Dodijeliti Jadranki Stojaković stan...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Locked
poznanik

Dodijeliti Jadranki Stojaković stan...

Post by poznanik » 02/08/2011 20:45

prijedlog.......
Last edited by Anonymous on 03/08/2011 16:13, edited 1 time in total.
Reason: -

Mr. Brightside

Re: Dodijeliti Jadranki stan...

Post by Mr. Brightside » 02/08/2011 20:50

Jadranka Stojakovic? :roll:
'Meni je jadnoj na neki način sve to dosadilo ponavljati i boriti se. Ne znam više što bih rekla. Trebalo je predati zahtjev za povrat stana u vrijeme dok BiH još nije imala ambasadu u Japanu, tako da se u tom nekom prvom terminu nisam oglasila. Kasnije sam čekala putovnicu, jer su Japanci priznali BiH negdje 1998. godine. Kada sam dobila putovnicu, pojavila sam se u BiH negdje oko 2000. godine.

kad se vec dijele stanovi tako, onda ona nije prioritet :)

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 20:56

*mima* wrote:
poznanik wrote:
*mima* wrote:ko je Jadranka?

Umjetnica. Već 30 i više godina
sorry.....ali ne kontam.......sta je sa njom....nema stan?

Nema stan :( A Vehid Gunić namjerava da organizira humanitarni koncert, od čijeg prihoda bi pokušali kupiti stan.

Zar Jadranka nije toliko zaslužna umjetnica da joj grad Sarajevo ne može besplatno dodijeliti krov nad glavom :(

sinuhe

Post by sinuhe » 02/08/2011 20:57

Zar umjetnici nemaju milion prijatelja da ih opunomoce? Takav dojam steknem gledajuci ih na TV, novinama ... :?

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 02/08/2011 21:02

nije valjda siromasnoj djeci i narodu japana dzabe svirala tolike godine :lol:
stvarno me jarane iznenađujes iz dana u dan :roll:
pored toliko boraca bez svog krova nad glavom, ti bi njoj stan :lol:
da si rekao neko zemljiste za kucu pa hajde :D

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

Post by Admir_1984 » 02/08/2011 21:05

Valjda nije na vrijeme predala zahtjev za povrat stana i tako joj je propao vlastiti prijeratni stan :roll:

zonbirile

Post by zonbirile » 02/08/2011 21:09

Admir_1984 wrote:Valjda nije na vrijeme predala zahtjev za povrat stana i tako joj je propao vlastiti prijeratni stan :roll:

------------------------------------
nije znala da može opunomoćiti advokata i da završi ko i sav normalan svijet.

slucajna

Post by slucajna » 02/08/2011 21:17

Treba joj vratiti njen stan, dati neki drugi je skroz bezveze,na kraju kad je toliko renomirana,zasto ga sam ne kupi i gdje je bila sve ove godine dok je bila zdrava?Ja znam jednu njenu pjesmu,cak i njoj se naslova sjetiti ne mogu,a tako je jako zasluzna...Treba li svi da trazimo stan od drzave?Mislim da su ta socijalisticka vremena prosla.

Admir_1984
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

Post by Admir_1984 » 02/08/2011 21:27

slucajna wrote:Treba joj vratiti njen stan, dati neki drugi je skroz bezveze,na kraju kad je toliko renomirana,zasto ga sam ne kupi i gdje je bila sve ove godine dok je bila zdrava?Ja znam jednu njenu pjesmu,cak i njoj se naslova sjetiti ne mogu,a tako je jako zasluzna...Treba li svi da trazimo stan od drzave?Mislim da su ta socijalisticka vremena prosla.

Ne moze se vratiti njen stan jer je prodat u medjuvremenu. Zena je valjda u kolicima, poluinvalid (pala negdje na nekom koncertu), sto dodatno otezava stvar. Mislim da uopste nigdje nije pokrenuta incijativa da se dodijeli stan, nego ce se kao organizovati neki koncerti ciji ce prihodi ici za kupovinu stana, tako sam ja skontao :roll:

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 21:29

slucajna wrote:Ja znam jednu njenu pjesmu,cak i njoj se naslova sjetiti ne mogu,a tako je jako zasluzna....

Da te podsjetim, jest da nije turbo, ali nema veze, nećeš zamjeriti na maloj promjeni...

Sve smo mogli mi…

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 21:29

Bistre vode Bosnom teku
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xiLVm0sT6jM [/youtube]

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 21:30

Ima neka tajna veza
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QNx3h5WRg2w [/youtube]

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 21:31

Golube

Last edited by Anonymous on 03/08/2011 01:09, edited 2 times in total.
Reason: -

kasparaov

Post by kasparaov » 02/08/2011 21:33

HOcu i ja stan,radila u japanu 30 godina i nije zaradila daj mi na da odem 2 god na baustelu ima da budem bogat ko konj

kasparaov

Post by kasparaov » 02/08/2011 21:42

evo ja mislim da treba da damo stan:aci luaks,aci pejovicu,nikoli rokvicu,ekremu jevricu,ceci,jeci,cici,mici

poznanik

Post by poznanik » 02/08/2011 21:42

Jadranka Stojaković u invalidskim kolicima!

