dodik prodaje rafineriju nafte BB, rafineriju ulja u modriči

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#26

Post by Jastreb35 »

Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?
To moze reci samo onaj ko je prespavao zadnjih 15 godina, neko ko djeluje kao operativac separatistickog agitpropa ili neko ko nema pojma ni o cemu. Podjela BiH podrazumjeva stvaranje odrzive teritorije pod kontrolom Bosnjaka. Tako da kada neko kaze ;

Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?

to u sustini znaci ;

Ko ce sprijeciti stvaranje iskljucivo bosnjacke drzave u kojoj Rijaset odredjuje rezultate izbora i kako ?

A odgovor na to pitanje, formulisano na jedan ili drugi nacin imas u jacanju Distrikta, vojske, insistiranjem na drzavnoj nadleznosti nad zakonodavstvom i budzetom policije itd.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#27

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:
Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?
To moze reci samo onaj ko je prespavao zadnjih 15 godina, neko ko djeluje kao operativac separatistickog agitpropa ili neko ko nema pojma ni o cemu. Podjela BiH podrazumjeva stvaranje odrzive teritorije pod kontrolom Bosnjaka. Tako da kada neko kaze ;

Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?

to u sustini znaci ;

Ko ce sprijeciti stvaranje iskljucivo bosnjacke drzave u kojoj Rijaset odredjuje rezultate izbora i kako ?

A odgovor na to pitanje, formulisano na jedan ili drugi nacin imas u jacanju Distrikta, vojske, insistiranjem na drzavnoj nadleznosti nad zakonodavstvom i budzetom policije itd.
Uredu je ba SIPA, SDB, nisam te prepoznao, od kojih si ti?
Jah, to mislis da reis radije ne bi imao svoju drzavu, pa njome vladao kako mu se prohtije, nego ovako, da ima jos dva kjafira u "drzavi", i da svako vodi svoju politiku?
Da se narod pitao, sve bi bilo drugacije, ovako...
Vidjecemo!
Uzgred budi receno, ne znam gdje si ti bio zadnjih 15 godina pa mozes da optuzujes nekoga da je agitator, ovo, ono, sranja i ostalo...?
Cuj ja operativac?! Da sam bogdo taj sto ti kazes, ne bi gledao kako da preguram do kraja mjeseca sa ovo malo crkavice...
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#28

Post by brdo »

haris ubleha wrote:
brdo wrote:jos malo pa ce i gace svoje prodati tikvan?? :angry: :angry:
Stvarno je tikvan... prodaje za 979 miliona eura... umjesto da poklanja ko Silajdzic za 1 KM.
pa treba dobiti pare a ne pomocu tih papira vracati srbiji dugove od toga sto su im isporucili pomoci u oruzju za vrijeme rata :x :bih:
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#29

Post by brdo »

zavrzlama wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
laguna wrote:Zna Dodik sta radi.Ovo vam je najnovija srpska politika,nakon rata.Nisu je uspjeli osvojiti onako kako su zeljeli,pa je sad uzimaju onako ekonomski,tako da ce svim firmama u RS biti vlasnik Srbija.Pripremaju teren za ono sto najvise zele,ali dzabe im,nema nista od toga.Nek prodaju sve sto zele,imaju pravo,ali sta ce dobiti zauzvrat....Sve to lijepo ovako izgleda,naravno po njih,ali sta ih ceka to ni oni ne znaju...
Pokusavam da ne budem pesimista, ali me bas interesuje sta ce se to desiti pa da ne ispadne tako kako "oni" to zele?
Da nece biti revizija privatizacije? Pa i da bude, sve se radi transparento i tenderski, pa ko voli nek izvoli. Kupuju srbijanci, ko im moze zabraniti? Kupuju i slovenci, i hrvati...
Da se nece to Bosnjaci vratiti tamo odakle su protjerani? Ne vjerujem, vecina ostaje tamo gdje su sada, bilo vani, ili negdje drugo, slabo se ko vratio u istocnu Bosnu i ostale krajeve gdje su Bosnjaci prije raa bili vecina...
Specijalne veze su vec potpisane...
Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?
Pa evo razlog zasto se nece ostvariti zmisli ponovnog ozivljavanja zombija zvani "velika Srbija"

Projekat i ideja odvajanja pola BIH i pripajanje Srbiji nije moguce bez rata...a da bi se rat dobio potrebne su sledece predpostavke..

