Doktori u TK, strajk politika

User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#76 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by It_is_a_Leclerc »

daddy-kool wrote:Mislim da ne poznajete prilike i koliko svršenih studenata medicine se javlja na biro svake godine. To naš sistem nije u stanju apsorbovati, i bilo bi interesantno ako se ovi otkazi prihvate i istovremeno raspišu konkursi za upražnjena radna mjesta. Za porodičnu ne treba ni neka specijaliazcija.
Koliko se svršenih studenata medicine nalazi na birou TK?

Da ti pomognem - nijedan. (Osim ako neko u međuvremenu ne čeka papire za Njemačku, pa se javio na biro). Postoji program zapošljavanja mladih ljekara U TK jer postoje objektivne i realne potrebe za njima (Naš sistem je opterećen prije svega nedostatkom stručnog kadra. Evropske smjernice za broj stanovnika na jednog doktora za nas su još uvijek nedosadanjan san. Problem je samo što Vlada više voli zaposliti sebi vozača, nego tebi ljekara, pa onda čekaš da onaj jedan kojeg imaš dođe s bolovanja, s pauze za ručak i sl.). U manjim sredinama nedostatak ljekara je alarmantan.

Za porodičnu ne treba "neka specijalizacija"? Ne bih rekao. Specijalisti porodične medicine su bukvalno kamen temeljac zdravstva kod nas. Od njih kreće neuređenost i haotičnost, ili sistematičnost i kvalitet. Kako planiraš zaposliti mladog 23-ogodišnjaka sa šest mjeseci pripravničkog da izađe na kraj s timom od 1500 pacijenata?!

Dakle, generalno i nemate neke argumente.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#77 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

daddy-kool wrote:
babanovac wrote:

Ako je "biti nezavisan" politika, onda su politicke igre. Prvo na zivot, na obrazovanje, na rad... Ma cista politizacija.
Od koga nezavisan - zar nisu opštine, kantoni i federacija osnivači zdravstvenih ustanova?
Jesu. Ko je osnivac opstina, kantona i federacije?
Javno zdravstvo je na koljenima. Neki, cuvari sadasnjeg stanja, to nece da vide. Ignorisu. Cini mi se da si jedan od takvih. Nije ogledalo krivo...
Last edited by babanovac on 19/06/2018 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#78 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by It_is_a_Leclerc »

daddy-kool wrote:
Bodkin wrote:


Sve dok traze bolje uslove za sebe i trebaju. Trazili bi i penzioneri i pekari i konobari ali ih niko ne jebe ni 2% niti imaju kako ucjenjivati. U ovakvoj drzavi svi koji mogu trebaju, a pogotovo struka kao sto su medicinari
Ucijeniti raspadom sistema i možda nečijom smrti?
Ako ti posao ne odgovara onda tražiš drugi, kao i svi drugi.
Pare liječe i te pare će dovesti druge ljekare ili platiti liječenje u drugom kantonu.


Ne da, bolan, niko na esnaf, na ličnost i na vlastite godine provedene u učenju i usavršavanju. Da plata specijaliste koji se školovao 25 godina bude sto maraka veća od plate jedne sestre sa diplomom iz Širokog Brijega koja opeklinu previja hidrogenom. Neće na to niko pristati. Radije će ljudi u privatni sektor , u inostranstvo nego trpiti takva poniženja.

Doktori su davno rekli - nije stvar plate. Nemojte je povećavati. Ali napravite razliku između platnih razreda. Ne daju.

Pa eto... Sad neka ih liječe vozači saniteta i prekvalifikovani medicinari iz Banovića
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#79 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Janjicar »

U čemu je problem ako se ljudi bore za bolje uslove rada i struke prije svega, a ti uslovi se mogu samo manifestirati na krajnjem pacijentu ?

