Dokumenti za upis primljenih na faks

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#1 Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

Možda je bolje da ovu temu postavim ovdje, kad se već radi o dokumentima, može li mi molim vas neko objasniti što se tiče upisa, jer stvarno sve je užas, znači tamo je navedeno koji dokumenti trebaju, ja pojma nemam šta je neki upisni semestralni ŠV obrazci listovi sta već, gdje da nađem to sve, negdje piše treba cips negdje ne, problem je što ja nisam iz Sarajeva pa me interesuje je li sve to treba u Sarajevu, mogu li išta u svom gradu, nikakav vodič nema za to, samo navedeno šta treba a uskoro trebam sve to donijeti, pls neko da pomogne...
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#2 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

CIPS vadis u opstini prebivalista gdje si prijavljen. To da li treba ili ne treba, ako pise da treba onda treba. Ako nije navedeno, ne treba.
Semestralni list (upisni materijal) ces dobiti u studentskoj sluzbi ako nisu nesto modernizovali pa mozes skinuti onlajn ali poznavajuci situaciju u drzavi, nista od toga. Trebas provjeriti sa studentskom sluzbom na koji nacin placas jer nije svugdje isto ali je najvjerovatnije da donosis uplatnicu iz banke da si uplatio upisni materijal i onda ti oni u studentskoj sluzbi daju upisni materijal(semestralni listovi i ostali obrasci).
Druga stvar je da se smiris.
Postavi ako hoces obavijest od fakulteta ovdje pa cemo ti napisati gdje, sta i kako.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#3 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 20:12 CIPS vadis u opstini prebivalista gdje si prijavljen. To da li treba ili ne treba, ako pise da treba onda treba. Ako nije navedeno, ne treba.
Semestralni list (upisni materijal) ces dobiti u studentskoj sluzbi ako nisu nesto modernizovali pa mozes skinuti onlajn ali poznavajuci situaciju u drzavi, nista od toga. Trebas provjeriti sa studentskom sluzbom na koji nacin placas jer nije svugdje isto ali je najvjerovatnije da donosis uplatnicu iz banke da si uplatio upisni materijal i onda ti oni u studentskoj sluzbi daju upisni materijal(semestralni listovi i ostali obrasci).
Druga stvar je da se smiris.
Postavi ako hoces obavijest od fakulteta ovdje pa cemo ti napisati gdje, sta i kako.
Image

Mislim da sam našao odgovor ali zbunjuje me ovo, milion kilometara hodanja tamo vamo, ni ne znam po Sarajevu, mogu na prste izbrojati koliko sam puta bio u njemu... kako da se smirim kad ne znam ni gdje je sve ovo, treba to tražiti hodati, jer ako budemo došli javnim prevozom moramo pješe, ti moji drugovi/drugarice...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#4 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by crveni_makovi »

aka Enki wrote: 04/07/2021 20:12 CIPS vadis u opstini prebivalista gdje si prijavljen. To da li treba ili ne treba, ako pise da treba onda treba. Ako nije navedeno, ne treba.
Semestralni list (upisni materijal) ces dobiti u studentskoj sluzbi ako nisu nesto modernizovali pa mozes skinuti onlajn ali poznavajuci situaciju u drzavi, nista od toga. Trebas provjeriti sa studentskom sluzbom na koji nacin placas jer nije svugdje isto ali je najvjerovatnije da donosis uplatnicu iz banke da si uplatio upisni materijal i onda ti oni u studentskoj sluzbi daju upisni materijal(semestralni listovi i ostali obrasci).
Druga stvar je da se smiris.
Postavi ako hoces obavijest od fakulteta ovdje pa cemo ti napisati gdje, sta i kako.
Ovo sve jednostavno ne može biti stvarni problem, stvarne osobe od osamnaest godina u 2021. godini.
Ovakve probleme nisu imali ni ljudi koji su prije 50 godina dolazili u Sarajevo iz sela gdje nije bilo vode i struje u kućama.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#5 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

