dodik prodaje rafineriju nafte BB, rafineriju ulja u modriči

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#51

Post by Jastreb35 »

Tesko da ces sirenjem defetizma naici na razumjevanje. BiH je opstala kada je bila u puno goroj situaciji, a tvoj zakljucak ;
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
... odgovara samo onim koji bi da dijele BiH. Ako si se ti umorio, ako se ti predajes, nije problem, ali nemoj druge tim maltretirati. Razloga za pesimizam je bilo u Nedzaricima kada covjeku ispred tebe snajperski metak razvali glavu, a ti moras cekati mrak da ga izvuces. Danas pesimizmu nema mjesta, pogotovo ne onom koji navodi na zakljucak identican zakljuccima velikosrpskih stratega. BiH je opstala kolega.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#52

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:Tesko da ces sirenjem defetizma naici na razumjevanje. BiH je opstala kada je bila u puno goroj situaciji, a tvoj zakljucak ;
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
... odgovara samo onim koji bi da dijele BiH. Ako si se ti umorio, ako se ti predajes, nije problem, ali nemoj druge tim maltretirati. Razloga za pesimizam je bilo u Nedzaricima kada covjeku ispred tebe snajperski metak razvali glavu, a ti moras cekati mrak da ga izvuces. Danas pesimizmu nema mjesta, pogotovo ne onom koji navodi na zakljucak identican zakljuccima velikosrpskih stratega. BiH je opstala kolega.
Razumijem te...tu sam, ne idem, daj sutra pušku i reci kuda.
Pun mi kurac ba ovih što pametuju a veze nemaju, političara, kriminalaca, boli me nepravda...a onda mi još neki papak počne podmetati kukavičije jaje...a meni se plače...eto na šta smo došli.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#53

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:Tesko da ces sirenjem defetizma naici na razumjevanje. BiH je opstala kada je bila u puno goroj situaciji, a tvoj zakljucak ;
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
... odgovara samo onim koji bi da dijele BiH. Ako si se ti umorio, ako se ti predajes, nije problem, ali nemoj druge tim maltretirati. Razloga za pesimizam je bilo u Nedzaricima kada covjeku ispred tebe snajperski metak razvali glavu, a ti moras cekati mrak da ga izvuces. Danas pesimizmu nema mjesta, pogotovo ne onom koji navodi na zakljucak identican zakljuccima velikosrpskih stratega. BiH je opstala kolega.
A ovo boldirano je fakat, ili ironija, ili previd?
Kako god.
pijem_i_derem
Posts: 93
Joined: 22/08/2006 03:44

#54

Post by pijem_i_derem »

chuchumbamayumbe wrote: Mrsh u pičku materinu i ti i oni koji tako misle!
Meni su četnici ubili oca, a ti tako govoriš, bijedo bijedna!
I ti turcizmi koje govorim, govorim ih otkako sam se rodio, i govoriću ih kada i kooliko ja hoću, tebi uz inat!
Hajde dođi gdje god da si, da ti pokažem ko sam ja bijedno jadna.
Tebe čeka Bosna, lako je palamuditi iz Okeanije, stoko seljačka!
MRŠ!
vidim stigla donacija sa kompjuterima u selo govedareviće :lol: :lol: :lol:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#55

Post by chuchumbamayumbe »

pijem_i_derem wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Mrsh u pičku materinu i ti i oni koji tako misle!
Meni su četnici ubili oca, a ti tako govoriš, bijedo bijedna!
I ti turcizmi koje govorim, govorim ih otkako sam se rodio, i govoriću ih kada i kooliko ja hoću, tebi uz inat!
Hajde dođi gdje god da si, da ti pokažem ko sam ja bijedno jadna.
Tebe čeka Bosna, lako je palamuditi iz Okeanije, stoko seljačka!
MRŠ!
vidim stigla donacija sa kompjuterima u selo govedareviće :lol: :lol: :lol:
Ne kontam, ali eto...
Ako je to sve što imaš da kažeš bolje da nisi ni govorio. Iz kojeg si ti sela, kada znaš za te govedariće???
Ja sam ti rekao gdje sam i ko sam, a ti nastavi, bijedno bijedna...
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#56