Skoro sam bio na UKC Tuzla, Doktorica mora nakon svakog pregleda izaci u drugu prostoriju 20m da bi uzela nalaz, nemaju printera. I tako sam isao 3 g. situacija je ista bila.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#80 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Janjicar »

Jah i hoćemol' sutra kad budu Učitelji protestvovali protiv struke reći ko vas :izet: na državnim ste jaslama ?
Beno
Posts: 421
Joined: 05/11/2011 00:29

#81 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Beno »

It_is_a_Leclerc wrote:
daddy-kool wrote:Mislim da ne poznajete prilike i koliko svršenih studenata medicine se javlja na biro svake godine. To naš sistem nije u stanju apsorbovati, i bilo bi interesantno ako se ovi otkazi prihvate i istovremeno raspišu konkursi za upražnjena radna mjesta. Za porodičnu ne treba ni neka specijaliazcija.
Koliko se svršenih studenata medicine nalazi na birou TK?

Da ti pomognem - nijedan.
(Osim ako neko u međuvremenu ne čeka papire za Njemačku, pa se javio na biro). Postoji program zapošljavanja mladih ljekara U TK jer postoje objektivne i realne potrebe za njima (Naš sistem je opterećen prije svega nedostatkom stručnog kadra. Evropske smjernice za broj stanovnika na jednog doktora za nas su još uvijek nedosadanjan san. Problem je samo što Vlada više voli zaposliti sebi vozača, nego tebi ljekara, pa onda čekaš da onaj jedan kojeg imaš dođe s bolovanja, s pauze za ručak i sl.). U manjim sredinama nedostatak ljekara je alarmantan.

Za porodičnu ne treba "neka specijalizacija"? Ne bih rekao. Specijalisti porodične medicine su bukvalno kamen temeljac zdravstva kod nas. Od njih kreće neuređenost i haotičnost, ili sistematičnost i kvalitet. Kako planiraš zaposliti mladog 23-ogodišnjaka sa šest mjeseci pripravničkog da izađe na kraj s timom od 1500 pacijenata?!

Dakle, generalno i nemate neke argumente.
:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#82 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

babanovac wrote:
General War wrote:
sekerbay wrote:Khm, khm, :mrgreen:
Kao što rekoh, nije sve u parama.
Saburalo se i kad je plata bila oko šest il sedam stoja.

Šta kae brat, ko će ih :mrgreen:
Ove diplome će u njemačkoj dobiti 15 milja i to u bolnicama, plus prevodilac pride.
U privatnim klinikama daleko više.
Ja ovu tetku molio da dođe, pa da ružnim a bogatim švabicama teše nosingere, pumpa gubice i guzove i isisava salo. Barem da ovih desetak godina pred pemziju uzme lovu. Al jok, oće da budu patriote.
Kome? Ko cijeni?
Lično sam sjedio s njima u doktorskoj sobi kad je uletio neki ljakse iz nekog majevičkog sela i zagalamio: "ti si mojoj materi džabe sisu odrezala"
Nasavjetovo ga neki travar, reko da se rakčina mogla izliječiti bez da se otstrani dojka.
...Ili eno Arslan fala bogu ziv, iako su doktori sa gradine digli ruke od njega...al u turskoj i od privatnih donacija
Ispravka krivog navoda: Arslan nije lijecen na UKC- u Tuzla. Maliciozno s tvoje strane? Helem, ocekujem od struktura vlasti veca ulaganja u strucno obrazovanje ljekara (bar godina specijalizacije na "zapadu"), kao i potpisivanje ugovora o pojedinim oblicima tercijarne zdravstvene zastite na zapadu, a ne u Turskoj. Upoznat sam sa kvalitetom jednih i drugih.
Šestog novembra 2017. godine, sa samo četiri mjeseca, Arslan je operisan u UKC Tuzla, ali se uprkos upješnoj operaciji tumor nakon izvjesnog vremena vratio i uvećao. Budući da je Arslan mali, druga operacija nije moguća, a terapija kojom je moguće liječenje dječaka se može nastaviti u Turskoj, u klinici Acibadem u Istanbulu.
Ako oni lazu lazem i ja.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#83 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