crveni_makovi wrote: 04/07/2021 20:40
aka Enki wrote: 04/07/2021 20:12 CIPS vadis u opstini prebivalista gdje si prijavljen. To da li treba ili ne treba, ako pise da treba onda treba. Ako nije navedeno, ne treba.
Semestralni list (upisni materijal) ces dobiti u studentskoj sluzbi ako nisu nesto modernizovali pa mozes skinuti onlajn ali poznavajuci situaciju u drzavi, nista od toga. Trebas provjeriti sa studentskom sluzbom na koji nacin placas jer nije svugdje isto ali je najvjerovatnije da donosis uplatnicu iz banke da si uplatio upisni materijal i onda ti oni u studentskoj sluzbi daju upisni materijal(semestralni listovi i ostali obrasci).
Druga stvar je da se smiris.
Postavi ako hoces obavijest od fakulteta ovdje pa cemo ti napisati gdje, sta i kako.
Ovo sve jednostavno ne može biti stvarni problem, stvarne osobe od osamnaest godina u 2021. godini.
Ovakve probleme nisu imali ni ljudi koji su prije 50 godina dolazili u Sarajevo iz sela gdje nije bilo vode i struje u kućama.
Pa možda je lahko tebi kad imaš iskustva. Jesi proćitao ono sa slike, ako nisi ponovo ću poslati
Image

dakle moram ići u zgradu za ljekarsko, pa onda u neku kopirnicu, kriminalistiku gdje već, pa onda do svog faksa, pa onda u banku, pa onda opet na faks, bez vlastitog vozila hodajući.. a da ne govorim o među obavezama koje ću imati pored ovog maratona sa dokumentima..
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#6 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by crveni_makovi »

...
Last edited by crveni_makovi on 19/12/2022 04:27, edited 1 time in total.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#7 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

crveni_makovi wrote: 04/07/2021 20:49
_Threshold_ wrote: 04/07/2021 20:46

Pa možda je lahko tebi kad imaš iskustva. Jesi proćitao ono sa slike, ako nisi ponovo ću poslati
Image

dakle moram ići u zgradu za ljekarsko, pa onda u neku kopirnicu, kriminalistiku gdje već, pa onda do svog faksa, pa onda u banku, pa onda opet na faks, bez vlastitog vozila hodajući.. a da ne govorim o među obavezama koje ću imati pored ovog maratona sa dokumentima..
Invalidi se crvene zbog tebe koliko ti je tesko. Sarajevo prepisaj hoda za zdravu, mladu osobu. Svi podaci dostupni na stranicama, sve se moze nazvati i pitati, sve lokacije dostupne na google mapama. Procitas, pregledas, napises plan i furaj.
:| dobro kako god... ja samo kažem da nije jednostavno ,hvala u svakom slučaju
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#8 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

_Threshold_ wrote: 04/07/2021 20:26
aka Enki wrote: 04/07/2021 20:12 CIPS vadis u opstini prebivalista gdje si prijavljen. To da li treba ili ne treba, ako pise da treba onda treba. Ako nije navedeno, ne treba.
Semestralni list (upisni materijal) ces dobiti u studentskoj sluzbi ako nisu nesto modernizovali pa mozes skinuti onlajn ali poznavajuci situaciju u drzavi, nista od toga. Trebas provjeriti sa studentskom sluzbom na koji nacin placas jer nije svugdje isto ali je najvjerovatnije da donosis uplatnicu iz banke da si uplatio upisni materijal i onda ti oni u studentskoj sluzbi daju upisni materijal(semestralni listovi i ostali obrasci).
Druga stvar je da se smiris.
Postavi ako hoces obavijest od fakulteta ovdje pa cemo ti napisati gdje, sta i kako.
Image

Mislim da sam našao odgovor ali zbunjuje me ovo, milion kilometara hodanja tamo vamo, ni ne znam po Sarajevu, mogu na prste izbrojati koliko sam puta bio u njemu... kako da se smirim kad ne znam ni gdje je sve ovo, treba to tražiti hodati, jer ako budemo došli javnim prevozom moramo pješe, ti moji drugovi/drugarice...
Ne znam ko ti je to napisao ali dobro ti to provjeri. Vidim da ti spominje pravni fakultet i kriminalistiku. Vjerovatno vas ide vise pa neki upisali pravo a neki kriminalistiku. Ovo sto ti pise za upisni materijal, nazovi studentsku i provjeri, pravni fakultet nije u kampusu i moze biti da ne mozes tu nabaviti upisni materijal jer sam studirao na fakultetu koji nije bio u kampusu i samo smo u studentskoj sluzbi mogli nabaviti ono sto nam treba. Doduse, ja sam podavno studirao i mozda se promijenilo.
Drugo, ako nisi iz Sarajeva, taj zavod gdje vadis ljekarsko, nije na Ciglanama nego na Kosevu i za 15 minuta neces zavrsiti budi siguran, prije da ces cekati dugo jer ce biti guzve, narocito sad zbog pandemije.
Zavod ti nije ni blizu kampusa tako da se dobro organizuj ako planiras sve za dan da zavrsis i nazovi opet studenku sluzbu ,provjeri radno vrijeme studentske za rad sa strankama, jer nekad je to bilo samo 2 sata. Ne znam kako je na tvom fakultetu ali na gradjevini su nekad znali biti ogromni redovi kad je upis.
Sto se tice hodanja, tako ti je kako je. Navikni se.
Sto se tice tog hodanja, navikni se na to. Nista ti nece biti pred nosom.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#9 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 21:30
_Threshold_ wrote: 04/07/2021 20:26

