Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1426 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by otherside »

ljudi idu doktorima kad se razbole i u tom momentu ni prvi ni drugi ne mogu znati da li je bolest izljeciva ili ne.
mozda ce doktori u jednom momentu znati da "lijeka nema" ali porodica to tesko prihvaca i trazi od ljekara da daju sve od sebe.
dakle, svede na istu stvar: ljekar je duzan da pomaze/lijeci cak i kada zna da je bitka izgubljena a moze lijeciti samo onim sto ima na raspolaganju.
vjerovatno se u svijetu pacijentima koji boluju od karcinoma nudi vise boljih opcija ali kod nas je tako kako jest.
sumnjam da se i u svijetu te opcije mogu ponuditi bas svakom...vjerovatno su rezervisane za one sa "boljim" osiguranjem.
porodica je htjela da se pokusa sa raspolozivom (hemo)terapijom koja definitivno ima ocekujuce nus pojave i na koje se uvijek upozori.
medicina je to omogucila-efekat je bio pogorsanje...
ne vidim nikakav pravni ni medicinski problem u svemu ovome.
e sad ako si vidio/svjedocio da se desila pogreska u lijecenju i da je to prikriveno, onda je to drugi par rukava.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#1427 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by otherside »

walk_M-A-N wrote: Ne, kao što sam napisao, jer je porodica ta koja je odlučila da ne preispituje dalje. A oni su i prihvatili primanje hemoterapije nakon otkrivenog raka i time, kako se to kaže, moguće "nus posjave" pa i fatalne.
nije smrt fatalna posljedica hemoterapije nego neizljecive bolesti.
User avatar
Kovrčava Sue
Posts: 52
Joined: 13/01/2012 18:06

#1428 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Kovrčava Sue »

Black swan wrote:ma ne valja ni raspitivanje...ljudi na netu odmah bi rezali...onda kad se informiraš i dođeš doktoru i bolje znaš o konkretnoj bolesti ( a on ih mora znati 10000 naravno da ćeš bolje od njega znati tu konkretnu bolest još ako je rijetka)
onda se doktor pita a šta ćeš ti ovdje :D i šta si završio jesmo li kolege

uglavnom doktorima jebu majku seljačine na svakom ćošku
to je očito... ljudi dolaze svakakvi... prljavi smrdljivi seljačine papci... prijete psuju vrijeđaju
oće da žive vječno i kad su pozvani da se vrate u svoje atome

u svemu tome nastaju frustracije na obje strane
pumpaju nas čitav život o napretku znanosti a ono kita... znanost kita za većinu ljudi od 7 milijardi
znam da ništa ne znam
naoružaj se strpljenjem, mudrušću i pokušaj sam sebi biti doktor
ne gledaj ljude u oči nego uz poštovanja malo u oči pa u pod ruke prekriži preko pupka i ponašaj se dostojanstveno

imat ćeš bolji tretman
ne otvaraj vrata nogom i ne očekuj da budu svemogući ako si 64. pacijent toga dana...

doktori jesu možda stoka..neki... ali je većina ljudi u ovom univerzalnom zdravstvenom još veća stoka koja usluke dobija džaba... ono što je džaba...NEMA VRIJEDNOST...

saće neko reći da nije džaba... ma jeste džaba... to što poslodavac uplaćuje... garantovano ne bi pola ljudi kad bi na ruke dobivalo pare... radije bi majpode, ajpode i ostala sokoćala onda bi se sve urušilo


i još nešto... često dede najviše sranja prave i babe... pa gdje je ta mudrost i životna smirenost i životna škola odroni jedni
oprostite ja se malo zanio
Tako dobar post da mi je krivo što ga nisam ja napisala :) Nakon ovoga možda ja ne bih ništa trebala ni pisati jer je toliko pogođena srž, ali kad vidite dužinu mog posta jasno postaje da sam i ja dala skromni doprinos temi :D

Prvo da kažem da oštro osuđujem uzimanje mita, nestručnost, bahatost, kompleks Boga i ostale negativne, a nažalost prisutne pojave u našem zdravstvu. Fokus bih stavila na situacije gdje se doktori nepravedno optuzuju. Naravno ima doktora koji ne valjaju, ali ima i puno nerealnih očekivanja od strane pacijenata. Da mi je po marka za svaki put kad sam čula da neko u mojoj okolini govori nešto neosnovano protiv ljekara tipa 'nije mi doktorica dala da uradima bris grla...možeš misliti bezobrazluka!', a slučajno znam da je već na antibioticima i da nema smisla raditi bris i onda to fino objasnim, ali dzaba, doktorica je i dalje bezobrazna jer je tako odlučeno. I milion i jedan primjer.

