Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SmokingMan
Posts: 18703
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1451 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by SmokingMan »

Zavlače moga daidži na infektivnoj,očekivaju valjda neku kovertu.Od toga ništa,jer nemam para za njihove avanture,a oni ne mogu ni naslutit da ćemo se strogo "ćerati" zbog njihovog nemara... 8-)
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#1452 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bavi »

SmokingMan wrote:Zavlače moga daidži na infektivnoj,očekivaju valjda neku kovertu.Od toga ništa,jer nemam para za njihove avanture,a oni ne mogu ni naslutit da ćemo se strogo "ćerati" zbog njihovog nemara... 8-)
A sta ti je daidzi? Koliko leži dugo gore? Neki nalazi se kod njih moraju cekati 5-7 dana... nije do njih.. Sta imaju lijekova daju, sta nema snalazi se sam kako znas.
Doktori i sestrice sve za 10 :thumbup:
User avatar
bavi
Posts: 415
Joined: 04/06/2008 21:24

#1453 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bavi »

Odgovorila sam na pp :)
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#1454 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by shiljak »

:D
Last edited by shiljak on 13/06/2015 12:16, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1455 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

osnovni problem sa čitavim svijetom je što se stvari tretiraju kako bi trebali ljude a ljude se tretira kao stvari

klasičan primjer je babo koji polira i glanca golfa dvojku a djeca hodaju krezava i crnih zuba... lupam primjer

tako je i u zdravstvu
često se više cijeni mašina nego čovjek... onda se čovjek gleda kao $$$$$
pa tek onda kao pacijent... da ne kažem ljudsko biće

pisao sam ja ovuda kako sam imao mnogo više pozitivnih iskustava s doktorima nego negativnih nažalost od njih se ne može tražiti nemoguće
to je ono što ja kažem da su mnogi odgojeni na star treku i na teološkom ubjeđenju da su Bogom dani :D i da sve zaslužuju :D nema paša u kapitalizmu toga :D svi smo mi roba za to smo se izborili :bih: :bih: :bih:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#1456 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bumerangss »

Doc.dr spec.fizijatar Mirsad Muftic... sta mislite o njemu, molim iskustva njegovih pacijenata!? Hvala!
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#1457 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Dr.medicine »

Ovaj mi je vrh sto dijete sa 38 temperaturom vodi stomatologu. Ko tu koga terorise?
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#1458 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by smurf »

Dr. Mirsad Muftic - jako strucan u svom fahu i svojoj ordinaciji, dok je radio (valjda jos radi u domu zdravlja u Nedzaricima, prije toga u Kumrovcu) bez jake veze tj. preporuke - truba.
napalhame
Posts: 132
Joined: 05/03/2006 14:08
Location: Sarajevo

#1459 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by napalhame »