Image

Mislim da sam našao odgovor ali zbunjuje me ovo, milion kilometara hodanja tamo vamo, ni ne znam po Sarajevu, mogu na prste izbrojati koliko sam puta bio u njemu... kako da se smirim kad ne znam ni gdje je sve ovo, treba to tražiti hodati, jer ako budemo došli javnim prevozom moramo pješe, ti moji drugovi/drugarice...
Ne znam ko ti je to napisao ali dobro ti to provjeri. Vidim da ti spominje pravni fakultet i kriminalistiku. Vjerovatno vas ide vise pa neki upisali pravo a neki kriminalistiku. Ovo sto ti pise za upisni materijal, nazovi studentsku i provjeri, pravni fakultet nije u kampusu i moze biti da ne mozes tu nabaviti upisni materijal jer sam studirao na fakultetu koji nije bio u kampusu i samo smo u studentskoj sluzbi mogli nabaviti ono sto nam treba. Doduse, ja sam podavno studirao i mozda se promijenilo.
Drugo, ako nisi iz Sarajeva, taj zavod gdje vadis ljekarsko, nije na Ciglanama nego na Kosevu i za 15 minuta neces zavrsiti budi siguran, prije da ces cekati dugo jer ce biti guzve, narocito sad zbog pandemije.
Zavod ti nije ni blizu kampusa tako da se dobro organizuj ako planiras sve za dan da zavrsis i nazovi opet studenku sluzbu ,provjeri radno vrijeme studentske za rad sa strankama, jer nekad je to bilo samo 2 sata. Ne znam kako je na tvom fakultetu ali na gradjevini su nekad znali biti ogromni redovi kad je upis.
Sto se tice hodanja, tako ti je kako je. Navikni se.
Sto se tice tog hodanja, navikni se na to. Nista ti nece biti pred nosom.
Ovaj sam odgovor našao na postu o mašinskom fakultetu,nije meni direktno pisano, ali kontao sam onda znaci koji god fakultet upišem moram ići kod kriminalistike? Zbunjujuce uglavnom, ni moj fakultet niej u kampusu ali nije ni mašinski valjda. Iz malog sam grada pa sam navikao da mi je sev blizu a čak me i ovdje smaralo hodanje za dokumente gdje plus znam gdje je sta i do kad sta radi...mislim po tvom odgovoru sam opet shvatio da niej jednostavno sve to kao sto kaze onaj lik, jer viids koliko toga utiče, drugi studenti, radno vrijeme itd...
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#10 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

Nazovi ti studentsku sluzbu najbolje i provjeri ima li sta na web stranici.
Recimo i to sto ti pise za upisne materijale, ziro racuni, isss, Fond Suada Dilberovic ne ide sve na isti racun.
Nesto uplacujes na racun fakulteta, nesto na racun univerziteta.
Pisace sve ili vec pise na oglasnoj ploci a mozda i na web stranici fakulteta.
Ako nema na web stranici fakulteta najbolje bi bilo da imas nekog da ti slika oglasnu plocu jer ti sve mozes uplatiti i u svom gradu pa samo uplatnice ponijeti kada krenes na upis i onda ne moras hodati od fakulteta do banke i nazad.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#11 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 21:49 Nazovi ti studentsku sluzbu najbolje i provjeri ima li sta na web stranici.
Recimo i to sto ti pise za upisne materijale, ziro racuni, isss, Fond Suada Dilberovic ne ide sve na isti racun.
Nesto uplacujes na racun fakulteta, nesto na racun univerziteta.
Pisace sve ili vec pise na oglasnoj ploci a mozda i na web stranici fakulteta.
Ako nema na web stranici fakulteta najbolje bi bilo da imas nekog da ti slika oglasnu plocu jer ti sve mozes uplatiti i u svom gradu pa samo uplatnice ponijeti kada krenes na upis i onda ne moras hodati od fakulteta do banke i nazad.
Super je sto mogu uplatnice riješit prije nego što dođem gore.. Na stranici mog fakulteta samo piše da se dobijaju ti upisni materijali, radi ljekarsko, vrše uplate, i da trebam neke slike za indeksa, nista detaljno ono kako bi trebala izgledati uplatnica itd
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#12 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by crveni_makovi »

