Dokumenti za upis primljenih na faks

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#26 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

Nema na cemu.
Iskreno, evo ja znam sve sta ti treba ali evo ostavicu tebi da sam otkrijes.
Dacu ti malu pomoc.
Udji na web stranicu fakulteta. Nadji onaj link sto si postavio, dokumenti za upis.
Nadji onaj link sto sam ja postavio studentska sluzbe.
Imas dole uplatnice.
Kreni redom i citaj sta pise.
Ako pise III ciklus studija-Naknada za koristenje informacionog sistema-ISSS preskoci jer ne upisujes III ciklus.
I redom eliminiraj jednu po jednu i zapisuj one sto nisi siguran da li ti trebaju ili ne trebaju.
Kad to zavrsis, dodji na forum i napisi koje uplatnice nisi eliminisao i neko ce ti vec napisati koje ti trebaju ako mene ne bude tu jer se vec javilo par studenata sa tvog buduceg fakulteta.
Ako to ne zelis imas isto ovu vijest na stranici fakulteta:
Radno vrijeme Studentske službe: svaki radni dan od 11-13h, osim, utorkom od 09-11h.
Telefon: +387 33 569 802
Nazovi i pitaj koje ti tacno trebaju.
Onda ukucaj u google ime fakulteta. Otvori u maps, klikni na directions i kucaj zavod za zdrvstvenu zastitu studenata da vidis okvirno gdje se sta nalazi.
Nadji opet fakultet u google maps, klikni na opciju u blizini ili nearby ako ti je na engleskom i kucaj posta ili banka da vidis okvirno gdje se otprilike nalazi banka ili posta.
Mozes uplatiti novac u bilo kojoj banci ili posti.
Vjeruj mi, drug, ovo sto su vam oni objavili na web stranici fakulteta je izvrsno u poredjenju sa onim sta te ocekuje u zivotu.
Nemoj ocekivati da ces nesto naci od prve, nego zarovi se i trazi.
To sto ti ocekujes, mozda ima u Japanu.
Naoruzaj se strpljenjem i ne predaji se na prvoj prepreci.
Neces nista dobiti na tanjiru. Vjeruj mi.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#27 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 23:27 Nema na cemu.
Iskreno, evo ja znam sve sta ti treba ali evo ostavicu tebi da sam otkrijes.
Dacu ti malu pomoc.
Udji na web stranicu fakulteta. Nadji onaj link sto si postavio, dokumenti za upis.
Nadji onaj link sto sam ja postavio studentska sluzbe.
Imas dole uplatnice.
Kreni redom i citaj sta pise.
Ako pise III ciklus studija-Naknada za koristenje informacionog sistema-ISSS preskoci jer ne upisujes III ciklus.
I redom eliminiraj jednu po jednu i zapisuj one sto nisi siguran da li ti trebaju ili ne trebaju.
Kad to zavrsis, dodji na forum i napisi koje uplatnice nisi eliminisao i neko ce ti vec napisati koje ti trebaju ako mene ne bude tu jer se vec javilo par studenata sa tvog buduceg fakulteta.
Ako to ne zelis imas isto ovu vijest na stranici fakulteta:
Radno vrijeme Studentske službe: svaki radni dan od 11-13h, osim, utorkom od 09-11h.
Telefon: +387 33 569 802
Nazovi i pitaj koje ti tacno trebaju.
Onda ukucaj u google ime fakulteta. Otvori u maps, klikni na directions i kucaj zavod za zdrvstvenu zastitu studenata da vidis okvirno gdje se sta nalazi.
Nadji opet fakultet u google maps, klikni na opciju u blizini ili nearby ako ti je na engleskom i kucaj posta ili banka da vidis okvirno gdje se otprilike nalazi banka ili posta.
Mozes uplatiti novac u bilo kojoj banci ili posti.
Vjeruj mi, drug, ovo sto su vam oni objavili na web stranici fakulteta je izvrsno u poredjenju sa onim sta te ocekuje u zivotu.
Nemoj ocekivati da ces nesto naci od prve, nego zarovi se i trazi.
To sto ti ocekujes, mozda ima u Japanu.
Naoruzaj se strpljenjem i ne predaji se na prvoj prepreci.
Neces nista dobiti na tanjiru. Vjeruj mi.
Hvala ti na detaljnim uputama, dobro pogledat ću... Znam da je tako ali nisam se prije susretao sa ovim stvarima, prvi put u životu kad sam za ličnu i pasoš trebao, nije lahko bez uputa...
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#28 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

A prati i na web stranici hoce li biti kakvih dodatnih obajvestenja ovih dana jer npr. za starije godine su objavljivali neke vijesti. Izmedju ostalog u jednom obavjestenju pise
Također, skreće se pažnja studentima da ne kupuju semestralni list u trafici/kopirnici, jer se isti neće primiti.
Svu pomoć i informacije, studenti mogu dopbiti lično na Studentskoj službi ili na broj telefona 033569802.
Sarajevo, 18.06.2021. Studentska služba
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#29 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 23:56 A prati i na web stranici hoce li biti kakvih dodatnih obajvestenja ovih dana jer npr. za starije godine su objavljivali neke vijesti. Izmedju ostalog u jednom obavjestenju pise
Također, skreće se pažnja studentima da ne kupuju semestralni list u trafici/kopirnici, jer se isti neće primiti.
Svu pomoć i informacije, studenti mogu dopbiti lično na Studentskoj službi ili na broj telefona 033569802.
Sarajevo, 18.06.2021. Studentska služba
Jao vidi... Ok hoću, možda i objave detaljno kao drugi fakulteti, koje uplatnice i koje papire trebam... Da ne krenem govorit sta sam sve čitao za svjedočanstva srednje i druge dokumente od prijave, negdje piše jedan original i ovjerena kopija negdje samo original :-)
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#30 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

Image

Izgleda ipak mi treba vise listova, upisni semstralni i šv, je li se svi oni dobiju na jednom mjestu ili? Cini mi se da mi je neko rekao da ću imati samo 1-2 lista ali prema ovome ću imati 5 dokumenata, još treba ih sve naći i dobiti..
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#31 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by kabal1337 »

Upisni materijal ( indeks, 2x sv obrazac, semestralni)... dobijes na jednom mjestu...
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#32 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

kabal1337 wrote: 06/07/2021 22:15 Upisni materijal ( indeks, 2x sv obrazac, semestralni)... dobijes na jednom mjestu...
Jao super hvala ti, je li se placa to sve jednom uplatnicom ili posebno
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#33 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by kabal1337 »

To zavisi od fakulteta do fakulteta. Imas sve navedeno u uplatnicama. Obicno se to preuzima na studentskoj, ili ako ima neko drugo predvidjeno mjesto.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#34 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

Aa oke daj Bože da je kod mene jedna, svakako ih ima previše, imam osjećaj pogriješit ću one brojeve ima ih milion 🤦‍♂️
Post Reply