Dakle, pacijenti dolaze doktorima i govore im sta da im propišu od lijekova, koje uputnice da im daju i sl... i ako ih doktori 'ne poslušaju' onda su najgori na svijetu, nisam jednom vidjela. A vrlo često pritužbe na ljekare porodične medicine jer samo pišu i pišu i pišu, a ne pregledaju pacijente.

Jedan ljekar porodične medicine ima 50-70 pacijenata dnevno! (nekad to bude 40 nekad i 80), ali uzmimo kao prosjek 60. Radno vrijeme je od 8 do 14 , ako doktor ne ode na pauzu nikako to je 6h (3600 minuta), znači oko 6 minuta na svakog pacijenta. 6 minuta! Hajmo sad realno kolko se toga može uraditi za 6 min, ako uzmemo u obzir da na svakog pacijenta dodje pravo puno papirologije, propisivanja lijekova, poppunjavanja uputnica, doznaka.... Eto sve da je i 10 min, za vrijeme boljih dana, i to je ništa. U ovom slučaju krivi su neki viši nivoi koji ne zaposle još ljekara pa da se ljekar može kvalitetno posvetiti svakom pacijentu, bilo bi manje frustracija sa obje steane.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1429 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by serum »

Jutros dovedoh dijete sa temperaturom od 39 stepeni, i dočekah prvi put u 31 godini da mi neko policiju zovne, a razlog povišen ton.....Strahovito je ovo gdje živimo....prekopirat ću vam pismo koje sam poslao u JU Dom Zdravlja, te vas molim da prokomentirateili date jošneki savjet....



Poštovani,

Jutros sam bio u vrlo nezgodnoj situaciji u kojoj sam se našao u Domu Zdravlja Saraje Polje gdje sam doveo bolesno dijete.

Naime, jutros 20.04.2015. ja _______ , doveo sam dijete ________ (5god.) u DZ Saraj Polje zbog višednevne temperature. Sačekao sam nekih 40 minuta i došao na red ko dr ________ te je izvršio pregled propisao terapiju i uredno smo završili posjetu pedijatru.
Nakon toga produžio sam hodnikom do nadležnog stomatologa jer su mome djetetu nikla dva stalna zuba pored dva sjekutića koja postoje, samo da pogleda nadležni stomatolog.
Ispred čekaonice je bilo jedno dijete koje je čekalo red a jedno je bilo u ordinaciji. Sačekao sam da i drugo dijete završi pregled, a u međuvremenu je došla još jedna žena sa djetetom (bez zdravstvene knjižice).
Kada su u ordinaciji ostali sami stomatolog i med.sestra, pokucao sam i pitao da li mogu primiti dijete na pregled , nastaje problem, i med.sestra je počela glasnije govoriti kako neću ja određivati kad će ko ući te zalupila vrata od ordinacije. Potom je izašla iz ordinacije (sve govorim o med.sestri, ne znam ime, OPIS) i izjavila lično meni da kada svi završe koji su naručeni onda će procjeniti da li će primiti moje dijete, na što sam i ja odgovorio povišenim tonom da nema nikoga u čekaonici osim moga djeteta, i da ga prime odmah jer ima temperaturu od 39, te da se viče na mene jer ću uzeti mobitel i snimati razgovor zbog vikanja. Odmah potom (kada sam pomenuo snimanje i to da ću je prijaviti Upravi Domova Zdravlja) ta med.sestra je rekla da će pozvati policiju, mada iskreno sam mislio da se šali, jer ne vidim razloga zbog čega da zove policiju.
U međuvremenu stomatolog je primila dijete i pregledala zube i rekla da se nesmiju vaditi sada dva mliječna zuba zbog temperature, ali kada dijete ozdravi da će to uraditi. Poslije toga ulazi u ordinaciju i pomenuta med.sestra gdje smo opet započeli razgovor/raspravu ali oboje sniženim tonom.
Nakon toga nastupa šok za mene i moje dijete. U ordinaciju ulaze 3 policijska službenika i dva zaštitara, te se sa vrata „obrušavaju na mene“ te skoro dolazi do toga da me fizički povrijede.
Onda sami policajci smiruju situaciju i prvo pitaju med.sestru šta se dogodilo. Ona je „odprilike ispričala šta se desilo (ne 100% tačno po meni ali prihvatljivo) te sam onda ja ispričao svoju verziju.
Nakon toga policajac je pitao tu med.sestru da li sam joj psovao, vrijeđao ili prijetio, na šta je ona odgovoriola da NISAM.

