Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post Reply
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#1 Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Diox »

Ocigledno i pored ogromnog broja bosnjackih glasova, da Srbi (Dodik i Bosic) i Hrvati (HDZ), isti oni koji su cmizdrilili na sve i jednom mediju koji je postojao u regiji kad je Komsic izabran za clana predsjednistva, danas biraju Bosnjacima ko ce ih predstavljati.

Sad im ne smeta da Srbi i Hrvati biraju Bosnjake, ali im je smetalo kad su insinuirali da su Komsica izabirali Bosnjaci i da ga oni ne priznaju?

Ima ona koja kaze: pamti pa vrati!

Zamislite ovaj izborni scenario, Stjepan Kljuic i Bogic Bogicevic kandidati na sljedecim izborima za predsjednistvo i Bosnjaci i oni iz grupe "ostali" glasaju za Stjepan Kljuica (25% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova), a za Bogica 75% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova! Mozda bi Srbi i Hrvati izabrali Bosnjaka za kandidata, ali zar mogu izabrati goreg nego su to princ i Suljo, a osim toga, dvojicu patriota u predsjednistvu, ma kakvog Srbi i Hrvati izabrali kandidata Bosnjacima i nije tako los scenario.
User avatar
FOČANSKI PROPISI
Posts: 2510
Joined: 11/04/2012 09:37
Location: JELEČ-BEČ

#2 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by FOČANSKI PROPISI »

Diox wrote:Ocigledno i pored ogromnog broja bosnjackih glasova, da Srbi (Dodik i Bosic) i Hrvati (HDZ), isti oni koji su cmizdrilili na sve i jednom mediju koji je postojao u regiji kad je Komsic izabran za clana predsjednistva, danas biraju Bosnjacima ko ce ih predstavljati.

Sad im ne smeta da Srbi i Hrvati biraju Bosnjake, ali im je smetalo kad su insinuirali da su Komsica izabirali Bosnjaci i da ga oni ne priznaju?

Ima ona koja kaze: pamti pa vrati!

Zamislite ovaj izborni scenario, Stjepan Kljuic i Bogic Bogicevic kandidati na sljedecim izborima za predsjednistvo i Bosnjaci i oni iz grupe "ostali" glasaju za Stjepan Kljuica (25% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova), a za Bogica 75% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova! Mozda bi Srbi i Hrvati izabrali Bosnjaka za kandidata, ali zar mogu izabrati goreg nego su to princ i Suljo, a osim toga, dvojicu patriota u predsjednistvu, ma kakvog Srbi i Hrvati izabrali kandidata Bosnjacima i nije tako los scenario.
Pročitaj ustav,pa se javi!
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#3 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Diox »

Da se podsjetimo na Covicevo cmizdrenje! Inace za Covica Bosnjaci su krivi, tacnije oni iz grupe "ostali" ne postoje, koji su inace i izabrali Komsica! Svejedno, danas radi upravo onog istog zbog cega se i ja djelomicno nisam slagao sa SDP-om, tada. Ovaj put priznajem svoju gresku, moras je...., da ne bi bio je... . To je jedina politika koju razumiju i Srbi i Hrvati.

Last edited by Diox on 22/10/2012 09:39, edited 3 times in total.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#4 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Halcyon »

Svi će oni sutra bit Bosanci i Hercegovci i borit se za multikulturalnu, građansku državu BiH. :lol:
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#5 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Diox »

FOČANSKI PROPISI wrote: Pročitaj ustav,pa se javi!
Ne kontam, sta zelis reci, da je izbor Komsica bio protiv ustava BiH?
Diox
Posts: 290
Joined: 15/08/2012 02:16

#6 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Diox »

Restart wrote:Izbori su pokazali da je bošnjački izbor SDA.
Dodik i Čović SDPu čine uslugu i spašavaju ga od gašenja. Moguće čak da je ovo sve dogovoreno između Dodika i Lagumdžije.
Ne, ovi zadnji izbori su bili lokalni izbori, oni nemaju nista sa nivoom vlasti kojem su Bosnjaci dali najvise glasova na parlamentarnim izborima.

Uglavnom bitno je to da Dodik, Bosic, Covic i vjerovatno Ljubic, biraju ko ce predstavljati Bosnjake u vlasti BiH.

Neka se zapamti i neka se ne cmizdri kasnije.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by It_is_a_Leclerc »

Hajmo biti realni, pa priznati. Bošnjaci su u dva navrata preglasali izbornu volju hrvatskog naroda u BiH, birajući člana predsjedništva koji, nažalost ili naradost, nosi prefiks "hrvatski". Na stranu to što ja jako volim Željka Komšića, ali njegov legitimitet kod hrvatskog naroda koji, po ustavu, treba imati 1/3 predstavnika je klimav. Da ne pričam o tome kako današnja federalna vlada počiva na ustavnom salto mortaleu i matematičkoj nedoumici koju je, nametanjem, razriješio Valentnin Inzko.

