Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#726

Post by Krugman »

luciferino wrote:
alica.k wrote:treba nam barem 15 transparenata na kojima pise ono sto je pisalo na onom transparentu u prvim protestima "NEMOJTE GADJATI, OVO JE MIRNI PROTEST, il nesto u tom fazonu.

ako krene frka, dizemo odmah te transparente...onda je upalilo kolko toliko...
NEMOJTE IH GAĐATI! ONI JEDVA ČEKAJU!
Treba dokumentovati sva ova zastrasivanja - pokrenuti temu gdje ce ljudi moci otvoreno postirati i onda to dokumentirati i predloziti medijima i drugim zainteresiranim ljudima da se vidi o kakvim se banditima radi. Ono saopstenje, miskonstrukcija dogadjaja od strane kantonalnih institucija da se ljudima zamazu oci i da se zastrase od daljih protesta, laganje o van-drzavnoj organizaciji (kao maloljetni huligani i barabe se skupili)

Gledam onog mahalasa Silajdzica na FTV-u neki dan - razgalamio se, prijeti onom neduznom covjeku - pravi ulicar i siledzija. Netreba se ljudi dati zastrasiti - treba im pokazati da im necemo vise dozvoliti da nas handre.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#727

Post by vjesticanametli »

Ako organizujete javni skup (zbor) niste duzni da prijavite policiji nito bilo kome drugom.
U tom slucaju ne smijete skroz prici insituciji ( ostanite bar 1km udaljeni)
Ako ste blize policija ima pravo da vas uhapsi.
Ako organizuje protesni marsh (znaci da se krecete od jednog do drugog mjesta) onda MORATE prijaviti!!!

ne znam da li je ovo primjenjivo u bih. ali eto samo info. pravnici ima li vas ovdje da kazete nesto vezano za gore navedeni info
User avatar
Atan
Posts: 24
Joined: 26/03/2007 09:34

#728

Post by Atan »

alica.k wrote:
ACIPS
ALDI
Altruist Svjetlo
Centri civilnih inicijativa
Centar za kulturu dijaloga
Centar za životnu sredinu Banja Luka
Centar «Žena i društvo»
Crveni križ Tuzlanskog kantona
Fondacija CURE
Fondacija MOZAIK
Fond otvoreno društvo BiH
Helsinški komitet za ljudska prava BiH
Inicijativa i civilna akcija ICVA BiH
IBHI
Mercy Corps Tuzla
Omladinska informativna agencija (OIA)
PEN Centar BiH
Transparency International BiH
Udruženje Q
HVALA VAM SVIMA!
mogu na jednu il dvije udarit organizacije, AL NA SVE NE MOGU.
KONAČNO NEŠTO KONKRETNO!
:thumbup:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#729

Post by alica.k »

de hajde, da smislimo nesto fino da saljemo stranim medijima, dok mala preradi ovaj tekst za mail.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#730

Post by radeljas »

vjesticanametli wrote:Sarajevo, 16.02. 2008. godine


Saopštenje nevladinih organizacija
dobro napisano, sa mjerom i bez prepucavanja sa masom netacnih navoda :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#731

Post by vjesticanametli »

ajmo text za medije u inostranstvu i molim vas mail adrese onih medija za koje mislite da bi to mogli spomenuti
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#732

Post by alica.k »

vjesticanametli wrote:ajmo text za medije u inostranstvu i molim vas mail adrese onih medija za koje mislite da bi to mogli spomenuti
nema veze sta mi mislimo ko ce spomenuti, treba slati na sve...
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#733

Post by Ergot »

