Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

DearJohn

#1 Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by DearJohn » 16/01/2012 22:10

Sta mislite? Koliko se toga treba trpiti? U stan do mene se je doselila familija prije nekih godinu i po, u sustini ok likovi ali svako jutro su imali obicaj da s necim tresnu rano ujutro i probude me. Jedan-dva treska i onda mir. Tresak je ko neki potmuli udarac ko da ti prodje kroz cijelu kicmenu mozdinu. Poslije nekoliko takvih budjenja sam im ukazao na problem i rekli su da to njihova kcerka prije skole lupa garderoberom ali da ce se pobrinuti da se to sredi. I stvarno bilo je bolje sve do prije nekoliko dana kad je opet pocelo. U medjuvremenu sam ih malo bolje upoznao i stvarno su ok i skroz neki fini ljudi, nikad ne pustaju glasnu muziku, skrice ili slicno. Ali ovo da me bude ujutro jest problem za mene, ja kao osoba nemam problema da se svadjam sa papcima ili ljudima koji su drcni a ovo mi je tako neugodno ako opet budem moro da im idem na vrata s istim problemom pogotovo sto su stvarno super. Ima li ko kakvu pametnu kako da rijesim situaciju ili da se pravim ko da nista i trpim jer sam mogo dobit i gore komsije?

mini2

#2 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by mini2 » 16/01/2012 22:21

ja bih im naredni put s puškom otišla :mrgreen:

chuchumbamayumbe
Been thanked: 1 time

#3 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by chuchumbamayumbe » 16/01/2012 22:50

Lupi kćerku, možda se smiri?!
8-)

grunt
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.

#4 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by grunt » 16/01/2012 23:06

ja bi se pojavio na njihovim vratima sa torbom alata i rekao: "evo ja dosao da popravim garderober da vise ne lupa" :D

DearJohn

#5 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by DearJohn » 16/01/2012 23:09

mini2 wrote:ja bih im naredni put s puškom otišla :mrgreen:
Ne znam jel se zezas, ma bih i ja vjeruj mi ali su fakat ljudi nekako simpa i ne vjerujem da to rade namjerno. Ko sto rekoh puno bi mi bilo lakse da su neke budaletine, reko bi im jedno i drugo s obzirom da mi to moje dimenzije dozvoljavaju :D ali kontam valja zivjet pored njih a i mirni su inace pa ne bih da pravim gore probleme. Zato rekoh mossa neko ima kakav pametan savjet i iz licnog iskustva.

plain vanilla
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
Has thanked: 292 times
Been thanked: 605 times

#6 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by plain vanilla » 16/01/2012 23:17

grunt wrote:ja bi se pojavio na njihovim vratima sa torbom alata i rekao: "evo ja dosao da popravim garderober da vise ne lupa" :D
:thumbup: :lol:

dinoo1898
Been thanked: 1 time

#7 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by dinoo1898 » 16/01/2012 23:20

ma ne znam komsije koji su podstanari u stanu uglavnom nered prave. u stan do mog se doselio (mislim) bracni par i od kako su dosli prije nekih 20ak dana konstantno je dernjava iz tog stana, svadjaju se (oko nekih 1200 maraka hahahahaha), pa pustaju muziku, pa lupaju vratima. sad ne znam da li da im policiju zovem ili koga vec stvarno ono tolerisao sam ali ako ne mogu u svom sopstvenom stanu da budem miran onda ne znam gdje mogu...

ili gazdu stana da zovem da ih istjera :D

mini2

#8 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by mini2 » 16/01/2012 23:23

