Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#76 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by zagonetka »

Napisao je neko da je film malo amaterski sklopljen ne bih se složio sa tim.Volio bih da mi ovaj gospodin kaže koji je to naš film dokumentarni bolje uradjen, zar nije amaterizam prikazan u onim skupim filmovima na kojem su nam se smijali svi , Vanzemaljci su najbolje iz oblasti dokumentarnog što imamo, kad sam bio kod rodjaka u Janji sazano sam da se po Republici Srpskoj masovno kupuje i gleda ovaj film.Želim ekipi da nam snime što više ovakvih filmova, volio bih da neko snimi film o rahmetli Hajri kapetanu, jednom od najvećih bosanskih sinova
resaddz
Posts: 6
Joined: 02/12/2008 17:20

#77 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by resaddz »

Mi kao ekipa imamo nijet i namjeru da se nečemo smiriti dok ne npravimo film u kojem ćemo ako BOG da objediniti sve heroje odbrane od Podrinja do Krajine i od Posavine do krajnjeg juga Hercegovine jer svako mjesto u Bosni i Hercegovini ima svoje heroje, a na nama njihovim saborcima je da nedamo da padnu u zaborav. Trenutno smo aktivni na snimanju novog igrano-dokumentarnog filma sa ratnom tematikom samo sto sada imamo izazov jer moramo ako BOG da napraviti bolji film od Vanzemaljaca.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#78 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by kv99 »

gazija88 wrote:film je super, sto vise ovakvih filmova, cito sam da ima film o buzimskim vitezovima, tako da cu i to pogledat, akobogda,
karanana, uci u sarajevo, nema teorije, da su mogli usli bi, a ne kukavicki sa brda. da ne idemo dalje. poz.
Vidim da neke zanima pa da skrenem paznju na dokumentarac koji je nedavno uradzen o jednoj od najboljih brigada Armije Bosne i Hercegovine a to je o 505 Buzimskoj: "Istina o buzimskim vitezovima".
Dokumentarac je podjeljen na nekoliko tema ustvari operacija /bitaka i prati direktne ucesnike tih dogadzaja na aktuelnim lokacijama . Teme su :
- Pocetak rata
- Munja 93
- Autonomija
- Breza 94
- Grmec 94
- Sana 95

Ovo je link za trailer o filmu :
http://se.youtube.com/watch?v=ymEMW8uhy ... jabih.com/
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#79 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by fishtrija »

Pogledah film i da ne ulazim u nekakve tehničke ocjene i umjetničke dojmove, jer to s moje tačke gledište apsolutno nije u prvom planu, moram reći VELIKO HVALA na okupljanju svog tog materijala i činjenica, svjedoka i aktera, nijjetu i volji silnoj da se otrgne od zaborava sve ono što se dešavalo na brdu preko puta mene prije 15 godina... Svaka vam čast i želim da vam slijedeći projekat bude i produkcijski i umjetnički snažniji od ovoga, da ako Bog da dosegnete i do kakvog festivala, a da ne govorim kako bi sjajno bilo staviti ga na 35mm i prikazivati u kinima, i to osnovcima. Bravo.

Neka dragi Allah podari sve ljepote dženneta onima po kojima je riječ heroj trebala dobiti ime.
bahtinho
Posts: 50
Joined: 01/12/2008 17:30

#80 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by bahtinho »

odvijac wrote:a propaganda su dragi flock,arkan i legija kako se dice i slave da su heroji,a vidio si na snimku ko su i sta su ustvari!!
No comment
:thumbup:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#81 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by bach »

FLOCK wrote:Sve je to propaganda sto i nije za cuditi,cinjenica da te "gazije" ne sidjose nikada u Vogoscu, i da im je ilijas bio rak rana :) sto ne napravise film o Deblokadi Sarajeva 1995 god? :D
Zna li dečko uopšte gdje je Saobraćajni fakultet????????????????
bihfanatic
Posts: 6
Joined: 16/02/2009 06:56

#82 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by bihfanatic »