Post by Oceania »

chuchumbamayumbe wrote:
Oceania wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Ne znam sta ti pod time podrazumijevas, ali ocito da ni ti ne znas, jer mi nisi odgovorio.
Sta kontas da se moze desiti sa etnicki ociscenim dijelovima BiH, da ce se ljudi vratiti ili nesto slicno? Ma daaj...
Ovo nema veze sa Karadjicevom i Mladicevom retorikom, nego sa zdravim razumom i situacijom koja se mijenja u negativnom smjeru po BiH.
Nekog durgog rata nece biti, to je sigurno, mada bi mnogi i to voljeli.
Ja nisam niti ne zelim da halalim etnicki ociscene dijelove BiH, ali sta sada? Hajde mi ti reci kakvog to ima smisla i kakav je krajnji cilj? Je li cilj da se vrate brotjerani i oni koji su prezivjeli genocid? Oni se i danas relativno sigurno mogu vratiti, ali vecina se vec snasla u novim sredinama i ne pada im na pamet da se vracaju. Pola raje je otislo vani, nece se ni oni vracati.
Eto, nisam halalio, ali sta da se radi, imas li ti kakav prijedlog? Stvari nisu iste kao 1992-ge niti ce ikada biti. Etnicka struktura BiH je promijenjena 100%, slabo je sta ostalo kako je bilo nekada...
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
NAZALOST!
Koliko se god ti trudio da nekoga ubijedis da si ti prijatelj Bosne to ti slabo ide od ruke .Na tvoju nesrecu republika sumska ce nestati a okupirani gradovi u genocidnoj tvorevini ce ostati gdje su i bili 1000 godina u BOSNI !!!!! Dzaba ti turcizmi ( halaliti , raja ....) ili ono "evo ja zivim na Alipasinom " ti si tako proziran i jeftin srpski igrac da me zasmijavas.Nego ti okreni subaru na pravu stranu , obuci opanke preko priglavaka , gusle pod ruku i pravac Sumadija .Cekaju te tamo oni koji su pricali da ce se Knin i Sibenik pripojiti Srbiji .
Mrsh u pičku materinu i ti i oni koji tako misle!
Meni su četnici ubili oca, a ti tako govoriš, bijedo bijedna!
I ti turcizmi koje govorim, govorim ih otkako sam se rodio, i govoriću ih kada i kooliko ja hoću, tebi uz inat!
Hajde dođi gdje god da si, da ti pokažem ko sam ja bijedno jadna.
Tebe čeka Bosna, lako je palamuditi iz Okeanije, stoko seljačka!
MRŠ!
Bolje bi bilo da su ubili tebe / hem si kukavica koja psuje u ekran , hem siris cetnicku propagandu o pripajanju republike sumske , Srbiji
pijem_i_derem
Posts: 93
Joined: 22/08/2006 03:44

#57 najozbiljnije

Post by pijem_i_derem »

chuchumbamayumbe wrote: Ne kontam, ali eto...
Ako je to sve što imaš da kažeš bolje da nisi ni govorio. Iz kojeg si ti sela, kada znaš za te govedariće???
Ja sam ti rekao gdje sam i ko sam, a ti nastavi, bijedno bijedna...
dugo sam na forumu i rijetko se javljam...al ovakog kretencinu jos nisam vidio, ovo sigurno mora da je vlah, vidim ja da odudara od ovog foruma...haj bjazi odavde ne maskiraj se u bosnjaka mada bi to zelio...cujete se na krmetinu i rakiju kilometrima... :lol: :lol: :lol:
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#58