copy sa facebooka da i ostali znaju

https://www.facebook.com/esalan2?fref=nf&pnref=story



Ovo je 'doktorica' ( pod navodnicima ) AMINA GODINJAK ‪#‎aminagodinjak‬ uposlenica u ‪#‎KlinickiCentarSarajevo‬ ‪#‎kcus‬, odjeljenje ‪#‎JIIT‬-a. Zakleo sam se da cu je javno prozvati za neeticnost, nehumanost, neelokventnost, neljudskost. Zanimljivo je kako neko moze imati zvanje doktora na osnovu sto nosi bijeli mantil. Ova osoba dok je moja mati bila u bolnici, nanijela je toliko toliko dusevne boli meni i mojoj sestri za 58 dana da nema rijeci s kojom bi se mogla ta bol opisati. Jedina stvar u kojoj je #aminagodinjak dobra jeste u zvakanju zvake. Danima ocekujete bar neki suport, utjehu... Ne, tu je samo zvaka koju zvace konstatno. Znao sam joj reci, bar je skloni na stranu dok pokusavas da das informacije o pacijentu, djeluj profesionalno, pa cak inako nemas pojma o cemu se radi. Cesto bih je gledao i zamisljao kako ce napuhati balon i odletiti u nepovrat. Inace za sve sto bi bila upitana, njoj sa strane medicine nista nebi govorilo. Cak ni prvi epi napad joj nista nije rekao, medicina nema objasnjenje. Ima srce ali nemas ti pojma. Na alarm respiratora je rekla da ga je neko pomjerio iako u sobi leze samo dvije osobe u komi. Pa ok doktorice #aminagodinjak, mozda imate duhove u sobi pa se igraju sa aparatima. Nakon tri upita zasto aparat ne radi, odgovor je bio, pa vjerovatno su je nakon kupanja zaboravili prikljuciti. Mozda je satima bila bez aparata?. ( nebih vise nabrajao i nabrajao, inace ce mi da pozli ). A na odjeljenju #JIIT-a su samo teski bolesnici koji se relativno kratko zadrze, a ishod je smrt. odjeljenje za preseljenje. Na moju prijetnju da cu je javno prozvati i tuziti, s cinizmom je rekla SLOBODNO. Nakon toga me je blokirala na fb, huda konta da je FB jedino sredstvo za prijaviti i prozvati. To je mozak velicine plivadon tablete. Srce moje toliko organizacija ima vec zahtjeve sa tvojim imenom i prezimenom. Znam da ce ovaj kolaz slika uprljati moj zid, ali neka bar da vidite kako izgleda. Aman, melek. A u njoj zvjer! Ja cu biti insan i javno joj halaliti svaki put kad budem morao na sastanke u organizacije u kojima sam je prijavio za nanosenje dusevne boli. Halalit cu joj jer sam insan. A nedaj Boze njoj pasti u ruke! Da sam ja neko, ona za mene nebi mogla biti u krugu #KlinickicentarSarajevo. Dzaba sto ti je mati u ministarstvu za zdravstvo i sto ti je otac aman uvazeni ginekolog, i ja sam neko. Ja bih je postavio za degustatora Huba Buba zvaka, da jos bolje razradi zvakanje kad nije razradila anatomiju, etiku i hipokratovu zakletvu!
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#1460 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bumerangss »

Daj budi malo konkretniji o cemu se radi
User avatar
denis.istok
Posts: 914
Joined: 09/04/2010 13:12

#1461 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by denis.istok »

SmokingMan wrote:Zavlače moga daidži na infektivnoj,očekivaju valjda neku kovertu.Od toga ništa,jer nemam para za njihove avanture,a oni ne mogu ni naslutit da ćemo se strogo "ćerati" zbog njihovog nemara... 8-)
Sta je bilo na kraju s daidzom? Jesu li trebale koverte ili je problem rjesen??? Napisi barem ko je zavlacio, sve dok budemo pricali uopsteno jer nema petlje prozvati imenom kao ovaj iznad-sta ocekivati.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18703
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1462 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by SmokingMan »

denis.istok wrote:
SmokingMan wrote:Zavlače moga daidži na infektivnoj,očekivaju valjda neku kovertu.Od toga ništa,jer nemam para za njihove avanture,a oni ne mogu ni naslutit da ćemo se strogo "ćerati" zbog njihovog nemara... 8-)
Sta je bilo na kraju s daidzom? Jesu li trebale koverte ili je problem rjesen??? Napisi barem ko je zavlacio, sve dok budemo pricali uopsteno jer nema petlje prozvati imenom kao ovaj iznad-sta ocekivati.
Sada je fenomenalno,imao je problema sa nevjerovatnom upalom pluća i visokom temperaturom,mene čudi kako je neko sa svojih 60 godina,uspio to da izdrži punih mjesec dana.Izvinjavam se ako sam kroz postove bio izrazito ishtitren.
User avatar
denis.istok
Posts: 914
Joined: 09/04/2010 13:12

#1463 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by denis.istok »

