Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#476

Post by žena zmaj »

@fixer
Nerin Dizdar (ispred Pokreta mladih Stolac) upitao je Brankovica dvije-tri vezano za njegov dolazak u Stolac i nacin na koji je ovaj pokusao da se dogovori sa Opcinskim vlastima oko otvaranja Doma za maloljetne delikvente. Naravno, Brankovic nije odgovorio niti na jedno pitanje, osim sto se iz petnih zila trudio da Dizdara obezvrijedi buduci on, zaboga, nije legitiman...

Ne bih da se ovdje i sada nerviram oko vecerasnje emisije, samo zelim da se tuspasim sto se tice tih protesta u subotu i da kazem samo koliko mi je drago sto se lavina pokrenula!
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#477

Post by alica.k »

fixer wrote:
ulpinian wrote:Ovaj momak što se večeras javljao kod Duške, iz Stoca, treba ga za predsjednika postaviti...
mozel netko ukratko za one koji nisu gledali ispricat ukratko tko je sta govorio?
sta je rekao taj iz stoca?
semiha je prozivala sa-x, brankovic se pjenio. steta sto silajdzic niej bio jer bi to onda bilo ono...apsolutno savrsentvo gledat ih sve troje kako se znoje tamo i slazu face.

brankovic je bio pravo nekulturan, po mome misljenju, a sve vrijeme mu je na licu bio neki proracunat izraz i osjetio mu se strah u glasu, i onda na kraju jos kad rece da dodjemo i protestujemo protiv vlade...AJOJ. budale frajera.
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#478

Post by starii »

pa čak je i bičakčić bio bolji od ovih uhljupa i hoštalpera..
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#479

Post by homo_sapiens »

alica.k wrote:
fixer wrote:
ulpinian wrote:Ovaj momak što se večeras javljao kod Duške, iz Stoca, treba ga za predsjednika postaviti...
mozel netko ukratko za one koji nisu gledali ispricat ukratko tko je sta govorio?
sta je rekao taj iz stoca?
semiha je prozivala sa-x, brankovic se pjenio. steta sto silajdzic niej bio jer bi to onda bilo ono...apsolutno savrsentvo gledat ih sve troje kako se znoje tamo i slazu face.

brankovic je bio pravo nekulturan, po mome misljenju, a sve vrijeme mu je na licu bio neki proracunat izraz i osjetio mu se strah u glasu, i onda na kraju jos kad rece da dodjemo i protestujemo protiv vlade...AJOJ. budale frajera.

Ja sam primjetio da je popio svu vodu sa stola, već na pola emisije, a kada je Spahić govorio, nekoliko puta je uzimao, onako praznu, u ruke :D Šećeraš :D
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#480

Post by melb26sa »

Ima li ko ovo snimljeno pa na youtube za nas koji nismo u prilici gledati ove emisije? PLease.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#481

Post by mala-i »

Najniže od svega je bilo kad je Branković pitao Demira kako hrani djecu. Ja ne mogu da vjerujem da je to uradio.
User avatar
Atan
Posts: 24
Joined: 26/03/2007 09:34

#482

Post by Atan »

Za jedan produktivan protest, potrebna je organizacija. Za organizaciju je potrebno vrijeme (i rad naravno). Jedan dan (koliko je ostalo do subote) za organizaciju i obavještavanje javnosti nije dovoljno. Došli bi mi svi, naravno, ali došlo bi 10x više ljudi ako se posveti dovoljno pažnje ovim dvjema kritičnim stavkama (organizaciji i obavještavanju) i efekat bi bio 20x veći (sinergija:)). Makar za sedam dana pomjeriti... Ovako prijeti i opasnost da našu neorganiziranost iskoriste protiv nas. Mislim da ovi neki nickovi koji su bili vrlo aktivni negdje rade na tome, pa će nas obavijestiti (ne mogu drukčije da objasnim njihov izostanak).

