Doktorski studiji- stipendije

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
nsu
Posts: 36
Joined: 09/01/2010 01:09

#26 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by nsu »

Hvala Vam dobri ljudi :thumbup: :sax:
Sociolog
Posts: 4343
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#27 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by Sociolog »

Pozz

Moj haver je uspio u Bergenu, Norveska, Univerzitet Bergen, zavrsio kod nas Upravljanje drzavom i humanitarni poslovi, i aplicirao, istina nije se nadao, ali proslo mu je
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#28 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by Pasiflora »

User avatar
MASTER_NO1
Posts: 142
Joined: 31/08/2004 23:42
Location: kosmos i okolina
Contact:

#29 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by MASTER_NO1 »

[quote="vazi"]vjerovatno si ovo vec pregledao...

http://www.stipendije.ba/stipendije

sretno i svaka cast! nauka i samo nauka :thumbup:[/quote]


Thks za link :)
ppozdrav
kaktus na prozoru
Posts: 55
Joined: 21/09/2008 12:33

#31 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by kaktus na prozoru »

Postovanje,

samo da aktiviram opet temu stipendiranja studenata polaznika III ciklusa studija na Univerzitetu u Sarajevu.
Da li je neko upucen da li postoji neka organizacija/firma koja stipendira studente III ciklusa studija (PhD studenti), pri cemu se ne radi o stipendijama za PhD vani, buduci da se isti vec pohadja! :)

LP
granita
Posts: 207
Joined: 31/08/2012 21:30

#32 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by granita »

Ja sam aplicirala u Balmed. Trazila sam 3000 KM, dobila 1400. Ukoliko nastavis i doktorat tece uobicajenim tokom, oni mogu obnoviti stipendiju.

Pisala sam na sve strane. BH Telecom mi je dao 1000 KM, bez stele, pojma nemam kako. Ovi drzavni niko nista. Meni treba jos puuuuunoooo para, i mislim da cu prije disertaciju napisati nego otplatiti cijeli dug. Absurd nase nam drzave.
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#33 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by iceman ze »

Sajam stipendija 2013

- 08. 10.2013. godine
- Masinski fakultet u Sarajevu


Sretno svima!
1982banjaluka
Posts: 1
Joined: 22/11/2013 18:10

#34 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by 1982banjaluka »

granita wrote:Ja sam aplicirala u Balmed. Trazila sam 3000 KM, dobila 1400. Ukoliko nastavis i doktorat tece uobicajenim tokom, oni mogu obnoviti stipendiju.

Pisala sam na sve strane. BH Telecom mi je dao 1000 KM, bez stele, pojma nemam kako. Ovi drzavni niko nista. Meni treba jos puuuuunoooo para, i mislim da cu prije disertaciju napisati nego otplatiti cijeli dug. Absurd nase nam drzave.
Granita, na koji si nacin "trazila" od Balmeda stipendiju? Trenutno je jos uvijek otvoren njihov konkurs za 2012./2013. godinu, ali samo za I i II ciklus. Pregledala sam njihovu arhivu stipendija i tamo sam vidjela da su i prosle godine, tj. za 2011./2012. godinu davali stipendije samo za I i II ciklus...
Kako si aplicirala za BH Telecom?

Trenutno je u toku i dodjela stipendije od strane Ministarstva obrazovanja.
Ja sam u potrazi za svakom, pa i najmanjom novcanom podrskom, posto se odnedavno nalazim u teskoj financijskoj situaciji, a od zavrsetka doktorata mi ovisi posao.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5598
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#36 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by azurna_obala »

Ima li neko kakvih informacija vezanih za doktorski studij u Zagrebu ili Beogradu?
Kakva je procedura, daje li neko stipendije za doktorske studije u pomenutim gradovima?
Posebno me interesuje vanredni studij..

Svaka informacija mnogo znači, hvala :)
tagomago
Posts: 550
Joined: 10/09/2012 19:38

#37 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by tagomago »

azurna_obala wrote:Ima li neko kakvih informacija vezanih za doktorski studij u Zagrebu ili Beogradu?
Kakva je procedura, daje li neko stipendije za doktorske studije u pomenutim gradovima?
Posebno me interesuje vanredni studij..

Svaka informacija mnogo znači, hvala :)

imaš eu programe, erasmus i sl. samo ja ne znam je li neophodno i boraviti tamo ako apliciraš na njih i dobiješ, svote su sjajne, pretpostavljam da jeste jer obuhvataju i stanarinu. što je problem, jelte. ok mi je praksa od par sedmica odsustva, ali semestar van bez dragih ljudii i radna knjižica u rukama, thank you, but no.
mene konkretno zanima da li postoje neke stipendije/programi/udruženja iz bih a koji finansiraju doktoralni studije vani, mimo ovog "dala mi firma, pričao s načelnikom pa mi obećao i sl."? ministarstvo finansira samo za studijske programe na unsa/domaćim i to jako poražavajuće; ne možeš pola semestra otplatiti da valja.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#38 Re: Doktorski studiji- stipendije

Post by Daryl Dixon »

ko nudi stipendije za doktorat koji je IT orjentisan, a da je van BiH? sve informacije su dobrodošle.. hvala
Post Reply