It_is_a_Leclerc wrote:
Ne da, bolan, niko na esnaf, na ličnost i na vlastite godine provedene u učenju i usavršavanju. Da plata specijaliste koji se školovao 25 godina bude sto maraka veća od plate jedne sestre sa diplomom iz Širokog Brijega koja opeklinu previja hidrogenom. Neće na to niko pristati. Radije će ljudi u privatni sektor , u inostranstvo nego trpiti takva poniženja.
:-)

Ako je to slučaj, to definitivno nije uredu.
Kako je to moguće?
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1603
Joined: 11/06/2011 07:36

#84 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Kiki_Musampa »

Kako su se politicki pisci aktivirali namah...
Stvarno smo usran narod.
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#85 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by mp3sa »

Zahtjevi :
Priznavanje reprezentativnosti sindikata doktora medicine i stomatologije - neko je fino objasnio, procenat ljekara među zdravstvenim radnicima 30%, odgovornost 100%. I kada se bore na svoja prava, jednog ljekara preglesaju čistačica i portir. Da se to ne bi vise dešavalo, formiran je novi sindikat. Izmišljaju nasi ljekari nešto? Takvi sindikati postoje u SVIM zapadnim zemljama.
Razredi plata i koeficijenti - da li je normalno da doktor ima manju platu od tehničara u istoj ustanovi za posao koji su radili u istoj ambulanti taj mjesec zajedno? Vi mi recite.
Satnica - "Zdravstveni radnici dobili su povećanje cijene satnice sa 2,31 na 2,60 KM." To je u Sarajevu, sada ovaj "kruh preko pogače" traže i u Tuzli... Banda! Molim vas da mi napišete cijenu vaše satnice ako nije problem.
Poboljšanje infrastrukture i uslova rada - trebam li ista da kažem za ovo?

Kada za ovo čuju ljudi i ljekari u Evropi misle da se opet radi o poznatom bosanskom humoru, nema šanse da ih ubjedite da je ovo zaista istina.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#86 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

daddy-kool wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Ne da, bolan, niko na esnaf, na ličnost i na vlastite godine provedene u učenju i usavršavanju. Da plata specijaliste koji se školovao 25 godina bude sto maraka veća od plate jedne sestre sa diplomom iz Širokog Brijega koja opeklinu previja hidrogenom. Neće na to niko pristati. Radije će ljudi u privatni sektor , u inostranstvo nego trpiti takva poniženja.
:-)

Ako je to slučaj, to definitivno nije uredu.
Kako je to moguće?
Daj ba ne zajebaji, znam masu doktora (novih) kome su roditelji isto doktori i prosli kroz fakultet ko kroz sir...ono sto sam vidio masu posla i rade medicinske sestre posebno vise medicinske sestre.
Kakva ba odgovornost doktora? Ko je od doktora zasta odgovarao...da ne pricam djaba i ja sam u tim krugovima...
Inace se rana cisti hidrogen peroxidom...ne zna sta je problem.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#87 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

mp3sa wrote:Zahtjevi :
Priznavanje reprezentativnosti sindikata doktora medicine i stomatologije - neko je fino objasnio, procenat ljekara među zdravstvenim radnicima 30%, odgovornost 100%. I kada se bore na svoja prava, jednog ljekara preglesaju čistačica i portir. Da se to ne bi vise dešavalo, formiran je novi sindikat. Izmišljaju nasi ljekari nešto? Takvi sindikati postoje u SVIM zapadnim zemljama.
Razredi plata i koeficijenti - da li je normalno da doktor ima manju platu od tehničara u istoj ustanovi za posao koji su radili u istoj ambulanti taj mjesec zajedno? Vi mi recite.
Satnica - "Zdravstveni radnici dobili su povećanje cijene satnice sa 2,31 na 2,60 KM." To je u Sarajevu, sada ovaj "kruh preko pogače" traže i u Tuzli... Banda! Molim vas da mi napišete cijenu vaše satnice ako nije problem.
Poboljšanje infrastrukture i uslova rada - trebam li ista da kažem za ovo?