Nakon toga su policajci bez da su ikakav zapisnik sastavili, izašli iz ordinacije i pozdravili se i otišli, jer nema nikakve sumnje da sam učinio bilo kakav prekršaj (remećenje javnog reda i mira, prijatnja ili nešto slično).Inače sam po struci pravnik, te poznajem svoja prava kako u životu tako u medicinskoj zdravstvenoj zaštiti.

Poslije toga na hodinku došla je ista ta med.sestra i izvinjavala se meni i mome dijetetu, dok je moje pitanje bilo da li moje dijete je moralo da trpi „teror“ još bolestan.

Ovim putem vas molim da obavite razgovor sa pomenutom sestrom koja je radila danas 20.04.2015.u prvoj smjeni u stomatološkoj službi za djecu,te upozorite na ponašanje, te uputite svoje zaposlenike da povišen ton neznači da se treba zvati policija i doživljavati stres, ne mene, nego dijete moje.
Takođe, ne želim da je bilo kako kaznite (novčano ili slično) jer ja nisam zlopamtilo, ali je ponašanje koje je pokazala pogotovo zbog moga djeteta i ostale djece u čekaonici, nedopustivo.


Dopis ovome pismu.
Dana 20.04.2015. oko 14h posjetio sam dobrovoljno Policijsku upravu Novi Grad, gdje me je primio Komandir smjene. Istom sam prenio sve jutrošnje informacije i događaje, te mi je isti rekao kako je dobio izvještaj da se u DZ Saraj Polje nije ništa dogodilo, te da je nadležna dokotorica kriva što nije spriječila da se uplati „panik šifra“ koju je uključila neka med.sestra na recepciji gdje se primaju bolesna djeca,a a na usmeni zahtjev med.sestre sa stomatologije.
Takođe komandir smjene mi se u ime PU Novi Grad izvinuo zbog neugodnostikoje sam doživio jutros, te malo „jačeg“ nastupa policije, što na kraju, i od vas najmanje očekujem.


Inače, imam 31god. I nikada u mome životu nijsam imao posla sa policijom, a osim kazne za parkiranje, nikada u životu ništa nisam uradio.
User avatar
alibegoa
Posts: 1032
Joined: 12/10/2009 21:41
Location: Illyricum

#1430 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by alibegoa »

Od svega ja vidim da si dijete sa temperaturom od 39 vodio zubaru.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1431 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by serum »

nisi dobro pročitao, dijete je prvo odvedeno pedijatru koji je pregledao ga i propisao terapiju ali me uputio da produžim hodnikom da pregledaju dva nova zuba koja rastu pored starih jer i od toga može biti temperatura...
jbg.ako si od svega što sam napisao vidio samo to, onda i sam/sama radiš u JU....
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1432 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

ne da mi se čitati
jer ne vjerujem u istinu koja ne može postojati niti se može prenijeti drugima... bla bla...


uglavnom treba samo šutiti i bolje ćete proći
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1433 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by serum »

ma kakvo ćutanje, nikada u životu, jer kada se šuti samo će gore biti....
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#1434 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by razonoda »

serum wrote:Jutros dovedoh dijete sa temperaturom od 39 stepeni, i dočekah prvi put u 31 godini da mi neko policiju zovne, a razlog povišen ton.....Strahovito je ovo gdje živimo....prekopirat ću vam pismo koje sam poslao u JU Dom Zdravlja, te vas molim da prokomentirateili date jošneki savjet....



Poštovani,

Jutros sam bio u vrlo nezgodnoj situaciji u kojoj sam se našao u Domu Zdravlja Saraje Polje gdje sam doveo bolesno dijete.