1. Legitimnost i Medunarodna pravna i moralna podrska za isto(Dodik nema te podrske)

2.Interes MZ-e da se podijeli BIH (EU nece islamske drzave u centru evrope)

3.I da svijet pristane na podjelu Dodik bi se morao zadovoljiti gubljenjem Brckog i sve do Bihaca(To mu vise puta receno u slucaju da krene u avanturu..uzimanje Brckog u nadleznost Amerike..jasan znak separatistima)

4.Lakse je naci masu branilaca BIH nego masu onih koji bi ponovo ginuli za Karadicevu ostavstinu koja je osudena u MZ-i i Hagu.

5.Nova podjela BIH ..bi ponovo smanjila Srbiju...(Srbija vec placa svoju avanturu po bivsim republikama SFRJ)

Provatizacija i prodaja Srbiji i Rusiji vecih firmi=placanje usluga za vrijeme rata ..
svaka cast potpuno si upravu :bih: :bih:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#30

Post by chuchumbamayumbe »

zavrzlama wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
laguna wrote:Zna Dodik sta radi.Ovo vam je najnovija srpska politika,nakon rata.Nisu je uspjeli osvojiti onako kako su zeljeli,pa je sad uzimaju onako ekonomski,tako da ce svim firmama u RS biti vlasnik Srbija.Pripremaju teren za ono sto najvise zele,ali dzabe im,nema nista od toga.Nek prodaju sve sto zele,imaju pravo,ali sta ce dobiti zauzvrat....Sve to lijepo ovako izgleda,naravno po njih,ali sta ih ceka to ni oni ne znaju...
Pokusavam da ne budem pesimista, ali me bas interesuje sta ce se to desiti pa da ne ispadne tako kako "oni" to zele?
Da nece biti revizija privatizacije? Pa i da bude, sve se radi transparento i tenderski, pa ko voli nek izvoli. Kupuju srbijanci, ko im moze zabraniti? Kupuju i slovenci, i hrvati...
Da se nece to Bosnjaci vratiti tamo odakle su protjerani? Ne vjerujem, vecina ostaje tamo gdje su sada, bilo vani, ili negdje drugo, slabo se ko vratio u istocnu Bosnu i ostale krajeve gdje su Bosnjaci prije raa bili vecina...
Specijalne veze su vec potpisane...
Ko ce ih to sprijeciti u njihovom naumu da se pripoje Srbiji, i na koji nacin?
Pa evo razlog zasto se nece ostvariti zmisli ponovnog ozivljavanja zombija zvani "velika Srbija"
Projekat i ideja odvajanja pola BIH i pripajanje Srbiji nije moguce bez rata...
To ti tako misliš, ja mislim da nije potreban rat.
a da bi se rat dobio potrebne su sledece predpostavke..

1. Legitimnost i
Medunarodna pravna i moralna podrska

O kakvoj moralnosti medjunarodne zajednice pricas? TI jos vjerujes u to? Sjeti se Srebrenice...sve je moguceza isto(Dodik nema te podrske)
2.Interes MZ-e da se podijeli BIH (EU nece islamske drzave u centru evrope)
Nismo mi u centru Evrope, da smo bar...a po tome ispada da nije problem velika Srbija nego nekakva mala islamska zemlja u srcu Evrope?
3.I da svijet pristane na podjelu Dodik bi se morao zadovoljiti gubljenjem Brckog i sve do Bihaca(To mu vise puta receno u slucaju da krene u avanturu..uzimanje Brckog u nadleznost Amerike..jasan znak separatistima)
Ovo se mijenja jednim potpisom, a i prvi put cujem za ovo...zasto bi to Dodik morao da izgubi, recimo, Banjaluku?
4.Lakse je naci masu branilaca BIH nego masu onih koji bi ponovo ginuli za Karadicevu ostavstinu koja je osudena u MZ-i i Hagu.
Pitaj branioce koji su prezivjeli, sta bi radije uradili da im je ova pamet bila 1992-ge? Vjerovatno bi ih 90% otislo u strane zemlje i ne bi ostalo ovdje da gine!
5.Nova podjela BIH ..bi ponovo smanjila Srbiju...(Srbija vec placa svoju avanturu po bivsim republikama SFRJ)
Ne vidim zasto bi nova podjela BiH smanjila Srbiju? A i da je smanji, kakava vajda kada nama ode dio Bosne?
Provatizacija i prodaja Srbiji i Rusiji vecih firmi=placanje usluga za vrijeme rata ..
Niđe veze...mogao ih je kupiti ko je htio i imao interesa, jel tako?
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#31

