Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#26 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Bosanac_21 »

Sinoc sam ga gledao, zalosno ali prije svega veliki PONOS kad se vidi da su obicni ljudi vjerovali u sebe i zrtvovali se za slobodu Sarajeva, a samim tim za slobodu nase ponosne Bosne i Hercegovine :thumbup:

Gledam ovaj dokumentarac, a u mislima mi komentari pojedinih seljacica s foruma koji pljuju po svemu sto je vezano za Sarajevo, jos kad kazu da se stide svoga grada, to je bezobrazluk i nista vise.

Takodjer sam gledao snimak prvih povratnika u Bosansku Krupu,
http://www.youtube.com/watch?v=g0wewmzLxvw
http://www.youtube.com/watch?v=OTc7N-qlZN0 <--(vrijedi pogledati)

u moju Bosansku Krajinu, sav razoren grad - a narod krci i hoce odmah da noci u rusevinama, jer su to ipak njihova ognjista - i vidis sta se danas govori, s punih jasala za razliku vremena rata, kanistera i prisilnog vremena kad je i trava bila nekom dnevni obrok :(
reuf69
Posts: 29
Joined: 19/05/2008 19:33

#27 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by reuf69 »

Veceras od 22 sata na TVSA.
User avatar
vinnie_jones
Posts: 1148
Joined: 29/04/2007 00:09

#28 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by vinnie_jones »

veceras ga gledam treci put :bih:
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#29 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by kEN0 »

hvala za info, gledam upravo
User avatar
kiwi4u
Posts: 163
Joined: 11/03/2008 08:55

#30 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by kiwi4u »

Image

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/149898479/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part1.rar.html

http://rapidshare.com/files/149905557/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part2.rar.html

http://rapidshare.com/files/149946846/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part3.rar.html

http://rapidshare.com/files/149978873/Vanzemaljci_Iznad_Sarajeva.part4.rar.html
chengaaa
Posts: 25
Joined: 25/09/2008 20:30
Location: tu i tamo

#31 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by chengaaa »

Svaka cast za film :thumbup: dok sam ga gled'o, suze mi krenuse...
reuf69
Posts: 29
Joined: 19/05/2008 19:33

#32 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by reuf69 »

Veliko hvala ekipi na ovako odlicnom dokumentarcu. Jos uvjek sam pod emocijama :bih:
User avatar
2407
Posts: 4437
Joined: 26/07/2007 21:32
Location: on a 50 milion year trip...

#33 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by 2407 »

Odlican dokumentarac :thumbup:
Sramota me reci da sam imao pozivnicu za premijeru ali nisam otisao :cry:
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#34 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by kEN0 »

eh kad skontam za sta mi se otac borio, sjebem se.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#35 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Topla voda »

2407 wrote:Odlican dokumentarac :thumbup:
Sramota me reci da sam imao pozivnicu za premijeru ali nisam otisao :cry:
mene zvali da dodjem,konto bezveze cim avdo huseinovic to pravi,znajuci kakvom se muzikom bavi .
i samo hocu tom covjeku da se zahvalim,jer je ovo njegov film i njegovo autorsko djelo..
lako je pricati ne valja ovo ne valja ono,nema filmova ove tematike i slicno
al taj covjek je rekao,dobro ,nema ovakvih filmova,al ja hocu to da napravim,nisam profesionalac...al cu probati najbolje sto mogu da uradim.

avdo svaka ti cast sto si uspjeo da otrgnes ovaj dio bosanske povijesti od zaborava

a u buducnosti cemo biti svjedoci koliko je ovaj avdin film rijetki primjer samopostovanja nas samih.
resaddz
Posts: 6
Joined: 02/12/2008 17:20

#36 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by resaddz »