Naime, jutros 20.04.2015. ja _______ , doveo sam dijete ________ (5god.) u DZ Saraj Polje zbog višednevne temperature. Sačekao sam nekih 40 minuta i došao na red ko dr ________ te je izvršio pregled propisao terapiju i uredno smo završili posjetu pedijatru.
Nakon toga produžio sam hodnikom do nadležnog stomatologa jer su mome djetetu nikla dva stalna zuba pored dva sjekutića koja postoje, samo da pogleda nadležni stomatolog.
Ispred čekaonice je bilo jedno dijete koje je čekalo red a jedno je bilo u ordinaciji. Sačekao sam da i drugo dijete završi pregled, a u međuvremenu je došla još jedna žena sa djetetom (bez zdravstvene knjižice).
Kada su u ordinaciji ostali sami stomatolog i med.sestra, pokucao sam i pitao da li mogu primiti dijete na pregled , nastaje problem, i med.sestra je počela glasnije govoriti kako neću ja određivati kad će ko ući te zalupila vrata od ordinacije. Potom je izašla iz ordinacije (sve govorim o med.sestri, ne znam ime, OPIS) i izjavila lično meni da kada svi završe koji su naručeni onda će procjeniti da li će primiti moje dijete, na što sam i ja odgovorio povišenim tonom da nema nikoga u čekaonici osim moga djeteta, i da ga prime odmah jer ima temperaturu od 39, te da se viče na mene jer ću uzeti mobitel i snimati razgovor zbog vikanja. Odmah potom (kada sam pomenuo snimanje i to da ću je prijaviti Upravi Domova Zdravlja) ta med.sestra je rekla da će pozvati policiju, mada iskreno sam mislio da se šali, jer ne vidim razloga zbog čega da zove policiju.
U međuvremenu stomatolog je primila dijete i pregledala zube i rekla da se nesmiju vaditi sada dva mliječna zuba zbog temperature, ali kada dijete ozdravi da će to uraditi. Poslije toga ulazi u ordinaciju i pomenuta med.sestra gdje smo opet započeli razgovor/raspravu ali oboje sniženim tonom.
Nakon toga nastupa šok za mene i moje dijete. U ordinaciju ulaze 3 policijska službenika i dva zaštitara, te se sa vrata „obrušavaju na mene“ te skoro dolazi do toga da me fizički povrijede.
Onda sami policajci smiruju situaciju i prvo pitaju med.sestru šta se dogodilo. Ona je „odprilike ispričala šta se desilo (ne 100% tačno po meni ali prihvatljivo) te sam onda ja ispričao svoju verziju.
Nakon toga policajac je pitao tu med.sestru da li sam joj psovao, vrijeđao ili prijetio, na šta je ona odgovoriola da NISAM.

Nakon toga su policajci bez da su ikakav zapisnik sastavili, izašli iz ordinacije i pozdravili se i otišli, jer nema nikakve sumnje da sam učinio bilo kakav prekršaj (remećenje javnog reda i mira, prijatnja ili nešto slično).Inače sam po struci pravnik, te poznajem svoja prava kako u životu tako u medicinskoj zdravstvenoj zaštiti.

Poslije toga na hodinku došla je ista ta med.sestra i izvinjavala se meni i mome dijetetu, dok je moje pitanje bilo da li moje dijete je moralo da trpi „teror“ još bolestan.

Ovim putem vas molim da obavite razgovor sa pomenutom sestrom koja je radila danas 20.04.2015.u prvoj smjeni u stomatološkoj službi za djecu,te upozorite na ponašanje, te uputite svoje zaposlenike da povišen ton neznači da se treba zvati policija i doživljavati stres, ne mene, nego dijete moje.
Takođe, ne želim da je bilo kako kaznite (novčano ili slično) jer ja nisam zlopamtilo, ali je ponašanje koje je pokazala pogotovo zbog moga djeteta i ostale djece u čekaonici, nedopustivo.


Dopis ovome pismu.
Dana 20.04.2015. oko 14h posjetio sam dobrovoljno Policijsku upravu Novi Grad, gdje me je primio Komandir smjene. Istom sam prenio sve jutrošnje informacije i događaje, te mi je isti rekao kako je dobio izvještaj da se u DZ Saraj Polje nije ništa dogodilo, te da je nadležna dokotorica kriva što nije spriječila da se uplati „panik šifra“ koju je uključila neka med.sestra na recepciji gdje se primaju bolesna djeca,a a na usmeni zahtjev med.sestre sa stomatologije.
Takođe komandir smjene mi se u ime PU Novi Grad izvinuo zbog neugodnostikoje sam doživio jutros, te malo „jačeg“ nastupa policije, što na kraju, i od vas najmanje očekujem.