Post by zavrzlama »

Pitaj branioce koji su prezivjeli, sta bi radije uradili da im je ova pamet bila 1992-ge? Vjerovatno bi ih 90% otislo u strane zemlje i ne bi ostalo ovdje da gine!

Pitaj Karadiceve cetnike dali bi isli u rat da su Bosanci i Hercegovci imali ovoliko oruzja 92-e ko danas...

Zato sad separatisti nikad ne spominju ratnu opciju u podjeli BIH...a znamo kojim su jezikom pricali 90-tih..kad ih se kumilo i molilo da se urazume da ne kolju ,pale i ubijaju sve prerd sobom..

Promijeni nik pa pokusaj ponovo ;-) [/quote]
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#32

Post by Jastreb35 »

Pitaj branioce koji su prezivjeli, sta bi radije uradili da im je ova pamet bila 1992-ge?
To je bilo "vrijeme kad bi brzo sazno ko je čovjek a ko smrad". Onaj koji se suprotstavio fasizmu i genocidu nije to uradio jer ga je Izetbegovic na to nagovorio, nego zato sto je tako trebalo. Tvrditi suprotno jeste izjednacavanje strana u ratu. A ti to je li ne radis, nego pokusavas prezivjeti uz skromnu crkavicu koju spominjes.
ispada da nije problem velika Srbija nego nekakva mala islamska zemlja u srcu Evrope?
Upravo tako. Velika Srbija nije bila problem. Tek kada je otpor projektu postao aksiom u kalkulacijama centara moci, dolazi do podrske opstanku BiH. Cjelovita BiH je opstala jer se nije prihvatalo stvaranje islamske drzave, ne zbog bezobrazluka i bezobzirnosti projekta Velike Srbije.
User avatar
aNTropocentrio
Posts: 1053
Joined: 01/07/2006 12:05
Location: zapadni krak Mliječnog puta

#33

Post by aNTropocentrio »

BB rafinerija je u katastrofalnom stanju. Skoro svi radnici su na čekanju (čitaj: cijeli B. Brod). Što prije prodati - to bolje.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#34

Post by chuchumbamayumbe »

zavrzlama wrote:
Pitaj branioce koji su prezivjeli, sta bi radije uradili da im je ova pamet bila 1992-ge? Vjerovatno bi ih 90% otislo u strane zemlje i ne bi ostalo ovdje da gine!

Pitaj Karadiceve cetnike dali bi isli u rat da su Bosanci i Hercegovci imali ovoliko oruzja 92-e ko danas...

Zato sad separatisti nikad ne spominju ratnu opciju u podjeli BIH...a znamo kojim su jezikom pricali 90-tih..kad ih se kumilo i molilo da se urazume da ne kolju ,pale i ubijaju sve prerd sobom..

Promijeni nik pa pokusaj ponovo ;-)
[/quote]
Daj, molim te, hoćeš li da pitam i partizane da su znali da će danas ovako biti, da li bi se digli na ustanak protiv Nijemaca...?
Ja ti govorim iz sadašnjeg vremena? Pitaj malo ljude okolo sebe jesu li se borili za ovo što danas imamo, ili ne? Ako je ovo jedinstvena, demokratska i sekularna BiH, onda je bolje da je nema...
Pogledaj samo današnju Avazovu naslovnisu, šta Silajdžić kaže, i sve će ti biti jasno.
Ja sam za jedinstvenu BiH, bez entiteta, bez dejtonskog ustava, sa regionalnom podjelom, ali ovako više ne ide.
Još nešto, kako ubijediti 95% Srba iz RS-a da je BiH njihova država? Oni je nikada neće voljeti ni prihvatiti kao svoju, pa ti uzmi to kako hoćeš. Uvijek će biti u njima želja za otcjepljenjem i sličnim sranjima...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#35

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:
Pitaj branioce koji su prezivjeli, sta bi radije uradili da im je ova pamet bila 1992-ge?
To je bilo "vrijeme kad bi brzo sazno ko je čovjek a ko smrad".
Onaj koji se suprotstavio fasizmu i genocidu nije to uradio jer ga je Izetbegovic na to nagovorio, nego zato sto je tako trebalo. Tvrditi suprotno jeste izjednacavanje strana u ratu.

