 7+....jer me i ona zanima--- ta cijena preko 160,00 KM je nemoguca,preskupa,bezobrazna ili vam je frajer bubno misleci da ne znate nista bar za ovu dimenziju..inace moj savjet sve preko 130 KM za ovu dim. guma je prodaja m.u.d.a. pod bubrege...

eto konkretno pitajte gdje sta kolko da se ne vozamo dzaba po gradu...
p.s. i nismo mi reli vozaci da nama odlucuju nijanse ne zamarajte se puno s tim..kad izaberete GY,Miselin,continental ili vredestajn..imate sigurno dobru gumu samo je razlika u cijeni...

Michelin apine 2010 god. fantastican izgled

Image

Snowtrac 3 Vredestein

Image

Continental TS830

https://firma.hr/webshop/images/T/AVTO% ... tTS830.jpg

Goodyear UG 7+

http://eu.goodyear.com/de_de/images/Ult ... -25347.JPG

M+S je mud and snow. Da bi guma bila cisto zimska, pored oznake M+S mora da ima i onzaku pahuljice i planine (ili samo planine, ili samo pahuljice). Cjelogodisnje gume isto imaju oznaku M+S, ali nemaju pahuljicu.

Image


eto nadam se da sam Vam pomogao pa pomozite i vi ...gdje sta kolko kako????
Minjo
Posts: 109
Joined: 06/03/2010 15:16

#42 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Minjo »

dingosp0 wrote:A tigar, ??

110km ... majstor koji mi je ugradjivo zeder kaze da su super... sad hajde znaj.. inace sam mislio ili michelin ili brigstone
Ja na Punta imam Winteru1 od prošle zime. Moja iskustva su ta da je po snijegu i onoj bljuzgavici odlična guma (normalno nije klasa Pirelli i sl, ali je u klasi Baruma, Debice, Save). Po suhom je OK, ali je bučna, dok na mokrom asfaltu (ono tek kad padne kiša) moraš biti oprezan. Ja se nijesam pokajao, uzeo sam 4 x 185/60/14 dimenziju i prošle godine su bile 82 KM po komadu (na Barama prije OMV pumpe po desnoj strani kad se ide iz Vogošće ima neki servis).
Nisam ih ljetos skidao i kao što rekoh dobro su podnije ove vrućine, bez ikakvih deformacija.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#43 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

@tavustavus: Imam 100-tinjak vizitki raznih firmi i otpada pa mi nije teško naći neku firmu ili broj. Može se desiti da nemam nešto što nekom treba ali vrlo rijetko. Pogledajte u Djeem Transu u Drinskoj ulici. Oni su zastupnici Unitrade-a iz Ljubuškog, telefon 033/651-933

U Lukavici imade odličnog vulkanizera "VUK" pa se i kod njega mogu uzeti dobre gume i po dobroj cijeni. 065/952-844

Aleeee aleeeeeeeee :dance:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#44 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

A vala kakve su nam ulice pune rupa kakvu god da uzmete gume dovoljno je samo malo da je zakačite i ode u pm. :thumbup:

Aleeee aleeeeeeeeee :dance:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#45 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

GOODYEAR ULTRAGRIP 7
Image


GOODYEAR UltraGrip Performance
Image

Aleeeee aleeeeeeeeeeeee :dance:
sLLayer
Posts: 567
Joined: 31/03/2009 21:39

#46 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sLLayer »

shlauf wrote:GOODYEAR ULTRAGRIP 7
Image


GOODYEAR UltraGrip Performance
Image

Aleeeee aleeeeeeeeeeeee :dance:
koje su mi najbolje gume za dimenziju 155/70 r13, cijena nije bitna
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#47 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

Image

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance: :sax:
Minjo
Posts: 109
Joined: 06/03/2010 15:16

#48 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Minjo »

sLLayer wrote:
koje su mi najbolje gume za dimenziju 155/70 r13, cijena nije bitna
PIRELLI SnowControl

Image

http://www.tirerack.com/tires/BigPic.js ... nowcontrol


http://www.tirerack.com/tires/BigPic.js ... nowcontrol
User avatar
Gile Šampion
Posts: 639
Joined: 24/08/2007 22:57

#49 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Gile Šampion »

Grga07 wrote:joj 165km GY, kod nas u Tuzli prosle godine bile 119KM 195/65 R15, prije dva dana slao mail Unitradeu u Brckom kod njih sada 122KM GY UG7+...
meni dobr low cost guma je debica frigo 2 50 puta mi bolja od save s3
Ja na oba svoja auta koristim dotičnu gumu zimi,i za odnos uloženo-dobiveno jednostavno nema bolje gume...sve pohvale :thumbup:
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#50 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Danas sam otisao po stare gume i felge, i vidio sam da dimenzije nisu 195/60 nego 195/65 R15, tako da su izgleda jos malo jeftinije u ovoj dimenziji. U medjuvremenu auto mi se pokvarilo :x pa je sada na servisu, pa se nadam ako Bog da, u toku sljedece sedmice da preuzmem i auto i gume :)
Post Reply