Image
Image
Image
Image

Vanzemaljci iznad Sarajeva mozete pogledat na http://bosnalive.net isto tako download odlicne kvalitete
PS: registracija obavezna a sve je besplatno naravno :thumbup: :bih:
sve ovo za otprilike jedan sahat trenutno postavljam film na server
Anastazija@
Posts: 1
Joined: 01/05/2009 16:28

#84 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Anastazija@ »

Vanzemaljci Iznad Sarajeva

Info:
Film je realizovan u produkciji RTV Bostel a njegovi autori su Avdo Huseinović i Muamer Kerla.
Ovo je jedan od rijetkih dokumentaraca koji je snimljen na temu odbrane Sarajeva i BiH.
Film obrađuje najveće sarajevske bitke a glavni likovi su legendarni komandanti rahmetli Safet Zajko i rahmetli Enver Šehović.
Film “Vanzemaljci iznad Sarajeva” dokumentovano govori o najvećim sarajevskim bitkama koje su vođene u širem rejonu brda Žuč, slobodne vogošćanske teritorije, te naselja Sokolje i Pofalići. U ovim bitkama, presudnim za odbranu grada od agresora svoj život je dalo na stotine branitelja, a preko 1000 ih je teže i lakše ranjeno. Glavni protagonisti ovih bitaka su bili borci 1. Slavne-111. Viteške brigade i 2. Viteške brigade 1. Korpusa Armije BiH na čijem su se čelu nalazili proslavljeni komandanti rahmetli Enver Šehović i rahmetli Safet Zajko.


Image

Download:

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/217070293/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part8.rar.html
http://rapidshare.com/files/217045398/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part7.rar.html
http://rapidshare.com/files/217039505/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part6.rar.html
http://rapidshare.com/files/217033640/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part5.rar.html
http://rapidshare.com/files/217028157/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part4.rar.html
http://rapidshare.com/files/217022615/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part3.rar.html
http://rapidshare.com/files/217016715/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part2.rar.html
http://rapidshare.com/files/217010978/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part1.rar.html
Password:
foca-online.info
User avatar
odvijac
Posts: 226
Joined: 27/09/2008 15:32

#85 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by odvijac »

moze li se znati jeli izasao ovaj novi film,sto je ekipa pripremala??
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#86 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Fiore »

Saznaces ne brini.. ako si bio na prezentaciji knjige koja je nedavno izasla u prodaju.. :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#87 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Edin H. »

Odlicno uradjen dokumentarac.

Kako su bolan karanana mogli uci u Sarajevo?

Znam da si bio mali, ali sjeti se pocetka rata.

Prije svega pokusali su sa niskim specijalcima, sto se isto spominje u ovom filmu, pa se zna kako su prosli.

Srbi su bili odmah iznad Cengic Vile na onom brdu, mogao si ih golim okom vidjeti.

Nakon dogadjaja o kojem govori ovaj film su potjerani daleko prema Vogosci.

Profesionalno uradjen dokumentarac, jedino smatram da ste mogli vise razgovarati sa obicnim borcima, jer ipak su oni ovo iznijeli na svojim plecima.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#88 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by karanana »

koliko god da je 2. maj bio strasan i presudan za odbranu sarajeva i koliko god tadasnji napadi izgledali zestoki, ja ipak mislim da srbi nisu napali sa svim sto su imali niti su krenuli u opstu ofanzivu. ok, bila je jedinica niskih specijalaca, uletilo je nekoliko transportera i pincgauera, ali ne slazem se da je bio opsti napad. da su krenuli svi tenkovi koji su bili u lukavici, da su krenuli cetnici sa grbavice, da se krenulo sa ilidze, mislim da bi preovladali gradom.
a takodjer mislim da je i u periodu 92/93 moglo sarajevo pasti, posebno nakon pada azica, otesa i dijelova stupa kada nije bilo organizovane odbrane grada niti rezervnih linija sve do rtv doma. pa onda pad igmana 93. da se nisu chete povukle grad bi se predao za godinu dana.
ma sve su to mucke i dogovori nekoga da bi se odrzao status quo..
User avatar
Edin H.
Posts: 46889
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#89 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Edin H. »

More bit, a more i ne bit sto bi rekao Alija.