Ja ti opet kažem, a znaš i sam iz priče sa ljudima, 1000 puta smo čuli " da sam bogdo otišao na početku, kada se moglo...vidi ovo sad..." Svi su razočarani krajnjim ishodom borbe za BiH. Osim ako ta borba još uvijek ne traje? A onda su sve opcije moguće, jel tako?
A ti to je li ne radis, nego pokusavas prezivjeti uz skromnu crkavicu koju spominjes.

Radim, zahvaljujući prvenstveno sebi a ne onima koji su prvo gledali kako se zovem pa onda moje kvalifikacije. Takvima koji se kunu u zajedničku Bosnu, a najradije bi da niko drugi ne živi u njoj. Ali to nije bitno u ovoj priči.
ispada da nije problem velika Srbija nego nekakva mala islamska zemlja u srcu Evrope?
Upravo tako. Velika Srbija nije bila problem. Tek kada je otpor projektu postao aksiom u kalkulacijama centara moci, dolazi do podrske opstanku BiH. Cjelovita BiH je opstala jer se nije prihvatalo
stvaranje islamske drzave
Ne bih se baš zakleo da je mali broj onih u Bosni koji bi najradije imali malu "islamsku BiH", nego ovakvu zajedničku i nikakvu, otiđi nekada u Fahdovu džamiju pa čuj šta muderis i kompanija vaze... ne zbog bezobrazluka i bezobzirnosti projekta Velike Srbije.
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#36

Post by edinbug »

Jedan od uslova da bi Rusi kupili rafineriju je da imaju obezbijeđeno tržište na području cijele BiH, a ne samo RS-e.
Problem predstavlja što to ne odgovara partnerima iz Federacije, jer Hrvatski, Mađarski i ostali "lobisti" gube monopol a time i keš, dok bi u suprotnom BiH imala dobit od oko 400 miliona KM od poreza.

Ko ovdje štiti državne interese, a ko lične ? :-D
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#37

Post by Jastreb35 »

Osim ako ta borba još uvijek ne traje?
Ta borba nikada ne prestaje. Tebe ce ukopati ljudi, pojesti crvi, zaboraviti i jedni i drugi, a ta ce borba jos uvijek trajati. U ARBiH se nije islo jer se pobjedom pokusavalo obezbjediti temelje Utopije, nego zato sto smo svjedocili zlo, oliceno u likvidacijama civila u Visegradu, Bijeljini i Brckom. Partizani su se borili protiv istog zla, pa iako danas imamo podivljali nacionalizam na sceni, to ih nije trebalo sprijeciti da se u svom vremenu i u okviru svojih mogucnosti suprotstave ideologiji Jasenovca. Rentabilnost borbe protiv Milosevicevih ideja nije u glavama casnih ljudi, njima je dovoljno da znaju koliko su te ideje bolesne. A odsustvo sa linije onog ko sibicarski pristupa zivotnim iskusenjima, nije nekakav gubitak.
Ne bih se baš zakleo da je mali broj onih u Bosni koji bi najradije imali malu "islamsku BiH", nego ovakvu zajedničku i nikakvu, otiđi nekada u Fahdovu džamiju pa čuj šta muderis i kompanija vaze.
Vidis, zato nema podjele. Nedavni "sukob" vehabija i Reisa je samo blago upozorenje iz harema Careve dzamije teoreticarima koji bi da dijele BiH, gdje ustvari to vodi. Medjunarodne centre moci ne interesuje to sto je podjela BiH nepravedna i zasnovana na bolesnim idejama. Kada im objasnis da bi na nezadovoljstvu podjelom mogli kapitalizirati radikalni elementi u bosnjackom narodu, nezadovoljstvo separatista postaje irelevantno. Nezadovoljstvo Dodika je bubuljica. Nezadovoljstvo Almira koji otvara vatru po civilima na pijaci u Valjevu je rak. Pa neka izaberu. To im je Izetbegovic objasnio (svjesno tolerisuci dolazak i organizovanje "brace"), na to ih Ceric podsjeca i dovoljno su razumni da izmedju bubuljice i raka naprave pragmatican izbor. Sasvim slucajno, izbor koji se poklapa sa postulatima moralnosti.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#38

