Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#952 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by zijancer »

Serijal ''Točka na A'' na HRT 1 u 20:00 svake :-x nedjelje
upravo ide
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#953 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by johnnykola »

zijancer wrote:Serijal ''Točka na A'' na HRT 1 u 20:00 svake :-x nedjelje
upravo ide
Da, dobar o arhitekturi.
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#954 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by Rampage »

The Day the Universe Changed by (fenomenalni) James Burke:)

https://www.imdb.com/title/tt0199208/

Image
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#955 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by johnnykola »

Image

HRT3 22.25.

Epizoda istražuje desetljeće sapunica u udarnom terminu, dramskih i humorističnih serija te kako su videorekorder i daljinski upravljač promijenili način na koji smo gledali televiziju.

Nakon duge dominacije triju mreža (ABC, NBC, CBS) televizija se proširila kad su se popisu priključili kablovski TV programi (CNN i MTV) te četvrta mreža (FOX). Bilo je to desetljeće sapunica u najgledanijem terminu ("Dallas", "Dinastija", "Knots Landing") i izvrsnih dramskih serija ("Hill Street Blues", "St. Elsewhere", "Zakon u Los Angelesu"). Humoristične serije ("Cosby Show", "Obiteljske veze") su bile toliko popularne da je iz njih proizašla i popularna parodija ("Bračne vode"). "M.A.S.H." se oprostio, a stigli su nam David Letterman, Pee Wee Herman i Oprah Winfrey. "Kafić Uzdravlje" predstavio je bar pun neobičnih likova, uključujući i par nesretnih ljubavnika koji su postali američki disfunkcionalni miljenici. Eksplozija novih mreža i kanala promijenila je što gledamo, a videorekorder i daljinski upravljač promijenili su kako to gledamo.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#956 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by adda_sa »

Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#957 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by JoseMujica »

The Kleptocrats (2018)
Not Rated | 1h 24min | Documentary, Crime, History | 9 November 2018 (USA)
https://www.imdb.com/title/tt9174828/
Image

obavezno pogledati :thumbup:

nije da je mega sega kvalitetno urađen, ali je priča fantastična
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#960 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by milejovic1971 »

https://www.imdb.com/title/tt5847760/
Dan oslobođenja, glazbeno-dokumentarni film
LIBERATION DAY

Pod očinskim, ali strogim vodstvom nekad starog obožavatelja, a danas redatelja i kulturnog diplomata, te na iznenađenje čitavog svijeta, bivši jugoslavenski, a danas slovenski kultni bend Laibach postao je prvi rock sastav u povijesti koji je nastupio u zatvorenoj državi Sjevernoj Koreji. U sukobu strogih ideologija i kulturnih različitosti, ovi su se glazbenici morali potruditi da provuku svoje pjesme kroz cenzorsku ušicu prije no što ih se izloži publici koja se nikada nije imala prilike susresti s alternativnim rock'n'rollom. Istodobno, duž granice dviju Koreja postavljeni su propagandni zvučnici, i najavljeno je odbrojavanje do rata. Njihove pjesme, njihovi snovi.

O Laibachu
Trideset i pet godina nakon nastanka u tada jugoslavenskom industrijskom gradiću Trbovlju, Laibach je još uvijek međunarodno najslavniji sastav iz neke od bivših komunističkih zemalja središnje i istočne Europe. Osnovan 1980., godine kada je umro otac nacije Tito, Laibach je vrhunac slave dosegao u trenutku kada je zemlja srljala u samouništenje te se dosljedno protivio bilo kakvom etiketiranju, rock, pop, tehno ili industrijskom. Sami članovi benda definirali su se kao graditelji ljudskih duša. Laibach će vas natjerati da mislite, plešete i marširate uz istu glazbu.
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#961 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by milejovic1971 »

milejovic1971 wrote:https://www.imdb.com/title/tt5847760/
Dan oslobođenja, glazbeno-dokumentarni film
LIBERATION DAY

Pod očinskim, ali strogim vodstvom nekad starog obožavatelja, a danas redatelja i kulturnog diplomata, te na iznenađenje čitavog svijeta, bivši jugoslavenski, a danas slovenski kultni bend Laibach postao je prvi rock sastav u povijesti koji je nastupio u zatvorenoj državi Sjevernoj Koreji. U sukobu strogih ideologija i kulturnih različitosti, ovi su se glazbenici morali potruditi da provuku svoje pjesme kroz cenzorsku ušicu prije no što ih se izloži publici koja se nikada nije imala prilike susresti s alternativnim rock'n'rollom. Istodobno, duž granice dviju Koreja postavljeni su propagandni zvučnici, i najavljeno je odbrojavanje do rata. Njihove pjesme, njihovi snovi.