damirm wrote:
Ja nemam apsolutno nista s navedenim pokretom. Doprinesi pozitivnoj atmosferi koja se na ovom forumu stvara. Pametni, organizovani, odlucni.
Ok, izvinjavam se. A sto tice pozitivne atmosfere, vidjeli smo je neki dan. Da ne bi ispalo da samo serem i kritiziram, evo sad konacno obrazlozenje moje antipatije prema ovim 'protestima', kako ih vi nazivate. Prvo, mislim da gradjani Bosne i Hercegovine nemaju nikakvo moralno i ljudsko pravo 'protestirati', pogotovo ne na onakav nacin, zbog toga sto su sami krivi za situaciju u kojoj se nalaze. Odi na stranicu Centralne izborne komisije pa vidi kolika je bila izlaznost na zadnjih nekoliko izbora, ako nije jasno o cemu pricam. Ici demolirati zgrade drzavnih institucija a da prethodno nisi iscrpio sva demokratska sredstva i nacine ostvarivanja politickih promjena, to moze samo stoka i marva koju treba pendreciti dok ne krepa. Sto je jos gore, niko ziv, pa ni predvodnici tog krda, ne zna sta se konkretno hoce postici sa svim tim cirkusom. Dalje, okrece mi se utroba od nacina na koji se zloupotrebljava smrt onog djeteta. Isti narod koji je a) izabrao vlast koja je omogucila da mali bude ubijen b) mirno gledao dok su ga tukli i boli bi sada u njegovo ime isao kolektivno ispoljavati najnize strasti i odavati se destrukciji. Znao sam da su moji bivsi sugradjani i sunarodnjaci licemjerna beskicmenjacka stoka, ali ovo prevazilazi sve mjere i granice. Utroba mi takodjer centrifugira kad vidim ko ovo sve predvodi. Carsijski gilipteri koju se uvalili u nekakve NGOove i na tudji racun skacu po seminarima na kojima se nista ne radi osim sto se zdere, loce i guzi, koji su naucili napamet fraze iz zapadnog liberalnog diskursa (a koje su davno ispraznjene od svakog sadrzaja) i zalazu se samo za prava onih preko cijih ledja se moze dobiti jos donacija i seminara. Al se po 'ciganima' i 'siptarima' i ostalima za koje se donatori ne zanimaju moze pljuvati do mile volje. Fuj, fuj, i hiljadu puta fuj. Hasta la victoria siempre, compadre i viva la resistance.
User avatar
Atan
Posts: 24
Joined: 26/03/2007 09:34

#734

Post by Atan »

Dajte prvo da se provjeri ova informacija...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14498
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#735

Post by DaysleepeR »

ACIPS
ALDI
Altruist Svjetlo
Centri civilnih inicijativa
Centar za kulturu dijaloga
Centar za životnu sredinu Banja Luka
Centar «Žena i društvo»
Crveni križ Tuzlanskog kantona
Fondacija CURE
Fondacija MOZAIK
Fond otvoreno društvo BiH
Helsinški komitet za ljudska prava BiH
Inicijativa i civilna akcija ICVA BiH
IBHI
Mercy Corps Tuzla
Omladinska informativna agencija (OIA)
PEN Centar BiH
Transparency International BiH
Udruženje Q

WOW

ovdje ima jakih organizacija
mmnarina
Posts: 9
Joined: 28/09/2007 15:14

#736

Post by mmnarina »

Pozdrav svima, javljam vam se iz jednih ovdasnjih dnevnih novina. Mediji su uz vas, u to ne sumnjajte-samo mirno i dostojanstveno.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#737

Post by mala-i »

Poštovani građani i građanke grada Sarajeva i Bosne i Hercegovine,


U saopstenju Vlade kantona Sarajevo, koje mozete procitati u danasnjem Oslobodjenju, gradjani su nazvani "ruljom", "nasilnicima", "necivilizovanima", "anarhistima", a posebno je istaknuta i namjera dodavanja vanjskih neprijatelja koji diriguju okupljanja građana. Iz ovoga se zakljucuje da Vlada i vlast smatraju kako gradjani ovog grada i ove zemlje nemaju svog mozga, nego im treba neko sa strane reci sta da rade i kako da se ponasaju!.

Uz sve to - i ovakvo sramotno saopstenje, u kojem vlada "pljuje" na gradjane, dok svoj rad naziva i ocijenjuje "vrlo uspjesnim", je placeno NASIM PARAMA!

Dosadašnja, okupljanja, kao i ono najavljeno za subotu, 16. februara u 13 h ispred Katedrale, proizvod su spontanog internetskog dogovora više desetina građana ovog grada. Nakon sramotnih istupa Gđe Semihe Borovac, koja forumašima prijeti tužbama zbog kritike njenog rada i g. Nedžada Brankovića koji se otvoreno izruguje nevladinom sektoru u Bosni i Hercegovini, najavljeno je da će i preko 20 nevladinih organizacija podrzati proteste. A ovo nesto znaci!!

Vlast na svim nivoima u ovoj drzavi ponižava svoje gradjane vec godinama i očito je vrijeme da preuzmu odgovornost prema građanima i shvate da beneficije nisu sve što im je funkcija donijela.

Moc je u NASIM rukama, ljudi, ne u njihovim i stoga vas pozivamo da se mirno i dostojanstveno okupimo sutra.