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:
Osim ako ta borba još uvijek ne traje?
Ta borba nikada ne prestaje. Tebe ce ukopati ljudi, pojesti crvi, zaboraviti i jedni i drugi, a ta ce borba jos uvijek trajati. U ARBiH se nije islo jer se pobjedom pokusavalo obezbjediti temelje Utopije, nego zato sto smo svjedocili zlo, oliceno u likvidacijama civila u Visegradu, Bijeljini i Brckom. Partizani su se borili protiv istog zla, pa iako danas imamo podivljali nacionalizam na sceni, to ih nije trebalo sprijeciti da se u svom vremenu i u okviru svojih mogucnosti suprotstave ideologiji Jasenovca. Rentabilnost borbe protiv Milosevicevih ideja nije u glavama casnih ljudi, njima je dovoljno da znaju koliko su te ideje bolesne. A odsustvo sa linije onog ko sibicarski pristupa zivotnim iskusenjima, nije nekakav gubitak.
Ne bih se baš zakleo da je mali broj onih u Bosni koji bi najradije imali malu "islamsku BiH", nego ovakvu zajedničku i nikakvu, otiđi nekada u Fahdovu džamiju pa čuj šta muderis i kompanija vaze.
Vidis, zato nema podjele. Nedavni "sukob" vehabija i Reisa je samo blago upozorenje iz harema Careve dzamije teoreticarima koji bi da dijele BiH, gdje ustvari to vodi. Medjunarodne centre moci ne interesuje to sto je podjela BiH nepravedna i zasnovana na bolesnim idejama. Kada im objasnis da bi na nezadovoljstvu podjelom mogli kapitalizirati radikalni elementi u bosnjackom narodu, nezadovoljstvo separatista postaje irelevantno. Nezadovoljstvo Dodika je bubuljica. Nezadovoljstvo Almira koji otvara vatru po civilima na pijaci u Valjevu je rak. Pa neka izaberu. To im je Izetbegovic objasnio (svjesno tolerisuci dolazak i organizovanje "brace"), na to ih Ceric podsjeca i dovoljno su razumni da izmedju bubuljice i raka naprave pragmatican izbor. Sasvim slucajno, izbor koji se poklapa sa postulatima moralnosti.
Odgovori su ti na nivou, samo ja ne vidim smisao borbe koja nikada ne prestaje?
Za koga, za sta, za koju ideju? Nemoj mi sam reci za ideju BiH...
Gdje sakrise Divjaka i Sibera, gdje ih sklonise kada su bili najpotrebniji?
Gadi mi se licemjerstvo...
Evo, borba i trenutno traje, nikada nije bila žešća od 1992-1996.
Daj mi, molim te, pojasni smisao toga, ali ako mozes pojednostavljeno, bez bubuljica i rakova?
Usput, mislim da grijesis sto se tice i Cerica i vehabija, svi bi oni čistu BiH.
Budi realan, ako mozes.
Zivim u Sarajevu, na Alipasinom, volim ovu zemlju i ovaj grad, da me ne bi proglasio za izdajnika, ili nesto slicno, ali ja vidim stvari onako kako ih ja vidim, a ti imas svoj pogled.
Vrijeme ce pokazati svoje...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9950
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#39

Post by Bosanac sa dna kace »

a kolko je njem licno u dzep kesha leglo sto him je prodo to sve???? :? :shock:
Jastreb35
Posts: 1222
Joined: 31/05/2006 22:59

#40

Post by Jastreb35 »

ja ne vidim smisao borbe koja nikada ne prestaje?
Da bi izbjegao razocarenja, predlazem ti da si kupis video igre. To inace zavrsava sa "You win", "Victory" i slicno.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#41

Post by chuchumbamayumbe »

