Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1651

Post by alica.k »

Shingen wrote:Mislim da je ipak potrebno da izbjegnemo povezivanje sa bilo kojim politickim partijama! Na taj nacin cemo samo pruziti "vladarima" :-D municiju da nas napadaju i da kazu: "Pa jah... Eno ih... SDP-ovci, SDU-ovci" ili statijaznam. Lijevo orijentisane politicke partije i opozicija ce nas sigurno podrzati, ali mislim da ne smijemo da idemo u krevet sa njima! :D Ako ovako nastavimo moguce je da cemo upravo mi prerasti u politicku partiju, pokret ili nesto slicno.
ko je i spomenuo to?
Bosna10
Posts: 3
Joined: 02/09/2007 14:01

#1652

Post by Bosna10 »

MUNAFIK wrote:
Bosna10 wrote:
fixer wrote:
prvi post i odmah pozivas da se prestane s ovim :D :D
eh josh da si posten i da kazes sta si u vladi? :-)


Nsarecu ili nazalost nisam nista u vladi ni ti ima koga na tim funkcijama.
8)
A ako nastavite ovako mozevam samo biti gore.. A ako hocete spalite grad bolime ona stvar samo stace te onda. :?


Valjda si do sada mogao skontati da niko ovdje ne zeli ''SPALITI GRAD'' niti zeli UNISTITI NESTO U GRADU nego bas suprotno...

bas me interesuje kako nam moze biti SAMO GORE??? eto hajde bar u 2 recenice to pojasni!!!


Nisam ja ni rekao da vi zelite spaliti Sar. vec ako zelite izvolite i palite boli me ona stvar.

A ako razbijete samo jedno staklo ko ce to platiti.

A vi meni objasnite kako moze biti bolje ako neko razbija, blokira ulice itd?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1653

Post by vjesticanametli »

zelim da se zahvalim SAARAJEVO X PORTALU na objektivnosti :faraon1:
HVALA Vam jer niste zakljucavali teme i jer niste podlegli pritisku.
HVALA VAM ZA SVE a ja se nadam da ce "forumasi" nastaviti sa radom

:bih:
User avatar
Truba
Posts: 81796
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1654

Post by Truba »

stochar wrote:shetnja je bila prejaka!

postavili oni kordon pred Predsjednistvo, raja im mahala i aplaudirala i nastavili prema Skupstini. tamo-dva kordona! krug, i nazad prema gradu, kordoni ostali k'o popisani! haha, a Dedo je bio PREJAK!!!
:D:D:D drotovija je očito željela pendreke isprobati :D:D:D

možda su i obećane duple dnevnice za tabanje :lol: :lol: :lol: :lol:

izrada :D
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1655

Post by jasminasab »

Ljudi, ponosna sam sto sam stajala uz vas koji ste bili danas tamo!

Moja mama slusa Kalman i kaze da se javljalo puno ljudi u program da kazu kako nas podrzavaju. Posebno je se dojmio jedan dedo koji je rekao da je on bio u srijedu i da on nije rulja, a da bi dosao i danas da ga noga ne boli. Takodjer dosta ljudi koji su nas odvojili od onih koji su bacali kamenje.

Ako mene pitate, mission accomplished.

Idemo dalje... :bih:
Shingen
Posts: 54
Joined: 14/02/2008 10:51

#1656

Post by Shingen »