Kada za ovo čuju ljudi i ljekari u Evropi misle da se opet radi o poznatom bosanskom humoru, nema šanse da ih ubjedite da je ovo zaista istina.
Mi cemo ti reci da lupas.
User avatar
Janjicar
Posts: 5455
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#88 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Janjicar »

Ne lupa garantujem ti
User avatar
mp3sa
Posts: 278
Joined: 09/08/2008 18:56

#89 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by mp3sa »

Pošteno. Jasno je da ti kao medicinski tehničar posjedujes veče znanje i umijeće od doktora i da ustvari ti radiš sav posao za njega, ali on ubire plodove tvog rada... :-) :-) :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#90 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

mp3sa wrote:Pošteno. Jasno je da ti kao medicinski tehničar posjedujes veče znanje i umijeće od doktora i da ustvari ti radiš sav posao za njega, ali on ubire plodove tvog rada... :-) :-) :lol:
Tamam posla, nego ne vjerujem da je istina to da je tehnicar vise placen u ambulanti.
belfy
Posts: 7690
Joined: 06/08/2007 09:00

#91 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by belfy »

nisam medicinske struke i ne mogu pricati sa te strane, tako da svi koji jesu mozda je bolje da preskoce post da ne citaju bezveze, jer je sve nadalje samo moje misljenje koje se ne mora doticati nikoga.

svima nama je jasno, vec duzi period, da zivimo u "drzavi za politicara". niko se kod nas (ili rijetki) ne natjece vise u bilo kojoj drugoj oblasti.
isto tako smo svi svjesni, vec duzi period, da ce to jednom morati da pukne. neki su mislili da ce prvo puknuti na strani poljoprivrednika, drugi na strani penzionera, treci na strani obrazovanja, a sada evo imamo i cetvrtu stranu - zdravstvo (borci namjerno izostavljeni). ostaju samo prognoze gdje je balon najtanji, zasada nismo otkrili taj njegov dio.

mozda bi ispravnije bilo reci da kod nas najglasnije pukne kada se radi o politici i da je to potajno najtrazenije zanimanje (ili barem neko koje se moze dobiti preko te linije). doduse usluzne djelatnosti ih sada dobro sustizu, ali licno mislim da je to isti rang u nasoj maloj drzavi.

eh sada, sta ovi ljekari i doktori hoce? i zasto su uopste ljekari i doktori i ko im je to dozvolio?
valjda zele da budu ljekari i doktori cije ce se znanje i angazman cijeniti jer znaju koliko su se morali zrtvovati da budu tu gdje jesu. naravno da tu ima i kukolja, ali i taj kukolj je nesto skuplji od politickog kukolja, a kod nas, nekako, opet jeftiniji. zato se i vraca na rasprave da li je bitnija medicinska sestra ili doktor. ako bi gledali hronoloski, medicinska sestra je zaista bitnija nego doktor, jer postojala je ljudska rasa i prije doktora i dobrano su cijenili ako im neko ima previti ranu ili donijeti lijek ili casu vode. no, ipak smo civilizacijski se razvili i nekoliko stepeni iznad toga. ali, opet cudno, kako kod nas se to svede na istu ravan za treptaj oka. jedan hirurg kad te operise previje te prvi put, cime je jasno da to zna raditi. nijedna medicinska sestra te ne operise niti jednom, ali te previja u nastavku lijecenja. od te jedne divne simbioze koju smo ostvarili kroz dugotrajan napredak kod nas se slavi razlika. zar nije dovoljno razmisliti na sekundu i zakljuciti da su medicinske sestre lakse zamjenjive, ali (paznja!) rudimentarnije (/paznja!) od hirurga i ljekara. ali isto tako su hirurzi i ljekari nezamjenjivi sa medicinskim sestrama i vrstan korak naprijed.