Inače, imam 31god. I nikada u mome životu nijsam imao posla sa policijom, a osim kazne za parkiranje, nikada u životu ništa nisam uradio.
Tvoja jedina greska -po meni- je sto si prijetio mobitelom i snimanjem.Prvi si poceo neugodnu situaciju.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1435 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by serum »

ma ta prijetnja snimanjem je bila nakon već početnog vikanja dotične sestre, te sam rekao da ću je snimiti ako ne prestane da viče, ali i to nije povod za zvanje policijie......čak me policajci nisu ni pitali za to snimanje.....pa pobogu zar niko nikoga nije snimao...to imamo mnogi i u današnjim vozilima, upravo radi neugodnih stvari koje trpimo od ovih što rade u državnim preduzećima....a mi što rintamo kod privatnika....nas niko nehebe...ma neće na ovome ostati makar svi rekli da nisam upravu.....mada što @blackswan reče,istina se teško može prenijeti....
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#1436 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Fauja Singh »

Cuj prvi poceo problem, covjek pokucao na vrata misleci da moze uci (sto je i obicaj osim ako ne predas knjizicu i cekas da te prozove) a ova seljankura se pocela istresati na covjeku ko da joj je to babovina.
Halo ba ljudi sta to dopustamo, postalo nam je normalno da nam se doktori, sestre, prodavaci, konobari, ljudi na salterima istresaju jer donose neke svoje privatne probleme na posao, jer su frustrirani ili im je mrsko raditi, zaboravljaju da su oni nama na usluzi i da su placeni za to.
Jbt doslo se dotle da se u drustvu prepricava kad naletis na nekog ljubaznog prodavaca, doktora, konobara... ono jbt ne mozes vjerovati da i takvih ima, da te neko uz osmijeh negdje uputi, da te usluzi, pa i kad nisi u pravu da ti normalnim tonom kaze. To kod nas skoro da vise ne postoji :run:
@serum
ispravno si postupimo, mislim ne treba ti to niko ni govoriti, znas sebe i kao sto kazes za svoju 31 godinu nisi nikada imao posla sa policijom (bar ne zbog ponasanja, svi mi manje vise platimo koju kaznu za parking, pojas i sl.) tako da ne bi ni danas imao da nisi naletio na isfrustriranu seljankuru koja je tu dosla preko veze, zato se tako i ponasa.
The Realist
Posts: 6776
Joined: 31/03/2006 11:46
Location: Sarajevo

#1437 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by The Realist »

Nažalost iz iskustva znam da postoje sestre koje tako reaguju. Jedna od njih i medicinska sestra koja radi na Otoci na ORL. Ljekar, po mom iskustvu barem, je fantastičan, dok je medicinska sestra (starija je gospođa) užas živi. Pokucati i nešto pitati smatra kao napad na sebe i svoju imovinu, jer inače ne mogu razumjeti izljeve bijesa. Naravno, uopšte neće da posluša o čemu se radi.
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#1438 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by serum »

@The Realist
znam tu sestru :) upravu si za nju, ali eto da uzmemo da je to starija sestra, što se kaže život je ishabao, ali ova što sam ja danas bio je mlada, nije mnogo starija od mene,šta li nju ishaba pa mene nagrdi umalo....
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#1439 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by razonoda »

Fauja Singh wrote:Cuj prvi poceo problem, covjek pokucao na vrata misleci da moze uci (sto je i obicaj osim ako ne predas knjizicu i cekas da te prozove) a ova seljankura se pocela istresati na covjeku ko da joj je to babovina.
Halo ba ljudi sta to dopustamo, postalo nam je normalno da nam se doktori, sestre, prodavaci, konobari, ljudi na salterima istresaju jer donose neke svoje privatne probleme na posao, jer su frustrirani ili im je mrsko raditi, zaboravljaju da su oni nama na usluzi i da su placeni za to.
Jbt doslo se dotle da se u drustvu prepricava kad naletis na nekog ljubaznog prodavaca, doktora, konobara... ono jbt ne mozes vjerovati da i takvih ima, da te neko uz osmijeh negdje uputi, da te usluzi, pa i kad nisi u pravu da ti normalnim tonom kaze. To kod nas skoro da vise ne postoji :run:
@serum
ispravno si postupimo, mislim ne treba ti to niko ni govoriti, znas sebe i kao sto kazes za svoju 31 godinu nisi nikada imao posla sa policijom (bar ne zbog ponasanja, svi mi manje vise platimo koju kaznu za parking, pojas i sl.) tako da ne bi ni danas imao da nisi naletio na isfrustriranu seljankuru koja je tu dosla preko veze, zato se tako i ponasa.
8) Od ovog slucaja je ------VEC POZNAT POLICIJI.
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#1440 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Fauja Singh »

