Dokad će BiH trpiti ruskog ambasadora Petra Ivancova

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
pajogamer

Dokad će BiH trpiti ruskog ambasadora Petra Ivancova

Post by pajogamer » 28/11/2015 21:51

Ruski ambasador u BiH se ponaša kao ambasador RS u BiH nepoštujući odluke Ustavnog suda BiH kao najviše pravne institucije države BiH tvrdnjom da je odluka o neustavnosti praznika dana RS politička, a ne pravna.
Za početak ga treba proglasiti nepoželjnom osobom i protjerati iz BiH, jer mu ovo nije prvi put da radi slične stvari. Jeste da je Rusija svjetska sila, ali ako je BiH ikakva država, ambasadoru se treba na kulturan način zahvaliti i reći da nema šta da radi u BiH.
Za ovo treba tražiti intervenciju SAD-a, jer Rusija nastoji da destabilizira BiH zbog njenih nastojanja pristupa NATO-u.

It_is_a_Leclerc

Re: Dokad će BiH trpiti ruskog ambasadora Petra Ivancova

Post by It_is_a_Leclerc » 28/11/2015 21:54

Ambasador Ivancov se ponaša mimo svih diplomatskih i državničkih urneka i pravila.

U najmanju ruku bi bošnjački predstavnici trebali odbiti sastanke i bilo kakvu saradnju sa ruskom ambasadom U BIH

General War

Post by General War » 28/11/2015 21:56

Bas me cudi :shock:

CSKA

Post by CSKA » 28/11/2015 21:58

Bosnjackoj politici samo nedostaje jos samo jedan takav genijalan potez,zaostriti odnose sa Rusijom.

The 51st State

Post by The 51st State » 28/11/2015 22:00

Sigurno se oni ublehasi i analkiticari, sto ih lijepo nazva avetinho, nece javiti da prokomentarisu, a ako se jave ne bi me cudilo da brane ovog branioca talibanata zvanog rs.

155_mm

Post by 155_mm » 28/11/2015 22:10

CSKA wrote:Bosnjackoj politici samo nedostaje jos samo jedan takav genijalan potez,zaostriti odnose sa Rusijom.

dio posla o zaostravanju je vec odradio ambasador rusije. bosnjaci samo moraju da vide kako izvuci najvecu korist od toga koristeci ove trenutne globalne trendove. mora se na vrijeme reagovati inace je crnogorski scenario u jos gorem obliku zagarantovan.

Danguba

Post by Danguba » 28/11/2015 22:22

Treba ga samo pitati kako bi se sprovela ista takva odluka u Rusiji?
Da li bi iko smio i komentarisati odluku Ustavnog suda?

Black swan

Post by Black swan » 28/11/2015 22:38

ne trpi bih nego samo dio bih
budite realni

CSKA

Post by CSKA » 28/11/2015 22:40

155_mm wrote:
CSKA wrote:Bosnjackoj politici samo nedostaje jos samo jedan takav genijalan potez,zaostriti odnose sa Rusijom.

dio posla o zaostravanju je vec odradio ambasador rusije. bosnjaci samo moraju da vide kako izvuci najvecu korist od toga koristeci ove trenutne globalne trendove. mora se na vrijeme reagovati inace je crnogorski scenario u jos gorem obliku zagarantovan.

Tako se pricalo na forumu i kada je pocela Ukrajinska kriza,kao nesto najbolje sto se moglo desiti za BiH.

USA,NATO...samo sto nisu ukinuli RS po tadasnjim pricama.

Danguba

Post by Danguba » 28/11/2015 23:17

CSKA wrote:Tako se pricalo na forumu i kada je pocela Ukrajinska kriza,kao nesto najbolje sto se moglo desiti za BiH.