Jastreb35 wrote:
ja ne vidim smisao borbe koja nikada ne prestaje?
Da bi izbjegao razocarenja, predlazem ti da si kupis video igre. To inace zavrsava sa "You win", "Victory" i slicno.
Znam kako se zavrsavaju te igrice, igram ih tamo nekada od olimpijade, ali sam prestao kada sam se ozenio i dobio dijete...
Opet mi nisi nista konkretno rekao, ali nema veze...
Bezze sam i ulazio u dijalog...
A vi se nastavite boriti do konacne pobjede, koja nikad doci nece...
Haj zdravo! :)
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#42

Post by BISCANIN2 »

Borba do konacnog Bosanskog oslobođenja , danas ,sutra , prekosutra ,nema kapitalizacije teritorije oslobođene geocidom , urbicidom .
I stvar je jasna .
O kakvom napredku vi pricate , ja sam juce dosao iz okupiranog dijela zvanog rs , nikakvog napredka tamo nema .
Niti ce biti ,napredak i ideologija i politika zasnovano na iskljucivosti ,laganju prikrivanju , varanju i prodavanju državne imovine ne idu skupa .
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#43

Post by chuchumbamayumbe »

BISCANIN2 wrote:Borba do konacnog Bosanskog oslobođenja , danas ,sutra , prekosutra ,nema kapitalizacije teritorije oslobođene geocidom , urbicidom .
I stvar je jasna .
O kakvom napredku vi pricate , ja sam juce dosao iz okupiranog dijela zvanog rs , nikakvog napredka tamo nema .
Niti ce biti ,napredak i ideologija i politika zasnovano na iskljucivosti ,laganju prikrivanju , varanju i prodavanju državne imovine ne idu skupa .
Sta podrazumijevas pod Bosanskim olobodjenjem, od koga i od čega?
A ovo ostalo ispod je manje-vise kao i u cijeloj BiH, sve fukara i bijeda ba...
A sve neka priča, neće biti ništa, nema ovog, nema onog, a sve šuplja...oni guraju li guraju svoje, a raja ko ovce...ništa novo.
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#44

Post by BISCANIN2 »

Sta podrazumijevas pod Bosanskim olobodjenjem, od koga i od čega?

Sta ti mislis ,sta ja podrazumjevam pod bosasnkim oslobođenjem .
Znači ti bi halalio dijelove bosne koji su etnicki ocisćeni zbog sveopćeg boljitka .
Samo u slučaju pripajanja rs srbiji nama bi bilo bolje .
Ne znam ovo mi liči na Karadžinu i Mladićevu retoriku .
saim_adka
Posts: 847
Joined: 21/06/2005 08:25

#45

Post by saim_adka »

.
Last edited by saim_adka on 25/01/2017 10:10, edited 1 time in total.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#46

Post by chuchumbamayumbe »

BISCANIN2 wrote:
Sta podrazumijevas pod Bosanskim olobodjenjem, od koga i od čega?

Sta ti mislis ,sta ja podrazumjevam pod bosasnkim oslobođenjem .
Znači ti bi halalio dijelove bosne koji su etnicki ocisćeni zbog sveopćeg boljitka .
Samo u slučaju pripajanja rs srbiji nama bi bilo bolje .
Ne znam ovo mi liči na Karadžinu i Mladićevu retoriku .
Ne znam sta ti pod time podrazumijevas, ali ocito da ni ti ne znas, jer mi nisi odgovorio.
Sta kontas da se moze desiti sa etnicki ociscenim dijelovima BiH, da ce se ljudi vratiti ili nesto slicno? Ma daaj...
Ovo nema veze sa Karadjicevom i Mladicevom retorikom, nego sa zdravim razumom i situacijom koja se mijenja u negativnom smjeru po BiH.
Nekog durgog rata nece biti, to je sigurno, mada bi mnogi i to voljeli.
Ja nisam niti ne zelim da halalim etnicki ociscene dijelove BiH, ali sta sada? Hajde mi ti reci kakvog to ima smisla i kakav je krajnji cilj? Je li cilj da se vrate brotjerani i oni koji su prezivjeli genocid? Oni se i danas relativno sigurno mogu vratiti, ali vecina se vec snasla u novim sredinama i ne pada im na pamet da se vracaju. Pola raje je otislo vani, nece se ni oni vracati.
Eto, nisam halalio, ali sta da se radi, imas li ti kakav prijedlog? Stvari nisu iste kao 1992-ge niti ce ikada biti. Etnicka struktura BiH je promijenjena 100%, slabo je sta ostalo kako je bilo nekada...
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
NAZALOST!
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#47

Post by Oceania »

chuchumbamayumbe wrote:
BISCANIN2 wrote:
Sta podrazumijevas pod Bosanskim olobodjenjem, od koga i od čega?