Jadranka Stojaković leži nepokretna u apartmanu 113 banjsko-lečilišnog centra u Slatini nadomak Banjaluke. Ubeđena je da je bolest prolazna, da će stati na noge, kao što je na mnogobrojnim koncertima svoje obožavatelje dizala sa sedišta... Zato joj ni sada, u teškim trenucima, sa lica ne silazi osmeh, ne napušta je optimizam. I Zdravko Čolić, koji ju je nedavno zvao, poručio je: “Ne daj se generacijo”.

Pisac, kompozitor, izvođač, slikar, kulturni ambasador... Ni sama ne zna koliko je imala koncerata, izložbi. Sve je to iza nje, a pred njom je vreme najvećeg iskušenja.

- Velika mi je želja da se do 12. avgusta, kada mi je zakazan koncert u Rovinju, oporavim i da se sretnem sa publikom, da im pevam za njihovu, ali i za moju dušu. Nadam se da to neće biti iz invalidskih kolica. Ali, ne ide sve po planu. Eto, juče sam štakom zapela u toaletu, pala i ugruvala se. Verujem da će i to proći- kaže Jadranka Stojaković.

Nedavno je kao slikarku Udruženje likovnih umetnika BiH primilo u redovno članstvo, a preko njih će, nada se, isposlovati i invalidsku penziju. Članstvo će joj omogućiti da joj se plati socijalno i zdravstveno osiguranje. Veliki je ona borac. Dok razgovara s novinarem Novosti, pokazuje kako može da pomera kolena. Problem je u stopalima, koja su se spustila i mrdaju se tek koji centimetar. Sve to su posledice povrede koju je zadobila pre dve-tri godine na velikom koncertu u glavnom gradu Japana. Publika je pozvala na bis, ona je krenula sa gitarom, zapela na kabl i pala. Nešto se pomerilo u kičmenom stubu!

- Japan je bio moj izbor od kraja osamdesetih. Otišla sam tamo na njihov poziv. U Tokiju sam živela i stvarala više od dve decenije. Tu me zatekao i katastrofalni zemljotres. Toliko je drmalo da sam mislila kako je stigao sudnji dan. Ispod mog solitera stvorio se krater, zamlja se odvojila. Taj haos je trajao nekoliko minuta, a za mene kao godinama. Tokiju i Japanu sam rekla definitivno zbogom. A bila sam tamo kao kulturni ataše, promovisala našu muziku, slikarstvo, kulturu...

Još dok je boravila u Zemlji izlazećeg sunca, Jadranka se borila da joj bude vraćen stan u rodnom Sarajevu.
- Budući da sam tokom celog rata bila u Tokiju, stan mi je u ratu uzurpiran. Daleko od kuće nisam imala informaciju da je počeo proces povratka imovine, pa sam propustila prvi rok. Nije tada bilo ni ambasade BiH u Tokiju, nastavlja svoju životnu priču Jadranka Stojaković. Nakon svega, u borbi za povratak imovine, angažuje sarajevske advokate, pomaže joj i Helsinški odbor i druge nevladine organizacije, ali bez rezultata. Bivši korisnici su njen stan prodali, a novi vlasnici se uknjižili. Poznati sarajevski TV novinar Vehid Gunić već je pokrenuo akciju pod nazivom “Sarajevo mora obeštetiti Jadranku i dodeliti joj novi stan”.

- Obilazila me i moja dobra prijateljica i koleginica Ismeta Krvavac, zvao tekstopisac Valerijan Žujo, koji je napisao reči za hit “Sve smo mogli mi”, a nedavno me ovde u Slatini nazvao i Zdravko Čolić, moja stara sarajevska raja, baš me prijatno obradovao i podržao, kaže Jadranka.

Jadranku je nedavno zadesila još jedna neprijatnost. Pre dolaska u Slatinu na oporavak, u hotelu “San” u Laktašima, lopov joj je ukrao - laptop.
- S obzirom na to da sam nepokretna, soba je bila otključana. Spavala sam. Neznanac mi je ukrao viza karticu jedne japanske banke i laptop. U njemu je bila muzika koju sam komponovala za film Mladena Mitrovića. Mladen je, zajedno sa Kusturicom, taj film počeo snimati još pre tri decenije. Snimao je tadašnje klince i nakon toliko vremena te iste aktere je našao danas kao odrasle ljude. U tom kompjuteru je bio celokupan filmski muzički matrijal, za koji sam mogla zaraditi novac da barem platim skupe lekove i boravak u ovom izuzetnom centru. Tako ti je u životu: jedna nesreća izaziva drugu.

