Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#601

Post by alica.k »

sto da ne
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#602

Post by Lesli Eldridž »

nesvjesna wrote:ako bi opet bila šetnja, s kratkim zadržavanjima pred vladom kantona, i eventualno vladom federacije (nije nam baš usput, al bi mi baš bio merak, čisto da brankovića posjetimo) puno bi manje šanse bile da protest postane nasilan.
a nalaženje ispred katedrale je super, samo bi stvarno trebalo imati razglas, pa da se narodu kaže zašto je došao, i šta hoćemo da postignemo protestom, i da NE TREBA DA BACA NIŠTA, VEĆ SAMO DA LUPA, VIČE I ZVIŽDI.
Nažalost nema tamo nikog subotom. To treba i radnim danom. I napraviti kod branka najveću buku.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#603

Post by obuca »

ma dajte ljudi nju da je to zanimalo davno bi to uradila a ovako :D
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#604

Post by alica.k »

manite se gradonacelnice i davanja prijedloga, ovo sad samo pokusava da nam odvrati paznju
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#605

Post by Dasi »

To treba uvecati i ostampati pa poljepiti po gradu i nositi na protestima
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#606

Post by BHG »

žena zmaj wrote:Evo slusam sad gradonacelnicu nam na radio sarajevu, i zena fino poziva sve gradjane da dodju kod nje u ured sa svim prijedlozima koje imaju. Bilo bi super kada bi joj jedno 200-300 ljudi napravili red ispred ureda sa prijedlozima, i nema joj izaci dok ih sve ne saslusa. Ona kaze da ce rado da saslusa svakoga ko ima konkretan prijedlog... Nije problem mila gradonacelnice, stizemooooooooo!!!
sve bi semihica uradila da zadrzi fotelju...sta ona ima slusat kad njena funkcija nema nikakvu nadleznost... :roll:
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#607

Post by shuriken »

DaysleepeR wrote:
shuriken wrote:jel zna neko kako da se stavi pdf u post
malo je veci

saopstenje kantonalne vlade, niste tako nesto odvratno vidjeli davno, a mozda i nikad
iz pdf-a ides save as jpeg

i taj jpeg normalno hostas na imageshack
probao sam rapidshare, ne fercera, valjda mi upload ne valja
a kad kazem save as ne nudi mi jpeg

nije nikakva ekskluziva, iz danasnjeg oslobodjenja scan
ali bilo bi dobro da svi procitate

nemaju na stranici kantona
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#608

Post by damirm »

Gradonačelnica želi reći da bi neko drugi trebao raditi njen posao dok ona zavaljena u svoju fotelju koristi beneficije položaja!!!
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#609

Post by shuriken »

vala mogli su ga i u redakciji sarajevo x zbavit
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#610

Post by nesvjesna »

Lesli Eldridž wrote:
nesvjesna wrote:ako bi opet bila šetnja, s kratkim zadržavanjima pred vladom kantona, i eventualno vladom federacije (nije nam baš usput, al bi mi baš bio merak, čisto da brankovića posjetimo) puno bi manje šanse bile da protest postane nasilan.
a nalaženje ispred katedrale je super, samo bi stvarno trebalo imati razglas, pa da se narodu kaže zašto je došao, i šta hoćemo da postignemo protestom, i da NE TREBA DA BACA NIŠTA, VEĆ SAMO DA LUPA, VIČE I ZVIŽDI.
Nažalost nema tamo nikog subotom. To treba i radnim danom. I napraviti kod branka najveću buku.
a vidiš kakav nam je narod, bila je srijeda radni dan, pa je od svih prisutnih populacije između 25 i 60 godina (dakle onih koji rade) bilo možda 2%
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#611

Post by homo_sapiens »

žena zmaj wrote:Evo slusam sad gradonacelnicu nam na radio sarajevu, i zena fino poziva sve gradjane da dodju kod nje u ured sa svim prijedlozima koje imaju. Bilo bi super kada bi joj jedno 200-300 ljudi napravili red ispred ureda sa prijedlozima, i nema joj izaci dok ih sve ne saslusa. Ona kaze da ce rado da saslusa svakoga ko ima konkretan prijedlog... Nije problem mila gradonacelnice, stizemooooooooo!!!

Pa da joj s prijedlozima na koje bi ona, ev. tražila rješenja, produžimo mandat :x
Neka ta rješenja daju drugi, nakon nje . . .ona treba da da moralnu ostavku, iako sumnjam da joj je moral uopće poznata definicija
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#612

Post by DaysleepeR »

nesvjesna wrote:
Lesli Eldridž wrote:
nesvjesna wrote:ako bi opet bila šetnja, s kratkim zadržavanjima pred vladom kantona, i eventualno vladom federacije (nije nam baš usput, al bi mi baš bio merak, čisto da brankovića posjetimo) puno bi manje šanse bile da protest postane nasilan.
a nalaženje ispred katedrale je super, samo bi stvarno trebalo imati razglas, pa da se narodu kaže zašto je došao, i šta hoćemo da postignemo protestom, i da NE TREBA DA BACA NIŠTA, VEĆ SAMO DA LUPA, VIČE I ZVIŽDI.
Nažalost nema tamo nikog subotom. To treba i radnim danom. I napraviti kod branka najveću buku.
a vidiš kakav nam je narod, bila je srijeda radni dan, pa je od svih prisutnih populacije između 25 i 60 godina (dakle onih koji rade) bilo možda 2%
zato sto se pozivalo od uha do uha i preko foruma

ako hoces masivni odziv odes na tv i u Dnevniku najavis protest i pozoves sve

isto tako u novinama pozoves ljude
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#613