O Laibachu
Trideset i pet godina nakon nastanka u tada jugoslavenskom industrijskom gradiću Trbovlju, Laibach je još uvijek međunarodno najslavniji sastav iz neke od bivših komunističkih zemalja središnje i istočne Europe. Osnovan 1980., godine kada je umro otac nacije Tito, Laibach je vrhunac slave dosegao u trenutku kada je zemlja srljala u samouništenje te se dosljedno protivio bilo kakvom etiketiranju, rock, pop, tehno ili industrijskom. Sami članovi benda definirali su se kao graditelji ljudskih duša. Laibach će vas natjerati da mislite, plešete i marširate uz istu glazbu.
Whitney, odlican dokumentaras o pop ikoni 80ih i 90ih Vitni Hjuston, sjajan film
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#963 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by JoseMujica »

Honeyland (2019)
1h 30min | Documentary, Drama | 26 July 2019 (USA)
Image
https://www.imdb.com/title/tt8991268/
The last female bee-hunter in Europe must save the bees and return the natural balance in Honeyland, when a family of nomadic beekeepers invade her land and threaten her livelihood.
Directors: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Stars: Hatidze Muratova, Nazife Muratova, Hussein Sam
dobar makedonac :thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#964 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by johnnykola »

JoseMujica wrote:Honeyland (2019)
1h 30min | Documentary, Drama | 26 July 2019 (USA)
Image
https://www.imdb.com/title/tt8991268/
The last female bee-hunter in Europe must save the bees and return the natural balance in Honeyland, when a family of nomadic beekeepers invade her land and threaten her livelihood.
Directors: Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov
Stars: Hatidze Muratova, Nazife Muratova, Hussein Sam
dobar makedonac :thumbup:
Osvojio nagradu publike na ovogodišnjem SFF-u. Link
emric
Posts: 1211
Joined: 21/03/2018 18:03

#965 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by emric »

Strašan film o crkvenoj pedofiliji. Ima engleski titl.

User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#967 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by Diwan »

Dobre ove zadnje dvije preporuke :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#968 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote: 11/12/2019 12:02 Dobre ove zadnje dvije preporuke :thumbup:
jesi gledao ovaj film,o pedofiliji,ima naš prevod?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#969 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:15
Diwan wrote: 11/12/2019 12:02 Dobre ove zadnje dvije preporuke :thumbup:
jesi gledao ovaj film,o pedofiliji,ima naš prevod?
Nisam ni jedan, ali mi se sviđaju preporuke jer mislim da su dobre. Znam za Osha, a ovaj prvi je još uvijek interesantna tema. Ako nađem šta, javim ti.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58754
Joined: 03/08/2010 19:04

#970 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by kakavdanakneiskustvu »

Diwan wrote: 11/12/2019 12:43
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:15
Diwan wrote: 11/12/2019 12:02 Dobre ove zadnje dvije preporuke :thumbup:
jesi gledao ovaj film,o pedofiliji,ima naš prevod?
Nisam ni jedan, ali mi se sviđaju preporuke jer mislim da su dobre. Znam za Osha, a ovaj prvi je još uvijek interesantna tema. Ako nađem šta, javim ti.
hvala,ovo drugo je serija,ali nisa,m imao gdje drugo staviti preporuku
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#971 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by Diwan »

kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:46
Diwan wrote: 11/12/2019 12:43
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:15

jesi gledao ovaj film,o pedofiliji,ima naš prevod?
Nisam ni jedan, ali mi se sviđaju preporuke jer mislim da su dobre. Znam za Osha, a ovaj prvi je još uvijek interesantna tema. Ako nađem šta, javim ti.
hvala,ovo drugo je serija,ali nisa,m imao gdje drugo staviti preporuku
Znam da je serija, vec sam je skinuo. Vidio sam još jedan dobar dokuemntarac o Oshu, ali ga nema nigdje za skinuti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#973 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by JoseMujica »

Diwan wrote: 11/12/2019 12:58
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:46
Diwan wrote: 11/12/2019 12:43

Nisam ni jedan, ali mi se sviđaju preporuke jer mislim da su dobre. Znam za Osha, a ovaj prvi je još uvijek interesantna tema. Ako nađem šta, javim ti.
hvala,ovo drugo je serija,ali nisa,m imao gdje drugo staviti preporuku
Znam da je serija, vec sam je skinuo. Vidio sam još jedan dobar dokuemntarac o Oshu, ali ga nema nigdje za skinuti.
Wild wild country je uvjerljivo najjači doku serijal i sve što treba da se zna o Oshu
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#974 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by Diwan »

JoseMujica wrote: 11/12/2019 13:49
Diwan wrote: 11/12/2019 12:58
kakavdanakneiskustvu wrote: 11/12/2019 12:46

hvala,ovo drugo je serija,ali nisa,m imao gdje drugo staviti preporuku
Znam da je serija, vec sam je skinuo. Vidio sam još jedan dobar dokuemntarac o Oshu, ali ga nema nigdje za skinuti.
Wild wild country je uvjerljivo najjači doku serijal i sve što treba da se zna o Oshu
Ja sam nekada poodavno čitao njegove knjige, i malo se zanimao za njegov privatni život. Nešto se znalo, ali sigurno ni izbliza koliko je sada dostupno informacija.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#975 Re: Dokumentarni filmovi - Preporuke?!

Post by johnnykola »

Image

HRT3 21.55.

Devedesete su bile razdoblje velike muzičke raznolikosti. Iz žanrova su se rađali podžanrovi koji će zadovoljiti gotovo sve muzičke ukuse. Dominirali su grunge, alternative i indie rock. Fokus hip-hopa preselio se na zapad s gangsta rapom. Country muzika je doživjela procvat kad su muzičari poput Gartha Brooksa i Shanije Twain počeli puniti stadione, a TNN (Nashville Network) je počeo s emitiranjem. Među najutjecajnijim rock bendovima bili su Nirvana, Pearl Jam, Oasis i Foo Fighters. Alanis Morissette, Sheryl Crow i Lauren Hill pokazale su svoje jedinstvene kantautorske i izvođačke vještine. Tupac Shakur, Snoop Doggy Dog, Dr. Dre, Notorious B.I.G. i ostali osigurali su hip-hopu status možda najutjecajnijeg žanra.
Post Reply