a sta "drzava" (citaj vlast) hoce i ko joj je to dozvolio?
drzava ocigledno zeli da pare ostanu tamo gdje jesu, a to je u "drzavi za politicara". zasto bi oni "odvajali od svojih usta" da daju tamo nekom ljekaru, doktoru ili ned'o bog hirurgu ili specijalisti (ovi bas skupi, a niko ne zna zasto). pa onda to uporede sa rudarima koji rade puno tezi fizicki posao (hljeb sa 7 kora) da bi i jednima i drugima pokazali gdje im je mjesto. ko im je kriv sto su odabrali "pogresan" zivotni pravac. pa jel? a onda se i narod uspita... zar nam nije dovoljno da se vratimo u doba kada nam je bila dovoljna medicinska sestra? ako krenemo tim putem, onda cemo uskoro imati novu liniju shamana, a valja i Torabija zvati barem jednom godisnje...

gdje je problem? zasto je interes doktora i drzave sukobljen?
pa nije. posto imamo taj velelepni demokratski odabir da narod bira, a vec odavno znamo da narod zna, onda je sasvim jasno - mora biti do naroda, naravno. ipak, tu prici nije kraj. zasto? pa zato sto narod odabere one za koje misle da su pametniji i sposobniji da vode drzavu od nekih drugih koje ne odaberu jer ih ne smatraju takvima. bez obzira o kojem principu odabira je rijec, on je cinjenica. cak i u slucaju da im neko da pare za glas oni ce ga smatrati pmaetnijim i sposobnijim od onog koji te pare nije mogao obezbijediti.

to da narod bira doktora i specijalistu u vladajucu strukturu nije cudno. cudno je kako jedan ljekar zavrsi u sektoru saobracaja, dok sportista zavrsi kao premijer. da nisu izuzeci u pitanju imamo nesto malo istorije, ali prebogate ovakvim primjerima. i opet, i ti politicari dolaze iz naroda, naravno, bas kao sto se i djeca radjaju od tog istog naroda. no, tu djecu ipak neko obrazuje i odgaja. uci sta je pravilno, a sta ne. a ko to radi sa nasim politicarima?

ko odgaja nase politicare (obrazovno/eticki/...)? fakultet politologije? demokratski izbori? sudovi koji im presude kada iskorace iz zakona? i na kraju, zasto bi onda jedan politicar priznao da doktor, specijalista ili hirurg vrijede vise od njega kada im on odredjuje platu!? nije da ce ga taj doktor/hirurg/specijalista lijeciti. on ima izbor gdje da se lijeci. taj doktor/hirurg/specijalista je za narod, a narod moze i sa medicinskom sestrom. ako to sada ne znaju, polako, bit ce im objasnjeno.

sada je samo jasnije da para vise nema za sve. jedne godine ce morati protestvovati jedni, druge godine drugi i tako u krug. oni na vrhu ce presipati budzet iz jedne stavke u drugu i balansirati. samo jedno je sigurno. nikada, ili barem jos jako dugo, necemo vidjeti politicara da pravi protest otkazom ili pravdu trazi preko sindikata. jedino im onaj "bijeli hljeb" ima ruzno ime, pa ce ga mozda preimenovati.
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#92 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Ali_G »

Kako kakva je odgovornost ljekara? Sve vise i vise je tuzbi i prigovora na rad ljekara, i ako to dobije sudski epilog niko nece zvati sestru/tehnicara, vec doktora. On je taj koji odgovara za pogresnu dijagnozu, njegovo ime i ugled su na kocki, on nece spavati iscekujuci koja je presuda. Najlakse je pametovati sa strane, u bilo kom poslu.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#93 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by kmirsad »

Bože koji krmekluk moraš čitati od ovih PDA/SDA botova...
Bezkičmenjaci jedni... hajmo upisat medicinu, pa lijepo specijalizaciju... pa mlatit pare...
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#94 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Truba »