SmokingMan wrote:
denis.istok wrote:
SmokingMan wrote:Zavlače moga daidži na infektivnoj,očekivaju valjda neku kovertu.Od toga ništa,jer nemam para za njihove avanture,a oni ne mogu ni naslutit da ćemo se strogo "ćerati" zbog njihovog nemara... 8-)
Sta je bilo na kraju s daidzom? Jesu li trebale koverte ili je problem rjesen??? Napisi barem ko je zavlacio, sve dok budemo pricali uopsteno jer nema petlje prozvati imenom kao ovaj iznad-sta ocekivati.
Sada je fenomenalno,imao je problema sa nevjerovatnom upalom pluća i visokom temperaturom,mene čudi kako je neko sa svojih 60 godina,uspio to da izdrži punih mjesec dana.Izvinjavam se ako sam kroz postove bio izrazito ishtitren.
Hajd hvala Bogu da je tako, pretpostavljam da koverte nisu igrale ulogu u terapiji i pristupu uposlenika 8)
Osim ako ste mozda morali kupiti neke lijekove koje KCU ne posjeduje, za sta opet namjanju odgovornost snose ti ljekari...a dešava se često i na svim klinikama da nema ono sto treba pa salju da se kupuje.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#1464 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nuken »

Vidim da je članak doktori,sestre....sreća nema nas tehničara :D Svakome od vas koji napadate medicinsko osobolje,pogotovo hitne,poželio bi da sedmicu dana radite u hitnoj da vidiite malo kako je to.Ja sam završio srednju medicinsku,odradio staaž od 6 mj.rotirao se po odjelima i na kraju iako nisam trebao ostao još raditi,besplatno,volonterski.Ove godine upisao i medicinu pa da steknem i nešto prakse,neće mi biti na odmet.Iako tehničari volonteri ne bi smjeli biti u vozilu Hitne,izlazimo ako je potrebno ali tu smo većinom za "daj ovo iz torbe,daj ono,iznesi,provjeri disanje,puls i ostalo".Sve se radi vizuelno i auskultacijom,zašto?Zato jer nam je EKG u kvaru.Pa se onda sve ručno piše.Umjesto da na predaji pacijenta u odjel imaš tačne informacije o vitalnim parametrima ti govoriš odokativno i nikad nije 100% tačno pa ideš na štetu pacijenta ali ne svojom krivicom.Zna se desiti da imaš situaciju kada doktora treba prebaciti da utvrdi smrt kod pacijenta koji je umro van bolnice a ovamo imaš poziv da nekome nije dobro na drugom kraju grada.Jednom sam se zateko u situaciji da su nas panično pozvali da dođemo jer "nane teško diše" došli smo nakon 15 minuta,iako je pacijent bio udaljen svega 4 minute vožnje,da bi nas napali.Naravno da je nane teško disala kad je sve bilo zatvoreno,zrak ustajao a vani 40 stepeni.A sigurno ti isti nisu znali da dok smo dolazili brisali krv po vozilu od intervencije prethodnog tima koji je dovezao curicu od 4g ozlijeđenu u nesreći.Razmislite nekad da li uopšte ima dovoljno osoblja?U noćnim smjenama na Hitnoj(govorim za svoj grad od cca. 30 hiljada ljudi)imate 1 doktora/icu,dva tehničara,sestru i vozača.Prije par sedmica dovežen je dječak koji je pao u bazen,epileptičar.Od hitne do bazena je 4km.Auto se vozilo nekih 10 minuta.Svabda je zapriječila put i nije se htjela maketi u stranu a mogli su lako.Sigurno tako ne rade vani gdje žive.Kada je dječak prevezen u Hitnu stanje je već bilo teško.Kada je doktor odlučio defibrilirati dječaka NIŠTA.Def. ne radi.Pokuašava se drugi put,ništa opet.Tehničari i doktori se smjenjuju svako 20 minuta u KPR.Nakon 15 minuta od kuće dolazio anesteziolog,intubira dječaka i šalje se za BL.Dječak umire tu noć.Sljedeći put kad odete kod doktora probajte da vrata ne otvarate nogom,da se ne derete ako vas odma ne prime,da ne očekujete dijagnozu s vrata i pobogu,lična higijena.Ne kaže niko da je naše osoblje savršeno ali razmiliste s kakvom opremom rade,koliko osoblja imaju i kako su plaćeni za svoj rad :thumbup:
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#1465 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bumerangss »