Sta ti mislis ,sta ja podrazumjevam pod bosasnkim oslobođenjem .
Znači ti bi halalio dijelove bosne koji su etnicki ocisćeni zbog sveopćeg boljitka .
Samo u slučaju pripajanja rs srbiji nama bi bilo bolje .
Ne znam ovo mi liči na Karadžinu i Mladićevu retoriku .
Ne znam sta ti pod time podrazumijevas, ali ocito da ni ti ne znas, jer mi nisi odgovorio.
Sta kontas da se moze desiti sa etnicki ociscenim dijelovima BiH, da ce se ljudi vratiti ili nesto slicno? Ma daaj...
Ovo nema veze sa Karadjicevom i Mladicevom retorikom, nego sa zdravim razumom i situacijom koja se mijenja u negativnom smjeru po BiH.
Nekog durgog rata nece biti, to je sigurno, mada bi mnogi i to voljeli.
Ja nisam niti ne zelim da halalim etnicki ociscene dijelove BiH, ali sta sada? Hajde mi ti reci kakvog to ima smisla i kakav je krajnji cilj? Je li cilj da se vrate brotjerani i oni koji su prezivjeli genocid? Oni se i danas relativno sigurno mogu vratiti, ali vecina se vec snasla u novim sredinama i ne pada im na pamet da se vracaju. Pola raje je otislo vani, nece se ni oni vracati.
Eto, nisam halalio, ali sta da se radi, imas li ti kakav prijedlog? Stvari nisu iste kao 1992-ge niti ce ikada biti. Etnicka struktura BiH je promijenjena 100%, slabo je sta ostalo kako je bilo nekada...
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
NAZALOST!
Koliko se god ti trudio da nekoga ubijedis da si ti prijatelj Bosne to ti slabo ide od ruke .Na tvoju nesrecu republika sumska ce nestati a okupirani gradovi u genocidnoj tvorevini ce ostati gdje su i bili 1000 godina u BOSNI !!!!! Dzaba ti turcizmi ( halaliti , raja ....) ili ono "evo ja zivim na Alipasinom " ti si tako proziran i jeftin srpski igrac da me zasmijavas.Nego ti okreni subaru na pravu stranu , obuci opanke preko priglavaka , gusle pod ruku i pravac Sumadija .Cekaju te tamo oni koji su pricali da ce se Knin i Sibenik pripojiti Srbiji .
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#48

Post by Oceania »

saim_adka wrote:nije bitno za koliko prodas nesto, vec kome prodas... ocito je da grcko-ruski lobiji ''kupuju'' preko srbije sve sto se u rs moze kupiti sve sto iole vrijedi... cijena prodate robe nisu realne, vec fiktivne, a kada ce doci do isplate vodecih istocnih firmi to niko ne zna. u sustini dodik je sve ovo udijelio svojoj braci - skoro pa djabe. procitajte sta pise u u ugovoru sa telekom srbijom!
ja koliko znam - telekom srbije ce preuzeti firmu i u roku od 10 godina izvrsiti uplatu na racun RS-a. Cijene svih prodatih firmih su duplo vece od trzisne vrijednosti sto dovodi do zakljucka da je to sve fiktivno da ne bi pravi kupci uletili. telekom srbije je u dugovima i lose posluje, tako da manji bh operater nece nista napredovati...

sustina je nesto drugo i to ptice na grani znaju!

