DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#1 DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Novi_Nick »

Sabrana djela genocida nad svim Bosnjacima u Bosni i Hercegovini, Srbiji i Crnoj Gori zadnjih 300 godina.

Kroz ovih zadnjih 300 godina ubijeno je oko 500 000 Bosnjaka (muskarci, zene, djeca) a vecina Bosnjakinja je silovano. Oko 5 miliona Bosnjaka je protjerano sa njihovih vjekovnih ognjista i njihovih nekretnina, da bi se Srbija i Crna Gora teritorijalno sirile. Sve isto kroz istoriju kao sto se desilo Bosnjacima kao zadni primjer u Srebrenici Bosna i Hercegovina u periodu rata 1992-1995 godine.

Za nauk, sjecanje i obiljezavanje svim sadasnjim i buducim generacijama Bosnjaka i njihovih potomaka, ma gdje se oni nalazili!

Last edited by Novi_Nick on 03/12/2020 17:50, edited 1 time in total.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#2 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by stubrijez »

Bezveze je otvarati temu da bi postavio neki link... koga interesuje pronaci ce. Nego sve mi vise pocinje ici na zivce ovaj bosnjacki sindrom zrtve, generacije su se vec sazivile - ulazi nam u DNK da smo mi uvijek neke ovce za klanje, svi zuje o tome, politicari koriste kao glavni adut, hodze na hudbama... uvijek Srebrenica kao da nikad nista drugo nije bilo. Poistovjecujemo se sa tim stradanjem a to nije zdravo za naciju. Ako si vec opterecen nacijom daj nadji nam neki film gdje mi deremo, da ratujemo, pucamo, osvajamo...? Daj nam to malo dosta ovog vise ba. Sad treba traziti i paralele iz historije, kome to sta znaci sad, sta to dokazuje i kome???
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#3 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Veigar »

stubrijez wrote: 16/10/2020 18:53 Bezveze je otvarati temu da bi postavio neki link... koga interesuje pronaci ce. Nego sve mi vise pocinje ici na zivce ovaj bosnjacki sindrom zrtve, generacije su se vec sazivile - ulazi nam u DNK da smo mi uvijek neke ovce za klanje, svi zuje o tome, politicari koriste kao glavni adut, hodze na hudbama... uvijek Srebrenica kao da nikad nista drugo nije bilo. Poistovjecujemo se sa tim stradanjem a to nije zdravo za naciju. Ako si vec opterecen nacijom daj nadji nam neki film gdje mi deremo, da ratujemo, pucamo, osvajamo...? Daj nam to malo dosta ovog vise ba. Sad treba traziti i paralele iz historije, kome to sta znaci sad, sta to dokazuje i kome???
Bezveze ti je komentar.
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#4 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Van Halen »

Ako cemo imati poveznicu sa svojim precima kao sto to rade svi narodi u Europi, onda trebamo istaci da se genocid nad Bosnjacima kontinuirano vrsi od srednjeg vijeka do danas. Korjeni nam sezu do Bosnjana najmanje to dokazuje i genetika,tako da se mora istaci i nekolikokrstaskih ratova od strane Ugarsko-hrvatske kraljevine za doba bana Kulina i Ninoslava,kao i istrebljenje Bosnjana od strane Rastka Nemanjica alias Sveti Sava koji je indikativno vrsio genocid nad Bosnjanima Srebrenice. Nije to mentalitet kukanja,mada znam na sta je covjek mislio i ima pravo ali na nekom drugom smislu. Prije bih rekao mentalitet zaborava i ignorisanja historije i onoga sto je nase.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#5 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by stubrijez »

Danasnji bosnjaci veze nemaju sa nekadasnjim bosnjacima ili bosnjanima, to je jasno kao dan. A genocid sta ti kontas jel se odnosi na genocid od strane odredjenog naroda prema bosnjacima ili svih naroda? Jel ne mislis da su turci i madjari vrsili genocid ili iskljucivo srbi. Ja se ne razumijem u tu klasifikaciju ali genocid po definiciji je poprilicno neodredjena kategorija kad kazes sa ciljem unistenja naroda onda bi trebalo pobiti vise od dvije trecine te populacije ili grijesim, hocu da kazem zapeli smo u taj pacenicki mrtvi krug, jadni mi zrtve haj Srebrenica ali jarane ako je nama genocid ko narodu jedina poveznica sa precima i Europom kukala nam majka...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Sanjarko »

S kim onda imamo veze, s Turcima? :roll:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#7 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by 90minut »

Naravno da imamo vezu to što su promjenili imena je nešto drugo nisu promjenili dnk.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#8 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by stubrijez »

... hehe pa kako kad imamo genocid svakih 50 godina.
User avatar
Nacionalniid_BOSANCI
Posts: 767
Joined: 02/09/2003 00:00

#9 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Nacionalniid_BOSANCI »

stubrijez wrote: 20/10/2020 16:13 Danasnji bosnjaci veze nemaju sa nekadasnjim bosnjacima ili bosnjanima, to je jasno kao dan. A genocid sta ti kontas jel se odnosi na genocid od strane odredjenog naroda prema bosnjacima ili svih naroda? Jel ne mislis da su turci i madjari vrsili genocid ili iskljucivo srbi. Ja se ne razumijem u tu klasifikaciju ali genocid po definiciji je poprilicno neodredjena kategorija kad kazes sa ciljem unistenja naroda onda bi trebalo pobiti vise od dvije trecine te populacije ili grijesim, hocu da kazem zapeli smo u taj pacenicki mrtvi krug, jadni mi zrtve haj Srebrenica ali jarane ako je nama genocid ko narodu jedina poveznica sa precima i Europom kukala nam majka...
1804 u Beogradu je bilo cca 300 dzamija. Ostala je jedna. 1800-te Muslimani na prostoru Balkana su cinili 55 procenata stanovnistva. Ima li ih danas pet procenata? Znaci genocidni projekat traje: prvi srpski ustanak, drugi srpski ustanak, Nacertanije, Moljevic, Protic, 41-45, 92 -95, a evo i danas!
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#10 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Woody »

E, jebi ga @Nacionalni...