Post by Oceania »

chuchumbamayumbe wrote:
Jastreb35 wrote:Tesko da ces sirenjem defetizma naici na razumjevanje. BiH je opstala kada je bila u puno goroj situaciji, a tvoj zakljucak ;
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
... odgovara samo onim koji bi da dijele BiH. Ako si se ti umorio, ako se ti predajes, nije problem, ali nemoj druge tim maltretirati. Razloga za pesimizam je bilo u Nedzaricima kada covjeku ispred tebe snajperski metak razvali glavu, a ti moras cekati mrak da ga izvuces. Danas pesimizmu nema mjesta, pogotovo ne onom koji navodi na zakljucak identican zakljuccima velikosrpskih stratega. BiH je opstala kolega.
Razumijem te...tu sam, ne idem, daj sutra pušku i reci kuda.
Pun mi kurac ba ovih što pametuju a veze nemaju, političara, kriminalaca, boli me nepravda...a onda mi još neki papak počne podmetati kukavičije jaje...a meni se plače...eto na šta smo došli.
A ti bi pusku ? A kazes jucer rata nece biti ! :-) :? A sto ti se place junacino? Sto republika sumsaka pakuje kofere ? :lol: :lol: nego da ti nisi puno popio za Bozic
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#59

Post by chuchumbamayumbe »

Oceania wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
Oceania wrote: Koliko se god ti trudio da nekoga ubijedis da si ti prijatelj Bosne to ti slabo ide od ruke .Na tvoju nesrecu republika sumska ce nestati a okupirani gradovi u genocidnoj tvorevini ce ostati gdje su i bili 1000 godina u BOSNI !!!!! Dzaba ti turcizmi ( halaliti , raja ....) ili ono "evo ja zivim na Alipasinom " ti si tako proziran i jeftin srpski igrac da me zasmijavas.Nego ti okreni subaru na pravu stranu , obuci opanke preko priglavaka , gusle pod ruku i pravac Sumadija .Cekaju te tamo oni koji su pricali da ce se Knin i Sibenik pripojiti Srbiji .
Mrsh u pičku materinu i ti i oni koji tako misle!
Meni su četnici ubili oca, a ti tako govoriš, bijedo bijedna!
I ti turcizmi koje govorim, govorim ih otkako sam se rodio, i govoriću ih kada i kooliko ja hoću, tebi uz inat!
Hajde dođi gdje god da si, da ti pokažem ko sam ja bijedno jadna.
Tebe čeka Bosna, lako je palamuditi iz Okeanije, stoko seljačka!
MRŠ!
Bolje bi bilo da su ubili tebe / hem si kukavica koja psuje u ekran , hem siris cetnicku propagandu o pripajanju republike sumske , Srbiji
Ako stvarno tako misliš, to je pogrešno i ružno od tebe. Oca mi je stvarno ubio četnik, ali kome ja to imam sada pričati? Da ne bi papire da priložim, pa bi mi onda povjerovali? :sad: :roll:
Ja pokušavam ovdje da uspostavim neki dijalog, skoro pa da tražim neku utjehu i riječ nade, a ti i pojednici se tako ružno ponašate, a stvarno ne vidim razlog.
Izvini na psovkama, ali sam se stvarno iznervirao.
Ali mi se čini svrhe da nema dalje polemisati sa nekim ko to ne želi.
Ne širim četničku propagandu, ne želim pripojenje šumske, ne vidim odakle vam to, ljudi moji?
Neću više polemisati na ovu temu jer ne vrijedi razgovarati sa nekim ko to ne želi.
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#60

Post by Jastreb35 »

ovih što pametuju a veze nemaju, političara, kriminalaca, boli me nepravda
To je ona neprekidna borba koju sam ti spominjao. Firma americkog potpredsjednika dobija milione za sluzbu drzavi, bez tendera i dokazano precjenjujuci usluge i robu. Dokazano da je njegov sef placao novinare da pisu povoljne komentare u novinama. Vjerujem da si cuo za PNVD. Znam da znas Moniku Levinski. Niko ne biva kaznjen kolega pa zivot ide dalje. BiH, kao i Italija ili SAD ima korumpirane politicare. Ratno nasljedje onemogucava nase drustvo da se efikasnije bori protiv korupcije, ali nigdje ne cvjetaju ruze. Ako volis BiH, ideju zajednistva i multikulturalizam, radi na promociji istih. Tvoj pesimizam druge asocira na djelovanje neprijateljskog agitpropa, a tebi moze dati samo cir.
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#61

