Dogovori za protest 13. 2.

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#1 Dogovori za protest 13. 2.

Post by obuca »

:bih:

********************************

ZBog razvodnjavanja teme i gubljenja fokusa, ova tema je na ne propusti ali je do srijede zakljucana.
Last edited by obuca on 14/02/2008 09:22, edited 1 time in total.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#2

Post by obuca »

komeba wrote:Denis Mrnjavac nije više sa nama, otišao je pred našim očima ,a da uradili nismo ništa, nismo pokušali spasiti ga... u tramvaju je napadnut i tri monstruma su mu oduzela život, ubili su ga bez jasnog razloga, bez povoda, nisu se poznavali, nikad prije toga nisu ni sreli se , a bio im je potreban samo bilo kakav povod da dokažu svoju muškost... svoju snagu... ili šta već. Učinili su to u sred prepunog tramvaja, hladnokrvno i okrutno.

Ko je sljedeći, koliko ljudi treba da bude ubijeno, zapaljeno , opljačkano, pretučeno da vlast počela bi raditi svoj posao, da počela bi na adekvatan način sankcionisati počinitelje gnusnih zločina. Koliko još žrtava treba da bude prije nego vlasti odluče uložiti novac u odgovarajuće institucije, koliko još naših sugrađana treba da pretrpi traumu kako bi se stvari promijenile. Svjedoci smo svakodnevno gnusnih zločina koji ostanu nekažnjeni na adekvatan način, na način primjeren kaznenom djelu koje je počinjeno, zahtjevajmo od nadležnih da se to promijeni.
Dosta nasilja na Sarajevskim ulicama ali i ulicama drugih gradova i mjesta, dosta nerada odgovornih institucija , pokažimo im i tražimo od njih da počnu raditi svoj posao, da počnu raditi ono za šta su plaćeni.
„Građani“ Sarajeva žele na simboličan način da izrazi svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni, pozivamo sve „građane“ Sarajeva ,ali i ostalih gradova da šetnjom i okupljanjem pred sudom i/ili (gradskom upravom) urade isto.
U srijedu se to desilo Denisu, sutra se već može desiti nama, napravimo prvi korak i pokažimo bar mrvu ljudskosti, pokažimo bar malo solidarnosti, izrazimo svoje protivljenje konceptu nasilja koji je na sceni. Zar ovo društvo ne može osigurati ni siguran put učenika od kuće do škole, zar ne može garantovati bezbjednost starih lica ili djece.
Pozivamo nadležne na odgovornost na ostavke jer evidentno je da nisu kompetentni pozivamo ih da napokon počnu raditi posao za koji su i previše plaćeni, zar su vam fotelje draže od života naših sugrađana.
Protestna šetnja će se desiti u Sarajevu, u subotu 09.Feb. 2008 godine u 13 sati, krenuti će od Ktedrale, a završiti će se pred zgradom kantonalnih i gradskih vlasti uz zaustavljanje pred zgradom suda. Pozivamo „građane“ da svojim prisustvom pokažu da im je DOSTA nasilja, da svojim pristvom pozovu nadležne „neradnike“ na odgovornost.

Image
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#3

Post by teAMICA »

Hajmo se organizovati, šta mislite da se nađemo negdje i dogovorimo šta će ko preuzeti na sebe (štampanje, mediji,) ili da se ovako dogovaramo?
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#4

Post by anakadabra »

samo da se prijavim da sam od dvije odabrala ovu temu.... ženska solidarnost :D
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#5

Post by anakadabra »

Mislim da većinu stvari možemo i ovako dogovoriti kao što smo i prošle sedmice. A onda se možemo i naći nekad u toku ove sedmice
nije loša ideja.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#6

Post by skojotovski »

solidarnost nas vodi dalje! :D
daklem, ja sam i za srijedu i za subotu. u srijedu treba opkoliti zgradu kantonalne vlade/skupstine, jer majmuni imaju sjednicu. e, nju treba jajima razvaliti! a, potom ponovo okupljanje u subotu!
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#7

