Doktori u TK, strajk politika

daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#51 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

Bodkin wrote:


Sve dok traze bolje uslove za sebe i trebaju. Trazili bi i penzioneri i pekari i konobari ali ih niko ne jebe ni 2% niti imaju kako ucjenjivati. U ovakvoj drzavi svi koji mogu trebaju, a pogotovo struka kao sto su medicinari
Ucijeniti raspadom sistema i možda nečijom smrti?
Ako ti posao ne odgovara onda tražiš drugi, kao i svi drugi.
Pare liječe i te pare će dovesti druge ljekare ili platiti liječenje u drugom kantonu.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#52 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Haris.ba »

Pa možda je i cilj da privatnici preuzmu. :D
Maraschino wrote:meni ni iz dzepa ni u dzep kako god se ovo zavrsi ali pricati kako im je lose, nemojte zivota ti.
okrenite se oko sebe malo pa cete vidjeti kako zivi obespravljen narod.
lako je na drzavnim i nizim jaslama postavljati uslove, haj postavi privatniku?
sisajte je dok mozete ali jednom ce i to vime presahnuti.
Stvar da jeste i tebi oko džepa. Jer, ako radiš - plaćaš svaki mjesec doktora.

Doktori su u državnom sistemu samo jer infrastruktura je postojala u državnom vlasništvu. U skorijoj budućnosti nastaće privatne klinike. I onda se samo čeka da dođe do otvaranja privatnim fondovima zdrastvenog osiguranja. Zakon je već donešen.

Onda doktori hoće imati ogromne plaće. Ali, sirotinja će umirati po kućama.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#53 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

daddy-kool wrote:
Bodkin wrote:


Sve dok traze bolje uslove za sebe i trebaju. Trazili bi i penzioneri i pekari i konobari ali ih niko ne jebe ni 2% niti imaju kako ucjenjivati. U ovakvoj drzavi svi koji mogu trebaju, a pogotovo struka kao sto su medicinari
Ucijeniti raspadom sistema i možda nečijom smrti?
Ako ti posao ne odgovara onda tražiš drugi, kao i svi drugi.
Pare liječe i te pare će dovesti druge ljekare ili platiti liječenje u drugom kantonu.
Te pare ce platiti lijecenje u drugom kantonu? U kantonu u kojem je Sindikat ljekara partner vlade i u kojem nije doslo do kolektivnog otkaza? Ako ti posao ne odgovora, trazis drugi. Pa upravo to i rade.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#54 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

babanovac wrote:
Te pare ce platiti lijecenje u drugom kantonu? U kantonu u kojem je Sindikat ljekara partner vlade i u kojem nije doslo do kolektivnog otkaza? Ako ti posao ne odgovora, trazis drugi. Pa upravo to i rade.
A zašto vlada neće da im ovaj sindikat bude partner?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#55 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Nadzorna_ploca »

Kaze porasle kirije po carsiji trazi se kvadrat vise. :mrgreen:
Ide privatluk bracoo
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#56 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Bodkin »

daddy-kool wrote:
Bodkin wrote:


Sve dok traze bolje uslove za sebe i trebaju. Trazili bi i penzioneri i pekari i konobari ali ih niko ne jebe ni 2% niti imaju kako ucjenjivati. U ovakvoj drzavi svi koji mogu trebaju, a pogotovo struka kao sto su medicinari
Ucijeniti raspadom sistema i možda nečijom smrti?
Ako ti posao ne odgovara onda tražiš drugi, kao i svi drugi.
Pare liječe i te pare će dovesti druge ljekare ili platiti liječenje u drugom kantonu.
Upravo tako. Tvoja prica ima smisla u finskoj. Ovdje je glupost. Ali vidim da tebi nije bitno sto ce odlazak ovih ljudi i dokazak nekih stidenata da ih zamijeni mozda isto tako dovesti do necije smrti usljed nesposobnosti
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#57 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

hAZNADAR wrote:
babanovac wrote:

Kakva etika? Druze, citas li tekst. Ljudi vise nisu u strajku, ljudi napustaju javno zdravstvo. Imas ministra zdravstva, ministra za rad, premijera, predsjednika skupstine da ti docekaju dijete u domu zdravlja, jer ljekara u domu zdravlja nema.
Ma da,.. i od cega ce zivjeti? Pusti ti te price o napustanju i otkazu,...