Post by Oceania »

chuchumbamayumbe wrote:
Jastreb35 wrote:Tesko da ces sirenjem defetizma naici na razumjevanje. BiH je opstala kada je bila u puno goroj situaciji, a tvoj zakljucak ;
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
... odgovara samo onim koji bi da dijele BiH. Ako si se ti umorio, ako se ti predajes, nije problem, ali nemoj druge tim maltretirati. Razloga za pesimizam je bilo u Nedzaricima kada covjeku ispred tebe snajperski metak razvali glavu, a ti moras cekati mrak da ga izvuces. Danas pesimizmu nema mjesta, pogotovo ne onom koji navodi na zakljucak identican zakljuccima velikosrpskih stratega. BiH je opstala kolega.
Razumijem te...tu sam, ne idem, daj sutra pušku i reci kuda.
Pun mi kurac ba ovih što pametuju a veze nemaju, političara, kriminalaca, boli me nepravda...a onda mi još neki papak počne podmetati kukavičije jaje...a meni se plače...eto na šta smo došli.
chuchumbamayumbe > citat : "daj sutra pusku i reci kuda "

IDI PRVO LIJEVO PA JOS LJEVLJE , PA RAVNO , PA TAMO ODAKLE SI I DOSAO .MOLIM TE NEMOJ SKRETATI DA NE ZALUTAS I NEMOJ DALJE OD TOGA JER CES NAM NEDOSTAJATI
pijem_i_derem
Posts: 93
Joined: 22/08/2006 03:44

#62

Post by pijem_i_derem »

chuchumbamayumbe wrote: Ako stvarno tako misliš, to je pogrešno i ružno od tebe. Oca mi je stvarno ubio četnik, ali kome ja to imam sada pričati? Da ne bi papire da priložim, pa bi mi onda povjerovali? :sad: :roll:
Ja pokušavam ovdje da uspostavim neki dijalog, skoro pa da tražim neku utjehu i riječ nade, a ti i pojednici se tako ružno ponašate, a stvarno ne vidim razlog.
Izvini na psovkama, ali sam se stvarno iznervirao.
Ali mi se čini svrhe da nema dalje polemisati sa nekim ko to ne želi.
Ne širim četničku propagandu, ne želim pripojenje šumske, ne vidim odakle vam to, ljudi moji?
Neću više polemisati na ovu temu jer ne vrijedi razgovarati sa nekim ko to ne želi.
dečko, žao mi je zbog toga...a sad skontaj kako je nekom kome su oca ubili u srebrenici ili negdje drugo u rs-u i da mu za par godina treba pasoš kako bi se rođenom ocu pomolio na mezarju, koje se, usput rečeno, nalazi na zemlji koja je stoljećima pripadala njegovoj familiji...kapiraš sad?
zilha
Posts: 35
Joined: 10/12/2006 14:40

#63

Post by zilha »

jel ovo tema o rafineriji u BB???
:razz:
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#64

Post by Oceania »

pijem_i_derem wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Ako stvarno tako misliš, to je pogrešno i ružno od tebe. Oca mi je stvarno ubio četnik, ali kome ja to imam sada pričati? Da ne bi papire da priložim, pa bi mi onda povjerovali? :sad: :roll:
Ja pokušavam ovdje da uspostavim neki dijalog, skoro pa da tražim neku utjehu i riječ nade, a ti i pojednici se tako ružno ponašate, a stvarno ne vidim razlog.
Izvini na psovkama, ali sam se stvarno iznervirao.
Ali mi se čini svrhe da nema dalje polemisati sa nekim ko to ne želi.
Ne širim četničku propagandu, ne želim pripojenje šumske, ne vidim odakle vam to, ljudi moji?
Neću više polemisati na ovu temu jer ne vrijedi razgovarati sa nekim ko to ne želi.
dečko, žao mi je zbog toga...a sad skontaj kako je nekom kome su oca ubili u srebrenici ili negdje drugo u rs-u i da mu za par godina treba pasoš kako bi se rođenom ocu pomolio na mezarju, koje se, usput rečeno, nalazi na zemlji koja je stoljećima pripadala njegovoj familiji...kapiraš sad?
Svaka pomisao na odcjepljenje genocidne rs je vele izdajnicki cin.Koji politicar ili covjek u Hrvatskoj smije javno iznijeti ideju da se tzv SAO Krajina pripoji Srbiji ? Ode glava u sekundi za takvo nesto.U Bosni mora postojati zakon koji ce sankcionisati takve izjave.Dok kazes da se se rs
odcijepiti na ovaj ili onaj nacin , odnmah ti je robija od 3 - 5 godina. Pa ti izvoli.Taj dan ce doci !
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#65