Forumaši

Ovo je dakle samo prijedlog.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#738

Post by alica.k »

mmnarina wrote:Pozdrav svima, javljam vam se iz jednih ovdasnjih dnevnih novina. Mediji su uz vas, u to ne sumnjajte-samo mirno i dostojanstveno.
ja sam izgubila povjerenje u medije
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#739

Post by vjesticanametli »

NARODE SAMO MIRNO. IDEMO NA ULICU :bih:
SA-X HVALA :sax:
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#740

Post by alica.k »

mala-i wrote:Poštovani građani i građanke grada Sarajeva i Bosne i Hercegovine,


U saopstenju Vlade kantona Sarajevo, koje mozete procitati u danasnjem Oslobodjenju, gradjani su nazvani "ruljom", "nasilnicima", "necivilizovanima", "anarhistima", a posebno je istaknuta i namjera dodavanja vanjskih neprijatelja koji diriguju okupljanja građana. Iz ovoga se zakljucuje da Vlada i vlast smatraju kako gradjani ovog grada i ove zemlje nemaju svog mozga, nego im treba neko sa strane reci sta da rade i kako da se ponasaju!.

Uz sve to - i ovakvo sramotno saopstenje, u kojem vlada "pljuje" na gradjane, dok svoj rad naziva i ocijenjuje "vrlo uspjesnim", je placeno NASIM PARAMA!

Dosadašnja, okupljanja, kao i ono najavljeno za subotu, 16. februara u 13 h ispred Katedrale, proizvod su spontanog internetskog dogovora više desetina građana ovog grada. Nakon sramotnih istupa Gđe Semihe Borovac, koja forumašima prijeti tužbama zbog kritike njenog rada i g. Nedžada Brankovića koji se otvoreno izruguje nevladinom sektoru u Bosni i Hercegovini, najavljeno je da će i preko 20 nevladinih organizacija podrzati proteste. A ovo nesto znaci!!

Vlast na svim nivoima u ovoj drzavi ponižava svoje gradjane vec godinama i očito je vrijeme da preuzmu odgovornost prema građanima i shvate da beneficije nisu sve što im je funkcija donijela.

Moc je u NASIM rukama, ljudi, ne u njihovim i stoga vas pozivamo da se mirno i dostojanstveno okupimo sutra.

Forumaši

Ovo je dakle samo prijedlog.
ja jos uvijek mislim da moramo naglasiti BEZ NASILJA
Martian_Kyo
Posts: 127
Joined: 30/04/2005 01:37

#741

Post by Martian_Kyo »

alica.k wrote:
mmnarina wrote:Pozdrav svima, javljam vam se iz jednih ovdasnjih dnevnih novina. Mediji su uz vas, u to ne sumnjajte-samo mirno i dostojanstveno.
ja sam izgubila povjerenje u medije
Znam ali ipak u medijima rade ljudi koji imaju iste probleme kao i svi. Mozda ne treba ocekivati podrsku, no ukoliko se ista pojavi treba je podrzati.
Last edited by Martian_Kyo on 15/02/2008 14:13, edited 1 time in total.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#742

Post by Zox »

OBAVEZNO naznaciti "bez nasilja".
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#743

Post by alica.k »

Poštovani građani i građanke grada Sarajeva i Bosne i Hercegovine,

U saopstenju Vlade kantona Sarajevo, koje mozete procitati u danasnjem Oslobodjenju, gradjani su nazvani "ruljom", "nasilnicima", "necivilizovanima", "anarhistima", a posebno je istaknuta i namjera dodavanja vanjskih neprijatelja koji diriguju okupljanja građana. Iz ovoga se zakljucuje da Vlada i vlast smatraju kako gradjani ovog grada i ove zemlje nemaju svog mozga, nego im treba neko sa strane reci sta da rade i kako da se ponasaju!.

Uz sve to - i ovakvo sramotno saopstenje, u kojem vlada "pljuje" na gradjane, dok svoj rad naziva i ocijenjuje "vrlo uspjesnim", je placeno NASIM PARAMA!

Dosadašnja, okupljanja, kao i ono najavljeno za subotu, 16. februara u 13 h ispred Katedrale, proizvod su spontanog internetskog dogovora više desetina građana ovog grada. Nakon sramotnih istupa Gđe Semihe Borovac, koja forumašima prijeti tužbama zbog kritike njenog rada i g. Nedžada Brankovića koji se otvoreno izruguje nevladinom sektoru u Bosni i Hercegovini, najavljeno je da će i preko 20 nevladinih organizacija podrzati proteste. A ovo nesto znaci!!

