Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#1 Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Čovjek i po' »

Trazeci rijesenje za bug u Joomla CMS-u naletih na slijedece slike.
Pogledajte kako izgleda radni "environment" u Google-u.
Sta reci, osim sjesti i plakati, jer ja radim u prostoriji koja gotovo i nema zraka, a cak nema niti jednog prozora, pa se opet Bogu zahvaljujem da imam posao.

Image

Image

Image

Image

Image

Da ne kopiram dalje, ostale slike mozete da vidite (odavde sam i preuzeo ove) na:
http://www.eurofreecode.com/neobavezno/ ... 049.0.html
User avatar
slavkoimamodilera
Posts: 2823
Joined: 19/03/2008 15:39

#2 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by slavkoimamodilera »

Jah... na slikama... a u stvarnosti rade 16 sati dnevno... neka hvala...
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#3 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by pita »

Jeda od sofwerasa iz moje ex company je otisao u usa u google...covjek ne zna sto ce sa kesom...jer samo radi i nema vremena da ga trosi...priblizno kao bilo gdje u americi...samo rad rad i rad...to je najlakse zamisiliti kao u bosni...samo kava kava i kava i ponovno kava.....samo komplementarno :D
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#4 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by metal_rules_cura »

Ljudima ovo nije palo sa neba i neka rade.

To s jedne strane, a sa druge strane je nasa drzava koja nema veze sa tim i koju necu komentarisati.
User avatar
kaubojstina
Posts: 364
Joined: 30/03/2007 07:12
Location: Pitaj Bobija :)

#5 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by kaubojstina »

Vidim previse zenskog osoblja. Interesuje me sta to one doprinose, znam da nije vezano za IT. :D

Covjek i po', dobrodoso u 2006 :lol:
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#6 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Brunello »

o covjece ti kao da si sa mars-a pao.....pa normalno da u jednoj od najjacih firmi na svijetu radnici imaju top mjesta.....ljudi sa top-skolama, top-iskustvima. i top-zaradama.....sta je to cudno.....sto ti nisi google izmislio.....
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#7 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by pita »

Brunello wrote:o covjece ti kao da si sa mars-a pao.....pa normalno da u jednoj od najjacih firmi na svijetu radnici imaju top mjesta.....ljudi sa top-skolama, top-iskustvima. i top-zaradama.....sta je to cudno.....sto ti nisi google izmislio.....
top-skolama....hmm ovaj tip sto je otisao iz moje ex firme ima samo gimnaziju.. :D ...skola nije bitna nego samo sto znas za koliko vremena...i onda ti kaze gazde...moj input je takav, a output takav...i onda si unatar ili van.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#8 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Epitop »

Ovo je sve laž sad ona što se spušta niz tobogan propadne dole i naprave sapun od nje i ostalih zaposlenika. :lol:
Večina ovih IT firmi su u anketama proglašene najboljim mjestima za rad.
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#9 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Brunello »

pita wrote:
Brunello wrote:o covjece ti kao da si sa mars-a pao.....pa normalno da u jednoj od najjacih firmi na svijetu radnici imaju top mjesta.....ljudi sa top-skolama, top-iskustvima. i top-zaradama.....sta je to cudno.....sto ti nisi google izmislio.....
top-skolama....hmm ovaj tip sto je otisao iz moje ex firme ima samo gimnaziju.. :D ...skola nije bitna nego samo sto znas za koliko vremena...i onda ti kaze gazde...moj input je takav, a output takav...i onda si unatar ili van.

onda vjerovatno kao portir/obezbijedenje radi....P.S. slike su iz ciriha
abidsakalas
Posts: 50
Joined: 25/04/2008 09:47

#10 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by abidsakalas »

Bio sam u jednoj slicnoj firmi preko okeana, naravno u pitanju je posao u kojem je kretivnost na prvom mjestu i "nazalost " sve izgleda veoma slicno gore postanim fotografijama. Uposlenik je na prvom mjestu i moze da radi kad god zazeli, naravno postoje rokovi ali sve ostalo uposlenik sam određuje / pauze,radno vrijeme,okruzenje,garderobu../.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#11 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Luke Perry »

Ach ja, nerdovima je potrebno djetinjstvo pogotovo jer ga nikad nisu ni imali.
User avatar
Mogly
Posts: 374
Joined: 31/12/2007 11:34

#12 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Mogly »

Završio sam Electronics Engineering 1998 in USA i neke moje kolege su otišli u Arizonu da rade u Intel-ovoj fabrici. Radiš 12 sati, smještaj, klopa plaćeno, plata bila u to vrijeme 4000$ mjesečno.
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#13 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by pita »

Mogly wrote:Završio sam Electronics Engineering 1998 in USA i neke moje kolege su otišli u Arizonu da rade u Intel-ovoj fabrici. Radiš 12 sati, smještaj, klopa plaćeno, plata bila u to vrijeme 4000$ mjesečno.
za hw ili sw developera je to prihvatljiva placa
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#14 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by pita »

Brunello wrote:
pita wrote:
Brunello wrote:o covjece ti kao da si sa mars-a pao.....pa normalno da u jednoj od najjacih firmi na svijetu radnici imaju top mjesta.....ljudi sa top-skolama, top-iskustvima. i top-zaradama.....sta je to cudno.....sto ti nisi google izmislio.....
top-skolama....hmm ovaj tip sto je otisao iz moje ex firme ima samo gimnaziju.. :D ...skola nije bitna nego samo sto znas za koliko vremena...i onda ti kaze gazde...moj input je takav, a output takav...i onda si unatar ili van.