Post by chuchumbamayumbe »

pijem_i_derem wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Ako stvarno tako misliš, to je pogrešno i ružno od tebe. Oca mi je stvarno ubio četnik, ali kome ja to imam sada pričati? Da ne bi papire da priložim, pa bi mi onda povjerovali? :sad: :roll:
Ja pokušavam ovdje da uspostavim neki dijalog, skoro pa da tražim neku utjehu i riječ nade, a ti i pojednici se tako ružno ponašate, a stvarno ne vidim razlog.
Izvini na psovkama, ali sam se stvarno iznervirao.
Ali mi se čini svrhe da nema dalje polemisati sa nekim ko to ne želi.
Ne širim četničku propagandu, ne želim pripojenje šumske, ne vidim odakle vam to, ljudi moji?
Neću više polemisati na ovu temu jer ne vrijedi razgovarati sa nekim ko to ne želi.
dečko, žao mi je zbog toga...a sad skontaj kako je nekom kome su oca ubili u srebrenici ili negdje drugo u rs-u i da mu za par godina treba pasoš kako bi se rođenom ocu pomolio na mezarju, koje se, usput rečeno, nalazi na zemlji koja je stoljećima pripadala njegovoj familiji...kapiraš sad?
Kontam ja tebe, ali zašto mene napadoste, bolan, bolan? Kakve veze ja imam sa time što će se, ili neće, šumska otcijepiti? Ja nisam za to da se otcijepi, nego da je nestane. Kako me ne shatate da sam ja patriota, čime to treba da dokažem? Samo pokušavam da stvorim nekakav dijalog, a vi me odmah napaste, te turcizmi, te Vlah, rakija, šta vam je ljudi, jeste li normalni?
Evo samo pokušao da pogledam 60 minuta, ali sam odustao, nerviraju me šuplje priče, a pred TV-om parkirani Audiji A8. I odoše oni poslije emisije negdje da jedu i cugaju, a vi mene ovdje napadate bez razloga, samo zato što sam postavio priču onako kako ni vi ni ja ne želite da je čujete ili vidite. I ja kažem, ponavljam opet, nisam za otcjepljenje niti bilo kakve radnje koje dovode u pitanje nezavisnost i cjelovitost Bosne i Hercegovine, samo, opet kažem, pročitam Avazovu naslovnicu sa Silajdžićem (da se lagano priprema podjela BiH), i sjebem se.
Napadnite njih a ne mene zbog te naslovnice.
Kakvi smo mi to ljudi?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#66

Post by chuchumbamayumbe »