Valjda su bile obrnute(doduse prikrivene) zelje da ce i manji entitet sada lakse da se oDcepi.
Rusi ce da ih brane kao i Krim. :D

155_mm

Post by 155_mm » 29/11/2015 00:00

CSKA wrote:
155_mm wrote:

Tako se pricalo na forumu i kada je pocela Ukrajinska kriza,kao nesto najbolje sto se moglo desiti za BiH.

ti i danas stoji ali ne zato sto ce neko ukinuti Pi Si nego sto ce vlast u Pi siju nadrkana od strane rusije povuci svoj potpis sa dejtonskog mirovnog sporazuma nekim svojjim nepromisljenim aktom. nikad precednik mile ne bi proglasio referendum da mu neko iz rusije nije namignuo. a ovo ponasanje ambasadora to samo potvrdjuje. poslije CG je BiH sigurno na redu.

bh.tornjak

Post by bh.tornjak » 29/11/2015 00:47

..a sta to ima BiH od Rusije.....VETO...i saplitanje nogu na svakom koraku....
ambasadoru se zahvalit i poslat ga kuci....

Man of steel

Post by Man of steel » 29/11/2015 00:57

Da su uloge obrnute Dodik bi odavno zategnuo te odnose do nepodnošljivosti kako bi iskamčio reakciju Zapada kojem mi geografski i u svakom drugom smislu pripadamo.

Zatezanjem odnosa sa Rusijom BiH kao država može samo profitirati.

CSKA

Post by CSKA » 29/11/2015 02:27

Kao prvo mislim da ni sam zapad ne bi gledao bas dobronamjerno na zatezanje odnosa sa Rusijom.Svidjalo se nama ili ne,BiH u ocima zapada je jedan ogroman uspjeh,narocito u ocima amerikanaca.

I da oni misle drugacije,davno bi sugerisali BH politicarima da urade nesto po tom pitanju.

Ma sta god mislili o Dodiku,SNSD-u i ostalim likovima iz RS-a,mislim da nisu oni ludi ni 10% kao politicko rukovodstvo srba iz 90-tih da se upustaju u neke ratne avanture.

arzuhal

Post by arzuhal » 29/11/2015 08:10

CSKA wrote:Kao prvo mislim da ni sam zapad ne bi gledao bas dobronamjerno na zatezanje odnosa sa Rusijom.Svidjalo se nama ili ne,BiH u ocima zapada je jedan ogroman uspjeh,narocito u ocima amerikanaca.

I da oni misle drugacije,davno bi sugerisali BH politicarima da urade nesto po tom pitanju.

Ne bi jer USA zna da su Bošnje najkooperativniji narod, zauzet će svaku pozu koju im USA ili EU kaže, najbolje klimaju glavama, krasi ih urođeni merhametluk i sabur, najviše brinu o BiH a pogotovo njenoj ekonomiji, radnim mjestima i onome od čega se živi, etc. itd. Upravo što znaju da će Bošnje samo šutit i neće ništa preduzet, Amerikanci i nemaju potrebu da se miješaju.

Dok Dodik na sav glas galami kako ne dozvoljava da mu ambasadori zapadnih zemalja kroje politiku i određuju šta on smije ili šta ne smije, dok Dodika zbog toga izbjegava zvanična američka diplomatija, od ambasadorice do viših zvaničnika, Bošnje samo klimaju glavam, šute i saburaju: peke, peke, efendija...

Dođe nakav prosrpski p'jano, nakav Pjotr Ivancov, i serenda ti po i o državi, ali Bošnje, ehej!, Bošnjo, pžalsta, ima spremnog diplomatskog sabura kol'ko ho'š, ni riječ neće prozborit, a o konkretnim djelima da i ne pričamo - to je politički zreo i osvješten narod, ima političare koji su zreliji od srpskih, 'taaaa će binaši :mrgreen:

Ako će Ruska Federacija pričat kako ''BiH ne trebaju stranci nego samo ono što se tri njena naroda dogovore'', pa što Pjotr Ivancov ne okupi predstavnike sva tri naroda u ambasadi RF da se dogovore o datumu Dana RS, nije nikakav problem, mislim da bi i merhametli i saburli bošnjački političari pozdravili takvu odluku, nemoj dvaput kazat. To bi bio ruski udarac američkoj politici u BiH, uspjeli bi ono što Ameri ne mogu :mrgreen:

Možda bi Ruska Federacija i javno podržala 25. novembar kao Dan državnosti BiH, dan kojeg su obilježili antifašisti, partizani, komunisti, haj znaj...

muha_sa

Post by muha_sa » 29/11/2015 08:15

arzuhal wrote:
CSKA wrote:Kao prvo mislim da ni sam zapad ne bi gledao bas dobronamjerno na zatezanje odnosa sa Rusijom.Svidjalo se nama ili ne,BiH u ocima zapada je jedan ogroman uspjeh,narocito u ocima amerikanaca.