To se radi samo kada se strajka ili ako imas posao u svojoj struci na drugom mjestu.

A vjerovatni postoji razlika u obavezama kada se zvanicno strajka i napusti posao pa se poslije vratis na taj posao.

Ako nemaju vezu za posao na drugom mjestu - to je talacka kriza jarane. Slijed dogadjaja je sljececi - ljudi bolesni, revolt gradjana, pritisci na vladu, vlada u strahu pred izbore ili u strahu od gradjanskog bunta garantuje i stari posao i sve uslove koje su trazili. Ko u medjuvremenu ispasta?

Imaju malo bolju poziciju od demobilisanih boraca. Blokirane saobracajnice se mogu nekako prezivjeti ali bolescine teze.
U demokratiji, je li treba da strahuju gradjani od vlade, ili vlada od gradjana?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#58 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Maraschino »

Sustina je ''hajmo se solidarisati''. Sutra nek policija postavi svoje opravdano- neopravdano zahtjeve, trebamo se solidarisati sa njima, pa sa prosvjetom, administracijom...a one u Bingu, ko ih je tjerao da tamo rade.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24793
Joined: 08/09/2005 20:08

#59 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Haris.ba »

Maraschino wrote:Sustina je ''hajmo se solidarisati''. Sutra nek policija postavi svoje opravdano- neopravdano zahtjeve, trebamo se solidarisati sa njima, pa sa prosvjetom, administracijom...a one u Bingu, ko ih je tjerao da tamo rade.
Eno u Americi se otvaraju radnje bez kasirki. Stvar je što bez doktora ne možeš. Bez kasirki se može.

Dubinski se mijenjaju profili radne snage u svijetu. Izgleda kod nas se još ljudi čude.

Isto se i bez policije ne može. I bez onih što odnose smeće.

Vrijeme je da se počnu vrednovati zanimanja po vrijednosti društvu.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#60 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

daddy-kool wrote:
babanovac wrote:
Te pare ce platiti lijecenje u drugom kantonu? U kantonu u kojem je Sindikat ljekara partner vlade i u kojem nije doslo do kolektivnog otkaza? Ako ti posao ne odgovora, trazis drugi. Pa upravo to i rade.
A zašto vlada neće da im ovaj sindikat bude partner?
Gubitak mogucnosti trgovine uticajem?
Daj da pregovaramo sa "zavisnim", a ne nezavisnim.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#61 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

sekerbay wrote:Pa jbt, bojim se otvorit paštetu da slučajno kakav afiz ne izleti i ne počne pametovat o stvarima o kojima nema blage. Ne da fula loptu, nego cijeli fudbal.


Inače, strašno šta se dešava. Kod mene jedan tetak i dvojica rođaka ne štrajkuju, a drugi tetak i tetka štrajkuju.
Jbg, nije isti sindikat.
General War wrote:Osnova na gradini je otprilike 1700 KM pa nagore ima specijalista sa svim dodatcima oko 5000KM pa i vise... u Bosni.
Ja ne znam nijednog sa ukc-a da ima pet milja.
Mlađi doktori izađu oko dvice i to sa dežurama, a oni sa dugim stazom i titulom dobiju oko tri do tri i po milje.
sef odjela, dezure...banke znaju :wink:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#62 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Maraschino »

babanovac wrote:
Gubitak mogucnosti trgovine uticajem?
Daj da pregovaramo sa "zavisnim", a ne nezavisnim.
Nema ga ko nije imao cijenu u sindikatu pa tako i u nezavisnom.