Post by uvjek dobar gost »

Umjesto slika krimosa staviti slike, Samira Silajdžića, Semihe Borovac i Denisa Zvizdića.....
Oni su sukrivci....
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#8

Post by obuca »

e pa ajmo sad nek printa ko kod ima printer. dajte mail adrese i brojeve tel. od svih medija na jedno mjesto i mozemo pocetiiiiiiiiiiiiiiiii :faraon1: :bih:
sada moramo biti jedinstveni
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#9

Post by anakadabra »

uvjek dobar gost wrote:Umjesto slika krimosa staviti slike, Samira Silajdžića, Semihe Borovac i Denisa Zvizdića.....
Oni su sukrivci....
Rado ću ih printat :D
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#10

Post by ja_cura_ »

e, ova ti je pravo dobra, dobri goste. treba njihove slike staviti.

ja sam za....
ja mogu stampati u 100-150 primjeraka (firma casti) :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#11

Post by obuca »

uvjek dobar gost wrote:Umjesto slika krimosa staviti slike, Samira Silajdžića, Semihe Borovac i Denisa Zvizdića.....
Oni su sukrivci....
i njih naravno
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#12

Post by uvjek dobar gost »

uvjek dobar gost wrote:Umjesto slika krimosa staviti slike, Samira Silajdžića, Semihe Borovac i Denisa Zvizdića.....
Oni su sukrivci....
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#13

Post by obuca »

ajmo merhametli firme printajte :D i zovite
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#14

Post by anakadabra »

ja_cura_ wrote:e, ova ti je pravo dobra, dobri goste. treba njihove slike staviti.

ja sam za....
ja mogu stampati u 100-150 primjeraka (firma casti) :D
Me too Image
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#15

Post by Skyfox »

da ponovim i ovdje ako treba printat tu sam...
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#16

Post by teAMICA »

Dolazim u srijedu da im pokažemo zube :x , ali hajde da se na ovoj temi fokusiramo na SUBOTU, imamo više vremena da napravimo veliku stvar. Nadam se da ćemo uspjeti! Bravo i hvala svima :sax:
User avatar
ja_cura_
Posts: 941
Joined: 14/03/2007 10:10
Location: Sarajevo

#17

Post by ja_cura_ »

nek mi se javi na pp, ko ima novi letak sa novim tekstom (ako cete ovaj put stavljati slike od samihe i ostalih, od denisa i krimosa imam), pa cemo se dogovoriti.
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#19

Post by obuca »

tooooooooooooooo dobri goste pisi text :D koji cemo printat
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#20

Post by obuca »

treba pozvat da se opet okupe i u drugim gradovima paralelno sa SA kao i prosli put
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#21

Post by anakadabra »

Trebalo bi opet napisat neku obavijest tako da svi šaljemo istu. Ova prošla je bila super stvarno.
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#22

Post by teAMICA »

obuca wrote:tooooooooooooooo dobri goste pisi text :D koji cemo printat
... i dijeliti raji, ubacivati u sanducad... Ja za prošli skup nalijepih jedan na Semihinu zgradu, ali neko odmah skinuo (!?)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14266
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#23

Post by DaysleepeR »

Za Boga miloga samo nemojte da se provaljujemo pa da opet završimo pred Predsjedništvom.

Vlada i Skupština Kantona Sarajevo kao i Gradsko Vijeće su adrese za ovu tematiku.

MUP Kantona takođe kao i Kantonalno Tužilaštvo.
User avatar
anakadabra
Posts: 364
Joined: 10/06/2005 15:41
Location: Sarajevo

#24

Post by anakadabra »

evo guglam semihu i ostalu kompaniju ali sve slike su premale :roll:
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#25

Post by obuca »

ne mogu oni skinut koliko mi mozemo poljepit. treba javiti muriji za okupljanje i opet medijima poslati obavjestenje. uvjek dobar gost pisi text molim te
Post Reply