newone wrote:Zelim da vam cestitam na mirnom protestnom okupljanju. Nemojte dozvoliti da vas pokoleba slabiji odziv gradjana.
Medjutim zalio bih ovdje podcrtati neke cinjenice. Sasvim je ocigledno da nije vise problem maloljetnicke delikvencije jedini razlog vaseg okupljanja. Tu je u pitanju opste nezadovoljstvo politickim i ekonomskim stanjem u zemlji. Da sada ne nabrajam: korupcija, nezaposlenost, mito, neefikasnost vlade....sve to prevazilazi i Semihu i doticnog Silajdzica.
Morate izaci sa ovoga foruma medju studente, radnike, penzionere. Morate se i politicki organizovati ili se uvezati sa nekim politickim opcijama koje su za promjene i koje nisu kompromitovane. Nemozete praviti depolitizirane proteste jer takvi protesti mogu samo ukazati na problem, ali nemogu promjeniti situaciju u drustvu posto ne postoji politicka organizacija uz vas koja bi te promjene mogla izvrsiti. Upravo zbog ovoga vam je odziv gradjana bio malen. Jednostavno ljudi ne vide da vas realno ima iko od politicara i politickih stranaka podrzati. Isto tako veliki je broj i onih koji sumnjaju da ipak iza vas stoje odredjene politicke strukture, ali ne znaju koje, i stoga vam ne pruzaju podrsku.
Znaci morate formirati sirok front borbe sa opozicijom, nevladinim organizacijama, raznim zainteresovanim lobijima, medijima itd. Bez politicke infrastrukture to jednostavno necete moci jer to zahtjeva i vrijeme i novac. Tek tada mozete ocekivati veliki odziv gradjanstva.
Vrijeme radi za vas jer ce situacija u drzavi biti sve gora i gora i stanovnistvo ce sve vise i vise tonuti u siromastvo. Jednostavno svi ekonomski pokazatelji na to ukazuju. Trenutne politicke strukture, osim sto u jednom trenutku mogu rasprodati sve nase blago, realno nista drugo i ne mogu uraditi jer i nemaju potrebna znanja, vjestine i ekspertizu da naprave takav drzavni okvir koji ce stimulisati, a ne gusiti ekonomski progres.
I uvijek ce biti onih koji ce sjediti po kaficima, koji ce podrzavati nacionalisticke opcije, koji ce biti nezainteresovani za politicka zbivanja. Svako drustvo je pluralno u politickom smislu pa i Bosansko. Ali to ne znaci da vecina trezvenih i razumnih ljudi nece stati iza vas i fronta kojeg formirate.
Isto tako morate racunati i biti spremni na sve opcije u buducnosti jer su i trenutne politicke strukture spremne na sve opcije, a to znaci da nazalost morate imati i odgovor na eventualno nasilje.
Slobodu i demokratiju vam niko nece servirati na tanjuru i za to se treba boriti, pa ako treba i svim raspolozivim sredstvima.

Ovdje je nesto slicno spomenuto, pa ja iznesoh svoje misljenje sto se toga tice. :D
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1657

Post by suncica24 »

Meni se nije dalo sad sve citati, to cu kasnije, samo da kazem nekoliko stvari:
Kao prvo: HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI!!! Ovo je samo pocetak, a svaki pocetak je mukotrpan. Posebno kad nas snijeg ovako zaveje :D
KAo drugo: HVALA POLICIJI NA FER I KOREKTNOM ODNOSU! Mi sm pred pocetak razgovarali s njima i vjerujte oni su uz nas, samo treba da im najavimo sve da bi i oni znali sta da ocekuju. Strah je najveca prepreka oduvijek. Znaci, slijedeci put najaviti proteste (ja se javljam da budem dio te ekipe i preuzmem zajedno s njima odgovornost)! HVALA JOS JEDNOM!

E sad konkretno:
1. Za slijedeci put moramo se utaliti za objavljivanje oglasa u svim novinama. Mozemo zamoliti one koje znamo iz novina da ga besplatno obave, a tamo gdje nece da se dogovorimo i to isfinansiramo.
2. Takodjer se organizovati za kupovinu pistaljki i zvecki. Kao i finansiranje razglasa na kojem bi se prije pocetka pustala muzika (ljudi sad nisu znali sta sa sobom i trebalo bi ih podstaci), a i na kojem bi se obratili kako na pocetku, tako i na kraju.
3. Napraviti "argumentacione kartice" sa po jednim zahtjevom, pitanjem, parolom, te bi svako od nas mogao pristupiti razglasu i nesto reci. Ovako je sva odgovornost pala na dmiram, a to nije ok. Jer, VI SMO MI VALTER!
4. Za slijedeci put pripremiti crvene i zute kartone, kojima bi izrazili negodovanje pred institucijama (zamislite 5000 crvenih kartona pred kantonalnom vladom - koja slika :D )
4. Predlazem da za slijedeci put zamolimo Sarajevo Drum Orchestra da nas prati i da podstrek masi (to se tako radi svugdje u svijetu).
5. Moramo smisliti jos parola za uzvikivanje (Ono "Taaajooo", "maamaa" je bilo super, ali nam ih treba puno vise)
6. Boja "pokreta je LJUBICASTA! Zasto? Zato sto nema veze ni sa cim, a boja nam treba da bism se identificirali.
7. Predzadnje (za sad, ima jos nekih prijedloga za 1. Mart), jeste da niti jedna politicka partija ne smije ovo prisvojiti! OVO JE VALTER! Ako zele, mogu se ukljuciti tako sto ce, anonimno, pozvati, svi (mene stvarno ne zanima odakle je ko, ja samo zelim da RADE SVOJ POSAO), svoje clanove, da se bez stranackih obiljezja, pridruze. Ako neko podje iskoristiti ovo, moramo biti spremni da to osudimo i ne dozvolimo! NADAM SE DA JESMO!!!