Image
odnos doktora sestara i tehničara :D
palermo
Posts: 22358
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#95 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by palermo »

daddy-kool wrote:Mislim da ne poznajete prilike i koliko svršenih studenata medicine se javlja na biro svake godine. To naš sistem nije u stanju apsorbovati, i bilo bi interesantno ako se ovi otkazi prihvate i istovremeno raspišu konkursi za upražnjena radna mjesta. Za porodičnu ne treba ni neka specijaliazcija.
Obzirom da poznajem tvoj forumski opus, ovaj post ću pripisati nepoznavanju problematike. . Jer, strašno je ovo što si napisao, jedno potpuno dezavuiranje znanja, truda, ulaganja u sebe.......i jeste mogu ih zamijeniti i svršensi studenti medicine, ali mogu i travari (Rade Marušić jedva čeka) a bogami zašto i Torabija pononvo ne bi atuelizirali.

A ja samo da ponovim ono što je par forumaša već napisalo, ovdje se ne radi ni o parama, nego o zahtjevu da u ime ljekara mogu samo govoriti ljekari, a ne sanitetlije, medicinski tehničari ili oni mnogobrojni portiri u našim bolničkim ustanovama.

I još jedno podsjećanje, u 8 od 10 kantona su potpisani kolektivni ugovori sa sindikatom ljekara i stomatologa, jedino nisu u zapadno-hercegovačkom sindikatu jer tamo uopšte ne postoji sindikat i nije potpisan u tuzlasnkom kantonu. Zar je moguće da je jedino vlada tuzlasnkohg kantona toliko svjesna da jedina neće da pristane na "nerazumne "zahtjeve doktora. Usptu moram reći, da onoliko koliko ja znam, da su u pregovorima oko povećanja plata ljekatri pokazali zavidnu dozu svijesti o tome u kakvom okruženju ra i pristali su na manje više minimalna povećanja.

I još samo da dodam ovo, stajući na stranu vlade u ovom slučaju , istovremeno ste i protiv svih onih doktora koji savjesno, bez korupcije i mita obavljaju posao.

Doktorima sklonim korupciji sindikat ne treba
Last edited by palermo on 20/06/2018 14:02, edited 1 time in total.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#96 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by kmirsad »

palermo wrote:
daddy-kool wrote:Mislim da ne poznajete prilike i koliko svršenih studenata medicine se javlja na biro svake godine. To naš sistem nije u stanju apsorbovati, i bilo bi interesantno ako se ovi otkazi prihvate i istovremeno raspišu konkursi za upražnjena radna mjesta. Za porodičnu ne treba ni neka specijaliazcija.
Obzirom da poznajem tvoj forumski opus, ovaj post ću pripisati nepoznavanju problematike. . Jer, strašno je ovo što si napisao, jedno potpuno dezavuiranje znanja, truda, ulaganja u sebe.......i jeste mogu ih zamijeniti i svršensi studenti medicine, ali mogu i travari (Rade Marušić jedva čeka) a bogami zašto i Torabija pononvo ne bi atuelizirali.

A ja samo da ponovim ono što je par forumaša već napisalo, ovdje se ne radi ni o parama, nego o zahtjevu da u ime ljekara mogu samo govoriti ljekari, a ne sanitetlije, medicinski tehničari ili oni mnogobrojni portiri u našim bolničkim ustanovama.

I još jedno podsjećanje, u 10 od 8 kantona su potpisani kolektivni ugovori sa sindikatom ljekara i stomatologa, jedino nisu u zapadno-hercegovačkom sindikatu jer tamo uopšte ne postoji sindikat i nije potpisan u tuzlasnkom kantonu. Zar je moguće da je jedino vlada tuzlasnkohg kantona toliko svjesna da jedina neće da pristane na "nerazumne "zahtjeve doktora. Usptu moram reći, da onoliko koliko ja znam, da su u pregovorima oko povećanja plata ljekatri pokazali zavidnu dozu svijesti o tome u kakvom okruženju ra i pristali su na manje više minimalna povećanja.

