Dodik: ni mi ne volimo što smo u BiH

User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#1 Dodik: ni mi ne volimo što smo u BiH

Post by Hantraga »

Veceras, sav polomljen, boreci se prsa u prsa sa svim politickim liderima u Briselu, Miki dao intervju za nezavisne u kom je uostalom rekao i ovo:

"Znamo da mnogi ne vole ni da čuju da postoji RS, ali ni mi ne volimo što smo u BiH, pa smo na to pristali. Dok drugi ne budu pristali na to da postoji RS, bez obzira što je ne vole, teško možemo da imamo ravnopravni dijalog"

Meni stvarno nije jasno zasto on i svi oni koji ne zele da zive u BiH ne presele u Srbiju...

Zasto pokusava da odvuce 50% BiH u Srbiju, vec da jednostavno njih %30 kolko ih ima presele se tamo gdje bi zeljeli da zive...
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#2

Post by Suicidal Siberian »

Ma pusti te folove....Dodik je prefrigani papak...on dobro zna kad bi se odcjepio i prikljuchio Srbiji, da bi ga ovi iz Bg nagazili do daske....zato on malo balansira....
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#3

Post by jeza u ledja »

Pa sta je cudno u tome sto on govori?

Da li je to nesto novo, ili mislite da politicar treba da govori i misli drukcije nego oni koji su ga izabrali?
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#4

Post by callmethebreeeze »

mozemo pricati sta hocemo, ali dodiku se ne moze osporiti da je, pored toga sto u sebi ima one seljacke prefriganosti i drskosti, jako sposoban.
pogledajte samo sve bitne investicije koje je navukao u rs-u, a u federaciji se ni vlast jos nije uspostavila.

igrao je na nacionalisticku kartu i danas igra, ali to je realnost danas, hebi ga.
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#5

Post by in medias res »

ma i ja bih ih najradije iselila u srbiju kad im se vec toliko svida.....

pa nek' zajedno s bracom grizu asfalt......a satisfakciju nek' nalaze u svojoj nacionalistickoj ideologiji :D
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#6

Post by Arslan_ »

Dodika treba likvidirati :x
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#7

Post by gavrilo »

al' se palite :D

nema veze... neka se zna ko bi na forumu etnicki cistio bosnu :wink:
in medias res
Posts: 220
Joined: 06/09/2006 15:07

#8

Post by in medias res »

da, nakon sto su oni nas doslovno etnicki pokusali ocistiti u stvarnosti :D
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#9

Post by pike »

gavrilo wrote:al' se palite :D

nema veze... neka se zna ko bi na forumu etnicki cistio bosnu :wink:
Niko osim Srbi sami. Vidis da hoce da idu negdje, dakle niko ih ne tjera da idu, oni odose sami :-)
Last edited by pike on 08/12/2006 01:18, edited 1 time in total.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#10

Post by Arslan_ »

......
Last edited by Arslan_ on 08/12/2006 01:54, edited 2 times in total.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#11

Post by gavrilo »

pa ne trazim ja da se bilo ko seli iz MOJE drzave, nego vi :wink:
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#12

Post by Arslan_ »

....
Last edited by Arslan_ on 08/12/2006 01:54, edited 2 times in total.
Arslan_
Posts: 302
Joined: 11/09/2006 10:35
Location: BiH

#13

Post by Arslan_ »

.....
Last edited by Arslan_ on 08/12/2006 01:53, edited 2 times in total.
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#14

Post by Suicidal Siberian »

joj meni je @zoom66 Tito, Alija, Ghandi, Superman, Andrich....ama sve

ne cuje se.....a radi.....odjednom......zoooooooooooooooooooooooooooooom :-)
zzzzz
Posts: 2053
Joined: 27/05/2004 22:30

#15

Post by zzzzz »

callmethebreeeze wrote:mozemo pricati sta hocemo, ali dodiku se ne moze osporiti da je, pored toga sto u sebi ima one seljacke prefriganosti i drskosti, jako sposoban.
pogledajte samo sve bitne investicije koje je navukao u rs-u, a u federaciji se ni vlast jos nije uspostavila.
igrao je na nacionalisticku kartu i danas igra, ali to je realnost danas, hebi ga.
Koje silne investicije???