Prema tome, "pamti, pa vrati" nas je upravo i dovelo do ovog gdje smo sad.

Niko ne može preglasati Bošnjake, bez najmanje tri bošnjačke ručice u Domu naroda, a kako SDA kojoj je u topla njedra pohrlila većina Bošnjaka taj legitimitet ima, ne vidim u čemu je konačno problem.

P.S. Ne budi zapovijeđeno cijenjenom pokretaču teme da nam objasni koga to tačno dvojac želi preglasati i kako tačno ti predstavljaju bošnjački izbor.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#8 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by JoseMujica »

a sad Čović viče a što ste majorizirali majorizirali ste :D

vidite da veliki brojevi ne igraju nikavu ulogu kod političi nepismenih :-)
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#9 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

Restart wrote:Kakvi su ovo novi momenti?
Dom naroda smijenio Ahmetovića, Ibrahimovića i Kasumovića

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH je sa osam glasova "za" i sedam "protiv" glasao o odluci o razrješenju ministara i zamjenika ministra iz SDA u Vijeću ministara BiH.

Dom naroda smijenio Ahmetovića, Ibrahimovića i Kasumovića
Na početku glasanja predsjedavajući Doma Sulejman Tihić je tražio da se svako po naosob izjasni o ovom prijedlogu. Osam glasova za bilo je dovoljno da se izglasa smjena ministra sigurnosti BiH Sadika Ahmetovića, ministra odbrane Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija Fuada Kasumovića.

Za smjenu ministara i zamjenika ministra iz SDA su glasali Hasan Bećirović (SDP), Mehmed Bradarić (SDP), Dragan Čović (HDZ), Borjana Krišto (HDZ), Martin Raguž (HDZ 1990.), Krunoslav Vrdoljak (SDP), Ognjen Tadić (SDS) i Mladen Ivanić PDP). Protiv su bili Halid Genjac (SDA), Nermina Kapetanović (SDA), Stjepan Krešić (HSP), Sulejman Tihić (SDA), Staša Košarac (SNSD), Krstan Simić (SNSD) i Dragutin Rodić (DNS).
Izgleda da su se Mile i Zlaja dogovorili u Laktašima?
Sutra Lemi smjenjuje i SDP-ovce i ostaje sam u vijeću ministara.Oćete vi da se zajebavate sa Guardijanom :lol:
kuku nama :run:
mostar036
Posts: 345
Joined: 14/02/2012 14:21

#10 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by mostar036 »

Pa i Bošnjaci su preglasavali Hrvate,a ovo nije ni blizu tome.
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#12 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

mostar036 wrote:Pa i Bošnjaci su preglasavali Hrvate,a ovo nije ni blizu tome.
Ja svingeraja sunce ti poljubim...
Ovome stvarno nema kraja...
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Truba »

neka neka malo da vidite kako je to :lol: :lol: :lol: :P :P :P

ps. boli me đon :D političarima je super jadan narod
miki.ba
Posts: 4595
Joined: 11/02/2011 19:45

#14 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by miki.ba »

Komentari ispod ovog clanka.........strasno :lol:
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#15 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

Black swan wrote:neka neka malo da vidite kako je to :lol: :lol: :lol: :P :P :P

ps. boli me đon :D političarima je super jadan narod
"Jesmo" zaslužili da budemo guženi ali ovo... :lol: :dance:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#16 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by JoseMujica »

sutra će i Zlatko da padne :lol: :lol: :lol:
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#17 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Man of steel »

Bošnjačke i probosanske stranke jedna drugoj podapinju nogu dok deklarisani neprijatelji ove države zadovoljno trljaju ruke.

I sve to zahvaljujući najvećoj političkoj štetočini u BiH zvanoj Zlatko Lagumdžija!

Ako u SDA stranci bude i malo mudrosti neće dozvoliti sebi da ih savlada egoizam i želja za osvetom te će pustiti Lagumdžiji da do kraja zakuca eksere u mrtvački sanduk zvani SDP.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#18 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by ultima_palabra »

JoseMujica wrote:sutra će i Zlatko da padne :lol: :lol: :lol:
Volio bih, kad je dernek nek i hala gori :D

Ako ovo nije za vanredne izbore, ja ne znam šta jeste.
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#19 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

JoseMujica wrote:sutra će i Zlatko da padne :lol: :lol: :lol:
Kaže Tihić(posle "dogovora" sa Dodikom neki dan u BL):"znate ja sam pravnik i ja to volim crno na bijelo..." :lol:
A ne zna da bi ovaj ćaću rođenog zajebo sa papirom ili bez :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#20 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by plain vanilla »

Restart wrote:Kakvi su ovo novi momenti?
Dom naroda smijenio Ahmetovića, Ibrahimovića i Kasumovića

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH je sa osam glasova "za" i sedam "protiv" glasao o odluci o razrješenju ministara i zamjenika ministra iz SDA u Vijeću ministara BiH.