P.S.
Mada sam bio sumnjičav prema Demiru, skidam mu kapu na energiji i trudu. Jedini je isturen prema ovim zvjerima i treba mu odati priznanje.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#483

Post by fixer »

valjda netko to ima snimljeno. trebamo uciti od susjeda koji su na taj nacin ismijavali kirina i druge. snimit pa pustit isjecke nek se vidi kako bulazne i sta pricaju.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#484

Post by shuriken »

ej, a ako je frajera spucala paranoja od narandzaste, sto puta ju je pomenuo veceras, zasto to ne upotrijebiti?

Narandzasta je super boja, uocljiva, prepoznatljiva, motivirajuca.
Stotine klubova pokreta, firmi koristi narandzastu boju, sto ne bismo i mi?
Kod nas nema ni nacionalne ni politicke konotacije, mislim da se svi mozemo identificirati s njom.

U Mercatoru uvijek prodaju na snizenju one odvratne narandze napola truhle, super za gadjanje a nisu opasne, pravo su mehke.

Strepiteee, evo narandzasteeee!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#485

Post by pitt »

sta fali kupusu.....ZELENOM :D:D:D:D ili crvenom (truhlom)paradajzu? :)
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#486

Post by homo_sapiens »

shuriken wrote:ej, a ako je frajera spucala paranoja od narandzaste, sto puta ju je pomenuo veceras, zasto to ne upotrijebiti?

Narandzasta je super boja, uocljiva, prepoznatljiva, motivirajuca.
Stotine klubova pokreta, firmi koristi narandzastu boju, sto ne bismo i mi?
Kod nas nema ni nacionalne ni politicke konotacije, mislim da se svi mozemo identificirati s njom.

U Mercatoru uvijek prodaju na snizenju one odvratne narandze napola truhle, super za gadjanje a nisu opasne, pravo su mehke.

Strepiteee, evo narandzasteeee!
Ma aludirao je na finansiranje narandžaste revolucije, što sa ovom situacijom u nas nema dodira.

A zaboravio je odakle finansije SDA prije rata, tokom i nakon rata, i za koji cilj :x
žena zmaj
Posts: 138
Joined: 29/06/2006 17:25
Location: bilo kuda ima me svuda

#487

Post by žena zmaj »

[quote="Atan"]Za jedan produktivan protest, potrebna je organizacija. Za organizaciju je potrebno vrijeme (i rad naravno). Jedan dan (koliko je ostalo do subote) za organizaciju i obavještavanje javnosti nije dovoljno. Došli bi mi svi, naravno, ali došlo bi 10x više ljudi ako se posveti dovoljno pažnje ovim dvjema kritičnim stavkama (organizaciji i obavještavanju) i efekat bi bio 20x veći (sinergija:)). Makar za sedam dana pomjeriti... Ovako prijeti i opasnost da našu neorganiziranost iskoriste protiv nas. Mislim da ovi neki nickovi koji su bili vrlo aktivni negdje rade na tome, pa će nas obavijestiti (ne mogu drukčije da objasnim njihov izostanak).

Slazem se s tobom. Samo, protesti su krenuli, i ne treba ih odgadjati ni pomjeratii. Nije problem sto u subotu nece mozda biti ljudi kao sto ce vec da bude sljedecu subotu i tako sve dok se konacno ne rijese svi ili bar ovi osnovni problemi. Nadam se da cemo se svi zajedno potruditi da tako i bude (mislim na organizaciju i obavjestavanje). Zato, ne beri brigu, bice protesta, i nadam se da ce biti sve cesci i brojniji, ali i mnogo, mnogo efektivniji!
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#488

Post by Mahalac »

Ja od pocetka govorim da proteste treba organizovati i udarati u glavu tj u glavnog i odgovornog pred. vlade-federalnog premijera zvanog "lowerboy".


Kad nas covjek eno onako fino cinicki poziva jos kaze stavite nesto narandzasto.