Investicija u termoelektranu.......protiv takvih investicija evo grmimo vec godinu dana, pogledaj samo koje silne teme su otvorili "zeleni" na ovom forumu, protiveci se toj vrsti investicija.

Prodaja Telekoma.....ista stvar, forum je vec proglasio drzavnim neprijateljima one koji su prodali Energopetrol a u slucaju prodaje BH Telekoma prijetilo se i vjesanjem na Marin Dvoru


Nasem narodu nikad ugoditi
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#16 Re: Dodik: ni mi ne volimo što smo u BiH

Post by zavrzlama »

Hantraga wrote:Veceras, sav polomljen, boreci se prsa u prsa sa svim politickim liderima u Briselu, Miki dao intervju za nezavisne u kom je uostalom rekao i ovo:

"Znamo da mnogi ne vole ni da čuju da postoji RS, ali ni mi ne volimo što smo u BiH, pa smo na to pristali. Dok drugi ne budu pristali na to da postoji RS, bez obzira što je ne vole, teško možemo da imamo ravnopravni dijalog"

Meni stvarno nije jasno zasto on i svi oni koji ne zele da zive u BiH ne presele u Srbiju...

Zasto pokusava da odvuce 50% BiH u Srbiju, vec da jednostavno njih %30 kolko ih ima presele se tamo gdje bi zeljeli da zive...

Ne zeli Dodik da Pola BIH ono bukvalno ide u Srbiju...jer za to nema ni politicke i ni vojne moci da se uradi..Dodik jednostavno zeli da srpski narod u BIH se osjeca kao gradani Srbije a ne Bosne i Hercegovine..nadajuci se da ce ako utuvi BIH srbima u glavu da su oni prvo srbi,poslije Srbijanci a samo privremerno Bosanci,da ce biti dovoljno u nekoj daljnoj buducnosti da se taj dio BIH pripoji Srbiji....Koliko god Dodik se trudi da srbe u BIH odvoji kulturno i patriotski od BIH i vjekovne tradicije komsijskog zivota i slicnosti triju naroda u BIH..deset puta vise oni koji osjecaju BIH kao svoju drzavu su odlucni da brane suzivot,cjelovitost BIH i njen opstanak....teorija da jedan narod u Dodikovom slucaju srpski,moze zivjeti u medunarodnoj priznatoj drzavi BIH sa svim njenim institucijama,a u isto vrijeme raditi protiv iste te drzave i predstavljati je svom narodu ko nuzno zlo..za posljedicu ima lagano nestajanje srpskog naroda iz BIH,sto znaci odlazak pametnih srba van BIH,izazivanje stanja napetosti i zivljenje u euforiji novog rata i kojekakvih zavjera....

Dodik ce kad tad morat odluciti da se odrekne ubitacne politike i hajke na zastrasivanje BIH srba sa Bosnom i Hercegovinom i prestati da svojata manji entitet kao vlasnistvo jednog naroda koje privremeno zivi u BIH...jer BIH je pretrpjela preko leda mnoge papke a Dodik je sitna riba na spram mnogih koji su zeljeli nestanak BIH.

Ko ga doveo na vlast taj ce ga i skinuti kad se popapaju popljackane pare.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#17

Post by Maksim »

"Meni stvarno nije jasno zasto on i svi oni koji ne zele da zive u BiH ne presele u Srbiju... " :lol:

nije ni meni jasno zasto oni koji su pobjegli u ameriku i australiju ponovo ne presele u BiH odnosno srpski dio BiH....

sto se tice dodika kao dodika, on se vec davno pokazao kao desnicarski populist koji je socijaldemokrat, ali na "srpski nacin".... isto kao sto su americki republikanci i demokrati demokrati, ali na "americki nacin"
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#18

Post by digger »

in medias res wrote:da, nakon sto su oni nas doslovno etnicki pokusali ocistiti u stvarnosti :D
Zar bas svi oni?