I još samo da dodam ovo, stajući na stranu vlade u ovom slučaju , istovremeno ste i protiv svih onih doktora koji savjesno, bez korupcije i mita obavljaju posao.

Doktorima sklonim korupciji sindikat ne treba
:thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#97 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by It_is_a_Leclerc »

General War wrote:
daddy-kool wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Ne da, bolan, niko na esnaf, na ličnost i na vlastite godine provedene u učenju i usavršavanju. Da plata specijaliste koji se školovao 25 godina bude sto maraka veća od plate jedne sestre sa diplomom iz Širokog Brijega koja opeklinu previja hidrogenom. Neće na to niko pristati. Radije će ljudi u privatni sektor , u inostranstvo nego trpiti takva poniženja.
:-)

Ako je to slučaj, to definitivno nije uredu.
Kako je to moguće?
Daj ba ne zajebaji, znam masu doktora (novih) kome su roditelji isto doktori i prosli kroz fakultet ko kroz sir...ono sto sam vidio masu posla i rade medicinske sestre posebno vise medicinske sestre.
Kakva ba odgovornost doktora? Ko je od doktora zasta odgovarao...da ne pricam djaba i ja sam u tim krugovima...
Inace se rana cisti hidrogen peroxidom...ne zna sta je problem.
Izađi iz krugova, života ti, dok nisi nekom glave došao.
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#98 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by kmirsad »

It_is_a_Leclerc wrote:
General War wrote:
daddy-kool wrote:
:-)

Ako je to slučaj, to definitivno nije uredu.
Kako je to moguće?
Daj ba ne zajebaji, znam masu doktora (novih) kome su roditelji isto doktori i prosli kroz fakultet ko kroz sir...ono sto sam vidio masu posla i rade medicinske sestre posebno vise medicinske sestre.
Kakva ba odgovornost doktora? Ko je od doktora zasta odgovarao...da ne pricam djaba i ja sam u tim krugovima...
Inace se rana cisti hidrogen peroxidom...ne zna sta je problem.
Izađi iz krugova, života ti, dok nisi nekom glave došao.
:lol: :lol: :lol: ili se ponudi na usvojenje kakvom ljekarskom brečnom paru... :-D
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#99 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

It_is_a_Leclerc wrote:[quote="General War"
Daj ba ne zajebaji, znam masu doktora (novih) kome su roditelji isto doktori i prosli kroz fakultet ko kroz sir...ono sto sam vidio masu posla i rade medicinske sestre posebno vise medicinske sestre.
Kakva ba odgovornost doktora? Ko je od doktora zasta odgovarao...da ne pricam djaba i ja sam u tim krugovima...
Inace se rana cisti hidrogen peroxidom...ne zna sta je problem.
Izađi iz krugova, života ti, dok nisi nekom glave došao.[/quote]
Jah u tvom krugu sve strucnjaci :-)
A cime se rana cisti strucnjak?
User avatar
kmirsad
Posts: 16992
Joined: 16/03/2008 14:10

#100 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by kmirsad »

General War wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:[quote="General War"
Daj ba ne zajebaji, znam masu doktora (novih) kome su roditelji isto doktori i prosli kroz fakultet ko kroz sir...ono sto sam vidio masu posla i rade medicinske sestre posebno vise medicinske sestre.
Kakva ba odgovornost doktora? Ko je od doktora zasta odgovarao...da ne pricam djaba i ja sam u tim krugovima...
Inace se rana cisti hidrogen peroxidom...ne zna sta je problem.
Izađi iz krugova, života ti, dok nisi nekom glave došao.
Jah u tvom krugu sve strucnjaci :-)
A cime se rana cisti strucnjak?[/quote]Ma u redu to za hidrogen... blagi rastvor... posebno kod opekotina prvog i drugog stepena... za one veče izbjegava se...
Ono ostalo što pišeš o ljekarima je ... grozno...
Post Reply