Cinjenica je da je postojao plan podjele Sarajeva na dva dijela i da ga nisu ostvarili.
Vidio si sta uradise sa Vukovarom kada su osjetili slabosti u odbrani.

To jesu kriticni dogadjaji o kojima ti govoris, ali ulazak u grad i ulicne borbe su nesto sasvim drugo. A postoji i elemenat lijepog straha. Mislim da su uvijek kontali da imamo vise oruzja nego sto je to zaista bila situacija.

Nisam znao prije nego sto sam pogledao film da su se pripadnici srpske vojske is Pofalica ispalili preko Dolac Malte :shock:
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#90 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by pici »

karanana wrote:koliko god da je 2. maj bio strasan i presudan za odbranu sarajeva i koliko god tadasnji napadi izgledali zestoki, ja ipak mislim da srbi nisu napali sa svim sto su imali niti su krenuli u opstu ofanzivu. ok, bila je jedinica niskih specijalaca, uletilo je nekoliko transportera i pincgauera, ali ne slazem se da je bio opsti napad. da su krenuli svi tenkovi koji su bili u lukavici, da su krenuli cetnici sa grbavice, da se krenulo sa ilidze, mislim da bi preovladali gradom.
a takodjer mislim da je i u periodu 92/93 moglo sarajevo pasti, posebno nakon pada azica, otesa i dijelova stupa kada nije bilo organizovane odbrane grada niti rezervnih linija sve do rtv doma. pa onda pad igmana 93. da se nisu chete povukle grad bi se predao za godinu dana.
ma sve su to mucke i dogovori nekoga da bi se odrzao status quo..

ma stoje neke stvari a neke ne stoje.....prvo išlo se je na blickrig varijantu......znaci otmi predsjednika(Alju),obezglavi predsjedništvo....ono je taj dan i jedino bilo cilj u RTV-u drži Domaceg Izdajnika da objavi predaju i et ti kokošara u gradu za 24h.Vec planiranim spiskovima pozatvaraj a zatim likvdiraj sve nesrbe i proglasi nezavisnost BiH ništavnim kao i prisajedinjenje sa maticom zatim u ovo doba sadašnjosti predaji istoriju o otadjbinsko-odbranbenom ratu protiv pomahnitalih ustaško-mudjahedinskih zvijeri......da se nelažemo u dobru ruku im je išla i "NašHa strana" sa svojim sranjima i marifetlucima al ipak na svu srecu tu su bili ipak najbolji sinovi BiH......neka im je vjecni rahmet ,pokoj duši,slava im i hvala.


Vecina "Bosanskih Srba" je bilo iz susjednih država primjer crnogorska prisrbica Jadovan Dabić.....
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#91 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by mp3sa »

karanana wrote:koliko god da je 2. maj bio strasan i presudan za odbranu sarajeva i koliko god tadasnji napadi izgledali zestoki, ja ipak mislim da srbi nisu napali sa svim sto su imali niti su krenuli u opstu ofanzivu. ok, bila je jedinica niskih specijalaca, uletilo je nekoliko transportera i pincgauera, ali ne slazem se da je bio opsti napad. da su krenuli svi tenkovi koji su bili u lukavici, da su krenuli cetnici sa grbavice, da se krenulo sa ilidze, mislim da bi preovladali gradom.
a takodjer mislim da je i u periodu 92/93 moglo sarajevo pasti, posebno nakon pada azica, otesa i dijelova stupa kada nije bilo organizovane odbrane grada niti rezervnih linija sve do rtv doma. pa onda pad igmana 93. da se nisu chete povukle grad bi se predao za godinu dana.
ma sve su to mucke i dogovori nekoga da bi se odrzao status quo..
Stoji apsolutno da je Sarajevo moglo past da je bio takav opsti napad, ali u takvom napadu cetnici su morali da budu spremni da izgube 20.000-30.000 vojnika, tonu tenkova i opreme a da im to opet ne garatuje da ce zauzet citav grad, da im nece past moral u vojsci, da im to nece bit prekretnica rata koji ce onda izgubit jer su oni citavo vrijeme imali manjak vojnika i takav jedan gubitak bi bio nenadonadiv. Sto se tice cetnckog "zauzimanja" dijela Igmana 93 koji su zauzeli na prepad nakon potpisanog sporazuma o primirju, to su im i bile sve junacke akcije koje su mogli izvodit uz podrsku UN-a ko u Srebrenici, oduzmi oruzje ljudima, UN kao garantuje e onda opleti po nebranjenom. Sto bi se reklo kao sumacija svega, imali su 100x vishe oruzja i municije, mts-a, oraganizacije ali falilo je muda i zelje da se gine za cilj, a njima je cilj uglavnom bio pljacka, silovanje, ubijanje civila i gdje su mogli to su i uradili...
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#92 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Toffee karamela »