Hajde narode: samo nemojmo "mi," "oni" i slicno. Ako svi zelimo jednu BIH, onda postoje daleko bolji nacini da se to jednog dana postigne. Jer ovako je kao da plesemo valcer: jedan korak naprijed, dva natrag.

Nego, ozezite po Dodiku. :D
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#19

Post by Bosanac_21 »

Gori su oni sto ga uopste slusaju, sta se ima ocekivati od nasljednika Karadjiceve i Mladiceve politike :?
Taj javno iznosi svoj stav, a niko ni da mrdne repom. Nakon sveg sto je ta agresorska tvorevina nanijela cijeloj BiH opet se slusa i dan danas politika koja je slusana '92. Nakon svega on i njegov narod su ugrozeni i napaceni :-x
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#20

Post by stickitout »

Ljudi pomak i kompromis za neko bolje sutra se mora napravit! Dok god mi budemo duvali u gajde multinacionalnog zivota sa predznakom ukidanja RS, dotle ce ta ista RS duvati u svoje diple ugrozenosti u BiH. Mislim da postoji bezbolniji kompromis za sviju nas u cilju ocuvanja nam Bosne i Hercegovine. Kakva je takva je, tu je gdje jeste! Umjesto da se siri diplomatska svijest u cilju odrzavanja svih zajednickih interesa, konstantno se guraju klipovi kukuruza u tockove naseg razvoja. Ako je vec Dejton potpisan kao takav, zasto se kao takav i ne prihvati?
Zasto je i dalje taj predznak zlocinacke tvorevine u isto vrijeme i kocnica buducnosti kao i dostavljac glasova hipnotisane mase. Halo ba!! Srbi u BiH su izborili svoje, to je cinjenica od koje se ne moze pobjeci i koju oni nece niz vodu pustiti. Ako je vec tako, onda se s' tom cinjenicom prije (tim bolje) ili kasnije mora pomiriti. Inace smo ga svi popusili generalno gledajuci. Hajmo dalje, dalje moramo htjeli ili ne, nove generacije dolaze, jebe im se i za RS i za Federaciju, nove generacije hoce zivot dostojan svakog mladog covijeka, jebe se njima za aferime nekog starog vakta :oops:

Cekam sada navalu poriva tipa "izdajnice" itd. Samo naprijed, dozivio sam i puno gore.... :(
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#21

Post by Bosanac_21 »

Necemo valjda dici ruke od te rs i reci "uzivajte, izborili ste se, vasa je" :x Ja sam iz te rs, protjeran zbog imena i vjere, sad bi znaci trebao dici ruke od svog imanja i dati njima. Nema tih para da bi se odrekao svoga. Isto tako konacno smo docekali vrijeme da se lagano klupko odmotava i da se sudi ratnim zlocincima koji su tu rs preko tudjih ledja stvorili.
Bosnjaci i Hrvati, koji su skupa iz te rs protjerani, trebaju da traze pravdu, a jedina pravda je odgovaranje za zlocin i s tim treba da se dovede u pitanje opstanak te rs jer ona nije "drzava" samo jednog naroda!
Postoji mnogo slucajeva gdje se toj rs, od onih od koji bi se najmanje nadalo, gleda kroz prste: i Bog i narod vidi da naturaju samo svoju vlast drugima.
Treba vise stati u kraj tome, jer svasta smo pretrpili a najvise smo duzni onima sto su sad bezduzno pod zemljom, da istina i pravda pobjede u njihova imena.
Sto se tice novih generacija, pojedine su naslijedile politiku i taktiku od roditelja koji su '92 isli na komsiju da bi stvorili tu rs agresijom. Vidjela je cijela Bosna i svijet kakve su parole upucivane preko Marakane do redovnih sajkackih okupa po Banja Luci :x
Kad je veliki Dodik zadrt, pa i mi cemo biti. Nece ni Bosanac tudje, a nece ni dati svoje.
User avatar
stickitout
Posts: 1744
Joined: 15/01/2005 23:58