Ja kao jedn od članova ekipe koja je realizovala ovaj film sam ponosan na ovo djelo, kao i svi ostali članovi, nas mogu razumjeti samo patriote i nema onoga kome srce nije zadrhtalo, mi smo mala ekipa ali možemo čuda, složni smo i spremamo još par filmova sa ovom tematikom bez obzira na kritike koje dobijamo, imamo volju, imamo nijet, ( mada su 99 % pozitvne) opširnije na gazijje.blogger.ba
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#37 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by karanana »

resaddz wrote:Ja kao jedn od članova ekipe koja je realizovala ovaj film sam ponosan na ovo djelo, kao i svi ostali članovi, nas mogu razumjeti samo patriote i nema onoga kome srce nije zadrhtalo, mi smo mala ekipa ali možemo čuda, složni smo i spremamo još par filmova sa ovom tematikom bez obzira na kritike koje dobijamo, imamo volju, imamo nijet, ( mada su 99 % pozitvne) opširnije na gazijje.blogger.ba
evo procito sam da vam i knjiga brzo izlazi i da planirate praviti novi dokumentarac o ratu u novom sarajevu. pise da pozivate druge ljude da vam se pridruze i pomognu. ako kako mogu pomoci, tu sam, ne znam sta vam tacno treba. jeli se prikupljaju sredstva za ovaj novi film ili....?
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#38 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Topla voda »

ako treba sta ,tu sam i ja
uplatiti lovu,bilo sta
resaddz
Posts: 6
Joined: 02/12/2008 17:20

#39 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by resaddz »

Pripreme za snimanje novog filma su u toku, trenutno koristimo zimski period za sređivanje : detalja u scenariu, prostorija udruženja i članskih karti.
Naziv udruženja je UDRUŽENJE ZA OČUVANJE ISTORIJSKIH VRIJEDNOSTI BOSNE I HERCEHOVINE "HABER",
Sve informacije i odgovore na pitanja koja vas interesuju mozete dobiti slanjem na mail [email protected]
PRIDRUŽITE NAM SE JER
"ZAJEDNO SMO JAČI"
Last edited by resaddz on 11/12/2008 22:41, edited 1 time in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16297
Joined: 05/01/2008 05:08

#40 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by piupiu »

chuchumbamayumbe wrote:Vidio sam ga na trafici na Alipasinom, veze nemam je'l original ili nije ali cu ga kupiti.
Osim ako neko ne zna gdje ima da se kupi original!?
Na kojoj trafici?
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#41 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Nosferatu »

Film sam skinuo prije par mjeseci s najnovije.net.

Cekao sam cijelu noc, jer je bio jako spor download. Za nekoliko sati bilo nas je preko stotinu koji su cekali, da se zavrsi download. Negdje oko 5 ujutro, sam prije nego sto je film i zavrsio se s downloadom poceo da ga gledam. Dakle probidjeo sam noc cekajuci jer sam vec znao o magnititetu filma, cekao sam strpljivo da to neko postavi, film je bio na you-tube i onda ga je neko skinuo s you tube-a tako da nisam bio u mogucnosti prije toga da ga pogledam, ali ipak, opet sam ostao iznenadjen jer je bilo jako mnogo informacija koje su s vremenom se zaboravile.

Jako je dobar film, ali na zalost, bavi se samo specificnim djelom ratista u Sarajevu. Zeljeo bih kad se vec ima u planu da se snimi drugi film, da se valjda prica nastavi, ponajbolje s Ilidzom, Stupom, Otesom, Igmanom i Tunelom/pistom. Mislim da tu ima jednako mnogo materijala a i razloga sto da se to snimi.

Ako skupljate pare, javite se javno, ja cu vas takodje podrzati.

Takodje knjiga kad izadje javite kako ljudi u dijaspori mogu da je nabave, citao sam isjecke koje ste pisali, i dosta toga se zna, ali posto to radite s pravim nijetom, meni nije tesko pomoci i kupiti par komada.

p.s. Zna li se koje momak - koji je nakon ranjavanja, pjevajuci poginuo na Zuci? Mislim da ga je granata osljepila i nije se mogao izvuci, ali je zapjevao - "baci bombu goni bandu izvan Sarajeva..." ako me sjecanje sluzi, preradjenu verziju Tomsonove - Cavoglave, dok ga cetnici nisu nasli - granatama ili rafalima, ili cim vec, dokrajcili.


Branitelji Sarajeva

U Sarajevu, gradu Herceg-Bosne ponosne,
stala raja da odbrane naše domove,
stala raja da odbrane naše domove.

Mi smo junak, do junaka, mi smo borci svi,
ne damo u Sarajevo dok smo živi mi,
ne damo u Sarajevo dok smo živi mi.

Hej junaci, branitelji iz svih krajeva,
Sarajevo zaboravit neće nikada,
Sarajevo zaboravit neće nikada.