ZADNJE JE DA JE SASTANAK SVIH KOJI SU SPREMNI UCESTVOVATI U OVOME U SRIJEDU, MJESTO I VRIJEME BICE NAKNADNO DOGOVORENO, cujemo se na pp!!!
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1658

Post by fixer »

alica.k wrote:
mala-i wrote:
alica.k wrote: sad?

Ja ću sredit text u formi saopštenja.
jeeeee
izbaciti mi a staviti gradani sarajeva nece stati sve dok vi politicari....
i mozda je dobro popraviti dio da je sramota sto nije vishe ljudi bilo. ne smijemo kuditi gradjane. imaju pravo izbora. svi su dobrodosli. nek njih mediji kude al mi ne smijemo jer mi smo oni.
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#1659

Post by fantom slobode »

Mislim da ne bi bila losa ideja krenuti od Brckog, posto se radi o trecem dijelu Bosne i Hercegovine.Ako bi se tamo uspjelo ocistiti od tajkuna i kriminalaca u rukavicama, imalo bi odjeka i u Federaciji i u RS.Distrkit nije veliki, ako postoji ikakva sansa da se krene sa gradjanima (znaci ne jednonacionalno) na rjesenju problema u Brckom (koji sigurno postoji), da se tu zaustavi korupcija i zavisno sudstvo, onda je to odlican primjer ostalima u drzavi da je moguce promijeniti situaciju, da izbor postoji.
Treba se samo paziti ljudi koji se inflitriraju u pokret da bi ga okrenuli ka onome sto politicarima sa vrucim kestenjem u dzepovima odgovara.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1660

Post by suncica24 »

I jos samo nesto: :sax: :sax: :sax:

I da: mislim da je vrijeme za novu temu, a da se ova zatvori?
SUBOTA, 23.2. u 13h PRED KATEDRALOM (Katedrala je dobro i sad poznato mjesto- neutralno, ne treba ga mijenjati) :D
Last edited by suncica24 on 16/02/2008 16:49, edited 1 time in total.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#1661

Post by Dori »

Jao kako sam se smrzzzzzla Image

....ali nije mi zao :bih:
jasminasab
Posts: 704
Joined: 10/05/2006 16:51
Location: Sarajevo

#1662

Post by jasminasab »

suncica24 wrote:Meni se nije dalo sad sve citati, to cu kasnije, samo da kazem nekoliko stvari:
Kao prvo: HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI!!! Ovo je samo pocetak, a svaki pocetak je mukotrpan. Posebno kad nas snijeg ovako zaveje :D
KAo drugo: HVALA POLICIJI NA FER I KOREKTNOM ODNOSU! Mi sm pred pocetak razgovarali s njima i vjerujte oni su uz nas, samo treba da im najavimo sve da bi i oni znali sta da ocekuju. Strah je najveca prepreka oduvijek. Znaci, slijedeci put najaviti proteste (ja se javljam da budem dio te ekipe i preuzmem zajedno s njima odgovornost)! HVALA JOS JEDNOM!

