Doctor Who

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#251 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote: and if I may say..Broadchurch - 1 sezona izvrsna, druga je bila slightly konfuzna :D
Da, a treća je opet solidna. Tako da lik jeste hit & miss. Mislim, ja bih bio najsretniji kada bi se Russell T Davies
vratio, ali šta je tu je. Promjena je svakako bila potrebna jer je Moffat čini mi se ostao bez ideja i postao
totalno predvidljiv.
apsolutno se slažem, mada je imao izvrsnih uradaka (Blink itd), a i sa Sherlockom takode :D ali ocito treba svjeze krvi
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#252 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote: and if I may say..Broadchurch - 1 sezona izvrsna, druga je bila slightly konfuzna :D
Da, a treća je opet solidna. Tako da lik jeste hit & miss. Mislim, ja bih bio najsretniji kada bi se Russell T Davies
vratio, ali šta je tu je. Promjena je svakako bila potrebna jer je Moffat čini mi se ostao bez ideja i postao
totalno predvidljiv.
apsolutno se slažem, mada je imao izvrsnih uradaka (Blink itd), a i sa Sherlockom takode :D ali ocito treba svjeze krvi
Ma ne Moffat je dobar i odradio je odličnog posla i u Doctoru i u Sherlocku, ali je očigledno da se zamorio.
I u zadnjoj sezoni Sherlocka je to bilo više nego očigledno. Svaka mu se epizoda počela svoditi na nevjerovatne
twistove, i to više njih po epizodi. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#253 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

daleeeeeee
ova companionka je malo dvodimenzionalna...taman krene imati neki karakter i ono flat odjednom....
dosla sam do knock knock :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#254 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

:|
ova epizoda sa veritas knjigom i ova naknadna sa piramidom koju upravo gledam...su loše..lošeee :|
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#255 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Zadnje 3-4 epizode su mnogo bolje.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#256 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Zadnje 3-4 epizode su mnogo bolje.
vrati dalea avatarskog :twisted: :lol:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#257 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Zadnje 3-4 epizode su mnogo bolje.
vrati dalea avatarskog :twisted: :lol:
Što? :zoka: Zar nije dobar ovaj Gordonov kako tamani krofne? :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#258 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:Zadnje 3-4 epizode su mnogo bolje.
vrati dalea avatarskog :twisted: :lol:
Što? :zoka: Zar nije dobar ovaj Gordonov kako tamani krofne? :mrgreen:
Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#259 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote: Image
:zoka:



:mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#260 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
:mrgreen:
on i njegovi nazalni momenti :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#261 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
:mrgreen:
on i njegovi nazalni momenti :D
Jesi to počela gledati novu sezonu? :zoka: :D Neko je dobro primjetio i složio bih se sa tom konstatacijom.
Cole/Lynch u ovoj novoj sezoni zapravo predstavlja gledaoca i pola ovih njegovih GLASNIH razmišljanja
služe kao utvrđivanje nekih stvari koje se dese tokom epizoda kao i čista zbunjenost kroz koju prosječan
nedužni gledalac nesumnjivo prođe. :mrgreen: Genijalan potez. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#262 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:
:mrgreen:
on i njegovi nazalni momenti :D
Jesi to počela gledati novu sezonu? :zoka: :D Neko je dobro primjetio i složio bih se sa tom konstatacijom.
Cole/Lynch u ovoj novoj sezoni zapravo predstavlja gledaoca i pola ovih njegovih GLASNIH razmišljanja
služe kao utvrđivanje nekih stvari koje se dese tokom epizoda kao i čista zbunjenost kroz koju prosječan
nedužni gledalac nesumnjivo prođe. :mrgreen: Genijalan potez. :D
nisaaam :D
ček da pošamaram 10 sezonu dr who...
onda sam kontala odgledati 2 sezonu twin peaksa da malo refresh the memory :D (plus mlađahni dale aham )
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#263 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote: nisaaam :D
ček da pošamaram 10 sezonu dr who...
onda sam kontala odgledati 2 sezonu twin peaksa da malo refresh the memory :D (plus mlađahni dale aham )

