Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1951

Post by fixer »

DaysleepeR wrote:
fixer wrote:
DaysleepeR wrote:ne kontam sta ce forumasi cistiti vrelo bosne, baviti se socijalnim radom ako vec postoje institucije koje su na budzetu zaduzene da to rade

treba ukazati da oni to ne rade a ne raditi njihov posao

razmislite malo
i u mnogo razvijenijim drzavama nego sto je bosna postoji potreba za volonterima i ljudi razlicitih profesija nekad rade korisnu stvar za drustvo besplatno. ako u nekoj drzavi kao sto je norveska(socijalno na mnogo vecem nivu neg u bih) ljudi volontiraju, ne vidim zasto u bosni ne bi bila potreba za tim.
imas volonterska udruzenja

ovdje se radi nesto drugo
znam dobro sta se ovdje radi. korektor vlasti i stanja u drustvu. al ljudi vjerujte da ce vladajuce stranke da nas napadnu zestoko na svim aspektima. reci ce da mi nismo korisni za drustvo, da je nash jedini posao da rushimo, oni se nece libiti da nam pronalaze ni najmanju manu i od nje prave slona. udruzenja dosta i grozd upravo ispastaju zbog medijskog lincha
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#1952

Post by Šapat »

@suncica24

Donesosmo koliko smo nasli za kupiti... A sto se tice podrske - pa potpisasmo saopstenje, zar ne? Tu smo mi, nista se ne brinite. Samo pogledaj listu ko je sve tamo, a svi dali i svoj pecat, Objavice se valjda i to.

@vjesticanametli

Vec sve dadoh alica.k...ali ako imas neke neciste misli...dacu i tebi :D
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#1953

Post by Šapat »

@fixer

Vidis...ako bi vlast udarila na tu stranu, da rusimo, e pa onda se tako i treba ponasati. Pogledajmo dmokratske zemlje poput francuske recimo... sve "peaceful" protesti. A pola drzave sruseno...

Ocito neki ne razumiju drugaciji jezik od sile...dzaba, to je tako...
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#1954

Post by Area_51 »

suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
Osobno nisam jer sam imao priliku sjediti sa pojedinim koje smaram dobrim prijateljima, a koji pod dirigentskom palicom Fadila Sere, direktora neke nevladine organizacije, koja podsjeca na neko voce, :-D , pravi stranku gdje je Danis Tanovic samo brand koji misle iskoristiti za pocetni kapital. Tu su s njima i DOSTA i ova druga grupacija, sto je Danis sam potvrdio. Ne bih nikako da im pravimo politicku promociju, niti bilo sta, jer se radi o apstrakciji, a za mene licno i sminkerskoj prici. Jedan od njih, rece mi da je cilj da se u SDP oslabi na lokalnim izborima, kako bi se Zlatko smijenio radi loseg rezultata. Ocito se radi o nekim licnim antagonizmima, tako da nam nije mjesto s njima, ovo je gradjansko okupljanje.
User avatar
Šapat
Posts: 786
Joined: 09/10/2006 16:59
Location: Sarajevo
Contact:

#1955

Post by Šapat »

Pokrenut je blog namijenjen ovome:

http://aktivizam.blogger.ba

Tamo mozete pronaci i dokumente i svasta nesto.
Last edited by Šapat on 03/09/2008 12:40, edited 1 time in total.
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#1956

Post by in33sa »

Image

da se malo nasalimo na tajin racun
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1957

Post by fixer »

brate u francuskoj na prosvjedima dodje mnogo veci broj ljudi i s tolikim brojem prosvjednika koji rushe po citavoj francuskoj jednostavno moras pregovarat. nas moze doci jedno 3000 i ako krenemo da rushimo nitko nema obavezu da pregovara s nama. a toliko ljudi nashamara 20 policajaca saobracajnih. da nas izadje 100000 ne bi ni mi pregovarali vec bi pokusali da dobijemo ono sto nam pripada sto brze. ovako smo primorani da idemo mic po mic, al ako nastavimo kako treba jednom cemo doci do cilja.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#1958

Post by teAMICA »

HOĆEMO LI SE PREBACITI NA TEMU SUBOTA 23.2.? Ne mogu vas više pofatati... da prostite! :D
sijedi
Posts: 255
Joined: 15/04/2007 19:49
Location: desna obala Miljacke

#1959

Post by sijedi »