Oceania wrote:
pijem_i_derem wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Ako stvarno tako misliš, to je pogrešno i ružno od tebe. Oca mi je stvarno ubio četnik, ali kome ja to imam sada pričati? Da ne bi papire da priložim, pa bi mi onda povjerovali? :sad: :roll:
Ja pokušavam ovdje da uspostavim neki dijalog, skoro pa da tražim neku utjehu i riječ nade, a ti i pojednici se tako ružno ponašate, a stvarno ne vidim razlog.
Izvini na psovkama, ali sam se stvarno iznervirao.
Ali mi se čini svrhe da nema dalje polemisati sa nekim ko to ne želi.
Ne širim četničku propagandu, ne želim pripojenje šumske, ne vidim odakle vam to, ljudi moji?
Neću više polemisati na ovu temu jer ne vrijedi razgovarati sa nekim ko to ne želi.
dečko, žao mi je zbog toga...a sad skontaj kako je nekom kome su oca ubili u srebrenici ili negdje drugo u rs-u i da mu za par godina treba pasoš kako bi se rođenom ocu pomolio na mezarju, koje se, usput rečeno, nalazi na zemlji koja je stoljećima pripadala njegovoj familiji...kapiraš sad?
Svaka pomisao na odcjepljenje genocidne rs je vele izdajnicki cin.Koji politicar ili covjek u Hrvatskoj smije javno iznijeti ideju da se tzv SAO Krajina pripoji Srbiji ? Ode glava u sekundi za takvo nesto.U Bosni mora postojati zakon koji ce sankcionisati takve izjave.Dok kazes da se se rs
odcijepiti na ovaj ili onaj nacin , odnmah ti je robija od 3 - 5 godina. Pa ti izvoli.Taj dan ce doci !
Osudi Avaz što otprilike takvu naslovnicu objaviše neki dan. Nemoj biti tako radikalan u svojim izjavama, glava ne ide zbog takvih izjava. Svaki dan se čuju takve i suprotne izjave od vodećih političara, javno, na TV-u, a ti meni podmećeš gluposti. Pročitaj šta sam napisao, ohladi malo glavu i smiri se. Ja nikada nisam iznio ideju o otcjepljenju ili pripojenju, to su tuđe ideje. A taj dan koji ti priželjkuješ,o zabrani govora, ovdje nikada neće doći jer niti smo Sjeverna Koreja niti Iran.
Pročitaj opet šta sam napisao i nemoj mi prišivati izmišljene, ružne i lažne epitete jer to jednostavno nije tačno.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#67 Re: najozbiljnije

Post by chuchumbamayumbe »

pijem_i_derem wrote:
chuchumbamayumbe wrote: Ne kontam, ali eto...
Ako je to sve što imaš da kažeš bolje da nisi ni govorio. Iz kojeg si ti sela, kada znaš za te govedariće???
Ja sam ti rekao gdje sam i ko sam, a ti nastavi, bijedno bijedna...
dugo sam na forumu i rijetko se javljam...al ovakog kretencinu jos nisam vidio, ovo sigurno mora da je vlah, vidim ja da odudara od ovog foruma...haj bjazi odavde ne maskiraj se u bosnjaka mada bi to zelio...cujete se na krmetinu i rakiju kilometrima... :lol: :lol: :lol:
Izvini što se i tebi lično obraćam, ali ne mogu drugačije.
Nsam vlah, niti Bošnjak, niti Hrvat, za tvoju informaciju. Ja sam Bosanac.
Što se rakije tiče, vidi se iz nicka kome je na pameti rakija, nemoj bar to spominjati jer ti je to bezveze.
A što se foruma tiče, ne vidim zašto to ja odudaram od njega? Meni se baš čini da je forum odličan, i naziv mu je odličan,a ti ako ti bolje odgovara neki forum gdje nema vlaha, i ostalih sličnih njima koji nisu tebi po mjeri, idi brate na neki drugi forum gdje jedva čekaju da regrutuju takve ljude tvog formata.
Opet ti se kulturno izvinjavam ako sam te ikako uvrijedio, i tebe, i ostale ovdje, ali popizdim kada me neko, i slučajno, počne poistovjećivati sa nekima koji su nam nanijeli toliko zla, ubili toliko ljudi, uništili naše živote i živote nama dragih i bliskih osoba. To bi i tebe uvrijedilo, zar ne?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#68