#22

Post by stickitout »

Bosanac_21 wrote:Necemo valjda dici ruke od te rs i reci "uzivajte, izborili ste se, vasa je" :x Ja sam iz te rs, protjeran zbog imena i vjere, sad bi znaci trebao dici ruke od svog imanja i dati njima. Nema tih para da bi se odrekao svoga. Isto tako konacno smo docekali vrijeme da se lagano klupko odmotava i da se sudi ratnim zlocincima koji su tu rs preko tudjih ledja stvorili.
Bosnjaci i Hrvati, koji su skupa iz te rs protjerani, trebaju da traze pravdu, a jedina pravda je odgovaranje za zlocin i s tim treba da se dovede u pitanje opstanak te rs jer ona nije "drzava" samo jednog naroda!
Postoji mnogo slucajeva gdje se toj rs, od onih od koji bi se najmanje nadalo, gleda kroz prste: i Bog i narod vidi da naturaju samo svoju vlast drugima.
Treba vise stati u kraj tome, jer svasta smo pretrpili a najvise smo duzni onima sto su sad bezduzno pod zemljom, da istina i pravda pobjede u njihova imena.
Sto se tice novih generacija, pojedine su naslijedile politiku i taktiku od roditelja koji su '92 isli na komsiju da bi stvorili tu rs agresijom. Vidjela je cijela Bosna i svijet kakve su parole upucivane preko Marakane do redovnih sajkackih okupa po Banja Luci :x
Kad je veliki Dodik zadrt, pa i mi cemo biti. Nece ni Bosanac tudje, a nece ni dati svoje.
Niko tebi druze ne porice pravo na tvoje imanje, cak sta vise, to je tvoja privatna svojina koju niko ne moze oduzeti ako se je sam ne odreknes. Sta je ovde sustina problema? Mislim da bi se na RS puno lakse diplomatskim putem mogao izvrsiti pritisak i dolazak do zeljenog rezultata nego negiranjem iste. Istim principom se i RS ophodi prema federaciji, "e necete vi ovo, necemo mi ono" Pa dobro ljudi dokle tako? Tjeramo mak na konac! Ima li iko razuman da kaze ok, idemo dalje po ovim nacelima?! Dok god postoji negiranje RS-a iz federacije, postojace i negiranje BiH od strane RS-a. Ima li ovde pametnijeg da popusti? Ovako moze zauvijek, e jest nam varijanta u mp3. :oops:
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

Nacionalizam je zajednički nazivnik za strahote koje su pogodile narode bivše Jugoslavije između 1990. i 1995. godine. Jugoslavija je koncem osamdesetih bila pred izlaskom iz komunističkog totalitarizma u demokraciju, ali je nacionalizam zaustavio taj prijelaz i survao narode Jugoslavije u kataklizmu rata. Ljudi destruirani do izbezumljena nacionalističkog hropca nisu mogli sami zaustaviti tu kataklizmu, pa je morala intervenirati međunarodna zajednica kako bi rastavila ratnike i otpočela proces suprotan onome koji je doveo do rata. No deset godina nakon rata nacionalizam je i dalje najteža bolest, koja više ili manje drži narode bivše Jugoslavije u ropskom mentalitetu i ne dopušta ozdravljenje ljudi i izgradnju zdrava demokratskog društva.

Zajednica i pojedinac nasuprot grupe

Nužno je razlikovati zdravu ljudsku zajednicu i bolesnu grupu. Zajednicu izgrađuju ljudi koji imaju osobnu svijest i jasno definirane potrebe i ciljeve. Podudarnost tih potreba i ciljeva je ono „jedno“ koje oblikuje za-jedni-cu. Zajednice su, kao i pojedinci koji ih tvore, otvoreni sustavi koji rastu i za svoj rast traže susret, uzajamnost, razmjenu, te stoga druge doživljavaju kao šansu za ogledanje, suradnju i napredak. Svi kulturni, civilizacijski i općeduhovni pomaci rezultat su interakcije otvorenih sustava, zapravo je to sama srž života.