Vidite koja se borba vodi u sindikatu na samom vrhu i to samo zbog funkcija a ne kvalitetnog zastupanja zaposlenih u pregovorima sa Vladom.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#63 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

Bodkin wrote:
General War wrote:
Bodkin wrote:
Koliko god, ok je. Doktori su jebote. Ima li vaznije struke?
Ima ako nisi bolestan :mrgreen:
Jebes doktora ako sest mjeseci cekas na operaciju ili imaju pokvarene aparate, lose uslove lijecenja...nije medicina samo doktor sa stetoskopom.
Ja kad mi bas treba da se rijesi nesto, pare u saku i kod privatnika...onaj koji nema pitaj njega kako ce...
Otidji kad te zub zaboli do doma zdravlja pa vidi kad ces doci na red.
I tu su oni najmanje krivi i najmanje su doveli do te situacije. To sto moras kod privatnika su napravili politicari. Znas ti ovo sve vec al eto :D
Nisam rekao da su krivi, ali nisu se nesto pretjerano nasikirali...iz iste kase idu i njima plate i kupovina novih aparata...ako nije "donacija" a to je 80% cini mi se....
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#64 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by sekerbay »

Khm, khm, :mrgreen:
Kao što rekoh, nije sve u parama.
Saburalo se i kad je plata bila oko šest il sedam stoja.

Šta kae brat, ko će ih :mrgreen:
Ove diplome će u njemačkoj dobiti 15 milja i to u bolnicama, plus prevodilac pride.
U privatnim klinikama daleko više.
Ja ovu tetku molio da dođe, pa da ružnim a bogatim švabicama teše nosingere, pumpa gubice i guzove i isisava salo. Barem da ovih desetak godina pred pemziju uzme lovu. Al jok, oće da budu patriote.
Kome? Ko cijeni?
Lično sam sjedio s njima u doktorskoj sobi kad je uletio neki ljakse iz nekog majevičkog sela i zagalamio: "ti si mojoj materi džabe sisu odrezala"
Nasavjetovo ga neki travar, reko da se rakčina mogla izliječiti bez da se otstrani dojka.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#65 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Nadzorna_ploca »

Pa krajnje im je vrijeme davno bilo da odu. Za 15 milja i prevodioca ne znam sta rade ovdje i do sad.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#66 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

sekerbay wrote:Khm, khm, :mrgreen:
Kao što rekoh, nije sve u parama.
Saburalo se i kad je plata bila oko šest il sedam stoja.

Šta kae brat, ko će ih :mrgreen:
Ove diplome će u njemačkoj dobiti 15 milja i to u bolnicama, plus prevodilac pride.
U privatnim klinikama daleko više.
Ja ovu tetku molio da dođe, pa da ružnim a bogatim švabicama teše nosingere, pumpa gubice i guzove i isisava salo. Barem da ovih desetak godina pred pemziju uzme lovu. Al jok, oće da budu patriote.
Kome? Ko cijeni?
Lično sam sjedio s njima u doktorskoj sobi kad je uletio neki ljakse iz nekog majevičkog sela i zagalamio: "ti si mojoj materi džabe sisu odrezala"
Nasavjetovo ga neki travar, reko da se rakčina mogla izliječiti bez da se otstrani dojka.
...Ili eno Arslan fala bogu ziv, iako su doktori sa gradine digli ruke od njega...al u turskoj i od privatnih donacija
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by General War »

Nadzorna_ploca wrote:Pa krajnje im je vrijeme davno bilo da odu. Za 15 milja i prevodioca ne znam sta rade ovdje i do sad.
:thumbup:
I ja sam za kad je tako sve bajno, samo naprijed.
sekerbay
Posts: 3748
Joined: 04/01/2017 22:45

#68 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by sekerbay »

General War wrote:sef odjela, dezure...banke znaju
Brato, ova moja je načelnik i ne prelazi 3,5 milja.
Jedino možda kabil, al on ima svoju bolnicu :mrgreen:
Stvarno ne znam ko bi mogao izaći na peticu.
Nadzorna_ploca wrote:Pa krajnje im je vrijeme davno bilo da odu. Za 15 milja i prevodioca ne znam sta rade ovdje i do sad.
Pa zato što su ludi. To je ono što sam im govorio.
Oni to nazivaju patriotizmom.
Al eto, barem sam ubijedio jednog od rođaka.
On će aBd na specijalizaciju u berlin.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#69 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