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:
ovih što pametuju a veze nemaju, političara, kriminalaca, boli me nepravda
To je ona neprekidna borba koju sam ti spominjao. Firma americkog potpredsjednika dobija milione za sluzbu drzavi, bez tendera i dokazano precjenjujuci usluge i robu. Dokazano da je njegov sef placao novinare da pisu povoljne komentare u novinama. Vjerujem da si cuo za PNVD. Znam da znas Moniku Levinski. Niko ne biva kaznjen kolega pa zivot ide dalje. BiH, kao i Italija ili SAD ima korumpirane politicare. Ratno nasljedje onemogucava nase drustvo da se efikasnije bori protiv korupcije, ali nigdje ne cvjetaju ruze. Ako volis BiH, ideju zajednistva i multikulturalizam, radi na promociji istih. Tvoj pesimizam druge asocira na djelovanje neprijateljskog agitpropa, a tebi moze dati samo cir.
Jastrebe, vidim sa si pametan i elokventa pa se nadam da ćeš me razumjeti.
Da, znam ja štasu radili i šta rade Halliburton, Kellog Brown & Root, kako se prave ugovori, kako to prolazi, znam za pedofile i ostale slične njima.
Da su nam bar predsjednici imali afere ko Klintom sa Monikom, to i ne bi bio problem, čak šta više, svi bi smo, na neki način, bili ponosni na njih.
Volim BiH, ali ne volim kada vidim kako je ne voli njen sopstveni predsjednik i 30 i kusur posto stanovništva koje živi u njoj. I to prolazi, opet u foteljama sjede ljudi koji kažu da nije bio genocida, da nije bilo agresije, i budu na TV-u, i mi ih plaćamo od naših crkavica, odvajamo da bi oni uživali.
E to mene boli, i zbog toga sam razočaran. Kao i borci koji vide šta se radi, ko im radi o glavama, koji kurčevi sjede u foteljama dok oni prose po ulicama i žive od milostinje, a ne mogu ništa da urade, osim da izađu na izbore. Zar mogu nešto drugo da urade?
Ovo naknadno dodah - imam čir, jebaji ga! :sad: Valjda neće puknuti ko i ja što sam...
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#69

Post by Jastreb35 »

ne volim kada vidim kako je ne voli njen sopstveni predsjednik i 30 i kusur posto stanovništva koje živi u njoj
Nije ni cudo da imas cir kada svaki dan pomijesas dekagram korupcije, kilogram separatizma, kasiku genocida, sve to uvaljas u socijalnu nepravdu i neprestano konzumiras. Dobro je da si ikako normalan. Nadji granice svojih mogucnosti, uspostavi kontakte s pojedincima u manjem entitetu, aktiviraj se u organizacijama gradjanske provincijencije. Koktel koji sebi, a evo i nama serviras nije zdrav. Prvo, korupcija je konstanta. Relativan je samo intenzitet, a po tom pitanju stvari idu nabolje. Drugo, genocidom etnicki homogeniziran manji entitet se ne moze otcijepiti i u tom ih se moze sprijeciti. Ne cudi to sto tvrde kako nije bilo genocida, cudi da se dojucerasnji smrtni neprijatelji uopste radne kolege. Drustvo ide naprijed kolega, rov po rov.
pijem_i_derem
Posts: 93
Joined: 22/08/2006 03:44

#70 Re: najozbiljnije

Post by pijem_i_derem »