Bolesna grupa nastaje iz straha i ugroženosti koji ljude svode na životinjsku razinu i zbijaju ih u krdo kao prirodni obrambeni mehanizam. Zato je strah najopasniji ljudski ambijent koji razara svu ljudskost. U strahu ljudi žrtvuju svaku samosvijest radi potpune identifikacije s grupom. Grupa ispunjena strahom izbacuje najjačeg pojedinca za vođu koji artikulira strasti grupe. Prisutnost neprijatelja zbija grupu u još veću povezanost i osjećaj pripadnosti. Grupa ne može opstati bez straha i neprijatelja – ako ga nema, raspada se u korist rasta pojedinačne svijesti. Zato nacionalistička politika traži neprijatelja da bi opstala, ona je zasnovana na strahu i računa na ljudsku inertnost kao svoj temeljni politički oslonac.

Ratni planeri koji su na početku rata stvorili ambijent straha i ugroženosti da u njemu svedu ljude na spodobe koje su počinile tolike zločine diljem bivše Jugoslavije, računajući da će tako ostvariti svoje ciljeve, zapravo su najviše uništili vlastite narode. Tijekom i nakon rata brojni istraživači su sustavno opisivali i istraživali balkanski nacionalizam, primjerice novinari R. Gutman i T. Judah, analitičari A. Sells, P. Maas, te filozofsku dekonstrukciju balkanskih nacionalizama po konceptu J. Derride maestralno je napravio D. Cambell u knjizi National Deconstruction, Violence, Identity and Justice in Bosnia (Nacionalna dekonstrukcija, nasilje, identitet i pravda u Bosni). Sva ta istraživanja svjedoče upravo kako je nacionalizam bolest koja najprije zaustavlja svaki rast i razara biće vlastitog naroda, što je evidentno iz svake analize bića srpskog, hrvatskog, bošnjačkog naroda.

Za razliku od nacionalne politike koja polazi od pretpostavke da je nacionalni kolektiv važniji od pojedine osobe, demokracija kao najuspješniji oblik uređenja društva zasniva se na ljudskim pravima koja su prije svega prava pojedine osobe i, što je vrlo važno istaknuti, prava manjina, a iz njih izvire pravna država s ustavnim načelom, načelom većine, delegatskim načelom vezanim za vremenski mandat.

Pod demokracijom se misli prije svega na otvorenu, liberalnu demokraciju koja nosi u sebi prosvjetiteljsku dinamiku i mehanizme kontinuirane, kreativne i kritičke emancipacije od svih oblika inertnosti, manipulacije i ropstva. Takva demokracija podrazumijeva prihvaćanje društvene ravnopravnosti i pluralizma rasa, religija, nacija, kultura, jezika, svjetonazora, a zasniva se na osobi, pojedincu i njegovim pravima, te uređenju svega društvenog života po kriteriju afirmacije osobe. Demokratsko društvo usmjeruje se na sreću pojedinca iščekujući da će zdravo društvo biti rezultanta mnoštva sretnih osoba. Uvjet izgradnje demokratskog društva je kritička masa samosvjesnih osoba koje traže životni prostor koji može ponuditi samo dinamična demokracija.