DearJohn wrote:
Ne znam jel se zezas, ma bih i ja vjeruj mi ali su fakat ljudi nekako simpa i ne vjerujem da to rade namjerno. Ko sto rekoh puno bi mi bilo lakse da su neke budaletine, reko bi im jedno i drugo s obzirom da mi to moje dimenzije dozvoljavaju :D ali kontam valja zivjet pored njih a i mirni su inace pa ne bih da pravim gore probleme. Zato rekoh mossa neko ima kakav pametan savjet i iz licnog iskustva.
pa ako si im već na to ukazao, a oni se i dalje blesavi prave....neka su fini, ja bih im ipak frku napravila. niko nema pravo da me uznemirava dok spavam :)

understood

#9 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by understood » 16/01/2012 23:36

Ma ti si dobar, stan pored mene, bračni par živili ljudi s malim sinčićem sve dok gospođa nije počeka da se kurva, i onda mi uletila u stan da je ja spašavam jer onaj njen hoće da je bije, i tako ih razvađao, i razvedu se, njen stan ona ostane ovdje s djetetom, i tu kreću belaju. Petkom mali ide na vikend kod starog, petak naveče pa i subotu naravno , kod mene je diskoteka ko nekih 3 sata navečer, kobila pušta seku, janu i karleusu pa jebo me svak meni se čini u isto vrijeme. :D

Dolazila joj je policija više puta i ništa, doduše sad ima nakog momka, pa nije više diskoteka, al svako malo UFC, i lomljenje slolova i stolici, a repertoar psovki je fascinantan. :D

Nekoga rano bude, a nekome ne daju da spava uopšte.
Last edited by understood on 16/01/2012 23:40, edited 2 times in total.

DearJohn

#11 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by DearJohn » 17/01/2012 00:02

mini2 wrote:
DearJohn wrote:
pa ako si im već na to ukazao, a oni se i dalje blesavi prave....neka su fini, ja bih im ipak frku napravila. niko nema pravo da me uznemirava dok spavam :)
Pa ja, kontam, ali upravo to sto mislim da se ne prave namjerno blesavi jer je mir nekih 8 mjeseci bio inace da znam da je namjerno i ja bi im...Ta mala im je u nekom drugom pubertetu znam i da se stari na nju neki dan nesto izdero na parkingu zato i ne sumnjam da su joj rekli. Stari im radi nekad prvu nekad drugu i kad je on tu uglavnom je mir. A i stara je ok ali valjda nema kontrolu nad njom ko stari. Ali u svakom slucaju nije situacija kao sto neki opisase pa rekoh zato kako to nekako na kulturan nacin rijesiti (znam ja i na nekulturan :D )
Ovo se desava oko pola osam ujutro ali ja nekad idem na poso kasnije i lezem kasnije pa mi je san potreban.
Inace su ovi likovi ostale komsije uglavnom ok tako da mi se bas ne seli.

Bodkin
Has thanked: 8 times
Been thanked: 47 times

#12 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Bodkin » 17/01/2012 01:44

DearJohn wrote:
mini2 wrote: pa ako si im već na to ukazao, a oni se i dalje blesavi prave....neka su fini, ja bih im ipak frku napravila. niko nema pravo da me uznemirava dok spavam :)
Pa ja, kontam, ali upravo to sto mislim da se ne prave namjerno blesavi jer je mir nekih 8 mjeseci bio inace da znam da je namjerno i ja bi im...Ta mala im je u nekom drugom pubertetu znam i da se stari na nju neki dan nesto izdero na parkingu zato i ne sumnjam da su joj rekli. Stari im radi nekad prvu nekad drugu i kad je on tu uglavnom je mir. A i stara je ok ali valjda nema kontrolu nad njom ko stari. Ali u svakom slucaju nije situacija kao sto neki opisase pa rekoh zato kako to nekako na kulturan nacin rijesiti (znam ja i na nekulturan :D )
Ovo se desava oko pola osam ujutro ali ja nekad idem na poso kasnije i lezem kasnije pa mi je san potreban.
Inace su ovi likovi ostale komsije uglavnom ok tako da mi se bas ne seli.
pa ako je 8 mjeseci mir bio zasto ne pokusas opet spomenuti. nije da je juce bilo pa da ce reci da si naporan i stvoriti kontraefekat :) inace sestra i ja smo, dok smo mladji bili, poprilicno neobzirni bili jer smo prije toga na prizemlju zivjeli ni nikog ispod nas :-D komsija redovno dolazio ali na kraju smo prekinuli kad smo malo odrasli valjda