_Threshold_ wrote: 04/07/2021 21:58
aka Enki wrote: 04/07/2021 21:49 Nazovi ti studentsku sluzbu najbolje i provjeri ima li sta na web stranici.
Recimo i to sto ti pise za upisne materijale, ziro racuni, isss, Fond Suada Dilberovic ne ide sve na isti racun.
Nesto uplacujes na racun fakulteta, nesto na racun univerziteta.
Pisace sve ili vec pise na oglasnoj ploci a mozda i na web stranici fakulteta.
Ako nema na web stranici fakulteta najbolje bi bilo da imas nekog da ti slika oglasnu plocu jer ti sve mozes uplatiti i u svom gradu pa samo uplatnice ponijeti kada krenes na upis i onda ne moras hodati od fakulteta do banke i nazad.
Super je sto mogu uplatnice riješit prije nego što dođem gore.. Na stranici mog fakulteta samo piše da se dobijaju ti upisni materijali, radi ljekarsko, vrše uplate, i da trebam neke slike za indeksa, nista detaljno ono kako bi trebala izgledati uplatnica itd
Koji fakultet je u pitanju?
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#13 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

crveni_makovi wrote: 04/07/2021 22:03
_Threshold_ wrote: 04/07/2021 21:58

Super je sto mogu uplatnice riješit prije nego što dođem gore.. Na stranici mog fakulteta samo piše da se dobijaju ti upisni materijali, radi ljekarsko, vrše uplate, i da trebam neke slike za indeksa, nista detaljno ono kako bi trebala izgledati uplatnica itd
Koji fakultet je u pitanju?
Fakultet zdravstvenih studija
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#14 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by crveni_makovi »

_Threshold_ wrote: 04/07/2021 22:07
crveni_makovi wrote: 04/07/2021 22:03
Koji fakultet je u pitanju?
Fakultet zdravstvenih studija
Moje iskreno saučešće!
Hodanje će ti biti najmanji problem.
Uvijek sam išla u njihovu studentsku naoružana strpljenjem, učtivošću, spremnošću da čekam, hodam i uvijek su me porazili seljaklukom, brutalnošću, neučinkovitošću, okrutnošću i bezobrazlukom. Munib šef studentske je govno od čovjeka kojem želim da se dobro napati prije nego krepa za sva iživljavanja kojima podvrgava svaku pristojnu i kultivisanu osobu koja dođe tražiti usluge u toj studentskoj za koje ih plaća. Ove pameti i danas bi radije bacila novac u septičku jamu nego platila išta toj bagri. A nisam jedina.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dobitni ... /181119085
tamaricaaa
Posts: 397
Joined: 18/02/2021 19:57

#15 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by tamaricaaa »

Drug moj i mi smo sve to prosli, bez imalo strke. Lijepo odes na faks prvo ako vec nisi siguran kako popuniti uplatnicu, sigurno imas na oglasnoj to kako popuniti, ako nema pitaj na studentskoj. Posto si Zdravstveni, banka i studentska poliklinika za ljekarsko su ti u radijusu 100m od faksa, jedino eto slike pripremi za index. I ne znam da li upisni imas da kupis na svom faksu ili ces morati otici na neki drugi, ali nista strasno, mi smo to s poletom radili :)
Last edited by tamaricaaa on 04/07/2021 22:23, edited 1 time in total.
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#16 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

Necu da ti pridikujem ali imas sve na stranici fakulteta samo se trebas malo potruditi.
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#17 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

I sa kampusom neces imati nikakve veze tako da ono sto si nasao za kampus, ne treba ti nista od onoga.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#18 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by nlt »