Vlast na svim nivoima u ovoj drzavi ponižava svoje gradjane vec godinama i očito je vrijeme da preuzmu odgovornost prema građanima i shvate da beneficije nisu sve što im je funkcija donijela.

Moc je u NASIM rukama, ljudi, ne u njihovim i stoga vas pozivamo da se mirno i dostojanstveno okupimo sutra.

Apelujemo na pojedince da se suzdrze od gadjanja i vandalizma. Oni jedva cekaju, pa da nas opet mogu nazvati "ruljom" u sljedecem saopstenju za javnost.

ZNACI, SUBOTA, 16.02. U 13:00 PRED KATEDRALOM. VIDIMO SE!
tako?
Last edited by alica.k on 15/02/2008 14:19, edited 1 time in total.
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#744

Post by pudlica »

ja sam cuo da je pred kantonom opet sutra protest,jel sad katedrala ili kanton???
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#745

Post by alica.k »

katedrala
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14498
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#746

Post by DaysleepeR »

nevjerovatno kako smo neiskusni

dozvolili smo da nam tako jednostavno imputiraju da se u srijedu desilo nasilje

u srijedu se nije desilo nasilje vec vandalizam

nemojte nasjedati na klopke

ako treba apelovati treba reci bez vandalizma a ne bez nasilja jer njega nije ni bilo
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#747

Post by alica.k »

eto promjenila :D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#748

Post by mala-i »

Na kraju želimo napomenuti da ne podržavamo bilo kakav oblik vandalizma, jer svaki bačeni kamen predstavlja izgovor vlastima da okupljene predstave kao nasilničku rulju. A mi to zasigurno nismo.

Nešto ovako na kraju?
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#749

Post by nesvjesna »

Poštovani građani i građanke grada Sarajeva i Bosne i Hercegovine,

U saopstenju Vlade kantona Sarajevo, koje mozete procitati u danasnjem Oslobodjenju, gradjani koji su izlazili na dosadasnje proteste su nazvani "ruljom", "nasilnicima", "necivilizovanima", "anarhistima", a posebno je istaknuta i namjera dodavanja vanjskih neprijatelja koji diriguju okupljanjima građana. Iz ovoga se zakljucuje da Vlada i vlast smatraju kako mi, gradjani ovog grada i ove zemlje, nemamo svog mozga, nego nam treba neko sa strane reci sta da radimo i kako da se ponasamo.

Uz sve to - i ovakvo sramotno saopstenje, u kojem vlada "pljuje" na gradjane, dok svoj rad naziva i ocijenjuje "vrlo uspjesnim", je placeno NASIM NOVCEM.

Dosadašnja okupljanja, kao i ono najavljeno za subotu, 16. februara u 13 h ispred Katedrale, proizvod su spontanog internetskog dogovora više desetina građana ovog grada. Nakon sramotnih istupa Gđe Semihe Borovac, koja forumašima prijeti tužbama zbog kritike njenog rada i g. Nedžada Brankovića koji se otvoreno izruguje nevladinom sektoru u Bosni i Hercegovini, najavljeno je da će i preko 20 nevladinih organizacija podrzati daljnje proteste. A ovo nesto znaci!

Vlast na svim nivoima u ovoj drzavi ponižava svoje gradjane vec godinama i očito je vrijeme da preuzmu odgovornost prema građanima i shvate da beneficije nisu sve što im je funkcija donijela.

Moc je u NASIM rukama, ljudi, ne u njihovim i stoga vas pozivamo da se mirno i dostojanstveno okupimo sutra, 16. 02. 2008, u 13:00 ispred sarajevske Katedrale, i nenasilnim protestom pokažemo Vladi Kantona da nismo "divljaci", "rulja" i "gomila maloljetnih delikvenata", već građani Sarajeva koji nisu zadovoljni načinom na koji gospoda i gospođe koji upravljaju ovim gradom obavljaju svoj posao.

Uz dužno poštovanje,
Forumaši

edit: ja malo formalizirala.. pa ispravite ako još nešto ne odgovara..
Last edited by nesvjesna on 15/02/2008 14:22, edited 1 time in total.
User avatar
alica.k
Posts: 8774
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#750

Post by alica.k »

super!
Post Reply