Korak naprijed, puška gotov’s, i uz pjesmu mi,
za mir sreću i slobodu borimo se svi,
za mir sreću i slobodu borimo se svi.

Čujte srpski dobrovoljci, bando, četnici,
stići će vas naša ruka i u Srbiji,
stići će vas naša ruka i u Srbiji.

Stići će vas Božja pravda to nek’ svako zna,
sudit će vam branitelji šeher Sarajeva,
sudit će vam branitelji šeher Sarajeva.

Tuče tompson, kalašnjikov a i papovka,
baci bombu, goni bandu izvan Sarajeva,
baci bombu, goni bandu izvan Sarajeva.

Hej junaci branitelji iz svih krajeva,
Sarajevo zaboravit neće nikada,
Sarajevo zaboravit neće nikada.

Nazalost, Sarajevo je izgleda zaboravilo. Pusi-kurcima da je biti Europa, i da je gladiti mudo i izigravati prijestolnicu i vlast, ali neka ima i izuzetak koji a i film koji da se vidi - ko su to momci koji su odbranili grad, jesu li bili kakvi Podrinjci i Sandzaklije, i sutra kad ti budu Sabani, opet, da samo znamo, koje opet, veci i bolji covjek, ne da mu bude lakse vec gore u zivotu. Mene bi bilo sramota samo - da sam imao radnu obavezu u dzepicu i bolio me kurko. I koji god jeste - neka se sad nazivi u Bosni, dobro da se nazivi, toliko neka se nazivi da mu ne bude muka velika leci i da ga Bosna pokrije ozgora, a opanci cetnika da ga gacaju.
resaddz
Posts: 6
Joined: 02/12/2008 17:20

#42 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by resaddz »

momak rahmetli se zvao MIRSAD ĆIZMO, A TO JE BILO 18.09.1992 godine kada su nas napali sa zivim stitom
za pjesmu je tacno nju je obradila i otpjevala TEŠKA INDUSTRIJA (ili bar dio onih koji su ostali u toj grupi)
zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#43 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by zagonetka »

Drage patriote i ja sam sumnjao u film kad sam cuo da ga radi AVDO HUSEINOVIC jer znam da je covjek koji se bavi folk muzikom.Medjutim,kad sam prije mozda mjesec dana upoznao tog momka koji po mojoj procjeni nema vise od nekih 36. godina bio sam fasciniran koliko poznaje bh.povijest,mislim da bi nekim nasim akademicima mogao drzati predavanja, koje god smo se teme dotakli kada je u pitanju rat u BiH apsolutno je dominirao,dejlovao nevjerovatno smireno. Recimo, ja sam porijekom iz Bijeljine, on mi je prepricao sva ratna desavanja u Semberiji,Brckom, Teocaku kao da je zivio u Bijeljini cijelo vrijeme rata, moj jaran je iz Sandzaka i nije imao pojma o muslimanskoj miliciji tokom 2 svjetskog rata u Sandzaku, Avdo mu je objasanjavao ko je vodio koju jedinicu u Sandzaku u onom ratu,a odusevio me kad mi je ispricao da je ciejlo vrijeme rata sada kao dobrovoljac bio na Kobiljoj Glavi, tamo gdje je stalno tokom rata gorjelo, kao dobrovoljac je usao u rat jer je na nekoliko mjeseci prije rata imao tesku operaciju zbog koje je bio oslobodjen vojske,nesumnjam da ce svi njegovi buduci filmovi a i knjiga biti jos bolji od "VANZEMALJACA"
-Ferid







Bosanac_21 wrote:Sinoc sam ga gledao, zalosno ali prije svega veliki PONOS kad se vidi da su obicni ljudi vjerovali u sebe i zrtvovali se za slobodu Sarajeva, a samim tim za slobodu nase ponosne Bosne i Hercegovine :thumbup:

Gledam ovaj dokumentarac, a u mislima mi komentari pojedinih seljacica s foruma koji pljuju po svemu sto je vezano za Sarajevo, jos kad kazu da se stide svoga grada, to je bezobrazluk i nista vise.