Ljekarsko Vadis u zavodu za liječenje studenata, studentska poliklinika ( imas na Google maps, moze se pjeske sa Skenderije recimo).. Kako se vece zove... Tamo ti daju uplatnicu koju onda ides uplatiti u posti koja je u blizini.
Index i ti neki listovi se obično kupuju na pravnom fakultetu, opet uplatnicu prije toga ides uplatiti... Sad je zbog korone moglo se na svojim fakultetima taj materijal uzimati. Ali Index je isključivo bio na pravnom fakultetu da se kupi. Ne znam kako je trenutno
GRAS dnevna karta oko 5 KM i vozaj se satima dok sve završiš, a treba tu sati i sati... :sad:
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#19 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

crveni_makovi wrote: 04/07/2021 22:19
_Threshold_ wrote: 04/07/2021 22:07

Fakultet zdravstvenih studija
Moje iskreno saučešće!
Hodanje će ti biti najmanji problem.
Uvijek sam išla u njihovu studentsku naoružana strpljenjem, učtivošću, spremnošću da čekam, hodam i uvijek su me porazili seljaklukom, brutalnošću, neučinkovitošću, okrutnošću i bezobrazlukom. Munib šef studentske je govno od čovjeka kojem želim da se dobro napati prije nego krepa za sva iživljavanja kojima podvrgava svaku pristojnu i kultivisanu osobu koja dođe tražiti usluge u toj studentskoj za koje ih plaća. Ove pameti i danas bi radije bacila novac u septičku jamu nego platila išta toj bagri. A nisam jedina.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dobitni ... /181119085
To si i ti studirala tu? Čuo sam da su užasni ali šta ću, trpjeti i završaviti kako su i drugi završili i zdravo im.
tamaricaaa wrote: 04/07/2021 22:20 Drug moj i mi smo sve to prosli, bez imalo strke. Lijepo odes na faks prvo ako vec nisi siguran kako popuniti uplatnicu, sigurno imas na oglasnoj to kako popuniti, ako nema pitaj na studentskoj. Posto si Zdravstveni, banka i studentska poliklinika za ljekarsko su ti u radijusu 100m od faksa, jedino eto slike pripremi za index. I ne znam da li upisni imas da kupis na svom faksu ili ces morati otici na neki drugi, ali nista strasno, mi smo to s poletom radili :)
Nisam iz sarajeva kao što rekoh, a na stranici nema ništa samo nešto površno... Trebao bih imati društvo taj dan tako da valjda će biti lakše uglavnom..
aka Enki wrote: 04/07/2021 22:20 Necu da ti pridikujem ali imas sve na stranici fakulteta samo se trebas malo potruditi.
Pa trudio sam se i tražio ali ništa, kao što rekoh samo ima površno okvirno navedeno šta treba ali nema detaljno...
aka Enki wrote: 04/07/2021 22:24 I sa kampusom neces imati nikakve veze tako da ono sto si nasao za kampus, ne treba ti nista od onoga.
ok, morao sam tražiti po forumu kad nema ništa na stranici faksa šta ću...
nlt wrote: 04/07/2021 22:29 Ljekarsko Vadis u zavodu za liječenje studenata, studentska poliklinika ( imas na Google maps, moze se pjeske sa Skenderije recimo).. Kako se vece zove... Tamo ti daju uplatnicu koju onda ides uplatiti u posti koja je u blizini.
Index i ti neki listovi se obično kupuju na pravnom fakultetu, opet uplatnicu prije toga ides uplatiti... Sad je zbog korone moglo se na svojim fakultetima taj materijal uzimati. Ali Index je isključivo bio na pravnom fakultetu da se kupi. Ne znam kako je trenutno
GRAS dnevna karta oko 5 KM i vozaj se satima dok sve završiš, a treba tu sati i sati... :sad:
hvala, kontam, ali znači za ljekarski ne mogu uplatnicu odmah iz svog grada nego tek u sarajevu :-) takođe, nemam iskustva sa tim prevozom u sarajevu pa ne znam koliko dugo se mora čekati na stanicama kako šta pa najradije se ne bih u to upuštao :roll:
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#20 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