muz66
Been thanked: 3 times

#13 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by muz66 » 17/01/2012 02:11

svaki dan se moram zahvaliti zlatnoj mahali kakve nema na svijetu. Sta god nekome treba, svi lete da pomognu. Eh, steta sto ce to izumrijeti sa ovom novom generacijom djece koja nemaju osjecaj za vrijednost.

maxell_sarajevo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

#14 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by maxell_sarajevo » 17/01/2012 21:15

Par dana poslije nove godine, citavu noc komsija iznad mene sjeli sa zenom,cika, vika, non stop nesto vuku, smiju se, oko pet ujutru meni pukne film nađem topovski udar koji mi je poklonio jedan cigo ispred Merkura za novu godinu zapalim ga i bacim njima na balkon.Evo vec petnestak dana se ne pozdravljaju sa mojom porodicom, a u njihovom stanu je i TV mislim na mute.

DearJohn

#15 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by DearJohn » 17/01/2012 22:08

muz66 wrote:svaki dan se moram zahvaliti zlatnoj mahali kakve nema na svijetu. Sta god nekome treba, svi lete da pomognu. Eh, steta sto ce to izumrijeti sa ovom novom generacijom djece koja nemaju osjecaj za vrijednost.
Ma i ovdje je u redu mahala, ljudi i ostale komsije su uglavnom ok, zato ne bi da pravim besplatnu kino-predstavu :D nego bi to da razrijesim na kulturan nacin koliko se moze. Ali fakat sam baksuz sto se tice najblizih komsija, promijenio sam tri stana u zadnjih osam godina i svako put se nadje neki hairlija da ti zagorca.

DearJohn

#16 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by DearJohn » 17/01/2012 22:12

maxell_sarajevo wrote:Par dana poslije nove godine, citavu noc komsija iznad mene sjeli sa zenom,cika, vika, non stop nesto vuku, smiju se, oko pet ujutru meni pukne film nađem topovski udar koji mi je poklonio jedan cigo ispred Merkura za novu godinu zapalim ga i bacim njima na balkon.Evo vec petnestak dana se ne pozdravljaju sa mojom porodicom, a u njihovom stanu je i TV mislim na mute.
Uh, razumijem te mada ja na svu srecu nisam imo takvih derneka iznad i do mene, kad citam sta neka raja prezivljavaju mozda meni i nije tako lose :roll:

Entropio
Has thanked: 181 times
Been thanked: 72 times

#17 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Entropio » 17/01/2012 23:09

maxell_sarajevo wrote:Par dana poslije nove godine, citavu noc komsija iznad mene sjeli sa zenom,cika, vika, non stop nesto vuku, smiju se, oko pet ujutru meni pukne film nađem topovski udar koji mi je poklonio jedan cigo ispred Merkura za novu godinu zapalim ga i bacim njima na balkon.Evo vec petnestak dana se ne pozdravljaju sa mojom porodicom, a u njihovom stanu je i TV mislim na mute.
:lol:

dječak sa šibicama
Has thanked: 82 times
Been thanked: 487 times

#18 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by dječak sa šibicama » 17/01/2012 23:30

Komsinica iznad mene cijepa drva u stanu svake zore.... ono, za potpalu.

Budjenje zagarantovano.

Nije losa ideja ovo sa topovskim udarom, imam dobar izbacaj rukom na gore.

showman

#19 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by showman » 18/01/2012 15:51

Ti si super prošao. Kod mene komšija manijak koji se napije i u pola noći pusti glasno muziku, baca stvari i urliče iz mozga, a onda stane tući ženu. To se ponavlja svakih 10 dana. Zvali smo policiju ali ništa. Kad ga opomeneš hoće da se tuče. Lik je nasilan i lud. I sad šta raditi? Policija ne reaguje, nema zakona da ga možeš tužit, jedino ostaje da se bijemo.
Last edited by showman on 18/01/2012 15:56, edited 1 time in total.