Takodjer sam gledao snimak prvih povratnika u Bosansku Krupu,
http://www.youtube.com/watch?v=g0wewmzLxvw
http://www.youtube.com/watch?v=OTc7N-qlZN0 <--(vrijedi pogledati)

u moju Bosansku Krajinu, sav razoren grad - a narod krci i hoce odmah da noci u rusevinama, jer su to ipak njihova ognjista - i vidis sta se danas govori, s punih jasala za razliku vremena rata, kanistera i prisilnog vremena kad je i trava bila nekom dnevni obrok :(
zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#44 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by zagonetka »

Avdo Huseinović, nakon filma “Vanzemaljci iznad Sarajeva”, početkom januara objavljuje knjigu o najvećim ratnim zločinima i zločincima u BiH
“DŽELATI NARODA MOG“ JE ISTRAGA O LJUDIMA KOJI SU ŽELJELI UNIŠTITI BOŠNJAKEAutor: Admir F. Beganović
Objavljeno: 03. December 2008. 06:12:11

Avdo Huseinović


Naš narod je itekako ponijela ta oluja zaborava genocida, koju uglavnom, sezonski samo jednodnevno oživimo 11.jula kad u mezareve spuštamo nove tabute u Potočarima.
Nakon uspješne realizacije dokumentarno-igranog filma “Vanzemaljci iznad Sarajeva” koji je naprosto oduševio gledateljstvo širom BiH i dijaspore, sarajevski autor Avdo Huseinović početkom januara naredne godine, promovisat će svoju prvu knjigu pod nazivom “Dželati naroda mog” čiji je izdavač Udruženje za zaštitu historijskih vrijednosti BiH “HABER” iz Sarajeva.

Bošnjaci.Net: Gospodine Huseinoviću recite nam par riječi o knjizi koja će u januaru biti dostupna javnosti.
Huseinović: “Dželati naroda mog” je knjiga o najvećim ratnim zločincima nad Bošnjacima tokom agresije 1992-1995.godine. Ona je jednostavno rečeno “istraga o ljudima koji su željeli uništiti naš narod.”
Situacija oko bošnjačkog zaborava vlastitog stradanja trenutno je ozbiljna i dramatična da ozbiljnija i dramatičnija ne može biti. Definitivno, naš narod je itekako ponijela ta oluja zaborava genocida, koju uglavnom, sezonski samo jednodnevno oživimo 11.jula kad u mezareve spuštamo nove tabute u Potočarima. Više od rana, koje kao suveniri ukrašavaju moje tijelo, na svaku promjenu vremena me boli taj olahko ugošćeni musfair zvani “zaborav”.

Bošnjaci.Net: Činjenica je da se ratna stihija u BiH i nad Bošnjacima veže samo za nekoliko imena, kako vi to pojašanjavate?
Huseinović: Istina je to, danas ljudi uglavnom cijelu priču oko ratnih zločina vezuju za nekoliko imena koja se stalno ponavljaju. Mene su mnogo više interesovali oni monstrumi koji su itekako okrvarili ruke, a danas se uopšte ne spominju. Mnoge od njih još nije zagrlila ruka pravde. Priča o zločinima nad Bošnjacima jednostavno nema kraja i to tek shvatite “kad zaplovite tom nabujalom, krvavom i beskrajnom rijekom istraživanja zla.”
Tek kad uđete dublje u materiju, doživite neviđen unutarnji kolaps. Kako objasniti fenomen da je Darko Mrđa za strijeljanje 250 prijedorskih Bošnjaka na Korićanskim stijenama dobio 17. godina, a toliko je otprilike prije rata dobio Junuz Kećo kad je ubio onu svoju ženu zbog kurvanja sa drugim. Nevjerovatno je koliko su zločina ti krvnici i kakvim sve metodama počinili.

Bošnjaci.Net: Koje zločince i krvnike našeg naroda obrađujete u knjizi?
Huseinović: U knjizi pojedinačno obrađujem krvnike poput Milana Lukića, Veselina Vlahovića Batka, Gorana Jelisića, Rajka Kušića, Duška Kornjače, Sime Drljače, Miše Pelemiša, Vojkana Đurkovića, Željka Ražnatovića Arkana, Dragana Nikolića Jenkija, Nikole Jorgića, vojvoda Vasilija Vidovića Vasketa, te paravojne jedinice Beli orlovi, Žute ose, Škorpioni… Naravno, pored ovih nabrojanih, istraživao sam i o onim koji su sve to osmislili i naredili a to su izmedu ostalog Radovan Karadžić, Ratko Mladić, Slobodan Milošević, Momčilo Perišić, Zdravko Tolimir, Stojan Župljanin, Stanislav Galić, Novak Đukić, Radislav Krstić, Vinko Pandurević, Mićo Stanišić, Biljana Plavšić, Momčilo Krajišnik, Radoslav Brđanin… Zločine u Srebrenici, Prijedoru, Foči, Bratuncu, Nevesinju, Ključu i Vogošći sam kolektivno obradio.