E sad konkretno:
1. Za slijedeci put moramo se utaliti za objavljivanje oglasa u svim novinama. Mozemo zamoliti one koje znamo iz novina da ga besplatno obave, a tamo gdje nece da se dogovorimo i to isfinansiramo.
2. Takodjer se organizovati za kupovinu pistaljki i zvecki. Kao i finansiranje razglasa na kojem bi se prije pocetka pustala muzika (ljudi sad nisu znali sta sa sobom i trebalo bi ih podstaci), a i na kojem bi se obratili kako na pocetku, tako i na kraju.
3. Napraviti "argumentacione kartice" sa po jednim zahtjevom, pitanjem, parolom, te bi svako od nas mogao pristupiti razglasu i nesto reci. Ovako je sva odgovornost pala na dmiram, a to nije ok. Jer, VI SMO MI VALTER!
4. Za slijedeci put pripremiti crvene i zute kartone, kojima bi izrazili negodovanje pred institucijama (zamislite 5000 crvenih kartona pred kantonalnom vladom - koja slika :D )
4. Predlazem da za slijedeci put zamolimo Sarajevo Drum Orchestra da nas prati i da podstrek masi (to se tako radi svugdje u svijetu).
5. Moramo smisliti jos parola za uzvikivanje (Ono "Taaajooo", "maamaa" je bilo super, ali nam ih treba puno vise)
6. Boja "pokreta je LJUBICASTA! Zasto? Zato sto nema veze ni sa cim, a boja nam treba da bism se identificirali.
7. Predzadnje (za sad, ima jos nekih prijedloga za 1. Mart), jeste da niti jedna politicka partija ne smije ovo prisvojiti! OVO JE VALTER! Ako zele, mogu se ukljuciti tako sto ce, anonimno, pozvati, svi (mene stvarno ne zanima odakle je ko, ja samo zelim da RADE SVOJ POSAO), svoje clanove, da se bez stranackih obiljezja, pridruze. Ako neko podje iskoristiti ovo, moramo biti spremni da to osudimo i ne dozvolimo! NADAM SE DA JESMO!!!

ZADNJE JE DA JE SASTANAK SVIH KOJI SU SPREMNI UCESTVOVATI U OVOME U SRIJEDU, MJESTO I VRIJEME BICE NAKNADNO DOGOVORENO, cujemo se na pp!!!
:kiss:
Shingen
Posts: 54
Joined: 14/02/2008 10:51

#1663

Post by Shingen »

suncica24 wrote:Meni se nije dalo sad sve citati, to cu kasnije, samo da kazem nekoliko stvari:
Kao prvo: HVALA SVIMA KOJI SU DOSLI!!! Ovo je samo pocetak, a svaki pocetak je mukotrpan. Posebno kad nas snijeg ovako zaveje :D
KAo drugo: HVALA POLICIJI NA FER I KOREKTNOM ODNOSU! Mi sm pred pocetak razgovarali s njima i vjerujte oni su uz nas, samo treba da im najavimo sve da bi i oni znali sta da ocekuju. Strah je najveca prepreka oduvijek. Znaci, slijedeci put najaviti proteste (ja se javljam da budem dio te ekipe i preuzmem zajedno s njima odgovornost)! HVALA JOS JEDNOM!

E sad konkretno:
1. Za slijedeci put moramo se utaliti za objavljivanje oglasa u svim novinama. Mozemo zamoliti one koje znamo iz novina da ga besplatno obave, a tamo gdje nece da se dogovorimo i to isfinansiramo.
2. Takodjer se organizovati za kupovinu pistaljki i zvecki. Kao i finansiranje razglasa na kojem bi se prije pocetka pustala muzika (ljudi sad nisu znali sta sa sobom i trebalo bi ih podstaci), a i na kojem bi se obratili kako na pocetku, tako i na kraju.
3. Napraviti "argumentacione kartice" sa po jednim zahtjevom, pitanjem, parolom, te bi svako od nas mogao pristupiti razglasu i nesto reci. Ovako je sva odgovornost pala na dmiram, a to nije ok. Jer, VI SMO MI VALTER!
4. Za slijedeci put pripremiti crvene i zute kartone, kojima bi izrazili negodovanje pred institucijama (zamislite 5000 crvenih kartona pred kantonalnom vladom - koja slika :D )
4. Predlazem da za slijedeci put zamolimo Sarajevo Drum Orchestra da nas prati i da podstrek masi (to se tako radi svugdje u svijetu).
5. Moramo smisliti jos parola za uzvikivanje (Ono "Taaajooo", "maamaa" je bilo super, ali nam ih treba puno vise)
6. Boja "pokreta je LJUBICASTA! Zasto? Zato sto nema veze ni sa cim, a boja nam treba da bism se identificirali.
7. Predzadnje (za sad, ima jos nekih prijedloga za 1. Mart), jeste da niti jedna politicka partija ne smije ovo prisvojiti! OVO JE VALTER! Ako zele, mogu se ukljuciti tako sto ce, anonimno, pozvati, svi (mene stvarno ne zanima odakle je ko, ja samo zelim da RADE SVOJ POSAO), svoje clanove, da se bez stranackih obiljezja, pridruze. Ako neko podje iskoristiti ovo, moramo biti spremni da to osudimo i ne dozvolimo! NADAM SE DA JESMO!!!