SVAKA CAST DUSKI, OPET JE POKAZALA DA JE U SAMOM AKO NE I VRH BH NOVINARSTVA.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#489

Post by shuriken »

Atan wrote:Za jedan produktivan protest, potrebna je organizacija. Za organizaciju je potrebno vrijeme (i rad naravno). Jedan dan (koliko je ostalo do subote) za organizaciju i obavje¹tavanje javnosti nije dovoljno. Do¹li bi mi svi, naravno, ali do¹lo bi 10x vi¹e ljudi ako se posveti dovoljno pa¾nje ovim dvjema kritiènim stavkama (organizaciji i obavje¹tavanju) i efekat bi bio 20x veæi (sinergija:)). Makar za sedam dana pomjeriti... Ovako prijeti i opasnost da na¹u neorganiziranost iskoriste protiv nas. Mislim da ovi neki nickovi koji su bili vrlo aktivni negdje rade na tome, pa æe nas obavijestiti (ne mogu drukèije da objasnim njihov izostanak).

P.S.
Mada sam bio sumnjièav prema Demiru, skidam mu kapu na energiji i trudu. Jedini je isturen prema ovim zvjerima i treba mu odati priznanje.
ne treba u subotu nista posebno da se desava. bit ce hladno, treba obuc zimski ves i ponijet caja i obavit jednu setnju, sutra se mozemo dogovoriti oko dionice. da se odrzi kontinuitet, da vide da nismo posustali i da gradjani koji su se mozda prepali od srijede, vide da je to bio eksces koji niko ne odobrava.

kao i na utakmicama, huligane trebaju obuzdavati organi reda, a ne vecina navijaca koja je dosla grickat kospe i psovat sudiji mater.
User avatar
shuriken
Posts: 1725
Joined: 07/12/2005 19:42

#490

Post by shuriken »

homo_sapiens wrote:
shuriken wrote:ej, a ako je frajera spucala paranoja od narandzaste, sto puta ju je pomenuo veceras, zasto to ne upotrijebiti?

Narandzasta je super boja, uocljiva, prepoznatljiva, motivirajuca.
Stotine klubova pokreta, firmi koristi narandzastu boju, sto ne bismo i mi?
Kod nas nema ni nacionalne ni politicke konotacije, mislim da se svi mozemo identificirati s njom.

U Mercatoru uvijek prodaju na snizenju one odvratne narandze napola truhle, super za gadjanje a nisu opasne, pravo su mehke.

Strepiteee, evo narandzasteeee!
Ma aludirao je na finansiranje narand¾aste revolucije, ¹to sa ovom situacijom u nas nema dodira.

A zaboravio je odakle finansije SDA prije rata, tokom i nakon rata, i za koji cilj :x
znam ja na sta je on aludirao
ali ako se toga boji, a boji se
zasto mi to ne bi iskoristili?

valjda imate ponesto narandzasto

kupimo metraze neke jeftine na pijaci i improviziramo marame
User avatar
Atan
Posts: 24
Joined: 26/03/2007 09:34

#491

Post by Atan »

shuriken wrote:
Atan wrote:Za jedan produktivan protest, potrebna je organizacija. Za organizaciju je potrebno vrijeme (i rad naravno). Jedan dan (koliko je ostalo do subote) za organizaciju i obavještavanje javnosti nije dovoljno. Došli bi mi svi, naravno, ali došlo bi 10x više ljudi ako se posveti dovoljno pažnje ovim dvjema kritičnim stavkama (organizaciji i obavještavanju) i efekat bi bio 20x veći (sinergija:)). Makar za sedam dana pomjeriti... Ovako prijeti i opasnost da našu neorganiziranost iskoriste protiv nas. Mislim da ovi neki nickovi koji su bili vrlo aktivni negdje rade na tome, pa će nas obavijestiti (ne mogu drukčije da objasnim njihov izostanak).