Bošnjaci.Net: Prema našim saznanjima o knjizi se priča da će biti unikatno izdanje.
Huseinović: Siguran sam da je knjiga unikatno izdanje jer će se po prvi put na jednom mjestu naći skoro svi ozloglašeni zločinci. Nadam se da će uskoro ova knjiga poslužiti i kao dio scenarija za novi dokumentarac, koji će naporedo sa knjigom našim budućim generacijama biti svojevrsna historijska edukacija jer je poznato da je našoj djeci danas strogo zabranjeno učiti u školama o stradanju bošnjačkog naroda. Nadam se da će zahvaljujući svojim roditeljima bar ilegalno moći saznati nešto više o najkrvavijem periodu našeg naroda. Zbog žrtava koje smo podnijeli, a koje nisu isključene da se ponoviti neće, potrudiću se da nastavim sa sličnim projektima, ako Allah dž.š. da zdravlja i života, i narednih godina. Bosna je zemlja mezara, neisplakanih suza, neispričanih priča, neotkrivenih grobnica… Zločin je zaboraviti zločin.

Još da naglasimo da Huseinović paralelno sa ovom knjigom priprema i scenario za novi dokumentarni film o učešću ruskih, rumunskih, grčkih, srbijanskih i crnogorskih dobrovoljaca u napadima na Sarajevo.







amarpitar wrote:Image

Film “Vanzemaljci iznad Sarajeva” obrađuje najveće sarajevske bitke, a glavni likovi su legendarni komandanti rahmetli Safet Zajko i rahmetli Enver Šehović, kao i njihovi heroji koji su svojim nadherojskim pobjedama u Pofalićkoj bici, bitkama za Žuč, Naselje heroja Sokolje i slobodnu vogošćansku teritoriju ispisali najsvjetlije stranice novije historije Sarajeva.

Ovaj film je posvećen svim braniteljima Sarajeva u znak sjećanja na nadherojsku borbu za opstanak države BiH. U najvećim sarajevskim bitkama u širem rejonu brda Žuč, slobodne vogoščanske teritorije (Kobilja Glava, Ugorsko, Hotonj, Saobraćajni fakultet), naselja heroja Sokolje i Pofalića po nezvaničnim podacima braneći Sarajevo, svoj život je dalo na stotine branitelja, a preko 1000 njih je teže i lakše ranjeno. Glavni protagonisti ovih bitaka su bili borci 1. Slavne-111. Viteške brigade i 2. Viteške brigade 1. Korpusa Armije BiH na čijem su se čelu nalazili proslavljeni komandanti rahmetli Enver Šehović i rahmetli Safet Zajko.

O ideji za snimanje filma scenarista Avdo Huseinović kaže:

“Ideja o filmu postoji još od ratnog vremena jer su u ekipi koja je realizovala film sve preživjeli ratnici, što se itekako osjeti u samom filmu. Ipak, i mene i moju malobrojnu ekipu saradnika na sve ovo je natjeralo nekoliko srpskih dokumentaraca u kojima su lažima pokušali prikazati rat u BiH, kao napad islamskih fundamentalista na srpsku nejač. Čak su u sramnom filmu „Na Drini grobnica”, sve naše ljude koje su poklali po Višegradu i Foči prikazali kao srpske nevine žrtve koje su poklali muslimani. Shvatili smo da se nema više šta čekati i da moramo dati svoj doprinos sačuvanju od zaborava najsvjetlije historije BiH, da našim budućim generacijama bar djelimično prikažemo, kako je to četvrta vojna sila u Evropi udarila na Sarajevo i BiH, te kako su zločinci sa brda iznad grada pobili preko 15 hiljada stanovnika Sarajeva od čega je bilo 1500 djece, za šta je Stanislav Galić, komandant Sarajevsko-romanijskog korpusa u Hagu osuđen na doživotnu robiju, a njegov zamjenik Dragomir Milošević na 33 godine zatvora. Poseban značaj ovoj priči daje činjenica da je Sarajevo u ovim bitkama, po prvi put odbranjeno u svojoj historiji.”