Sestra Remza na zadnjem spratu Infektivne klinike Sarajevo je.... namrgodjena :D
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#1466 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Sanchez22 »

Zadnjih par mjeseci sam stalno bio u bolnici.Nemam nikakve primjedbe,u kakvim uslovima rade dobri su oni.Ima papaka nema govora,koji su naucili na novac i darove.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1467 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by bach »

Sa FB -a jedne moje poznanice koja trenutno umire na KCUS -u...
Price s KCUS

- Kad trebas primiti infuziju, "idi kupi sistem. Nije to puno, 2-3 marke".
- Ako si hospitalizovan i cimer iz tvoje sobe umre, budi spreman da ce njegov les provesti u sobi par sati (dok se ne pojavi mrtvacka ukocenost i dok ne dodje ciko iz mrtvacnice da kaze da je pacijent umro -isti lezi na svom krevetu, medju svim ostalim zivim pacijentima).
- Kad se ovi lopovi uzjebu i krenu svadjati, (sadasnja situacija ostavke lopova Mesihovica) dok se stranke ne izdogovaraju i ne rastale, bolnica nema reagense za vadjenje osnovnih pretraga! (cak niti za trudnice!!!) Nemaju rukavice, gaze, dezinfekciona sredstva... Znate li da se neke klinike na KCUS (odjeli s lezecim pacijentima) danima prebrisu samo onako "mokrom vodom", jer cistacice dobiju mjesecno trebovanje za odjel: jedan vim, jedan domestos, jedan stelex. Sigurno da jedan odjel u bolnici sljeduje vise za mjesec dana...al' dok koja sestra ponese paket rukavica kuci, pa cistacica poneki alkosol i nesto, naravno da nista ne ostane onima za koje je i nabavljeno - pacijentima. Vidi mene, ima sepse i mrse, kol'ko hoces.
- Kad dodjes na glavnu kapiju autom, ako nisi zemljak od papka koji na njoj radi, ili ti Lord Mesihovic niie izdao karticu, mozes: a) da se okrenes i razgulis odakle si dosao;
b) da se svadjas s papkom ili jos gore, da se spustis na level da ga moljakas - u oba slucaja ishod je isti: pogledaj pod a);
c) mozes na hinjaka da dodas gas za nekim dostavnim vozilom klinickog centra i rizikujes da ti uniformisani papak pred DIP-om mahne motorolom. To bi trebalo da te prepadne.
- Medicinska sestra, koja radi na Trecoj internoj, ne zna kroz inhalator dati pumpicu starijem pacijentu. Koliko ih ne zna naci moju problematicnu venu kad daju infuzije peti dan, o tome moze cijela prica... U x navrata, bockalo me po tri-cetiri sestre, po dva - dva i po sata.
- Iste sestre znaju biti jako bezobrazne prema zaista slabim i jako bolesnim pacijentima, posebno ako su isti slabog imovinskog stanja. Tako dozvole sebi da svasta kazu nekoj jadnoj starici, naruze je i izgalame na nju, kao na pseto. A mi ne samo da ih placamo sa drzavne kamare, nego im jos tutkamo u dzepove, teglimo kese i tako to. Narod zna.
- KCUS skup zdravstvenih institucija gdje je sve manje ljekara. Ima cjenovnik jbt! Toliko milja za vozaca, toliko za med. tehnicara, ovoliko za servirku ili cistacicu. Vala zivo me zanima koliko traze za najizmisljenije radno mjesto na svijetu - blagajnik. Pardon garda blagajnika koji se posatiru od udaranja pecata do pola deset - deset... Dotad, ako si predao knjizicu, mozda nesto i zavrsis. Ili, moze ako se zemljak. Bilo ciji! Od portira, cistacice, a nekog u bijelom mantilu, ih! Doktorske diplome se sigurno vec kupuju mnogo diskretnije, ali je cinjenica da se i one kupuju...samo jebote zdravlje ne mozes kupiti!!!