Bodkin wrote:
Upravo tako. Tvoja prica ima smisla u finskoj. Ovdje je glupost. Ali vidim da tebi nije bitno sto ce odlazak ovih ljudi i dokazak nekih stidenata da ih zamijeni mozda isto tako dovesti do necije smrti usljed nesposobnosti
Niko nije nezamjenjiv. Niko.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#70 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

babanovac wrote:
daddy-kool wrote:
A zašto vlada neće da im ovaj sindikat bude partner?
Gubitak mogucnosti trgovine uticajem?
Daj da pregovaramo sa "zavisnim", a ne nezavisnim.
Ovo su onda političke igre?
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#71 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by Nadzorna_ploca »

sekerbay wrote:
General War wrote:sef odjela, dezure...banke znaju
Brato, ova moja je načelnik i ne prelazi 3,5 milja.
Jedino možda kabil, al on ima svoju bolnicu :mrgreen:
Stvarno ne znam ko bi mogao izaći na peticu.
Nadzorna_ploca wrote:Pa krajnje im je vrijeme davno bilo da odu. Za 15 milja i prevodioca ne znam sta rade ovdje i do sad.
Pa zato što su ludi. To je ono što sam im govorio.
Oni to nazivaju patriotizmom.
Al eto, barem sam ubijedio jednog od rođaka.
On će aBd na specijalizaciju u berlin.
Sretno mu bilo. :thumbup:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#72 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

Haris.ba wrote:
Doktori su u državnom sistemu samo jer infrastruktura je postojala u državnom vlasništvu. U skorijoj budućnosti nastaće privatne klinike. I onda se samo čeka da dođe do otvaranja privatnim fondovima zdrastvenog osiguranja. Zakon je već donešen.

Onda doktori hoće imati ogromne plaće. Ali, sirotinja će umirati po kućama.
To će na kraju i biti ishodište, bilo je najava i da će doći i neke strane klinike - ako se sjetimo, ali to je valjda odgođeno za neko buduće vrijeme.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#73 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

General War wrote:
sekerbay wrote:Khm, khm, :mrgreen:
Kao što rekoh, nije sve u parama.
Saburalo se i kad je plata bila oko šest il sedam stoja.

Šta kae brat, ko će ih :mrgreen:
Ove diplome će u njemačkoj dobiti 15 milja i to u bolnicama, plus prevodilac pride.
U privatnim klinikama daleko više.
Ja ovu tetku molio da dođe, pa da ružnim a bogatim švabicama teše nosingere, pumpa gubice i guzove i isisava salo. Barem da ovih desetak godina pred pemziju uzme lovu. Al jok, oće da budu patriote.
Kome? Ko cijeni?
Lično sam sjedio s njima u doktorskoj sobi kad je uletio neki ljakse iz nekog majevičkog sela i zagalamio: "ti si mojoj materi džabe sisu odrezala"
Nasavjetovo ga neki travar, reko da se rakčina mogla izliječiti bez da se otstrani dojka.
...Ili eno Arslan fala bogu ziv, iako su doktori sa gradine digli ruke od njega...al u turskoj i od privatnih donacija
Ispravka krivog navoda: Arslan nije lijecen na UKC- u Tuzla. Maliciozno s tvoje strane? Helem, ocekujem od struktura vlasti veca ulaganja u strucno obrazovanje ljekara (bar godina specijalizacije na "zapadu"), kao i potpisivanje ugovora o pojedinim oblicima tercijarne zdravstvene zastite na zapadu, a ne u Turskoj. Upoznat sam sa kvalitetom jednih i drugih.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#74 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by babanovac »

daddy-kool wrote:
babanovac wrote:
daddy-kool wrote:
A zašto vlada neće da im ovaj sindikat bude partner?
Gubitak mogucnosti trgovine uticajem?
Daj da pregovaramo sa "zavisnim", a ne nezavisnim.
Ovo su onda političke igre?
Ako je "biti nezavisan" politika, onda su politicke igre. Prvo na zivot, na obrazovanje, na rad... Ma cista politizacija.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#75 Re: Doktori u TK, strajk politika

Post by daddy-kool »

babanovac wrote:

Ako je "biti nezavisan" politika, onda su politicke igre. Prvo na zivot, na obrazovanje, na rad... Ma cista politizacija.
Od koga nezavisan - zar nisu opštine, kantoni i federacija osnivači zdravstvenih ustanova?
Post Reply