Dogadaji u Crnoj Gori

Post Reply
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1826 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by pici »

Došli Amerikanci u Crnu Goru da snimaju film. Reditelj primeti jednog Crnogorca kako se opružio ispod palme pa ga upita:
- Hoćeš li da budeš statista u filmu?
- A što treba da radim?
- Ništa. Treba da ležiš isto kao sad celog dana i dobićeš 100$.
Crnogorac pristane. Sledeći dan opet dolazi reditelj do Crnogorca:
- Ako hoćeš, možeš i danas da statiraš i opet ćeš dobiti 100$. Jedino moraš da se premestiš pod onu drugu palmu.
- Ma, nijesam ti ja kaskader no statista!

crna gora u NATOOOOOOOO :bih:
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#1827 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by kakonako »

KENJAC wrote:Jos par godina pa ce Milo bit duze na vlasti od bravara iz Zagorja !
Radosni, neki dan mi rece drug iz Niksica da mu je kćerka u sestom osnovne dobila zadacu da nauci pjesmicu na Albanskom ???
Mozes li mi potvrdit tacnost navedenog ?
Pa ucio sam ja "naizust" i cijeli "Gorski vijenac" na crnogorskom,Antona Askerca na slovenackom,Kostu Racina na makedonskom,i plus "Pismo Tatjane Onjeginu" na ruskom.Znam i danas,i sta mi fali.I ne provaljujte se vise,ocito iz vas izbija mrznja prema toleranciji i slobodama.
User avatar
pici
Posts: 43596
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1828 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by pici »

ode srBska sparta... treba se usresredit na trebinje , vijorit ce se ruska trobojka kadli tadli na sutorinskom rtu :thumbup: :bih:
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1829 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

kakonako wrote:
KENJAC wrote:Jos par godina pa ce Milo bit duze na vlasti od bravara iz Zagorja !
Radosni, neki dan mi rece drug iz Niksica da mu je kćerka u sestom osnovne dobila zadacu da nauci pjesmicu na Albanskom ???
Mozes li mi potvrdit tacnost navedenog ?
Pa ucio sam ja "naizust" i cijeli "Gorski vijenac" na crnogorskom,Antona Askerca na slovenackom,Kostu Racina na makedonskom,i plus "Pismo Tatjane Onjeginu" na ruskom.Znam i danas,i sta mi fali.I ne provaljujte se vise,ocito iz vas izbija mrznja prema toleranciji i slobodama.
Uuuu sto si ti neki nacitan omladinac ! Bravo , svaka cast . A gdje si ti isao u skolu. Idjah i ja u skole razne a sem one " moj očka ima kolčka dva, obasta lepa šilmena ..." ne učah nista drugo van SH jezika !
Ja, umal da zaboravim. To za " iz vas izbija mrznja" ostavi za nekoga sa kim si puno intimniji!
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#1830 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by kakonako »

Jerdino ako je Radosni i Kenjac ponesu.Jos ce mo to i uglazbiti."...Niti si sindzir zelezen okolu vratot navezen" ("Tutuno beracite" moj jarane,Znas ti ali podvaljujes.
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1831 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

Oprostite moram jos jednom. Braca CrnoGorci. Spomenik kralju Tvrtku u Herceg Novom. Obratite paznju na bosanske simbole na stitovima... :D

Nase cvijece bosansko..:D
Napokon se oslobodise od srpskog zagrljaja. :)

Image
Image

:bih:
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#1832 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by CSKA »

Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#1833 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Hame_ »

Crni kralj, bijeli kralj, šahovska tabla,... nešto se zapostavio šah na ovoj temi?!
Skupština Crne Gore jednoglasno je, sa 46 glasova, usvojila Prijedlog zakona o potvrđivanju Sjevernoatlantskog ugovora, kojim se osiguravaju uslovi za pristupanje Crne Gore NATO-u.

"Pristupanje NATO-u pogoršat će regionalne napetosti unošenjem razdora u crnogorske odnose koji se temelje na dubokim povijesnim vezama sa Srbima i Rusima", upozorava rusko ministarstvo.
Otišo si, sarmu probo nisi :mrgreen:

Image
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1834 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

CSKA wrote:Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
Kad dodjes nedje do kakvog wi fija ukucaj Stara Hercegovina !
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1835 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

CSKA wrote:Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
Cijela crna gora je historijski povezana sa Bosnom. Ali oni se osjecaju zasebnim narodom vec odavno. Ne treba ih svojatati i ne treba traziti sukob sa njima. Treba ih uvazavati i stiti kao mladjeg brata. Ne trebamo praviti gresku koju su srbi napravili. Ovo iznas je malo zajebancija. Bosnjaci crne gore su nam poveznica sa njima svakako. Dok god crnogorci ne ugrozavaju Bosnjake; Bosnjaci se trebaju stavljati u odbranu crne gore. Ima ih dovoljno oko 15%; kao Hrvata u BiH.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1836 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

kakonako wrote:Jerdino ako je Radosni i Kenjac ponesu.Jos ce mo to i uglazbiti."...Niti si sindzir zelezen okolu vratot navezen" ("Tutuno beracite" moj jarane,Znas ti ali podvaljujes.
Jebi ga jarane, dok si ti ucio "tutuno beracite" maternji si zanemario.
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1837 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