Dom naroda smijenio Ahmetovića, Ibrahimovića i Kasumovića
Na početku glasanja predsjedavajući Doma Sulejman Tihić je tražio da se svako po naosob izjasni o ovom prijedlogu. Osam glasova za bilo je dovoljno da se izglasa smjena ministra sigurnosti BiH Sadika Ahmetovića, ministra odbrane Muhameda Ibrahimovića i zamjenika ministra finansija Fuada Kasumovića.

Za smjenu ministara i zamjenika ministra iz SDA su glasali Hasan Bećirović (SDP), Mehmed Bradarić (SDP), Dragan Čović (HDZ), Borjana Krišto (HDZ), Martin Raguž (HDZ 1990.), Krunoslav Vrdoljak (SDP), Ognjen Tadić (SDS) i Mladen Ivanić PDP). Protiv su bili Halid Genjac (SDA), Nermina Kapetanović (SDA), Stjepan Krešić (HSP), Sulejman Tihić (SDA), Staša Košarac (SNSD), Krstan Simić (SNSD) i Dragutin Rodić (DNS).
Izgleda da su se Mile i Zlaja dogovorili u Laktašima?
:?
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#21 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

ultima_palabra wrote:
JoseMujica wrote:sutra će i Zlatko da padne :lol: :lol: :lol:
Volio bih, kad je dernek nek i hala gori :D

Ako ovo nije za vanredne izbore, ja ne znam šta jeste.
Pa tek je sad sve kristalno jasno,da ništa nije jasno :lol:
:bih:
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#22 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by Alfons Kauders »

Diox wrote:Ocigledno i pored ogromnog broja bosnjackih glasova, da Srbi (Dodik i Bosic) i Hrvati (HDZ), isti oni koji su cmizdrilili na sve i jednom mediju koji je postojao u regiji kad je Komsic izabran za clana predsjednistva, danas biraju Bosnjacima ko ce ih predstavljati.

Sad im ne smeta da Srbi i Hrvati biraju Bosnjake, ali im je smetalo kad su insinuirali da su Komsica izabirali Bosnjaci i da ga oni ne priznaju?

Ima ona koja kaze: pamti pa vrati!

Zamislite ovaj izborni scenario, Stjepan Kljuic i Bogic Bogicevic kandidati na sljedecim izborima za predsjednistvo i Bosnjaci i oni iz grupe "ostali" glasaju za Stjepan Kljuica (25% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova), a za Bogica 75% od ukupnih bosnjackih i ostalih glasova! Mozda bi Srbi i Hrvati izabrali Bosnjaka za kandidata, ali zar mogu izabrati goreg nego su to princ i Suljo, a osim toga, dvojicu patriota u predsjednistvu, ma kakvog Srbi i Hrvati izabrali kandidata Bosnjacima i nije tako los scenario.
Carko moj, mozda bi bilo pametno da procitas vijest prije nego sto otvoris temu.

SNSD je glasao protiv smjene.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#23 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by iceman2010 »

Ja ne mogu da ne konstatujem kako su bosnjacki politicari teski glupani. Dodik i Covic samo koriste situaciju. Danas su sa jednim, sutra sa drugim, bace malo kost i za kratko vrijeme nema ni jednog bosnjaka u vijecu ministara. A za sve su krivi sujeta i prepucavanje na relaciji SDP-SDA i Zlatko-Tihic. Kako je krenulo jos malo pa ce Bosnjaci da rasciste sami sa sobom dok ce to istocni i zapadni susjedi da posmatraju sa kokicama u rukama. Sto da se oni muce kad to mozemo da uradimo i mi sami.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#24 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by plain vanilla »

Kazu da je Covic odrzao govor o majorizaciji, a onda Suljo rekao da oni ne imenuju ministre iz reda hrvatskog naroda jer postuju legitimitet :lol:
User avatar
gidora
Posts: 812
Joined: 27/04/2012 15:58

#25 Re: Dodik i Covic upravo danas preglasavaju bosnjacki izbor!

Post by gidora »

Restart wrote:
gidora wrote:
JoseMujica wrote:sutra će i Zlatko da padne :lol: :lol: :lol:
Kaže Tihić(posle "dogovora" sa Dodikom neki dan u BL):"znate ja sam pravnik i ja to volim crno na bijelo..." :lol:
A ne zna da bi ovaj ćaću rođenog zajebo sa papirom ili bez :lol:
Pa Dodik je glasao protiv smjene.
Tihic je zaboravio da Dodik ima i SDS.

Ispašće još da je postavljač teme u pravu samo ne razumijem zašto bi Dodik i Čović to radili? Ništa se sa tim ne dobija isto kao što ni Bošnjaci nisu ništa dobili sa Komšićem. Glupost obična i loša poruka. Vidićemo još šta će sutra biti sa Zlajom.
Ma negdje pročitah i da su neki iz SNSD-a glasali za smjenu ? :?
Staša Košarac i Krstan Simić ???
Post Reply