Mr. Brightside

Post by Mr. Brightside » 02/08/2011 21:43

kasparaov wrote:evo ja mislim da treba da damo stan:aci luaks,aci pejovicu,nikoli rokvicu,ekremu jevricu,ceci,jeci,cici,mici

dobro necemo pretjerivat ;-)
u redu zena legenda naseg grada, jedan od pionira muzicke scene, ali nema razloga da joj neko pokloni stan :)

liberty

Post by liberty » 02/08/2011 21:44

nekima je ovdje očito do zezancije pa lupaju li lupaju i očito im je stalo da ovaj (u zadnje vrijeme nikakav) forum naprave još gorim...

da ne duljim: mnoge "babe" i "žabe" su dobi(ja)le stan(ove), a bogami i vile u sarajevu (i ostalim bh. gradovima) te ne vidim razloga zašto se ne nađe kakav stan i za jadranku stojaković, kojoj treba reći hvala za svu iskazanu ljubav prema svojoj i našoj bosni i hercegovini

kasparaov

Post by kasparaov » 02/08/2011 21:50

liberty wrote:nekima je ovdje očito do zezancije pa lupaju li lupaju i očito im je stalo da ovaj (u zadnje vrijeme nikakav) forum naprave još gorim...

da ne duljim: mnoge "babe" i "žabe" su dobi(ja)le stan(ove), a bogami i vile u sarajevu (i ostalim bh. gradovima) te ne vidim razloga zašto se ne nađe kakav stan i za jadranku stojaković, kojoj treba reći hvala za svu iskazanu ljubav prema svojoj i našoj bosni i hercegovini

ma nek iskazu zahvalnost za mog babu,dajdze,amidje ,tetkove :D i ostale clanove moje familije koji nisu zdipili u inozemstvu
hocu i ja stan kao sin borca koji je dao mladost za ovu nakaradu od drzave
po cemu ona zasluzuje? vise od njega

dječak sa šibicama
Been thanked: 5 times

Post by dječak sa šibicama » 02/08/2011 22:00

Mene vise zanima ko je i na koji nacin kupio i prodao njen stan?

Nije se javila na vrijeme, izgubla stanarsko? firma ili opcina dala nekom drugom? to je onda njena greska.

Grad bi joj u svakom slucaju trebao pomoci, mozda da joj prof.dr. Ejup Patriota dodijeli jedan sprat svoje vile, ili Edhem Bicakcic Patriota numero due neku od svojih novozbavljenih nekretnina, i slicno.

Po kojoj logici oni mogu imati po par hiljada kvadrata prostora po clanu familije, a neko ni jedan. To je ono sto mene zanima.

Ili je Jadrankina greska sto na vrijeme nije prepoznala znacaj partijske pardon stranacke iskaznice... ali ni sada nije kasno.

zonbirile

Post by zonbirile » 02/08/2011 22:34

pa može stan na korištenje,ili plačeni smještaj.Čemu odmah ići na vlasništvo nad stanom,da bi ga naslijedio neki dalji rođak.

mrki09

Post by mrki09 » 02/08/2011 23:22

zonbirile wrote:peti hit ko navede,od mene mu stan :lol: :lol: :lol: :lol:

" Sto te nema"
http://www.youtube.com/watch?v=IP6mEjDn1Kg

nosara
Has thanked: 13 times
Been thanked: 9 times

Re: Dodijeliti Jadranki Stojaković stan...

Post by nosara » 03/08/2011 07:58

To treba da rijesi gradska uprava ili opstina N. Sarajevo... Neko dozivotno stanarsko pravo, kad vec Jadranka nije razmisljala pametno i zadrzala svoj stan...

I ne glupirajte se, doticna je bila faca u svom safu u lijepa vremena, kad silikoni i napuhane zvalje nisu bile mjerilo, vec se cijenio rad...

zonbirile

Post by zonbirile » 03/08/2011 08:11

nosara wrote:To treba da rijesi gradska uprava ili opstina N. Sarajevo... Neko dozivotno stanarsko pravo, kad vec Jadranka nije razmisljala pametno i zadrzala svoj stan...

I ne glupirajte se, doticna je bila faca u svom safu u lijepa vremena, kad silikoni i napuhane zvalje nisu bile mjerilo, vec se cijenio rad...

--------------------------------
slažem se,smještaj,ne vlasništvo.

sinuhe

Post by sinuhe » 03/08/2011 08:40

Maloj Ajsi ce trebati stan u Sarajevu zbog blizine bolnica, a malih Ajsi ima mali milion. Jadranka ima prijatelje.

Locked