dodik sve prodaje dvaput skuplje - fiktivno
drzava srbija sve to kupuje - fiktivno
tuzba bih protiv srbije ostaje i sbrija ce morati platiti veliko ratnu odstetu
jedini nacin da izvrsi uplatu je da izvrsi kompenzaciju preko kupljenih firmi u rs-u po ''kupovnoj cijeni''
sva imovina se vraca u vlasnistvo bih, a odsteta je placena ''fiktivno'' i rs kao dio bih ce imati pravo na raspolaganje u pravoj privatizaciji tih firmi

znaci presipanje iz supljeg u prazno, a sustina je - pojednostavicu:
slupam ja auto od komsije (vrijednost auta 20.000KM), pa odem kod njegovog rodjaka i kupim polovno za 20.000KM (iako je njegova prava vrijednost 10.000KM) i to isto polovno auto dam komsiji kao isplatu stete...U papirima ce stajati da sam to auto plati 20.000KM iako love nema nigdje - nit sam platio nit kupio - vec mi rodjak od komsije poklonio....

eto, tako dodik posluje i to je sustina, samo sto je dodik ovaj put rodjak nama...
Pametan covjek !!!!!!!!!!!!!!!
Oceania
Posts: 309
Joined: 20/10/2006 16:08

#49

Post by Oceania »

Ne Dodik , nego mislim na forumasa @ saim _adka
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#50

Post by chuchumbamayumbe »

Oceania wrote:
chuchumbamayumbe wrote:
BISCANIN2 wrote:
Sta ti mislis ,sta ja podrazumjevam pod bosasnkim oslobođenjem .
Znači ti bi halalio dijelove bosne koji su etnicki ocisćeni zbog sveopćeg boljitka .
Samo u slučaju pripajanja rs srbiji nama bi bilo bolje .
Ne znam ovo mi liči na Karadžinu i Mladićevu retoriku .
Ne znam sta ti pod time podrazumijevas, ali ocito da ni ti ne znas, jer mi nisi odgovorio.
Sta kontas da se moze desiti sa etnicki ociscenim dijelovima BiH, da ce se ljudi vratiti ili nesto slicno? Ma daaj...
Ovo nema veze sa Karadjicevom i Mladicevom retorikom, nego sa zdravim razumom i situacijom koja se mijenja u negativnom smjeru po BiH.
Nekog durgog rata nece biti, to je sigurno, mada bi mnogi i to voljeli.
Ja nisam niti ne zelim da halalim etnicki ociscene dijelove BiH, ali sta sada? Hajde mi ti reci kakvog to ima smisla i kakav je krajnji cilj? Je li cilj da se vrate brotjerani i oni koji su prezivjeli genocid? Oni se i danas relativno sigurno mogu vratiti, ali vecina se vec snasla u novim sredinama i ne pada im na pamet da se vracaju. Pola raje je otislo vani, nece se ni oni vracati.
Eto, nisam halalio, ali sta da se radi, imas li ti kakav prijedlog? Stvari nisu iste kao 1992-ge niti ce ikada biti. Etnicka struktura BiH je promijenjena 100%, slabo je sta ostalo kako je bilo nekada...
Fakat pokusavam da ne budem pesimista, ali nekako mi nekako sva ova borba pocinje liciti na neku utopiju.
NAZALOST!
Koliko se god ti trudio da nekoga ubijedis da si ti prijatelj Bosne to ti slabo ide od ruke .Na tvoju nesrecu republika sumska ce nestati a okupirani gradovi u genocidnoj tvorevini ce ostati gdje su i bili 1000 godina u BOSNI !!!!! Dzaba ti turcizmi ( halaliti , raja ....) ili ono "evo ja zivim na Alipasinom " ti si tako proziran i jeftin srpski igrac da me zasmijavas.Nego ti okreni subaru na pravu stranu , obuci opanke preko priglavaka , gusle pod ruku i pravac Sumadija .Cekaju te tamo oni koji su pricali da ce se Knin i Sibenik pripojiti Srbiji .
Mrsh u pičku materinu i ti i oni koji tako misle!
Meni su četnici ubili oca, a ti tako govoriš, bijedo bijedna!
I ti turcizmi koje govorim, govorim ih otkako sam se rodio, i govoriću ih kada i kooliko ja hoću, tebi uz inat!
Hajde dođi gdje god da si, da ti pokažem ko sam ja bijedno jadna.
Tebe čeka Bosna, lako je palamuditi iz Okeanije, stoko seljačka!
MRŠ!
Post Reply