Image
Ratom u Zeti (1441) Vojodstvu Stefana Vukčića Kosače pripojena je Gornja Zeta. Osvojen je grad Bar, sa tvrđavom (danas Stari Bar) u Donjoj Zeti, Svač i okolina primorskih gradova. Posjedi: 1. osvojeni od Stefana V. Kosače; 2. Srpske despotovine; 3. Mlečana; 4. Dubrovačke republike. (Извор: Редакција за историју ЦГ –„Историја Црне Горе“, књига II-2, Титоград, 1970.)

Jedan od ratova za zemlju Crnu Goru.


Image
Last edited by Denijaz1254 on 28/04/2017 23:57, edited 1 time in total.
User avatar
CSKA
Posts: 3627
Joined: 20/02/2008 16:28

#1838 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by CSKA »

KENJAC wrote:
CSKA wrote:Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
Kad dodjes nedje do kakvog wi fija ukucaj Stara Hercegovina !
Meni je jedan od omiljenih restorana Stara Hercegovina :)
Denijaz1254 wrote:
Cijela crna gora je historijski povezana sa Bosnom. Ali oni se osjecaju zasebnim narodom vec odavno. Ne treba ih svojatati i ne treba traziti sukob sa njima. Treba ih uvazavati i stiti kao mladjeg brata. Ne trebamo praviti gresku koju su srbi napravili. Ovo iznas je malo zajebancija. Bosnjaci crne gore su nam poveznica sa njima svakako. Dok god crnogorci ne ugrozavaju Bosnjake; Bosnjaci se trebaju stavljati u odbranu crne gore. Ima ih dovoljno oko 15%; kao Hrvata u BiH.
Koliko si ti godina imao 1991. ? :D
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#1839 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by kakonako »

KENJAC wrote:
kakonako wrote:Jerdino ako je Radosni i Kenjac ponesu.Jos ce mo to i uglazbiti."...Niti si sindzir zelezen okolu vratot navezen" ("Tutuno beracite" moj jarane,Znas ti ali podvaljujes.
Jebi ga jarane, dok si ti ucio "tutuno beracite" maternji si zanemario.
Opet si promasio,ovaj put cijeli fusbal.Neda ti se veceras,ama nikako,valjda zal...ali sta ces,i meni je zao "Zelje" sto ispade iz kupa,ali "Zeljo" se voli,a sto se tice maternjeg on je u skladu s onom deklaracijom nedavno obznanjenom...isto mi govorimo,samo neko cirilicom,a neko latinicom.Priznaj da i ti zalis za onom Jugom i za onim Sarajevom.bice ti lakse.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1840 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

kakonako wrote:
KENJAC wrote:
kakonako wrote:Jerdino ako je Radosni i Kenjac ponesu.Jos ce mo to i uglazbiti."...Niti si sindzir zelezen okolu vratot navezen" ("Tutuno beracite" moj jarane,Znas ti ali podvaljujes.
Jebi ga jarane, dok si ti ucio "tutuno beracite" maternji si zanemario.
Opet si promasio,ovaj put cijeli fusbal.Neda ti se veceras,ama nikako,valjda zal...ali sta ces,i meni je zao "Zelje" sto ispade iz kupa,ali "Zeljo" se voli,a sto se tice maternjeg on je u skladu s onom deklaracijom nedavno obznanjenom...isto mi govorimo,samo neko cirilicom,a neko latinicom.Priznaj da i ti zalis za onom Jugom i za onim Sarajevom.bice ti lakse.
Nema veceg Jugo nostalgicara i Sa nostalgicara od mene ! Sto "priznaj" ? Ja to sa ponosom isticem . Pomjesao si me sa nekim !
P.S. Ostaje cinjenica da se ćemo pise zajedno !
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#1841 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Dakle ovjereno, CG dobila chage za NATO, e pa neka je sa srećom kome pravo kome krivo.
kakonako
Posts: 601
Joined: 20/05/2013 16:26

#1842 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by kakonako »

Da,"cemo" mi seomaklo dragi druze,ali i imena knjizevnih djela se pisu velikim pocetnim slovom.Ali necemo o tom,I ja sam veliki jugonostalgicar,ali se ne slazemo oko onog "Ko nas,bre,zavadi?".I,da,i jugonostalgicar i sarajevonostalgicar se pisu sastavljeno,to je neka izvedenica i pocinje sa malim slovom.Jebiga,jarane.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1843 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

kakonako wrote:Da,"cemo" mi seomaklo dragi druze,ali i imena knjizevnih djela se pisu velikim pocetnim slovom.Ali necemo o tom,I ja sam veliki jugonostalgicar,ali se ne slazemo oko onog "Ko nas,bre,zavadi?".I,da,i jugonostalgicar i sarajevonostalgicar se pisu sastavljeno,to je neka izvedenica i pocinje sa malim slovom.Jebiga,jarane.
Tebe jarane drmaju zesci problemi. Stani, smiri se, povezi se .
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1844 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