Ne bi jer USA zna da su Bošnje najkooperativniji narod, zauzet će svaku pozu koju im USA ili EU kaže, najbolje klimaju glavama, krasi ih urođeni merhametluk i sabur, najviše brinu o BiH a pogotovo njenoj ekonomiji, radnim mjestima i onome od čega se živi, etc. itd. Upravo što znaju da će Bošnje samo šutit i neće ništa preduzet, Amerikanci i nemaju potrebu da se miješaju.

Dok Dodik na sav glas galami kako ne dozvoljava da mu ambasadori zapadnih zemalja kroje politiku i određuju šta on smije ili šta ne smije, dok Dodika zbog toga izbjegava zvanična američka diplomatija, od ambasadorice do viših zvaničnika, Bošnje samo klimaju glavam, šute i saburaju: peke, peke, efendija...

Dođe nakav prosrpski p'jano, nakav Pjotr Ivancov, i serenda ti po i o državi, ali Bošnje, ehej!, Bošnjo, pžalsta, ima spremnog diplomatskog sabura kol'ko ho'š, ni riječ neće prozborit, a o konkretnim djelima da i ne pričamo - to je politički zreo i osvješten narod, ima političare koji su zreliji od srpskih, 'taaaa će binaši :mrgreen:

Ako će Ruska Federacija pričat kako ''BiH ne trebaju stranci nego samo ono što se tri njena naroda dogovore'', pa što Pjotr Ivancov ne okupi predstavnike sva tri naroda u ambasadi RF da se dogovore o datumu Dana RS, nije nikakav problem, mislim da bi i merhametli i saburli bošnjački političari pozdravili takvu odluku, nemoj dvaput kazat. To bi bio ruski udarac američkoj politici u BiH, uspjeli bi ono što Ameri ne mogu :mrgreen:

Možda bi Ruska Federacija i javno podržala 25. novembar kao Dan državnosti BiH, dan kojeg su obilježili antifašisti, partizani, komunisti, haj znaj...

:lol: :thumbup: :thumbup:

a ako koju i progovore onda ce ih forumaši naljepit što talasaju i na volej dušmanima nabacuju

hAZNADAR

Post by hAZNADAR » 29/11/2015 09:50

A inace su odnosi idilicni.

Rusi koje sam ja do sada upoznao ili nisu uopce culi za Bosnu - ili jesu nesto naculi da je to dio Srbije. Opuste se u mom drustvu misleci da nisam musliman i imas onda svakavih bljuvotina cuti.

Nek se gone u p.m i oni a prvenstveno ambasador Ivancov. Nismo mi od njih stvorili neprijatelja - to su dobrovoljno sami. Zao mi je sto je tako, zao mi je sto nisu bar neutralni. Kako god se mi prema njihovoj diplomatiji postavili - oni i dalje imaju nepromijenjen stav. Bosnjaci ne mogu nikako uticati na smjer ruske politike, ta politika je nepromijenjena i ista bez obzira kako se Bosnjaci prema tome postavili. Mozemo se naguzivati i sutiti, ili se javno kurciti, pokazivati zube,... ista stvar. Ne mogu nam zabiberiti gore nego do sada i nema straha. Ruski tenkovi ipak nece spacirati po RS niti Suhoji letiti ovdje kad im se prohtije. Sumnjam da ce se ruske pare i dalje pumpati u propale firme u RS, sumnjam da ce uvoditi sankcije ostatku BiH koji im se ne svidja.