Odgledala ga prvi put na kantonalnoj, drugi put fino skinula sa neta i gledala sa dragim koji je (jadnik) bio kod Saobraćajnog pred Vogošćom cijelo ljeto '92. Umalo ga srčka nije strefila kada je sve to ponovo gledao, a mogu onda misliti kako je stvarno bilo.

Bez konkurencije, najbolji i najrealističniji dokumentarac o bosanskom ratu dosad, daleko šiša ove razvikane strane tipa "Dva sata od Londona" ili "Smrt Jugoslavije" ili šta ti ja znam. Niko ne zna sem nas kako nam je bilo. Koji to stranac, pa da je i najdobronamjerniji, može to prikazat tako da ti suze krenu i udari te do koske.

I još jedna baš laička opaska....sem ono nešto snimaka uličnih borbi u Sarajevu koje se ritualno prikazuju jednom godišnje na TV, tamo početkom maja, niko nije dosad prikazao pravo ratište...pod tim mislim vojnike sa šljemovima na glavama,teren van gradova, rovove, bunkere, ono pravi rat kao u filmovima iz WWII....tek kad to vidite postane vam jasna kolika je to bila magnituda borbi, i da je to bio pravi pravcati rat...i onda pomislite kako smo nespremni ušli u njega, s ničime...a za par mjeseci izdržavali napade te oklopljene četničke mašinerije koja se pripremala za to bog zna koliko....i stvarno je to bilo ČUDO!
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#93 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by barby02 »

Ovaj film treba pogledati svako :thumbup: a sada palamuditi o drugacijoj strategiji nema smisla. Ko se ovdje smrznuo u ratu, samo to, razumjece. .
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#94 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by karanana »

evo izlazi i drugi film koji je ovdje avdo i najavljivao. joj sad zaboravih kako se zove, nesto krvavi pohod na seher, tako nesto. premijera je 1. marta u 14 sati u domu mladih a isti dan navecer ima i na tvsa. vidim vrte se reklame na tvsa. jedva cekam. mislim da cu i u dom mladih
User avatar
interface
Posts: 129
Joined: 21/08/2007 23:36
Location: samouki profesionalac

#95 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by interface »

molim onga ko je kreirao torrent za Vanzemaljci Iznad Sarajeva.divx i one koji su skinuli ovaj divix pomocu torrent-a da ga seed-aju malo. za 10 dana skinuo sam tek 15 %. hajde malo podrske.
User avatar
Bianconeri1988
Posts: 3648
Joined: 03/02/2011 12:12
Location: Šeher sevdaha

#96 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Bianconeri1988 »

Gledao sam ga ranije nekoliko puta i večeras mi nadošlo da ga pogledam i nikako ne mogu da nađem kompletan snimak. Ako neko zna fakat bih mu bio zahvalan. :-D
eeeeeee
Posts: 747
Joined: 02/01/2006 00:06

#97 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by eeeeeee »

Bianconeri1988 wrote:Gledao sam ga ranije nekoliko puta i večeras mi nadošlo da ga pogledam i nikako ne mogu da nađem kompletan snimak. Ako neko zna fakat bih mu bio zahvalan. :-D

Javi mi se na pp pa da ti pošaljem link ako ga u međuvrenemu nisi našao
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#98 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by demetra22 »

Zna li neko gdje mogu dl ovaj film? Na pp?
Post Reply