CSKA wrote:
KENJAC wrote:
CSKA wrote:Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
Kad dodjes nedje do kakvog wi fija ukucaj Stara Hercegovina !
Meni je jedan od omiljenih restorana Stara Hercegovina :)
Denijaz1254 wrote:
Cijela crna gora je historijski povezana sa Bosnom. Ali oni se osjecaju zasebnim narodom vec odavno. Ne treba ih svojatati i ne treba traziti sukob sa njima. Treba ih uvazavati i stiti kao mladjeg brata. Ne trebamo praviti gresku koju su srbi napravili. Ovo iznas je malo zajebancija. Bosnjaci crne gore su nam poveznica sa njima svakako. Dok god crnogorci ne ugrozavaju Bosnjake; Bosnjaci se trebaju stavljati u odbranu crne gore. Ima ih dovoljno oko 15%; kao Hrvata u BiH.
Koliko si ti godina imao 1991. ? :D
Pa sa cime se sada ne slazes? Sve sami delegati ovdje. :-)
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#1845 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by KENJAC »

CSKA wrote:
KENJAC wrote:
CSKA wrote:Pod hitno vratiti vjekovne bosanske zemlje,Sutorinu i Herceg Novi :sax:
Kad dodjes nedje do kakvog wi fija ukucaj Stara Hercegovina !
Meni je jedan od omiljenih restorana Stara Hercegovina:D
Na Tulima :shock: Ko si , či si, koju slavu slavis , dje se kopate ???
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1846 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

Stara hercegovina je ustvari dio crne gore koji je bio osvojen od strane vojske bosanskog vojvode Kosace i integrisan u Bosansko kraljevstvo. Posle toga taj isti teritorij ulazi u sastav Bosanskog Elajeta:
Old Herzegovina (Montenegrin: Стара Херцеговина, Stara Hercegovina) is a historical region in Montenegro, which is not part of the current state of Bosnia and Herzegovina.[citation needed]

The area includes part of present-day Montenegro, with the coastal area of Herceg Novi, the region around Nikšić, and the mountainous area spanning towards Pljevlja. The area is also assumed to include Prijepolje, which is currently in Serbia, and the areas around Foča, Kalinovik, and Goražde, which are today included in the Bosnia and Herzegovina.

The name comes from the medieval Duchy of St. Sava, established by herzog Stefan Vukčić Kosača within the Kingdom of Bosnia, and the Ottoman-era Sanjak of Herzegovina. Between 1580 and 1867, Herzegovina was part of the Bosnia Eyalet, and briefly part of Herzegovina Eyalet (1833–1851), of the Ottoman Empire. The eastern portion of Herzegovina was annexed to the Principality of Montenegro after the Congress of Berlin (1878), while the rest was established the Condominium of Bosnia and Herzegovina under Austro-Hungarian rule.
Historijsko gledano Crna Gora je najvise Bosanska drzava.
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1847 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »



Pogledajte ovo. Crno Gorci istjerivaju Srbe is sale 1993. Medjutim kada je jusla JNA u salu svi su sjeli. Oni su bili pod ogromnim pritiskom. Njihova pravoslavna crkva i pravi crnogorci su svi bili protiv srbije. Srbin im proba da ocita lekciju iz historije i da im proda propagandu za istinu a crnogorci svi pocinju da pjevaju svoju himnu. Nakon toga JNA ulazi. Od 6:00 postaje biti guzva.

Nasa braca Bosnjacka su ovo. Nema cestitijeg i ponosnijeg naroda od starih hercegovaca. :thumbup:
Last edited by Denijaz1254 on 29/04/2017 00:22, edited 4 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1848 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Truba »

hoces sutorinu
vrati bihac :lol:
User avatar
Ricken
Posts: 6038
Joined: 03/05/2011 23:00
Location: Tamo na jugu daleko od sjevera
Contact:

#1849 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Ricken »

Black swan wrote:hoces sutorinu
vrati bihac :lol:
Kome?
Denijaz1254
Posts: 118
Joined: 24/04/2010 20:21

#1850 Re: Dogadaji u Crnoj Gori

Post by Denijaz1254 »

Ricken wrote:
Black swan wrote:hoces sutorinu
vrati bihac :lol:
Kome?
Madjarskom kraljevstvu. Ali prvo da sacekamo da Madjarsko kraljevstvo uzme Vojvodinu. Upravu je lik treba se vratiti cim Madjari zauzmu Hrvatsku cijelu. :D
Post Reply