Post by nesvjesna »

homo_sapiens wrote:
žena zmaj wrote:Evo slusam sad gradonacelnicu nam na radio sarajevu, i zena fino poziva sve gradjane da dodju kod nje u ured sa svim prijedlozima koje imaju. Bilo bi super kada bi joj jedno 200-300 ljudi napravili red ispred ureda sa prijedlozima, i nema joj izaci dok ih sve ne saslusa. Ona kaze da ce rado da saslusa svakoga ko ima konkretan prijedlog... Nije problem mila gradonacelnice, stizemooooooooo!!!

Pa da joj s prijedlozima na koje bi ona, ev. tražila rješenja, produžimo mandat :x
Neka ta rješenja daju drugi, nakon nje . . .ona treba da da moralnu ostavku, iako sumnjam da joj je moral uopće poznata definicija
nije. jer moral nije propisan aktima, moral se nigdje ne spominje u zakonu :-)
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#614

Post by in33sa »

Treba zahvaliti gradonacelnici i prajmministeru federacije na sinocnjem gostovanju na FTV, taman su njihovi elementi uspjeli malo pokolebati gradjane (na ovom forumu, konkretno) a onda ulijecu superinteligentni premijer i napirlitana gradonacelnica i u maniru Zlatka Vujovica promase cijeli gol sa pola metra... covjece, oni su sinoc obezbjedili bar hiljadu protestanata u subotu.

Koje izjave, koja bahatost, ona ce printati i tuziti, on ce tuziti, oni ce...

Koji likovi.

Ali pazite ko vodi ovu drzavu, tamo nekakav Spiric strucan za hvatanje zjala, Brankovic koji je upropastio dva giganta na cijem je celu bio (Zeljeznice, Energoinvest) celavi tuljan Silajdzic poznat kao mister postotak, i Semiha koja osim frizure na, u i oko glave apsolutno nema nista, zrakoprazan prostor.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#615

Post by mamica papucarka »

a jel meni vise ko moze objasnit :D
Iz koje stranke su Semihica i Silajdzic :D Mislim, dok sam zivjela u BiH pratila sam politiku, pa sam uglavnom znala sve likove, ali ovih se nikako ne sjecam :roll:
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#616

Post by jasminasab »

shuriken wrote:
DaysleepeR wrote:
shuriken wrote:jel zna neko kako da se stavi pdf u post
malo je veci

saopstenje kantonalne vlade, niste tako nesto odvratno vidjeli davno, a mozda i nikad
iz pdf-a ides save as jpeg

i taj jpeg normalno hostas na imageshack
probao sam rapidshare, ne fercera, valjda mi upload ne valja
a kad kazem save as ne nudi mi jpeg

nije nikakva ekskluziva, iz danasnjeg oslobodjenja scan
ali bilo bi dobro da svi procitate

nemaju na stranici kantona
posalji meni na jasminasab at gmail tacka com, pa cu ja to srediti.

Vi ljudi toliko toga napisete na ovoj temi u jednom satu, da vas moze upratiti jedino neko ko cita non-stop. :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#617

Post by alica.k »

JA SAM NAPRAVILA GRUPU NA YAHOO (JER GOOGLE NESTO NECE MENI) TAKO DA - SALJITE MI MAILOVE NA PP, JA CU VAS POZVATI U GRUPU!

grupa je zatvorena za sve osim clanove, i treba mi jos neko ko zna raju s foruma da mi kaze jel onaj ko hoce u grupu...dobar il nije, da tako kazem? na nasoj strani?

i jos nesto, ja se slazem s obucom, treba poslati na sve strane medije, pa ko objavi, objavi.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#618

Post by obuca »

alica super. naravno da treba. evo neka neko da text pa cemo se rasporediti ko ce prevesti i saljemo. 8)
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#619

Post by jasminasab »

alica.k wrote: JA SAM NAPRAVILA GRUPU NA YAHOO (JER GOOGLE NESTO NECE MENI) TAKO DA - SALJITE MI MAILOVE NA PP, JA CU VAS POZVATI U GRUPU!

grupa je zatvorena za sve osim clanove, i treba mi jos neko ko zna raju s foruma da mi kaze jel onaj ko hoce u grupu...dobar il nije, da tako kazem? na nasoj strani?

i jos nesto, ja se slazem s obucom, treba poslati na sve strane medije, pa ko objavi, objavi.
Evo ja poslala. Valjda sam dobra... :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#620

Post by alica.k »

:D
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#621

Post by jasminasab »

alica.k wrote::D
falja :D
DS9
Posts: 187
Joined: 11/02/2008 12:06

#622

Post by DS9 »

Mislim da je dobra stvar organizovati zatvorenu grupu, jer ne moraju svi detalji dogovora biti ovako javni. Kad se dogovorite o svemu, onda se oglasiti na forumu, gdje svi mogu procitati plan i strategiju djelovanja.
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#623

Post by nesvjesna »

ja poslo isto.
User avatar
alica.k
Posts: 8765
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#624

Post by alica.k »

nesvjesna wrote:ja poslo isto.
tebe sam dodala vec
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#625

Post by obuca »

i mene i mene :D
Post Reply