Pogubnost nacionalizma po demokraciju u Bosni i Hercegovini

Osnovni nesporazum i promašaj u mirovnoj misiji međunarodne zajednice u BiH bio je u previdu i neshvaćanju kako nacionalizam narušava ljudska prava kao temelj demokracije. Međunarodni predstavnici nacionalističku su politiku prihvatili kao političku činjenicu legitimnu u demokratskoj dinamici. Previd je nacionalistička degradacija ljudi manipulacijom strahom i ugroženošću koja silovito pomračuje svijest i pretvara ljude u sredstva moći. Tom manipulacijom već desetak godina poništavaju se ljudska prava i onemogućuje nukleus kritičke samosvijesti koja je nužna za vitalan demokratski razvitak, već deset godina osnovni program nacionalne politike je strah o drugoga i pomračenje uma s nacionalnim strastima. Sve se to opet dalo vidjeti na proteklim izborima. U SNSD-u se diplilo o otcjepljenju, nacionalni i vjerski vođe lamentirali su nad ugroženošću, HDZ je nudio svom narodu poslovicu „bolje da propadne selo nego običaj.“

Opasan previd u tom smislu jeste i uloga vođa. Nacionalni vođe kao produkt potrebe za vođom degradiranog nacionalnog krda neizbježno se deformiraju u nedodirljive veličine za koje ne vrijede moralne i zakonske norme. Oni se nužno pretvaraju u razne oblike mafije, stvarajući ne samo podzemlje već i podzemlje neraskidivo isprepleteno s institucijama, usljed čega će demokratski rast još dugo biti otežan. Hrvatskoj će trebati desetak godina da očisti sudstvo, policiju, carinu i slične službe od tih uljeza, a pogotovu Srbiji i BiH.

Pravila političke igre stoga su morala radi liječenja ljudi BiH odavno zabraniti sve političke kampanje s programom zastrašivanja i sankcionirati svaku manipulaciju strahom i ugroženošću. Pojedinačne nacije, vjere, interesne skupine ne smiju se nametnuti za cjelinu društva. Sve isključivo nacionalne, vjerske, ideološke države su u osnovi nepravedne, jer nameću dio za cjelinu i izložene su opasnosti upasti u identitetsku zatvorenost i statičnost naspram demokratskom balansu cjeline interesa i otvorenosti društvenoj dinamici. Nasuprot tome, država mora biti cjelina društvenosti u kojoj sudjeluju svi članovi društva.

Autor: Ivo Marković
Datum: 01.11.2006. 09:36

http://www.pulsdemokratije.net/clanak.p ... 03&lang=bh
Sta mislite o fra Ivinom poimanju zdravlja zajednice i bolesti grupe, u koju se vecina u nasoj drzavi kune? Upravo ono sto fra Ivo u tekstu dozivljava kao demokratsku stvar u nasoj drzavi se oznacava kao pokusaj unazadjivanja grupe radi prosperiteta pojedinca.
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#24

Post by amrino »

To je samo jos jedna u nizu provokacija kojima se upravo zeli postici taj efekat da mi svi dignemo ruke i kazemo ma eto vam po' nase zemlje samo vise usutite!
Cak i da dopustimo RS- u da se odvoji i pripoji srbiji i da im sve skupa halalimo opet bi se za nekih dvadesetak godina nasao neki papak koji bi ih nalozio pricom tipa "srbija do tokija" pa bi dosli i po ovo pola.
Problem RS-a treba, po mom misljenju, da se za sad ostavi po strani i da se prvenstveno radi na jacanju Federacije- da se konacno ukinu kantoni a poslije ce i taj problem doci na red.
Sto se tice njihovih supljih provokacija samo- ignore!
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#25

Post by rashid »

amrino wrote:To je samo jos jedna u nizu provokacija kojima se upravo zeli postici taj efekat da mi svi dignemo ruke i kazemo ma eto vam po' nase zemlje samo vise usutite!
Cak i da dopustimo RS- u da se odvoji i pripoji srbiji i da im sve skupa halalimo opet bi se za nekih dvadesetak godina nasao neki papak koji bi ih nalozio pricom tipa "srbija do tokija" pa bi dosli i po ovo pola.
Problem RS-a treba, po mom misljenju, da se za sad ostavi po strani i da se prvenstveno radi na jacanju Federacije- da se konacno ukinu kantoni a poslije ce i taj problem doci na red.
Sto se tice njihovih supljih provokacija samo- ignore!
Zbog takvih ljudi kao sto si ti, imam nadu u BiH!
Post Reply