Dogadaji u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1751 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by pici »

znaci rvackijeh korjena... ma znao sam
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1752 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

ElRe wrote:Image
imam ja jedno metar i po ovog nolitovog izdanja, baš ovog uslikanog... uključujući i čika mažuranića. ja ti opet kažem, u knjiž.krugovima je bila velika polemika ko je napisao smrt smail age, još u 19.vijeku, da li je plagijat, itd, itd...što se mene tiče, tako je kako je - i mažuranić....ali je masu stvari ostalo nerazjašnjeno.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1753 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

breuer wrote:
ElRe wrote:Diznilend je nastao na Berlinskom kongresu, Bukurestu, Versaju, a nametale su ga evropske zemlje.
ma ja, trebalo je ovdje zadržati raspalo otomansko carstvo, da se pijani sultani iživljavaju nad narodima kojima se u tom stoljeću budila nacionalna svijest, a zapadni svijet već uveliko stvarao uslove za moderni svijet...poštujem svačiji stav, al brate, složiti se s tim neću nikada
Samo sto su se neki u tom budenju nacionalne svijesti latili kame i noza koje ne ispustaju do dana danasnjeg,a kao politicki manifest i svojevrsan "prirucnik" u "istrazi poturica" jos koriste djelo doticnog.Mislim,libo me tuki i za Osmalije i za sultane,samo kad ljubitelji lika i djela autora,danas koriste iste argumente,sta reci,koju poruku poslati.
U svakom slucaju,ovaj politicki pamflet prepun patoloske mrznje,ksenofobije i sovinizma treba biti obavezna literatura u nastavnom programu bosanskog jezika,cisto da se razumiju osnove srpske politicke misli kao i njen odnos prema bosnjackom narodu.
User avatar
ElRe
Posts: 11122
Joined: 12/12/2011 11:28

#1754 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by ElRe »

LBVIEW wrote:

Sama sto su se neki u tom budenju nacionalne svijesti latili kame i noza koje ne ispustaju do dana danasnjeg,a kao politicki manifest i svojevrsan "prirucnik" u "istrazi poturica" jos koriste djelo doticnog.Mislim,libo me tuki i za Osmalije i za sultane,samo kad ljubitelji lika i djela autora,danas koriste iste argumente,sta reci,koju poruku poslati.
U svakom slucaju,ovaj politicki pamflet prepun patoloske mrznje,ksenofobije i sovinizma treba biti obavezna literatura u nastavnom programu bosanskog jezika,cisto da se razumiju osnove srpske politicke misli kao i njen odnos prema bosnjackom narodu.
:thumbup:

Poenta je sto bi 99,99% hriscana isto radilo ono sto je doticni zlikovac pisao i radio prije cca 260 godina.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27796
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#1755 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by JoseMujica »

LBVIEW wrote:
breuer wrote:
ElRe wrote:Diznilend je nastao na Berlinskom kongresu, Bukurestu, Versaju, a nametale su ga evropske zemlje.
ma ja, trebalo je ovdje zadržati raspalo otomansko carstvo, da se pijani sultani iživljavaju nad narodima kojima se u tom stoljeću budila nacionalna svijest, a zapadni svijet već uveliko stvarao uslove za moderni svijet...poštujem svačiji stav, al brate, složiti se s tim neću nikada
Samo sto su se neki u tom budenju nacionalne svijesti latili kame i noza koje ne ispustaju do dana danasnjeg,a kao politicki manifest i svojevrsan "prirucnik" u "istrazi poturica" jos koriste djelo doticnog.Mislim,libo me tuki i za Osmalije i za sultane,samo kad ljubitelji lika i djela autora,danas koriste iste argumente,sta reci,koju poruku poslati.
U svakom slucaju,ovaj politicki pamflet prepun patoloske mrznje,ksenofobije i sovinizma treba biti obavezna literatura u nastavnom programu bosanskog jezika,cisto da se razumiju osnove srpske politicke misli kao i njen odnos prema bosnjackom narodu.

nisu "neki" nego svi....nema nacionalne države bez kame...i na zapadnoj strani ovog svijeta....nije prva Francuska izrasla iz cvijeća vego su letjele glove
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1756 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by pici »

Ćud je ženska smiješna rabota!
Ne zna žena ko je kakve vjere;
stotinu će promijenit vjerah
da učini što joj srce žudi.


ova je meni najdraza :mrgreen: sHa kaju fHeministkinje na ovo :mrgreen:
Novak20
Posts: 14026
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1757 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Novak20 »

ElRe wrote:
:thumbup:

Poenta je sto bi 99,99% hriscana isto radilo ono sto je doticni zlikovac pisao i radio prije cca 260 godina.
Otkud ti znaš ? Jesi li svjestan šta pišeš ? Očito da nisi ništa bolji od tih tvojih 99,99 % hrišćana/kršćana.
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1758 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

:D moćno, mame mi....

danas, podgorica, protest majki sa 3. i više djece...kaže - juriššš


User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#1759 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by LBVIEW »

JoseMujica wrote:
nisu "neki" nego svi....nema nacionalne države bez kame...i na zapadnoj strani ovog svijeta....nije prva Francuska izrasla iz cvijeća vego su letjele glove
Libo me za drugima,ono sto je meni bitno je da su i tad a prije 20-ak godina letjele bosnjacke glave,a sve u cilju stvaranja "cistog" serpskog lebensrauma(uz ista opravdanja,izgovore i kvaziargumente).
User avatar
ElRe
Posts: 11122
Joined: 12/12/2011 11:28

#1760 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Novak20 wrote:
ElRe wrote:
:thumbup:

Poenta je sto bi 99,99% hriscana isto radilo ono sto je doticni zlikovac pisao i radio prije cca 260 godina.
Otkud ti znaš ? Jesi li svjestan šta pišeš ? Očito da nisi ništa bolji od tih tvojih 99,99 % hrišćana/kršćana.
Naravno da da. Pogledaj izbore u Srbiji i RSu. Svi koji nisu glasaci LDPa podrzavaju zlocince.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1761 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Challenger__ »

breuer wrote:p.s. Njegoši su u srednjem vijeku emigrirali na prostore CG sa područja današnje opštine Busovača, jedna zanimljivost, iako nije 100% provjerena
Iz Zenice.

Poslije pada Bosne pod Osmanlije, preko Hercegovine su izbjegli u CG. Tako glasi njihovo porodično predanje, najstariji članovi porodice uključujući i Njegoša su pominjali Zenicu, dok dio struke tvrdi da su iz Travnika.

Kako god, Zenica ili Travnik, svakako su porijeklom iz srednjovjekovne, centralne Bosne.
breuer
Posts: 7228
Joined: 06/07/2009 15:44

#1762 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by breuer »

Challenger__ wrote:
breuer wrote:p.s. Njegoši su u srednjem vijeku emigrirali na prostore CG sa područja današnje opštine Busovača, jedna zanimljivost, iako nije 100% provjerena
Iz Zenice.

Poslije pada Bosne pod Osmanlije, preko Hercegovine su izbjegli u CG. Tako glasi njihovo porodično predanje, najstariji članovi porodice uključujući i Njegoša su pominjali Zenicu, dok dio struke tvrdi da su iz Travnika.

Kako god, Zenica ili Travnik, svakako su porijeklom iz srednjovjekovne, centralne Bosne.
na internetu stoji na kraju 14. stoljeća što je idalje još više od pola vijeka prije pada Bosne pod Osmanlije, kako god zanimljiva informacija...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1763 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Challenger__ »

breuer wrote:na internetu stoji na kraju 14. stoljeća što je idalje još više od pola vijeka prije pada Bosne pod Osmanlije, kako god zanimljiva informacija...
Ma jok. Tu je riječ o pretku, pojedincu, koji je bio blizak kasnom Stefanu Dečanskom ili njegovom sinu Dušanu, dok se porodica predaka, u cjelini, izmjestila put zemlje hercega Kosače, po padu Bosne, što je bila masovna pojava tih godina. Njegoš-Petrovići, odnosno njihovi preci se nisu dugo zadržali na njegovoj zemlji već su produžili put Crne Gore.

Nema tu nikakvih dilema, jedina nepoznanica je da li je vjerodostojnija tvrdnja starih Petrovića (Zenica) ili dijela struke (Travnik).
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#1764 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Drvenija87 »

breuer wrote:strašan progres, rekao bih, galopirajući :D

gdje je osmansko carstvo bilo, ti se krajevi do danas bolan nisu na noge uspravili, pogledaj čitav balkan na šta liči, isto diznilend za odrasle, pa uporedi malo sa zemljama zapada i onim šta stvarni progres podrazumijeva
Plaho zboris.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1765 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by arzuhal »

pici wrote:Ćud je ženska smiješna rabota!
Ne zna žena ko je kakve vjere;
stotinu će promijenit vjerah
da učini što joj srce žudi.


ova je meni najdraza :mrgreen: sHa kaju fHeministkinje na ovo :mrgreen:
:lol:

*ubre *ovinističko! :cuvajse:
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#1766 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Drvenija87 »

ElRe wrote: Njegos nije napisao djelo koje navodis.
Dobro je da znas.
Nego,jel' ti se gazda Ceric predomislio (via Bosnjaci.net) ...hoce li izdati jos jednu ljutu fetvu protiv bjelasa ili ce pak u koaliciju sa njima putem svojih sludjenih posrednika u CG?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1767 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Banksy »



Russia plotted to overthrow Montenegro's government by assassinating Prime Minister Milo Djukanovic last year, according to senior Whitehall sources


http://www.telegraph.co.uk/news/2017/02 ... ssinating/


Image


daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#1768 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by daddy-kool »

Ove južnoslavneske zemlje koje nisu u EU/NATO su postale pravi poligon za novu "The Great Game".