Inspirisa me clanak o donaciji Pere Gudelja 10.000 KM KCUS, u znak zahvalnosti sto su ga pazili tokom hospitalizacije. Ma hajte molim vas?! Klinac bi ga pazili da je bio neki deda koji zivi od 320 KM penzije i kojem nema ko da donese cist ves i pidzamu. Sjetice se raja s proslogodisnje infektivne, price o Goranu, kojeg su tretirali kao zivotinju u kavezu. Divan gest gospodina Pere, zaista, samo nije pitanje da li su ga ovi bijeli, stranacki vampiri s Koseva zasluzili, vec se zna da nisu... I to boli. Boli, kunem vam se, svakog pacijenta KCUS koji duze vrijeme dolazi gore, koji je na svojoj kozi osjetio svu nepravdu, nestrucnost i okrutnost ovog sistemskog sjebavanja javnog zdravsta, po uzoru na jebeni zapad. Do nedavno sam na seriji gledala ono "primljen u bolnicu - nema osiguranja - nema pomoci - haj' zdravo). Prije dva mjeseca, dok sam lezala na gastroenterohepatologiji, primili su nanu iz Mostara, koja se slucajno nasla u Sarajevu. Nana je dva dana jaukala od bolova i samo su je zaobilazili u viziti, uz bla bla o tome kako ne mogu oni nista, jer nanino osiguranje ne pokriva Kanton Sarajevo. Ko te nano jebe! Tako su fino, kulturno, doktorski govorili nani izmedju redova, te je onda otpustili "neka ide za Mostarsku bolnicu".
Nema reagenasa. Ne zna se kada ce doci. Nece do Nove godine, najvjerovatnije. Moze se nazvat'... Izlazim s DIP-a, opet neke skele, nesto se renovira. Mesihovic nedavno stavio jos jedna vrata, da mu sto bolje niko ne moze prici. I 17 novih nadzornih kamera. Jebo reagense, nek' samo ne puca... A mi, sto nam to nesto treba od zdravsta, il' da budemo dobri pa da ozdravimo, il' da pocrkamo. Sto se nas tice, mogu onaj Klinicki da sravne za zemljom. I centar i univerzitete. Sve. I da naprave jedan veeeliki, divni park. Vise bi nam koristio...
I jagoda na slag, tekst "Sta se krije iza pada sistema KCUS?" Dobro, hajd' svi cemo zazmiriti, okrenite te milione nabrzaka, i isto tako nabrzaka uspostavite funkciju bar osnovnog sistema, vadjenja nalaza, jer za dijagnostiku ste odavno specijalizovano nesposobni. Ima bolesnih u ovom gradu, majku vam vise lopovsku!!!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50438
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1468 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Bloo »

Nuken wrote:Ne kaže niko da je naše osoblje savršeno ali razmiliste s kakvom opremom rade,koliko osoblja imaju i kako su plaćeni za svoj rad :thumbup:
generalizacija ne valja :) svaka čast izuzecima, pogotvo divnim i ljubaznim tehničarima i tehničarkama, te ostalom medicinskom osoblju

mi ostali, koji ne spašavamo ljudske živote, nemamo tu mogućnost da budemo nadrkani prema drugima zbog manjka osoblja, loše opreme i male plate :)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#1469 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Hemera »

Bloo wrote:
Nuken wrote:Ne kaže niko da je naše osoblje savršeno ali razmiliste s kakvom opremom rade,koliko osoblja imaju i kako su plaćeni za svoj rad :thumbup:
generalizacija ne valja :) svaka čast izuzecima, pogotvo divnim i ljubaznim tehničarima i tehničarkama, te ostalom medicinskom osoblju

mi ostali, koji ne spašavamo ljudske živote, nemamo tu mogućnost da budemo nadrkani prema drugima zbog manjka osoblja, loše opreme i male plate :)
Osim toga i ne smijemo biti nadrkani,za razliku od gore navedenih jer im se može...
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#1470 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by lacrima »