P.S.
Mada sam bio sumnjičav prema Demiru, skidam mu kapu na energiji i trudu. Jedini je isturen prema ovim zvjerima i treba mu odati priznanje.
ne treba u subotu nista posebno da se desava. bit ce hladno, treba obuc zimski ves i ponijet caja i obavit jednu setnju, sutra se mozemo dogovoriti oko dionice. da se odrzi kontinuitet, da vide da nismo posustali i da gradjani koji su se mozda prepali od srijede, vide da je to bio eksces koji niko ne odobrava.

kao i na utakmicama, huligane trebaju obuzdavati organi reda, a ne vecina navijaca koja je dosla grickat kospe i psovat sudiji mater.
Pa to bi moglo biti "prelazno" rješenje. Treba pozvati navijače da oni rade obezbjeđenje.
damirm
Posts: 542
Joined: 07/03/2007 10:19

#492

Post by damirm »

1) Da li je urađen plakat?
2) Imamo li konačno vrijeme i mjesto?
3) Da li je boja crvena ili orange?
Last edited by damirm on 14/02/2008 23:10, edited 2 times in total.
User avatar
Atan
Posts: 24
Joined: 26/03/2007 09:34

#493

Post by Atan »

Image

DA IM BUDEMO SUDIJE I DA IM SVIRAMO KRAJ
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#494

Post by starii »

trazili sve gledajte premijera i semihicu u kompleticu :-)

rtsp://195.222.58.181:7070/ftv/posteno0214.rm

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... ection=tve
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#495

Post by Area_51 »

dolazim kao sto sam dosao i u srijedu. necu oblacit nista narandzasto, jer nemam tako sto, a da se ne bi brankovic zabrinuo da me placa amerika. stvarno je covjek nasrnuo na ovoga iz pokreta »dosta« da je to bilo mimo ponasanja jednog premijera. treba da ovi prozvani, semiha, samir silajdzic pa i brankovic, strijepe hoce li ih »desavanje naroda« izbacit ne iz stolice nego kroz prozor.

samir silajdzic divan je primjer kako osoba koja u nekoj finijoj firmi ne bi mogao biti ni referent za nabavku materijala i opreme, a u nase vrijeme shodno rastaljivanju covjek postane premijer najbogatijeg kantona u drzavi. ocito je covjek svjestan da ako ga se sada pomjeri, njega nema vise u zivotu nigdje. ponasanje, govori, retorika, izgleda kao dijete kome se otima omiljena igracka.

samo par rijeci oko pokreta »dosta«. iako nisu registrirani, potpuno su legitiman element gradjanske borbe. osobno ne slazem se sa njihovim metodima, malo mi je to na nivou furke, ali dobro, kad nema niko drugi. posebno ce izgubit moje povjerenje totalno ako probaju prerasti u neku novu stranku ili tako nesto, jer onda ce ispast da su i oni zeljni stolica.

ovaj decko veceras izgleda jako pismeno, ostavlja utisak postene osobe, ali se vidi ogroman raskorak u politickom iskustvu, jer u politici nema emocija, samo pokeraska faca i lagano. nasjeo je ocito na namjerne provokacije brankovica, kako bi se prica okrenula u drugome pravcu i sta, ode prica gdje je brankovic htio, natjerao ga da se pet minuta skoro kroz suze pravda. tako da mislim oko ove nove stranke, ako su ti ljudi osnov, nema od toga nista, nego da se mi okrenemo desavanju naroda pa da vidimo mozemo li zajedno sta promijeniti.
Last edited by Area_51 on 14/02/2008 23:15, edited 1 time in total.
black_noke
Posts: 596
Joined: 19/01/2007 13:47
Location: Rajvosa!

#496

Post by black_noke »

mislim da bi orange bila bolja...
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#497

Post by homo_sapiens »

mala-i wrote:Treba pozvati Nerina Dizdara da nam se pridruži.
blog o njemu: http://burek.blogger.ba/arhiva/2008/01/30/1355142
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#498

Post by stochar »

obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#499

Post by obuca »

i neko rece kafana je za dogovor :D kad smo krenuli trebali bi i nastaviti ali ne na forumu. dajte da se oni koji su ovo podrzavali cijelo vrijeme skupe sutra i da se skontamo :bih: :sax:
a ovaj portal neka poganim bih medijima bude uzor :)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#500

Post by alica.k »

obuca, onda bi to bilo okupljanje svoje vrste.
Post Reply