ZADNJE JE DA JE SASTANAK SVIH KOJI SU SPREMNI UCESTVOVATI U OVOME U SRIJEDU, MJESTO I VRIJEME BICE NAKNADNO DOGOVORENO, cujemo se na pp!!!
Eki, ljubicasta?! Mislim da nailazino na sustinske probleme! :D I spreman sam za ucestvovanje!
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1664

Post by suncica24 »

jasminasab: :kiss: sve vas
jolia
Posts: 135
Joined: 08/11/2005 19:42
Location: sarajevo

#1665

Post by jolia »

Svaka čast svima koji su došli, a onima koji nisu... vidimo se iduće subote! Drago mi je što smo dokazali da nismo rulja, da imamo mozga i da se može i mirnom šetnjom izaziti nezadovoljstvo!
Detalje za slijedeći put vam je već iznijela sunčica, i nadam se ćemo i dalje dostojanstveno tražiti svoaj prava!
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#1666

Post by mala-i »

Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#1667

Post by MUNAFIK »

Bosna10 wrote:
MUNAFIK wrote:
Bosna10 wrote:

Nsarecu ili nazalost nisam nista u vladi ni ti ima koga na tim funkcijama.
8)
A ako nastavite ovako mozevam samo biti gore.. A ako hocete spalite grad bolime ona stvar samo stace te onda. :?


Valjda si do sada mogao skontati da niko ovdje ne zeli ''SPALITI GRAD'' niti zeli UNISTITI NESTO U GRADU nego bas suprotno...

bas me interesuje kako nam moze biti SAMO GORE??? eto hajde bar u 2 recenice to pojasni!!!


Nisam ja ni rekao da vi zelite spaliti Sar. vec ako zelite izvolite i palite boli me ona stvar.

A ako razbijete samo jedno staklo ko ce to platiti.

A vi meni objasnite kako moze biti bolje ako neko razbija, blokira ulice itd?


Ljudi se ovdje slomise pozivajuci na MIRNE proteste, a to ti znaci BEZ LOMLJENJA I RAZBIJANJA... e sad ti meni objasni kako to da onda postavljas takvo pitanje, kada za njega nema mjesta....

A evo ti jedna zadaca, imas internet i lagano pocni traziti i procitaj malo o protestima, i STA SE PROTESTIMA POSTIGLO i sta se tim BLOKIRANJIMA ULICA po cijelom svijetu postiglo i kada to uradis onda ce ti neke stvari biti jasnije!!!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1668

Post by vjesticanametli »

suncica24 wrote:I jos samo nesto: :sax: :sax: :sax:

I da: mislim da je vrijeme za novu temu, a da se ova zatvori?
SUBOTA, 23.2. u 13h PRED KATEDRALOM (Katedrala je dobro i sad poznato mjesto- neutralno, ne treba ga mijenjati) :D
suncice neka jos malo da se prokomentarise i stavi koja slika.

jos jedna zahvala forumasa ide i policiji koja je pokazala spremnost na saradnji i koja je bila izuzetno korektna. svaka cast i hvala
Nevidljiva Pilotkinja
Posts: 8
Joined: 14/01/2008 12:24
Location: cvjećara

#1669

Post by Nevidljiva Pilotkinja »

alica.k wrote:
Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
oni nisu dosli jer su ih optuzivalki da su oni organizatori. NIKO.NIJE.ORGANIZATOR. ako prate tako pazljivo ko sto kazu da prate ovaj forum zar im to nije vise jasno???????

ja dostase i ove iz grozda ne krivim. na njima su se u srijedu kola slomila..