žulijan asanž

#20 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by žulijan asanž » 18/01/2012 15:56

dječak sa šibicama wrote:Komsinica iznad mene cijepa drva u stanu svake zore.... ono, za potpalu.

Budjenje zagarantovano.

Nije losa ideja ovo sa topovskim udarom, imam dobar izbacaj rukom na gore.

niko nju ne cijepa, da cijepa, imala bi za plin ili konvektore ko svi normalni ljudi

Black swan

#21 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Black swan » 18/01/2012 16:04

kao da ne živimo u istom gradu

StupskaBitanga

#22 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by StupskaBitanga » 18/01/2012 16:10

understood wrote:Ma ti si dobar, stan pored mene, bračni par živili ljudi s malim sinčićem sve dok gospođa nije počeka da se kurva, i onda mi uletila u stan da je ja spašavam jer onaj njen hoće da je bije, i tako ih razvađao, i razvedu se, njen stan ona ostane ovdje s djetetom, i tu kreću belaju. Petkom mali ide na vikend kod starog, petak naveče pa i subotu naravno , kod mene je diskoteka ko nekih 3 sata navečer, kobila pušta seku, janu i karleusu pa jebo me svak meni se čini u isto vrijeme. :D

Dolazila joj je policija više puta i ništa, doduše sad ima nakog momka, pa nije više diskoteka, al svako malo UFC, i lomljenje slolova i stolici, a repertoar psovki je fascinantan. :D

Nekoga rano bude, a nekome ne daju da spava uopšte.
najjače :lol: :lol:

Not My Idea
Been thanked: 2 times

#23 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Not My Idea » 18/01/2012 16:55

sjetih se Hamze :-)

Troll_Happens

#24 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Troll_Happens » 19/01/2012 08:25

DearJohn wrote:Sta mislite? Koliko se toga treba trpiti? U stan do mene se je doselila familija prije nekih godinu i po, u sustini ok likovi ali svako jutro su imali obicaj da s necim tresnu rano ujutro i probude me. Jedan-dva treska i onda mir. Tresak je ko neki potmuli udarac ko da ti prodje kroz cijelu kicmenu mozdinu. Poslije nekoliko takvih budjenja sam im ukazao na problem i rekli su da to njihova kcerka prije skole lupa garderoberom ali da ce se pobrinuti da se to sredi. I stvarno bilo je bolje sve do prije nekoliko dana kad je opet pocelo. U medjuvremenu sam ih malo bolje upoznao i stvarno su ok i skroz neki fini ljudi, nikad ne pustaju glasnu muziku, skrice ili slicno. Ali ovo da me bude ujutro jest problem za mene, ja kao osoba nemam problema da se svadjam sa papcima ili ljudima koji su drcni a ovo mi je tako neugodno ako opet budem moro da im idem na vrata s istim problemom pogotovo sto su stvarno super. Ima li ko kakvu pametnu kako da rijesim situaciju ili da se pravim ko da nista i trpim jer sam mogo dobit i gore komsije?
pola 8 nije rano...
i mislim da je to okey vrijeme... ako nista sparas sebi za budilnika a imas svako jutro budenje tacno u isto vrijeme.. i mislim da zbog 2 treska pravis previse problema.. :lol:

Filter
Has thanked: 16 times
Been thanked: 2 times

#25 Re: Dokle ide granica tolerancije prema komsijama

Post by Filter » 19/01/2012 08:34

DearJohn wrote: kad citam sta neka raja prezivljavaju mozda meni i nije tako lose :roll:
tako nekako :) nekad klepne, nekad ne.
okreni se na drugu stranu i nastavi drincati :D

Post Reply