https://www.fzs.unsa.ba/studentska-sluzba
Ako indeks dobijes na svom fakultetu, ne treba ti gras jer kao sto ti je neko napisao studentska poliklinika, fakultet, posta je sve relativno blizu. Manja je udaljenost od klinike gdje ces vaditi ljekarsko do tvog fakulteta nego izmedju dvije trolejbuske stanice.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#21 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 22:37 https://www.fzs.unsa.ba/studentska-sluzba
Ako indeks dobijes na svom fakultetu, ne treba ti gras jer kao sto ti je neko napisao studentska poliklinika, fakultet, posta je sve relativno blizu. Manja je udaljenost od klinike gdje ces vaditi ljekarsko do tvog fakulteta nego izmedju dvije trolejbuske stanice.
Pa je li trebam ići u banku poštu ili oboje, neko spominje banku a neko poštu? Ali i to je ako za indeks, jer neko je rekao da treba na pravnom možda...
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#22 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

Auuu druze.
Tebi je ovo povrsno:
Image
i pitas se zasto jedni kazu zasto banka a drugi zasto posta.
Vjerovatno nisi nasao ove uplatnice ni na linku koji sam ti poslao.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#23 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 22:51 Auuu druze.
Tebi je ovo povrsno:
Image
i pitas se zasto jedni kazu zasto banka a drugi zasto posta.
Vjerovatno nisi nasao ove uplatnice ni na linku koji sam ti poslao.
Nisam na to mislio površno nego za ovo https://www.fzs.unsa.ba/dokumenti-u-vezi-upisa piše upisnina i ostali troškovi upisa, šta ja znam šta su ti OSTALI troškovi :-) :-) :-)
Vidio sam da imaju uplatnice ali ima ih milion, ne znam koje mi sve trebaju jer negdje piše trebaju neke fondacije, nekih hiljadu ISSS-a kako već itd, negdje ne piše nešto od toga, kao npr na toj stranici, pa haj da čovjek bude pametan...
aka Enki
Posts: 87
Joined: 29/04/2021 13:30

#24 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by aka Enki »

Ne znam, mislim da je do tebe.
Pise sve sta ti treba i imas primjere uplatnica na web stranici, jedino da ti poredaju jednu pored druge, da se "ne mucis" jer uplatnica Stampanje upisnog materijala i uplatnica Naknada za razvoj informacionog sistema –ISSS-a – UNSA nisu jedna ispod druge.
Isto tako pise da se Indeks i upisni materijal (dobije se u Studentskoj službi nakon izvršene uplate i prilaganje uplatnice).
Ne znam sta tu nije jasno.
Mislim samo da se trebas malo vise potruditi.
Svi moji komentari dosad su bili u svrhu pomoci i nijedan nije osudjujuci ali iskreno drug, ovo je smijesno.
Ne znam sta vise ocekujes, jedino da ti oni ispune uplatnice i odes uplatiti.
_Threshold_
Posts: 128
Joined: 15/02/2021 16:55

#25 Re: Dokumenti za upis primljenih na faks

Post by _Threshold_ »

aka Enki wrote: 04/07/2021 23:01 Ne znam, mislim da je do tebe.
Pise sve sta ti treba i imas primjere uplatnica na web stranici, jedino da ti poredaju jednu pored druge, da se "ne mucis" jer uplatnica Stampanje upisnog materijala i uplatnica Naknada za razvoj informacionog sistema –ISSS-a – UNSA nisu jedna ispod druge.
Isto tako pise da se Indeks i upisni materijal (dobije se u Studentskoj službi nakon izvršene uplate i prilaganje uplatnice).
Ne znam sta tu nije jasno.
Mislim samo da se trebas malo vise potruditi.
Svi moji komentari dosad su bili u svrhu pomoci i nijedan nije osudjujuci ali iskreno drug, ovo je smijesno.
Ne znam sta vise ocekujes, jedino da ti oni ispune uplatnice i odes uplatiti.
Pa ja nađem npr za filozofski fakultet i oni su lijepo stavili sve na jedan dokument, uplatnice sve i sve što treba, i onda npr nešto od toga ne treba na fzs, dobro eto shvatio sam dobije se taj materijal kod njih... ali problem je sa uplatnicama, npr ne pise da treba biblioteka a negdje sam pročitao da treba i još nekih stvari tu ima, kako onda da budem siguran? Hvala ti što si mi pomagao ali ja se trudim da sve to nađem ali što dalje idem više zbunjujucih stvari ima
Post Reply