Što se tiče "ovih i onih" iz DOSTA!, grozd ne zelim spominjati :) bili/e smo tu u velikom broju, skori svi/e koji/e su ukljuceni/e od samog pocetka u borbu, danas su se mrznuli/e skupa i uzvikivali/e i zahtijevali/e zajedno sa vama tj nama forumašima i forumašicama.


TAJO JA SE BORIM, MAMA GDJE SI TI? MOŽDA NA FLORIDI DANAS?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1670

Post by fixer »

mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
na kraju dodati da svi koji zele da konkretno ucestvuju ili da prate pripreme u vezi narednih desavanja, svima koji zele da Bosna i Hercegovina ide naprijed da dodju na foum i pridruze nam se.
Shingen
Posts: 54
Joined: 14/02/2008 10:51

#1671

Post by Shingen »

fixer wrote:
mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
na kraju dodati da svi koji zele da konkretno ucestvuju ili da prate pripreme u vezi narednih desavanja, svima koji zele da Bosna i Hercegovina ide naprijed da dodju na foum i pridruze nam se.
I Semihu dodati svakako.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#1672

Post by fixer »

jolia wrote:Svaka čast svima koji su došli, a onima koji nisu... vidimo se iduće subote! Drago mi je što smo dokazali da nismo rulja, da imamo mozga i da se može i mirnom šetnjom izaziti nezadovoljstvo!
Detalje za slijedeći put vam je već iznijela sunčica, i nadam se ćemo i dalje dostojanstveno tražiti svoaj prava!
jolia cestitam na sredjivanju razglasa
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#1673

Post by suncica24 »

mala_i, super je, samo ovo "vecinom okupljeni..." u "predvodjeni forumasima sarajevo-x portala" :D
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#1674

Post by skojotovski »

mala-i wrote:Treci po redu protesti koje su organizirali građani Sarajeva, većinom okupljeni na internetskom forumu portala Sarajevo-x, protekli su u najboljem redu. Oko 2000 građana ovim je okupljanjem željelo pokazati vlastima da nisu "rulja" , "nasilnici", niti "anarhisti" , kako ih je u plaćenom oglasu okarakterisala Vlada KS i da je moguće izaci na ulicu i mirno izraziti svoje nezadovoljstvo.

Mi, forumaši, želimo zahvaliti svima koji su se odazvali pozivu, medijima koji su u većini slučajeva korektno informisali građane o današnjem skupu, te policiji koja je izuzetno profesionalno obavila svoj posao i pokazala da je saradnja između policije i građana moguća.

Razočaravajuća je činjenica da se premijer KS Samir Silajdžić nije obratio skupu, iako je to obećao učiniti ukoliko protesti budu mirni. Činjenica da je odziv građana bio slabiji nego što je trebalo biti neće nas demoralizirati i nastavit ćemo s okupljanjima dok aktuelne vlasti ne preuzmu odgovornost za kompletno stanje u državi. Nećemo dozvoliti da se problem maloljetničke delikvencije posmatra kao jedini i najveći problem u ovoj državi i narednih dana poduzet ćemo akcije s ciljem animiranja što većeg broja ljudi da se pridruže našim protestima

Zelimo jos da kazemo da iza protesta ne stoji nikakva organizacija niti politička stranka, vec samo "duh Waltera", gradjani Sarajeva, koji vise ne zele da trpe i koji su zeljni promjena.

Forumaši


Evo kostura, sad samo radite finese...
dobar kostur :D
ja bih umjesto "koji su zeljni promjena" ubacio "koji zele zivot dostojan covjeka"? da se opet politika ne pokusa provlaciti kroz "promjene".
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#1675

Post by MUNAFIK »

Alija Alijagić wrote:Ovi iz GROZDA i DOSTA su se uplašili i vjerujem da nisu ni došli na današnji protest.
Mislim da oni nisu dosli na protest iz jednostavnog razloga da ne bi svojim prisustvom omogucili onima iz vlade da opet MIMIMIZIRAJU znacaj protesta, supljim parolama kako neko stoji iza protesta i kako to NIJE VOLJA I ZELJA GRADJANA....
Post Reply