Area_51 wrote:
suncica24 wrote:Nego, da li ste za to da na sastanak u srijedu pozovemo I one NVO koje su potpisale spisak, imaju I oni sta reci I mogli bi zajedno biti puno produktivniji?
Imam I prijedlog da do 1. Marta zakupimo par bilborda I postavimo slike svih nastradalih, ili pak slike koje govore I o drugim krizama u nasoj svakodnevnici (ulje, secer, nesigurnost, zdarvstvo, skolstvo…) I da I tim ih prozivmo?
Da li ste I za to da isprintamo neke letke I ostavimo ih na fakultetima?
I za to da po forumima drugih gradova prozivamo “A kako je kod vas?”, “Je li vama dobro?”, “Zasto Banja Luka suti?”?
PS: Ja nikako da odem u grad “zbog nas” 
Osobno nisam jer sam imao priliku sjediti sa pojedinim koje smaram dobrim prijateljima, a koji pod dirigentskom palicom Fadila Sere, direktora neke nevladine organizacije, koja podsjeca na neko voce, :-D , pravi stranku gdje je Danis Tanovic samo brand koji misle iskoristiti za pocetni kapital. Tu su s njima i DOSTA i ova druga grupacija, sto je Danis sam potvrdio. Ne bih nikako da im pravimo politicku promociju, niti bilo sta, jer se radi o apstrakciji, a za mene licno i sminkerskoj prici. Jedan od njih, rece mi da je cilj da se u SDP oslabi na lokalnim izborima, kako bi se Zlatko smijenio radi loseg rezultata. Ocito se radi o nekim licnim antagonizmima, tako da nam nije mjesto s njima, ovo je gradjansko okupljanje.
danas, na protestu pored sere je bio i onaj omer tufo sto je branio bima iz grasa,sjecate se. ovo mi govori da taj grozd,sero a bogami tufo vise lice na trojanske atove.ovo citirano mi je jako istinito,jako vjerovatno
Last edited by sijedi on 16/02/2008 21:58, edited 1 time in total.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1960

Post by fixer »

ja mislim da bi trebali. mod neka zakljuca ovu. tnx
Zeljo u srcu
Posts: 6
Joined: 09/02/2008 22:00

#1961

Post by Zeljo u srcu »

Šapat wrote:A uprati li iko u jucerasnjem AVAZ-u Semihinu izjavu kako "ona nece odstupiti sa funkcije jer nije kukavica"...

Oni svi, ocito, imaju pogresnu predstavu o tome o cemu se ovdje govori.

Nije ti, Semiha, niko ni rekao da si kukavica nego - nesposobna i neodgovorna.
I zato ti se trazi ostavka bona ne bila :)

Evo ga:

Dnevni avaz, 15.02.2008.

Nisam kukavica i neću se povući!
"Dušebrižnici" iz drugih partija predlagali su da dam ostavku, kaže gradonačelnica...


Iako su posljednjih dana nevladine organizacije i neki vijećnici Gradskog vijeća tražili od gradonačelnice Sarajeva Semihe Borovac da podnese ostavku, ona to nije željela komentirati. Međutim, jučer je sasvim otvoreno poručila da nije kukavica i da se neće povući.

- "Dušebrižnici" iz drugih partija predlagali su mi da ponudim ostavku, koju onda ne bi prihvatilo Gradsko vijeće. To govori dokle ide ljudsko licemjerje. Pojedinci su htjeli iskoristiti kompletnu situaciju kako bi ubrali političke poene - kaže Borovac.

Smatra da su se mnogi sakrivali iza građana i nevladinih organizacija, što je nemoralno.

- Smeta im istina da Grad nema ustavne nadležnosti za sigurnost, pa se onda pozivaju na moralnu odgovornost. Pitam, gdje je njihova odgovornost? Umjesto toga, traže politički linč. Zbog takvih, neću odustati. Na njihovu žalost hoću da se borim, ali ovaj put i izvan svojih ovlaštenja - poručuje Borovac.

Gradonačelnica ne osuđuje dobronamjerne građane koji su se okupili da zatraže veću sigurnost, te kaže da bi poruka bila jača da ih je bilo i deset puta više.

- Međutim, osuđujem nasilje koje se desilo. Udruženja "Dosta" i GROZD tvrde da nisu organizatori, a pozivali su na skup. Kada je došlo do haosa, pobjegli su od odgovornosti. Nisu se ni pojavili u Gradskoj upravi da čujem šta očekuju od nas, da im kažem šta mi želimo uraditi da nam svima bude bolje - ističe Borovac.

Trebamo više raditi

Grad je u protekle tri godine izdvojio oko devet miliona KM za vannastavne aktivnosti u školama s ciljem da odvoje mlade od pošasti.

- Sada vidim da je i to nedovoljno. Zato mi trebamo raditi još više, a roditelji povesti više računa šta im rade djeca i šta nose u školskim torbama - kazala je Borovac.


Autor: N. P.
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1962

Post by jasminasab »

Sto se tice prijedloga za volonterski rad, zavirite malo u dio foruma sa humanitarnim akcijama, to se na kraju krajeva racuna pod volontiranje. Evo samo ova akcija "Paketici za sve" organizovana u decembru je okupila 30tak ljudi. Postoje i slike o tome, a danima smo pozivali gradjane da se pridruze, tako da mislim da ako to nekome treba, to vec postoji. Mislim da nema potrebe da idemo preko institucija vlasti. Mozda ce nam se ubuduce vise ljudi pridruziti u slicnim akcijama, posto se sad vec proculo za ovu nasu sektu "sa-x forumasi". :lol:

Ja sam isto za letke, flajere i kerefeke umjesto za bilbord.

Sad idem odmoriti malo i od vas :lol: i od neta i racunara i svega. Svijece, muzika, moja masta i zvijezde na plafonu (nalijepljene)... Laku noc draga moja ruljo. :zzzz:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#1963

Post by mIRCerka »

fixer wrote:ja mislim da bi trebali. mod neka zakljuca ovu. tnx
Forumashka zelja je moja zapovijest.
Post Reply