I ovdje su nas pojedinci uvjeravali kako je ovo sve predizborna. :-)
User avatar
ElRe
Posts: 11122
Joined: 12/12/2011 11:28

#1769 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by ElRe »

daddy-kool wrote:
I ovdje su nas pojedinci uvjeravali kako je ovo sve predizborna. :-)
Naravno da je sve laz i da zapadni fasisti izmisljaju

http://www.vijesti.me/vijesti/rusija-ne ... afa-925408
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#1770 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Drvenija87 »

ElRe wrote:
daddy-kool wrote:
I ovdje su nas pojedinci uvjeravali kako je ovo sve predizborna. :-)
Naravno da je sve laz i da zapadni fasisti izmisljaju

http://www.vijesti.me/vijesti/rusija-ne ... afa-925408
Nasao si fenomenalne saveznike u vidu Kadirova,Lavrova i Mandinih cetnika. :pisnula:
Last edited by Drvenija87 on 27/02/2017 22:08, edited 3 times in total.
Drvenija87
Posts: 1027
Joined: 13/08/2014 05:06

#1771 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Drvenija87 »

Mihailo: Pod Ostrogom pričešćuju najveće neprijatelje ove zemlje

Popovi beogradske patrijaršije su privilegovani sloj društva, koji nekažnjeno pokušava da slomi državu. Bili su i ostali oslonac svakoga okupatora ove zemlje, i prijetnja državnosti Crne Gore - poručio je Arhiepiskop cetinjski, poglavar Crnogorske pravoslavne crkve mitropolit Mihailo.
Image

On je istakao da je jasno da Srbija ima autoritet za takvu politiku, te da se pod Ostrogom pričešćuju najveći neprijatelji ove zemlje.''Jasno se vidi da im je Srbija autoritet za takvu politiku.
Pod Ostrogom pričešćuju najveće neprijatelje ove zemlje koji jurišaju na njenu slobodu, našu domovinu nazivaju fildžan državom, predvode ustanak protiv evropskih vrijednosti i podstiču nemire, s tendencijom da izazovu sukobe u zemlji s nepredvidljivom posljedicama. Drsko i bezočno protivrječe Ustavu i svim Zakonima crnogorske države.

U vrijeme pohare dubrovačke regije, 1991. godine, nijesu bili crkva nego teroritička organizacija koja je djelovala po nalogu Beograda, protivu svih interesa Crne Gore'', kazao je Mihailo.

Poglavar CPC navodi da zahvaljujući njima, naša zemlje je postala i ostala simbol nasilja nad nama Crnogorcima.

''I to u sopstvenoj državi. A za takvu politiku, umjesto da budu izvedeni pred tužilačke i pravosudne organe, i sankcionisani, oni su nagrađeni, i tajno i javno, i politički i finasijski. Pitam se, dokada vlast misli da ih trpi, a dokada misli da ćemo ih mi trpjeti?'', zaključuje Mihailo.

http://portalanalitika.me
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1772 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Challenger__ »

Opet problemi...

Image

- Rand Paul (lijevo) je blokirao senatsku raspravu o priključenju Crne Gore NATO-paktu. Ovo je izludilo njegovog kolegu Johna McCaina pa je senatora iz Kentakija optužio da "radi za Vladimira Putina".


UKRATKO: Đekna još nije ušla a kad će, ne zna se.
User avatar
ElRe
Posts: 11122
Joined: 12/12/2011 11:28

#1773 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Ovo je jedna veoma dobra vijest za Crnu Goru, ne u NATO. Ujedno ogroman samar SADa rezimu u CG. Na novim izborima opozicija preuzima vlast i okrece CG istinskim vrijednostima koje ne stanuju u NATOu i EU.
radostan dan
Posts: 27102
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#1774 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by radostan dan »

Smjena vlasti u c gori je moguca nekad, kao i svuda, jel...ali taj tvoj savez mandic - zukorlic nikada nece biti ta nova vlast.
User avatar
ElRe
Posts: 11122
Joined: 12/12/2011 11:28

#1775 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by ElRe »

Ti si kao neki vidovnjak i ekspert pa znas sta je moguce, a sta ne.
Post Reply