onda vjerovatno kao portir/obezbijedenje radi....P.S. slike su iz ciriha
kazem ti da lik rad kao sofwaras...i sto je najbitni da te za formalno obrazovanje vis niko ne pita...ja radim vec 7 godina...niko me do sada nije pitao za fax, magisterij, doktorat,...samo ga znima da li znas, za koje vrijeme ...i racuna da li si unutra njegove racunice.....na tome temelji cijeli kapitalizam...nema vise TITE :D
nedimx
Posts: 47
Joined: 15/02/2008 11:38

#15 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by nedimx »

Pa sta se cudimo njima, mi samo lezimo kod kuce ;) Salu na stranu, ne svijda mi se ta ideja da mi uvijek zahvaljujemo Bogu sto imamo ikakav posao. Zasto ne bi gledali malo i poredili se sa zapadom. Mi uvijek kazemo dobro je kako je u Africi ili nekim drugim zemljama... a sto ne kazem joj kako je negdje gdje je dobro...
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Truba »

koliko radimo u BiH
dobro je :)
pita
Posts: 583
Joined: 07/01/2008 11:02

#17 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by pita »

nedimx wrote:Pa sta se cudimo njima, mi samo lezimo kod kuce ;) Salu na stranu, ne svijda mi se ta ideja da mi uvijek zahvaljujemo Bogu sto imamo ikakav posao. Zasto ne bi gledali malo i poredili se sa zapadom. Mi uvijek kazemo dobro je kako je u Africi ili nekim drugim zemljama... a sto ne kazem joj kako je negdje gdje je dobro...
sve je relativno...nas narod ima u malom prstu teoriju relativnosti... :D
User avatar
Mogly
Posts: 374
Joined: 31/12/2007 11:34

#18 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Mogly »

pita wrote:
Mogly wrote:Završio sam Electronics Engineering 1998 in USA i neke moje kolege su otišli u Arizonu da rade u Intel-ovoj fabrici. Radiš 12 sati, smještaj, klopa plaćeno, plata bila u to vrijeme 4000$ mjesečno.
za hw ili sw developera je to prihvatljiva placa
Da ti pravo kažem i ne znam šta im je bio konkretno posao, znam da je za nas tek iz škole to bilo veliko ko kuća.
bice_bice
Posts: 931
Joined: 07/09/2006 13:01

#19 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by bice_bice »

i tobogan ce oni tebi nabavit.. samo tisu..
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#20 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by newone »

slavkoimamodilera wrote:Jah... na slikama... a u stvarnosti rade 16 sati dnevno... neka hvala...
Tipican primjer sta Bosanski getho cini od mentalnog sklopa Bosanca.
Pa zar zaista mislis da uposlenici u Google-u rade po 16 sati dnevno. Pa zar bi se nekome uopste isplatilo nakon 16 sati rada da uopste i ide kuci i trosi benzin za onih preostalih 8 sati sto je ostalo od dana. Ma jok ba, rade 24/7, non-stop!
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#21 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Čovjek i po' »

Nekako opet samo kao mi ispadamo pametni.
Da je laž neko bi već prijavio o tome nešto ili bi se šepekulisalo o tome.
Da li Vi koji kažete da je ovo laž pojma imate kakvi su Sindikati u Švajcarskoj i da li pojma imate kakvi su im zakoni o žaštiti radnika ????
Ilija_Cvorovic
Posts: 153
Joined: 25/12/2006 22:08

#22 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Ilija_Cvorovic »

Ma klasicna suplja prica. Ispade da se u Google-u svi igraju a da se u medjuvremenu sve samo od sebe isprogramira. Ako se malo bolje zagledate u slike, vidjecete iste likove... vjerovatno neke managere.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#23 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Fair Life »

slavkoimamodilera wrote:Jah... na slikama... a u stvarnosti rade 16 sati dnevno... neka hvala...
Jasta...

Image
Čovjek i po'
Posts: 246
Joined: 04/04/2008 00:41

#24 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by Čovjek i po' »

Ovo koliko znam nije Google office, jer sam negdje citao da je ovaj lik koji vodi internet klub dao naziv samom klubu "Google".
Znam da je bilo neke polemike oko toga i moguce tuzbe, ali opet ko ce mu ga znati :-?
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#25 Re: Dok nama gule kozu radnici u Google zive novo djetinjstvo :(

Post by rajvosa^ »

Imam dvoje prijatelja koji rade za Google u Mountain View, California...i kad sam im rekao za 16 sati radnog vremena upisali se od sege. Sve je do osobe, hoces 16 sati...radi 16 sati, hoces 8 sati ima i osam sati. Neki rade samo cetri sata jer im je dovoljno kolko zaradjuju. Ja u firmi recimo sam placen na salary, radio 20 dnevno ili 5 dnevno ista je plata. To mi je bila opcija i uzeo sam je. Jedna prijateljica je kad je google te poceo da radi dobila na startu posla 2500 google dionica. Gogle stock je danas $550, pa ti skontaj kolko je vrijedna i da li treba da radi 16 sati dnevno. Radno vrijeme je do covjeka, jel pohlepan ili nije.
Post Reply