Pa nije čovjek kriv što kod nas u javnim ustanovama rade podobni, a ne sposobni.
U Njemačkoj, Austriji ili Švedskoj bi ova sestra bila sigurno suspendovana, a kod nas sebi može dati za pravo da pozove policiju jer joj je pacijent odgovorio istim tonom kojim se ona njemu obratila, šta će jadna, navikla da samo ona galami na pacijente pa se osjetila ugroženom kad je dobila isti odgovor.
The BEN10
Posts: 7570
Joined: 19/09/2011 09:03

#1441 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by The BEN10 »

Fauja Singh wrote:Pa nije čovjek kriv što kod nas u javnim ustanovama rade podobni, a ne sposobni.
U Njemačkoj, Austriji ili Švedskoj bi ova sestra bila sigurno suspendovana, a kod nas sebi može dati za pravo da pozove policiju jer joj je pacijent odgovorio istim tonom kojim se ona njemu obratila, šta će jadna, navikla da samo ona galami na pacijente pa se osjetila ugroženom kad je dobila isti odgovor.
Tako je i tako bi trebalo biti i kod nas! I ja bih se ponio isto u opisanoj situaciji kao kolega forumaš.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#1442 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by mali_balon »

Pa nista, prvo nogom u glavu i onda "dobar dan, treba mi to i to gdje mogu...". Sto neko rece doso vakat da se iscudjujemo kulturnom ponasanju. U neku ruku razumijem i te sestre (jebi ga ko i salteruse u opstit one su na "prvim linijama" nakaradnog sistema, tako da narod u njima vidi sistem a ne obicne sestre), svakakvog naroda ima, trebamo se i mi upitati kako bi mi reagovali.
Ali opet treba neka doza samokontrole i biti svjestan gdje radis, sta radis i za koga radis, ali tog kod nas nema jer su svi dali pare za posao ili uletiti preko stele pa ih boli kita za sve.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#1443 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Brus Lee »

serum wrote:ma ta prijetnja snimanjem je bila nakon već početnog vikanja dotične sestre, te sam rekao da ću je snimiti ako ne prestane da viče, ali i to nije povod za zvanje policijie......čak me policajci nisu ni pitali za to snimanje.....pa pobogu zar niko nikoga nije snimao...to imamo mnogi i u današnjim vozilima, upravo radi neugodnih stvari koje trpimo od ovih što rade u državnim preduzećima....a mi što rintamo kod privatnika....nas niko nehebe...ma neće na ovome ostati makar svi rekli da nisam upravu.....mada što @blackswan reče,istina se teško može prenijeti....
Mislim da je zabranjeno snimanje, bez odobrenja, u javnim zdravstvenim ustanovama. Štiti se time privatnost pacijenata.
stafi
Posts: 584
Joined: 25/01/2015 16:13
Location: Ni na nebu, ni na zemlji.

#1444 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by stafi »

Brus Lee wrote:
serum wrote:ma ta prijetnja snimanjem je bila nakon već početnog vikanja dotične sestre, te sam rekao da ću je snimiti ako ne prestane da viče, ali i to nije povod za zvanje policijie......čak me policajci nisu ni pitali za to snimanje.....pa pobogu zar niko nikoga nije snimao...to imamo mnogi i u današnjim vozilima, upravo radi neugodnih stvari koje trpimo od ovih što rade u državnim preduzećima....a mi što rintamo kod privatnika....nas niko nehebe...ma neće na ovome ostati makar svi rekli da nisam upravu.....mada što @blackswan reče,istina se teško može prenijeti....
Mislim da je zabranjeno snimanje, bez odobrenja, u javnim zdravstvenim ustanovama. Štiti se time privatnost pacijenata.
gdje to tačno piše?
fapmasina
Posts: 102
Joined: 26/01/2012 15:15