Trebamo ih javno prozvati za otvoreno krsenje zakona i podupiranje destrukcije drzave u po Evrope. Iako je ocito da nebi dobili pomoc i podrsku od Evrope,.. Ako vec gubimo na diplomatskom planu ni krivi ni duzni - onda barem ne sapatom.

sinuhe

Post by sinuhe » 29/11/2015 10:55

Rusi samo kontriraju. Realno na savjetovanje po ambasadama najvise idu Bosnjaci.

AkHolic

Post by AkHolic » 29/11/2015 11:03

Banjaluka i (Zapadni)Mostar nemaju primjedbi na izjave ruskog veleposlanika.Primjedbe dolaze samo od Bošnjaka a BiH nije isto što i Bošnjaci.Kad to shvatite mnogo drugog bit će vam jasnije.

arzuhal

Post by arzuhal » 29/11/2015 11:14

AkHolic wrote:Banjaluka i (Zapadni)Mostar nemaju primjedbi na izjave ruskog veleposlanika.Primjedbe dolaze samo od Bošnjaka a BiH nije isto što i Bošnjaci.Kad to shvatite mnogo drugog bit će vam jasnije.

Sarajevo nema primjedbi na odluku Ustavnog suda BiH, koji je dejtonska kategorija. Primjedbe dolaze samo od Srba (šutnja, interesna slaganja i klimoglavi glasača ili ''dužnosnika'' HDZ-a BiH su potpuno deplasirani za spominjati u ovoj priči jer su nebitni...) a RS nije isto što i Srbi, kamoli cijela BiH. Kada to shvatite bit će vam jasnije.

Danguba

Post by Danguba » 29/11/2015 11:17

Ovdje da bi se stvari pocele rjesavati treba zatezati do pucanja.
Ovako velikosrbi i ujke zatezu da su nas dovukli na crtu. Povuci glupi Bosanac i ti jednom pa neka ide sve u 3pm.

Bakir kaze ''promijenite datum pa cu i ja doci na proslavu'' a krme laktasko koje podrzavaju kamenjarci, ne priznaje nikako drzavu u kojoj zive nego je blate i omalovazavaju svaki dan.

mrs bre.

jao_situacije

Post by jao_situacije » 29/11/2015 11:23

Ma sta god mislili o Dodiku,SNSD-u i ostalim likovima iz RS-a,mislim da nisu oni ludi ni 10% kao politicko rukovodstvo srba iz 90-tih da se upustaju u neke ratne avanture.

kakav bolan uspjeh jesi ti prespavao zadnjih par godina
svaki relevantan faktor govori kako bih tapka u mjestu ili se vraća unazad
da ti ja otvorim oči kad već ne znaš sam, obama odlučio da pošalje izaslanika u bih da vidi koji se kurac dešava i zašto se tapka u mjestu
dejton je jedino uspjeh četaljima koji srbuju pa makar slamu jeli, svi ostali misle drugačije

arzuhal

Post by arzuhal » 29/11/2015 11:28

jao_situacije wrote:dejton je jedino uspjeh četaljima koji srbuju pa makar slamu jeli, svi ostali misle drugačije

.

Uraaa

Post by Uraaa » 29/11/2015 11:31

Ovakva pitanje ne treba postavljati dok god: 1. imamo strance u Ustavnom sudu BiH koji uvijek glasaju kao predstavnici Bošnjaka 2. imamo religijski objekat (Fahdova) koji ima eksteritorijalni status. Ivancov je ovdje nedavno došao, a ove stvari su ipak malo starije i trasirale su u suštini ove nenormalne odnose.

arzuhal

Post by arzuhal » 29/11/2015 11:35

Uraaa wrote:Ovakva pitanje ne treba postavljati dok god: 1. imamo strance u Ustavnom sudu BiH koji uvijek glasaju kao predstavnici Bošnjaka 2. imamo religijski objekat (Fahdova) koji ima eksteritorijalni status. Ivancov je ovdje nedavno došao, a ove stvari su ipak malo starije i trasirale su u suštini ove nenormalne odnose.

Šta, imamo strane sudije u Ustavnom sudu BiH koji je dejtonska kategorija?! A i OHR bi trebao otići, iako je dejtonska kategorija? Pa onda moramo raspakovat taj Dejton i raspuhat malo, dobro si ti to uočio...

Post Reply