Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#1 Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

E vakat mi je da kupim nove zimske gume. Dimenzije su 195/60 R15. Meni se cini da je Vredestain Snowtrac trenutno najbolji izbor. Na testovima se pokazala odlicna. Ima li jos kakav konkretan prijedlog, i gdje ih sve ima uzeti. Znam za Savu sa Stupu i za Makbel u Halilovicima.
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#2 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by donsedin »

Qler wrote:E vakat mi je da kupim nove zimske gume. Dimenzije su 195/60 R15. Meni se cini da je Vredestain Snowtrac trenutno najbolji izbor. Na testovima se pokazala odlicna. Ima li jos kakav konkretan prijedlog, i gdje ih sve ima uzeti. Znam za Savu sa Stupu i za Makbel u Halilovicima.
Bravo majstore htio sam isto pitat za par dana, dimenzije su iste pa eto de nam proberi najbolje :mrgreen:
:thumbup: :sax:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#3 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tranquilizer »

@Qler: kakve su cijene :?:
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#4 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Sad kad zavrsim sa poslom odoh do Makbela da vidim cijene jer mi je blizu. A za Savu sam kontao zvati da pitam. Moram jos vidjeti koja su godina gume. Posto sam kupio auto nedavno dobio sam 4 zimske gume nove, ali dvije sava dvije tigar. Tigra sam poklonio :) a Savu cu vozati ovu zimu :) jebi ga, da se malo ustedi. Tako da sada uzimam samo dvije.

Sta mislite da li su sada jeftinije pred sezonu ili ce im pasti cijena kad padne i snijeg? :)
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Sad sam zvao Savu, 115KM Savine, njih necu, 164KM Goodyear, i 145KM Vredestain Snowtrack 3, njih uzimam, a mozda uzmem i sve 4 :D
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#6 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tranquilizer »

Qler wrote:Sad kad zavrsim sa poslom odoh do Makbela da vidim cijene jer mi je blizu. A za Savu sam kontao zvati da pitam. Moram jos vidjeti koja su godina gume. Posto sam kupio auto nedavno dobio sam 4 zimske gume nove, ali dvije sava dvije tigar. Tigra sam poklonio :) a Savu cu vozati ovu zimu :) jebi ga, da se malo ustedi. Tako da sada uzimam samo dvije.

Sta mislite da li su sada jeftinije pred sezonu ili ce im pasti cijena kad padne i snijeg? :)

Pa jedino ako sada naletiš na neke prošlogodišnje onda ce biti malo jeftinije, nešto ne vjerujem da ce biti jeftinije kada zapada snjeg...možda griješim, a ove Vredestain sam gledao ne izgledaju loše mada mi nekako mekano djeluju :shock: mada ako je razlika u 20km ja bih ipak uzeo Goodyear :-D
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Gledam testove, bolja je od GY-a. Svi kazu da je odlicna guma, a i ja imam Sportrack 3 ljetne i pokazale su se odlicne. Pitao sam u Savi hoce li biti kakvih popusta, kaze nece padati cijena. Od kako ih imaju kostaju 145KM i kaze tako ce i kostati :) I 2009 su godina.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#8 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by AmADin_gospo »

poenta zimske gume i jeste da bude što mekanija

ADAC test 2008

eto, te vredstainke nisu baš najbolje....

a što se tiče save, ako nemaš para uzmi savu (gorih nema) a ako imaš onda goodyear, michelin, Dunlop ili Continental.

o savi govore rezultati...

Sava eskimo S3
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#9 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tranquilizer »

Ne bih ja ipak da bude previše mekana, da vidiš kako kada malo ugrije na planini pocne klizati... :-D

@Qler: Bridgestone Blizzak isto nisu loše, pa uzmi u razmatranje :D
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Pogledaj novije testove, taj je iz 2008 godine.

Odoh sad u Makbel da vidim sta imaju sta nude.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#11 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by AmADin_gospo »

model gume se ne mjenja bez obzira na godinu, od kakvog je materijala pravljena prije 5 godina i kakvu je šaru imala takva je i sada tak oda nije bitno koja je godina testa, sve su gume bile stara najviše pola godine za vrjeme testiranja.

sava je dobra isključivo za neutabanog snijega i tu sve završava. a na ledu i po mokrom kolovozu je katastrofalna.
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#12 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ljudozder »

Ne znam, možda sam laik, al sa Savom sam prilično zadovoljan, da samo vidite po kakvom brdu se penjem... inače ne isplati mi se na staro auto stavljat kakve bolje gume, mislim da su Sava opravdale moje potrebe, naravno neke ekstremne uslove nisam ni probo, dovoljno je da mogu doći do kuće koja je na brdu i to je to :D Znači od 1996. sve Sava, jednom samo sam kupio Toyo i nema neke razlike... jbg bar meni :D To je na starom autu sad već preko 20 godina...
A na drugom autu BF Goodrich Winter Slalom i prezadovoljan, mada imam osjećaj da ovo auto može i bez guma ikakvih, pa ne mogu ništa reć dok ne probam nešto drugo :D
User avatar
pametolog
Posts: 2065
Joined: 16/09/2009 17:48
Location: Tamo gdje se uspjeh, rad, znanje i trud ne prasta

#13 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pametolog »

Imas super jeftino guma u Guma Pro na Stupu. To je firma Guma M iz Mostara, najjaca za gume u BiH.
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#14 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by olensoner »

Nikad covjek ne moze biti pametan sa zimskim gumama, ja sam prosle godine kupio 4 Michelin Alpin i nakon 3 mjeseca sletio sa ceste, doduse led je bio ali opet...
Nisam nikada vozio na Good Year gumama, ali svi ih sad hvale, dosad uglavnom vozio Michelin i Pirelli i oslabili su i jedni i drugi. Ne bi bilo lose neko da napise iskustva sa Good Year-om i Dunlop-om, jer te me sad najvise interesuju...
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#15 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by shlauf »

A jeste li razmišljali o ovoj marki guma ????