#1445 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by fapmasina »

Sve ima svoje granice tolerancije, ali operisati čovjeka i pustiti da mu se razvije sepsa - ne poduzeti ništa povodom toga, već dovesti pacijenta do kolapsa pluća, srčanog udara i kome...mislim da je to nedopustivo!
Srećom, pacijent je preživio - sa trajnim posljedicama koje nemaju veze sa primarnom bolešću od koje je i operisan...ali preživio je isključivo zahvaljujući svom inače dobrom zdravlju i tretmanu osoblja sa Klinike za anesteziju i reanimaciju (Božiju volju naravno podrazumijevam).
Dakle krivim prim.dr.Bešlića - šefa Klinike za glandularnu hirurgiju, koji je operisao, a zatim pustio pacijenta sa svim mogućim simptomima sepse da se muči i polagano umire, a bez ikakve intervencije, odnosno terapije.
Porodica pacijenta je pokušavala u nekoliko navrata pokrenuti postupak protiv navedenog doktora, međutim lobi na KCUSu je toliko jak da su šanse za povoljan ishod po porodicu minimalne... Pisani su i dopisi, pritužbe, išlo se i do generalnog, ali svi su davali isti odgovor - doktor je uradio sve što je bilo u njegovoj mogućnosti - prikrili se nalazi, a u otpusnom pismu je napisano 5 rečenica od kojih niti jedna ne uključuje sepsu i septički šok...
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#1446 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by razonoda »

stafi wrote:
Brus Lee wrote:
serum wrote:ma ta prijetnja snimanjem je bila nakon već početnog vikanja dotične sestre, te sam rekao da ću je snimiti ako ne prestane da viče, ali i to nije povod za zvanje policijie......čak me policajci nisu ni pitali za to snimanje.....pa pobogu zar niko nikoga nije snimao...to imamo mnogi i u današnjim vozilima, upravo radi neugodnih stvari koje trpimo od ovih što rade u državnim preduzećima....a mi što rintamo kod privatnika....nas niko nehebe...ma neće na ovome ostati makar svi rekli da nisam upravu.....mada što @blackswan reče,istina se teško može prenijeti....
Mislim da je zabranjeno snimanje, bez odobrenja, u javnim zdravstvenim ustanovama. Štiti se time privatnost pacijenata.
gdje to tačno piše?
:roll: a, ko se jos drzi -napisanog.
U opstinama uzmes br, stanes u red da taj br prozovu iiiiiiiiiiiii uvijek se nadje neoliko njih da preko reda do shaltera--samo da nesto pitaju. Naravno , onda ocekujes od radnika da budu strpljivi i ljubazni. Tesko.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1447 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by vjesticanametli »

Black swan wrote:ne da mi se čitati
jer ne vjerujem u istinu koja ne može postojati niti se može prenijeti drugima... bla bla...


uglavnom treba samo šutiti i bolje ćete proći
pa kad ti budes imao djecu ti suti i aminuj sve sto ova stoka radi......ovom "drzniku" koji je nastupio kao i sestra koja misli da je bogom dana :thumbup: ne daj na sebe i ganjaj svoja prava..........dosta je te stoke koja misli da je boga za muda uhvatila
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1448 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

ti si poznata kao slučaj tako da :mrgreen: znamo ko si i kakav je tvoj nastup u javnosti...

nisam mislio da se suti u tom smislu nego da budes uljudan, da ne otvaras nogom vrata i da ne blebeces nego da sutis dok te ne pitaju
svak ima svoje metode moje su za sada dobre...svi me paze valjda vide kulturu i poniznost a ne bahatost i pms nadrkanost jedne babe :mrgreen:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1449 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by vjesticanametli »

uh jesi sad zadovoljan kad si se nagovorio :D hahahha .......samo ti suti njima pa nek ti siju zavrnu ako zele :mrgreen: a ovakvu spiku prosipaj kuci pms babama ......mogli su tebe zaposliti u DZ na vojnickom pa radi trijazu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nemas ti pojma :evil: :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1450 Re: Doktori ,sestre.... banda nezainteresovana i bahata....

Post by Truba »

kladim se da kad bi napravili neko takmicenje u uspjesima u javnim institucijama
da bi moje metode bile daleko uspjesnije od tvojih
:mrgreen:
pa ti nastavi
Post Reply