chuchumbamayumbe wrote: Izvini što se i tebi lično obraćam, ali ne mogu drugačije.
Nsam vlah, niti Bošnjak, niti Hrvat, za tvoju informaciju. Ja sam Bosanac.
Što se rakije tiče, vidi se iz nicka kome je na pameti rakija, nemoj bar to spominjati jer ti je to bezveze.
A što se foruma tiče, ne vidim zašto to ja odudaram od njega? Meni se baš čini da je forum odličan, i naziv mu je odličan,a ti ako ti bolje odgovara neki forum gdje nema vlaha, i ostalih sličnih njima koji nisu tebi po mjeri, idi brate na neki drugi forum gdje jedva čekaju da regrutuju takve ljude tvog formata.
Opet ti se kulturno izvinjavam ako sam te ikako uvrijedio, i tebe, i ostale ovdje, ali popizdim kada me neko, i slučajno, počne poistovjećivati sa nekima koji su nam nanijeli toliko zla, ubili toliko ljudi, uništili naše živote i živote nama dragih i bliskih osoba. To bi i tebe uvrijedilo, zar ne?
nešto si mi mutan lik pravo, prvo psuješ po forumu, pa govoriš kako bi rs trebala ići preko drine, zatim se izvinjavaš...to još nisam vidio i onda je normalno da većina ovdje pomisli da si uljez, da si pravoslavac, da se maskiraš itd....al, ok ako uzmem kao opravdanje za takvo tvoje ponašanje stanje u državi u potpunosti te razumijem ali te ne podržavam.Iz jednog jedinog razloga što samo jadiš i cmizdriš po forumu dok oni isti koji su ubili tvog oca, ali i pola moje familije, prave i dalje orgije nad našim narodom, pisajući komentare kako nas trebaju pobiti, kako smo arapi, jednom riječju ne cijene nas kao narod i u krajnjem slučaju kao ljude.Prelistaj neki od vlaških foruma i vidjet ćeš da sam u pravu.Zato ja već poodavno po forumuma "bosanske srbe" ne zovem srbima, već vlasima i pravoslavcima...zašto bi to radio kad i oni mene nazivaju muslimanom, ne želeći da nas nazovu bošnjacima i time da nas ne priznaju kao narod...i zašto bi ja kao ti cmizdrio kako je užas u ovoj zemlji i kako će se bosanski pravoslavci odvojiti iz bih i da mi tu ništa ne možemo da im dam još više povoda za ugnjetavanje i omalovažavanje...evo im kur... nije meni rodbina ginula na liniji da bi ja sad cmizdrio...nego trgni se i bori se, ovaj put tastaturom, a ne puškom, i pokaži da im ne damo rs ni po koju cijenu, a ne mi njima ništa ne možemo...i još nešto govoris da nisi ni bošnjak, niti hrvat niti vlah, što u ovojdržavi po automatizmu znači da si pravoslavac iz federacije jer smo svi poodavno podijeljeni u torove, a ako to jesi onda svaka cast i stavljam te u istu liniju kao i bošnjake, što znači da smo mi svi skupa bosanci a to je sad druga vrsta demagogije u koju nemam zivaca da ulazim...ako je istina za ovaj zadnji post što si pisao izvinjavam se i ja tebi, ne uzimaj ništa previše lično, jednostavno si malo iskočio iz tora a to se u bosni uvijek kažnjava ;-)
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#71

Post by debela »

zagovarace torova bih banovala sa planete zemlje pa pij i deri na planeti kripton Image
pijem_i_derem
Posts: 93
Joined: 22/08/2006 03:44

#72

Post by pijem_i_derem »

debela wrote:zagovarace torova bih banovala sa planete zemlje pa pij i deri na planeti kripton Image
torove ne zagovaram, ne znam otkud ti to... :?
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9879
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#73

Post by Bosanac sa dna kace »

debela wrote:zagovarace torova bih banovala sa planete zemlje pa pij i deri na planeti kripton Image
jao ja se obradovo da n am j moderacija uvel smaju sto povraca!kad ono nije! :sad:
zilha
Posts: 35
Joined: 10/12/2006 14:40

#74

Post by zilha »

dok se vi svađate "voz za Minken ode...",ko u vicu
mislim Dodik proda i rafineriju i sva "nalazišta nafte" diljem RS...
pa šta je vama ljudi,
ako hoćete svađu i vrijeđanje, otvorite temu za to, pa da znam, da tamo ne idem,
ovo piše: politika, pa još konkretne teme i.. šta...ništa: gore napišu burek a unutra gule puru,
raspale roštil - i samo ga lojem mažu...
"ja sam uvređen-a i iznenađen-a"
Last edited by zilha on 26/12/2006 21:55, edited 1 time in total.
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#75

Post by rashomon »

debela wrote:zagovarace torova bih banovala sa planete zemlje pa pij i deri na planeti kripton Image
Ne trebaju nam ovdje, hvala!
Post Reply