Od svakodnevnog odnosa prema zdravstvenim radnicima, pa i samog naziva ove teme koja generalizuje sve zdravstvene radnike, pitam se ko će ostati u ovoj zemlji da nas liječi za par godina?
Prije par dana, izboden ljekar u Bihaću, komentari na klixu tipa: neka, i treba, garant je uzimao...
Prije par mjeseci izgorilo auto ljekara u Zenici (ili Sa, nisam siguran), komentari isto kao i gore.
Ne znam ni jednog ni drugog doktora, možda i jesu uzimali i radili svašta, ali ne znaju ih ni komentatori s klixa. Takva generalizacija, pristupanje zdravstvenim radnicima s presumpcijom krivice, ostavit će ovaj narod bez tih istih zdravstvenih radnika. A vidjet ćemo onda, u idućoj krizi ne daj Bože, kako je bez heroja u bijelom.
Nepass
Posts: 1903
Joined: 11/09/2015 16:44

#1471 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Nepass »

@bach pa ni prvu recenicu nije mogla zavrsiti a da ne slaze. Sis za inf je 40pf.
Istina je da nema reagenasa niti lijekova ostalo je pretjerivanje i laganje
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1472 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by julisiz es grant »

Nepass wrote:@bach pa ni prvu recenicu nije mogla zavrsiti a da ne slaze. Sis za inf je 40pf.
Istina je da nema reagenasa niti lijekova ostalo je pretjerivanje i laganje
I baš se raspisala za nekoga ko umire.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1473 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

Nuken wrote:.Svabda je zapriječila put i nije se htjela maketi u stranu a mogli su lako:
Budući doktore, kada se nisu htjeli mAketi, jeste li napisali prijavu PU?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#1474 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Drinski »

serum wrote:Jutros dovedoh dijete sa temperaturom od 39 stepeni, i dočekah prvi put u 31 godini da mi neko policiju zovne, a razlog povišen ton.....Strahovito je ovo gdje živimo....prekopirat ću vam pismo koje sam poslao u JU Dom Zdravlja, te vas molim da prokomentirateili date jošneki savjet....



Poštovani,

Jutros sam bio u vrlo nezgodnoj situaciji u kojoj sam se našao u Domu Zdravlja Saraje Polje gdje sam doveo bolesno dijete.

Naime, jutros 20.04.2015. ja _______ , doveo sam dijete ________ (5god.) u DZ Saraj Polje zbog višednevne temperature. Sačekao sam nekih 40 minuta i došao na red ko dr ________ te je izvršio pregled propisao terapiju i uredno smo završili posjetu pedijatru.
Nakon toga produžio sam hodnikom do nadležnog stomatologa jer su mome djetetu nikla dva stalna zuba pored dva sjekutića koja postoje, samo da pogleda nadležni stomatolog.
Ispred čekaonice je bilo jedno dijete koje je čekalo red a jedno je bilo u ordinaciji. Sačekao sam da i drugo dijete završi pregled, a u međuvremenu je došla još jedna žena sa djetetom (bez zdravstvene knjižice).
Kada su u ordinaciji ostali sami stomatolog i med.sestra, pokucao sam i pitao da li mogu primiti dijete na pregled , nastaje problem, i med.sestra je počela glasnije govoriti kako neću ja određivati kad će ko ući te zalupila vrata od ordinacije. Potom je izašla iz ordinacije (sve govorim o med.sestri, ne znam ime, OPIS) i izjavila lično meni da kada svi završe koji su naručeni onda će procjeniti da li će primiti moje dijete, na što sam i ja odgovorio povišenim tonom da nema nikoga u čekaonici osim moga djeteta, i da ga prime odmah jer ima temperaturu od 39, te da se viče na mene jer ću uzeti mobitel i snimati razgovor zbog vikanja. Odmah potom (kada sam pomenuo snimanje i to da ću je prijaviti Upravi Domova Zdravlja) ta med.sestra je rekla da će pozvati policiju, mada iskreno sam mislio da se šali, jer ne vidim razloga zbog čega da zove policiju.
U međuvremenu stomatolog je primila dijete i pregledala zube i rekla da se nesmiju vaditi sada dva mliječna zuba zbog temperature, ali kada dijete ozdravi da će to uraditi. Poslije toga ulazi u ordinaciju i pomenuta med.sestra gdje smo opet započeli razgovor/raspravu ali oboje sniženim tonom.
Nakon toga nastupa šok za mene i moje dijete. U ordinaciju ulaze 3 policijska službenika i dva zaštitara, te se sa vrata „obrušavaju na mene“ te skoro dolazi do toga da me fizički povrijede.
Onda sami policajci smiruju situaciju i prvo pitaju med.sestru šta se dogodilo. Ona je „odprilike ispričala šta se desilo (ne 100% tačno po meni ali prihvatljivo) te sam onda ja ispričao svoju verziju.
Nakon toga policajac je pitao tu med.sestru da li sam joj psovao, vrijeđao ili prijetio, na šta je ona odgovoriola da NISAM.