Pa zaboravio si dodati najvažnije:

1. Genocid nad Bošnjacima u Andaluziji;
2. Genocid nad Bošnjacima na Siciliji;
3. Genocid nad Bošnjacima u Mađarskoj;
4. Genocid nad Bošnjacima na Malti;
5. Genocid nad bošnjacima u Besarabiji;
6. gencid nad Bošnjacima u Trakiji;
7. Genocid nad Bošnjacima Burgasa

Što nam u konačnom zbiru daje... Ček, ček... Deset pišem, sedam pamtim...

A, evo ga! 17 (sedamnaest) genocida nad Bošnjacima! Wow! Svjetski rekord je upravo srušen. U foto-finišu pobjeđujemo Jevreje, Jermene... I to sve dok su nam Kambodžanci i Tutsi puhali za vratom.

Aferim!
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#11 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Dope_Man »

stubrijez wrote: 16/10/2020 18:53 Bezveze je otvarati temu da bi postavio neki link... koga interesuje pronaci ce. Nego sve mi vise pocinje ici na zivce ovaj bosnjacki sindrom zrtve, generacije su se vec sazivile - ulazi nam u DNK da smo mi uvijek neke ovce za klanje, svi zuje o tome, politicari koriste kao glavni adut, hodze na hudbama... uvijek Srebrenica kao da nikad nista drugo nije bilo. Poistovjecujemo se sa tim stradanjem a to nije zdravo za naciju. Ako si vec opterecen nacijom daj nadji nam neki film gdje mi deremo, da ratujemo, pucamo, osvajamo...? Daj nam to malo dosta ovog vise ba. Sad treba traziti i paralele iz historije, kome to sta znaci sad, sta to dokazuje i kome???
Koliko god me nervirao mentalitet zrtve, to je ono sto ljudi na ovim prostorima jesu. Prvenstveno ti koji se nazivaju Bosnjaci. Pravoslavci i katolici su se prislonili susjednim drzavama kako bi kroz njih osvajali zemlju u kojoj zive da bi se osjecali kao osvajaci. Ali od dolaska Osmanlija do danas gradjani ove drzave nisu nista osvajali. Nisu ni upravljali sami sobom, pa ni danas to jos nemaju u kompletu.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#12 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by stubrijez »

Dope_Man wrote: 26/11/2020 09:50
stubrijez wrote: 16/10/2020 18:53 Bezveze je otvarati temu da bi postavio neki link... koga interesuje pronaci ce. Nego sve mi vise pocinje ici na zivce ovaj bosnjacki sindrom zrtve, generacije su se vec sazivile - ulazi nam u DNK da smo mi uvijek neke ovce za klanje, svi zuje o tome, politicari koriste kao glavni adut, hodze na hudbama... uvijek Srebrenica kao da nikad nista drugo nije bilo. Poistovjecujemo se sa tim stradanjem a to nije zdravo za naciju. Ako si vec opterecen nacijom daj nadji nam neki film gdje mi deremo, da ratujemo, pucamo, osvajamo...? Daj nam to malo dosta ovog vise ba. Sad treba traziti i paralele iz historije, kome to sta znaci sad, sta to dokazuje i kome???
Koliko god me nervirao mentalitet zrtve, to je ono sto ljudi na ovim prostorima jesu. Prvenstveno ti koji se nazivaju Bosnjaci. Pravoslavci i katolici su se prislonili susjednim drzavama kako bi kroz njih osvajali zemlju u kojoj zive da bi se osjecali kao osvajaci. Ali od dolaska Osmanlija do danas gradjani ove drzave nisu nista osvajali. Nisu ni upravljali sami sobom, pa ni danas to jos nemaju u kompletu.
Uh moram priznat nista mi nije jasno. Pa pravoslavci i katolici su valjda isto gradjani ove drzave..? U kompletu, sta treba dati komplet Bosnu bosnjacima ili..? Nejse... Nego, dali su oni nama da upravljamo samim sobom ali ne umijemo. Ovo sad sto imamo je prilika koju dobijas jednom, mescini da smo je prokockali. Sorry off idem, ode polemika u nekom krivom smjeru ne mojom voljom.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#13 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Dope_Man »

Pravoslavci i katolici su naravno gradjani ove drzave. To sto vecina njih smatra da BiH nije njihova drzava, i da pripadaju negdje drugo, je njihov problem, i posljedicno problem cijele ove nakarade od drzave.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#14 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Novi_Nick »

Last edited by Novi_Nick on 27/03/2023 03:55, edited 1 time in total.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2839
Joined: 24/08/2003 00:00

#16 Re: DOKUMENTARNI FILM BOŠNJACI –GENOCID U KONTINUITETU /BOSNIAKS-GENOCIDE IN CONTINUITY/

Post by Novi_Nick »

Srbi iz Srbije o cetnickim zlocinima nad Bosnjacima muslimanima na Sandzaku i u Bosni i Hercegovini!


Post Reply