Image
:D :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#16 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Tranquilizer »

Meni su generalno Goodyear najbolje gume :shock: , uglavnom na njima vozim zimi, ništa ne experimentišem i to...a ljetne su me iznenadile pozitivno Bridgestone Turanza 8-) 8-) 8-) ...jakoooo dobra guma, zimus vozio auto od druga na Bridgestone Blizzak :thumbup: :thumbup: :thumbup: gumama i to je cudo jedno, imam osjecaj da su tu negdje sa Goodyear ako ne i malkice bolje... :D :D :D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#17 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emko1234 »

ja imam na svom autu dunlop wintersport 3d i stavljam ih na fabricke 17-ke..cijela prosla zima..jahorina,bjelasnica..bio sam na vlasicu za novu doduse nije bilo snijega..al sam stvarno vozio po razlicitim terenima i podlogama..nikad nisam imao nijednu nezgodnu situaciju..naravno,kad je -20 ne vozim 80 niz jahorinu..nakon onog velikog snijega u februaru prvi sam se popeo uz dzidzikovac :D druga mali gas i lagano..esp se nije upalio nijednom..odlicne gume..ja toplo preporucujem..jedina zamjerka je sto su malo bucne na vecim brzinama al dobro kod mene ja auto bas tvrdo podesen pa se i zbog tog cuju..
User avatar
olensoner
Posts: 1149
Joined: 24/01/2008 19:34

#18 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by olensoner »

emko1234 wrote:ja imam na svom autu dunlop wintersport 3d i stavljam ih na fabricke 17-ke..cijela prosla zima..jahorina,bjelasnica..bio sam na vlasicu za novu doduse nije bilo snijega..al sam stvarno vozio po razlicitim terenima i podlogama..nikad nisam imao nijednu nezgodnu situaciju..naravno,kad je -20 ne vozim 80 niz jahorinu..nakon onog velikog snijega u februaru prvi sam se popeo uz dzidzikovac :D druga mali gas i lagano..esp se nije upalio nijednom..odlicne gume..ja toplo preporucujem..jedina zamjerka je sto su malo bucne na vecim brzinama al dobro kod mene ja auto bas tvrdo podesen pa se i zbog tog cuju..
Jel quattro kod tebe Audi?
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#19 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Karabaja »

Hajde Qleru da ti prodam ja ko svom drugu ove što sam dobio na autu :D top marke Goodyear i Continental :D sve zimske :D a iskustva imaju .. ihaa :D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#20 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emko1234 »

olensoner wrote:
emko1234 wrote:ja imam na svom autu dunlop wintersport 3d i stavljam ih na fabricke 17-ke..cijela prosla zima..jahorina,bjelasnica..bio sam na vlasicu za novu doduse nije bilo snijega..al sam stvarno vozio po razlicitim terenima i podlogama..nikad nisam imao nijednu nezgodnu situaciju..naravno,kad je -20 ne vozim 80 niz jahorinu..nakon onog velikog snijega u februaru prvi sam se popeo uz dzidzikovac :D druga mali gas i lagano..esp se nije upalio nijednom..odlicne gume..ja toplo preporucujem..jedina zamjerka je sto su malo bucne na vecim brzinama al dobro kod mene ja auto bas tvrdo podesen pa se i zbog tog cuju..
Jel quattro kod tebe Audi?
nije..obicni
maxell_sarajevo
Posts: 2218
Joined: 08/02/2008 19:19

#21 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by maxell_sarajevo »

Prosle godine sam kupio Sportiva gume, nisu lose, za neke normalne voznje i ako se prelazi manje kilometara mogu lijepo posluziti.
Sad sam skupio neke love i kupit cu Dunlop ili GY ug7 :-D
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#22 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emko1234 »

..kad sam pretprosle godine uzmao dunlop..ovo ce mu bit 3-ica sezona :D gledao sam michelin alpin a3 i bridgestone blizzak kao i taj goodyear..ja sam svoje uzeo u asi po preporuci i lik mi je rekao da ug7 nije za velike felge..sta god to znacilo
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#23 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by pajero »

Qler wrote:Sad sam zvao Savu, 115KM Savine, njih necu, 164KM Goodyear, i 145KM Vredestain Snowtrack 3, njih uzimam, a mozda uzmem i sve 4 :D
Michelin je najbolji ali za placeno-dobijeno Vredestain Snowtrack 3 je VRH!!! Ja imam na Volvu V40 i zimsku (snowtrack 3) i ljetnu (sport track 3) i prezadovoljan sam...
User avatar
corolla02
Posts: 10342
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#24 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by corolla02 »

You cannot go wrong when is made in Japan :mrgreen:
Image
User avatar
Qler
Posts: 23490
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#25 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Qler »

Eto ipak je pala odluka na GoodYear UG7+. Sretno mi :)
Post Reply