REKLI SU O FILMU

General Vahid Karavelić, komandant 1. Sarajevskog korpusa Armije BiH

Hvala ovim ljudima što su nam poklonili ovakvo historijsko remek djelo.

Amor Mašović, predsjednik komisije za traženje nestalih osoba BiH

Mislio sam da sve znam o sarajevskom ratištu, a nakon ovog filma sam shvatio da skoro ništa nisam znao.

Avdo Hebib, bivši pomoćnik ministra MUP-a BiH

Čestitam ovim momcima na najboljem i najistinitijem ratnom dokumentu o ratu u Sarajevu, koji je uopše napravljen nakon rata. Plakao sam dok sam gledao film.

General Jovan Divjak

Odličan i autentičan film. Vidi se da je unešeno mnogo emocija i truda. Impresioniran sam ogromnom količinom dokumenata do kojih je svojim istraživačkim radom došla ekipa koja je realizovala film, posebno kada su u pitanju neki do sada nepoznati detalji i presretnuti telefonski razgovori.

Film je realizovan u produkciji RTV Bostel, a njegovi autori su Avdo Huseinović i Muamer Kerla.

1. dio:
http://video.google.de/videoplay?docid= ... 0040426426

2. dio:
http://video.google.de/videoplay?docid= ... 3485972880

3. dio:
http://video.google.de/videoplay?docid= ... 1586434073

Trajanje filma: 102 minute

Kompletan film možete pogledati i na ovoj stranici:
http://bosnamuslimmedia.com/2008/08/23/ ... arni-film/

Dodatni linkovi vezani za dokumentarac "Vanzemaljci iznad Sarajeva":

Intervju sa scenaristom filma Avdom Huseinovićem
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=24747

Premijera filma „Vanzemaljci iznad Sarajeva“: NIKAD VIŠE SUZA NA JEDNOM MJESTU
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=24984

“VANZEMALJCIMA IZNAD SARAJEVA” DODIJELJENA “ ZLATNA PLAKETA” OPĆINE VOGOŠĆA
http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=25882

Festival prijateljstva - Premijera filma ''Vanzemaljci iznad Sarajeva''
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080805061
bahtinho
Posts: 50
Joined: 01/12/2008 17:30

#45 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by bahtinho »

Dokumentarac na mjestu, svaka cast autoru
resaddz
Posts: 6
Joined: 02/12/2008 17:20

#46 Re: Dokumentarni film: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by resaddz »

Zagontka je u pravu ako mislis da se bavis ovim poslom moras poznavati materiju, a Avdo je profesor u poznavanju Histoije svih naroda bivse države, kako one davne tako i ove novije koju smo ispisali litrima i litrima krvi,
DOBIO SAM INTERESANTAN MAIL VOLIO BIH SJESTI I UZ KAHVU RASPRAVITI NEKE DETALJE, SPREMI MATERIJAL I DOLAZIM DA ODRADIMO TVOJU STRANU MEDALJE
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#47 Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by turban »

...pogledaj,pogledaj i pogledaj i odsuti.
Nikad ne zaboravi.
http://www.bosnatube.com/video/499/Vanz ... d-Sarajeva
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#48 Re: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by uvjek dobar gost »

Gledah film dva puta.. i ko god nije neka pogleda....
Sargan
Posts: 330
Joined: 10/07/2008 21:06

#49 Re: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by Sargan »

Fantastican film. Bio sam na prikazivanju na Dobrinji i vidjeti danas neke od tih ljudi i zazeliti im dobar dan je meni ogromna ogromna cast.
anda 1
Posts: 41
Joined: 01/05/2008 20:24

#50 Re: Vanzemaljci iznad Sarajeva

Post by anda 1 »

Poslije prvog gledanja odmah otišla i kupila :) Od tada gledala 5 puta i svaki put osjetila isto divljenje i poštovanje prema tim hrabrim ljudima :bih:
Post Reply