Nakon toga su policajci bez da su ikakav zapisnik sastavili, izašli iz ordinacije i pozdravili se i otišli, jer nema nikakve sumnje da sam učinio bilo kakav prekršaj (remećenje javnog reda i mira, prijatnja ili nešto slično).Inače sam po struci pravnik, te poznajem svoja prava kako u životu tako u medicinskoj zdravstvenoj zaštiti.

Poslije toga na hodinku došla je ista ta med.sestra i izvinjavala se meni i mome dijetetu, dok je moje pitanje bilo da li moje dijete je moralo da trpi „teror“ još bolestan.

Ovim putem vas molim da obavite razgovor sa pomenutom sestrom koja je radila danas 20.04.2015.u prvoj smjeni u stomatološkoj službi za djecu,te upozorite na ponašanje, te uputite svoje zaposlenike da povišen ton neznači da se treba zvati policija i doživljavati stres, ne mene, nego dijete moje.
Takođe, ne želim da je bilo kako kaznite (novčano ili slično) jer ja nisam zlopamtilo, ali je ponašanje koje je pokazala pogotovo zbog moga djeteta i ostale djece u čekaonici, nedopustivo.


Dopis ovome pismu.
Dana 20.04.2015. oko 14h posjetio sam dobrovoljno Policijsku upravu Novi Grad, gdje me je primio Komandir smjene. Istom sam prenio sve jutrošnje informacije i događaje, te mi je isti rekao kako je dobio izvještaj da se u DZ Saraj Polje nije ništa dogodilo, te da je nadležna dokotorica kriva što nije spriječila da se uplati „panik šifra“ koju je uključila neka med.sestra na recepciji gdje se primaju bolesna djeca,a a na usmeni zahtjev med.sestre sa stomatologije.
Takođe komandir smjene mi se u ime PU Novi Grad izvinuo zbog neugodnostikoje sam doživio jutros, te malo „jačeg“ nastupa policije, što na kraju, i od vas najmanje očekujem.


Inače, imam 31god. I nikada u mome životu nijsam imao posla sa policijom, a osim kazne za parkiranje, nikada u životu ništa nisam uradio.
Mene je jedna doktorica (inače, vlasnica i privatne ordinacije, što je naravno posebna priča) u tuzlanskom Domu zdravlja, pred kraj njene smjene, pitala sto sam tad doveo dijete...
User avatar
Truba
Posts: 81777
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1475 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

pacijenti i medicinski radnici

dva oka jedne glave i jedne duše

ne možeš kuditi jedne da ne kudiš druge

pacijenti i medicinski radnici TO SMO MI

+ uticaj ZVJEZDANIH STAZA i propagande o tehničkom napretku ljudskog roda :D pa su prevelika očekivanja :D
Post Reply