Image

:per:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#264 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote: nisaaam :D
ček da pošamaram 10 sezonu dr who...
onda sam kontala odgledati 2 sezonu twin peaksa da malo refresh the memory :D (plus mlađahni dale aham )



:per:
fapping time!! :D
fino je i ostario :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#265 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote: nisaaam :D
ček da pošamaram 10 sezonu dr who...
onda sam kontala odgledati 2 sezonu twin peaksa da malo refresh the memory :D (plus mlađahni dale aham )



:per:
fapping time!! :D
fino je i ostario :D
Aha. :D

Image

Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#266 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

@dale
sinoc nisam mogla da izdrzim do kraja dr Who epizode, od kolicine nebuloza i loseg dijaloga i scenarija
anyway, došla sam do epizode gdje oslobađaju Missy i saznaju da treba companion da bude terminated da se zemlja kutariše the Monks... :|
nisam izdržala do kraja epizode
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#267 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:@dale
sinoc nisam mogla da izdrzim do kraja dr Who epizode, od kolicine nebuloza i loseg dijaloga i scenarija
anyway, došla sam do epizode gdje oslobađaju Missy i saznaju da treba companion da bude terminated da se zemlja kutariše the Monks... :|
nisam izdržala do kraja epizode
Nije da nema rupa u scenarijima i nelogičnosti. Meni je interakcija i hemija među likovima bila bolji dio ove sezone.
Problem kod Moffata i jeste postao što je počeo reciklirati i ponavljati se što se tiče plotova. I to jeste osjetno u ovoj
zadnjoj sezoni.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#268 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:@dale
sinoc nisam mogla da izdrzim do kraja dr Who epizode, od kolicine nebuloza i loseg dijaloga i scenarija
anyway, došla sam do epizode gdje oslobađaju Missy i saznaju da treba companion da bude terminated da se zemlja kutariše the Monks... :|
nisam izdržala do kraja epizode
Nije da nema rupa u scenarijima i nelogičnosti. Meni je interakcija i hemija među likovima bila bolji dio ove sezone.
Problem kod Moffata i jeste postao što je počeo reciklirati i ponavljati se što se tiče plotova. I to jeste osjetno u ovoj
zadnjoj sezoni.
ne znam zašto ali PEarl (companionka) me podsjeća facom i povremenom ponašanjem na River :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#269 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:@dale
sinoc nisam mogla da izdrzim do kraja dr Who epizode, od kolicine nebuloza i loseg dijaloga i scenarija
anyway, došla sam do epizode gdje oslobađaju Missy i saznaju da treba companion da bude terminated da se zemlja kutariše the Monks... :|
nisam izdržala do kraja epizode
Nije da nema rupa u scenarijima i nelogičnosti. Meni je interakcija i hemija među likovima bila bolji dio ove sezone.
Problem kod Moffata i jeste postao što je počeo reciklirati i ponavljati se što se tiče plotova. I to jeste osjetno u ovoj
zadnjoj sezoni.
ne znam zašto ali PEarl (companionka) me podsjeća facom i povremenom ponašanjem na River :D
Pearl nije impresionirana doktorom na način na koji su par zadnjih companion bili impresionirani.
I često mu se suprostavlja. By the way, jesi li gledala ono epizodu sa ukletom kućom? Koncept
jeste izlizan i silly, ali je David Suchet bio fenomenalan.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#270 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Pearl nije impresionirana doktorom na način na koji su par zadnjih companion bili impresionirani.
I često mu se suprostavlja. By the way, jesi li gledala ono epizodu sa ukletom kućom? Koncept
jeste izlizan i silly, ali je David Suchet bio fenomenalan.
jesam (idem po redu)
divan je i creepy, odmah sam ga prepoznala :D i tužan je kraj bio, nisam se nadala da je ono majkaaa

Pearl mi ne nekako i dalje dvodimenzionalna, valjda u ovoj sezoni se nisu (kao sa ostalim companionima) posvetili privatnom životu companiona
prikazali su samo crtice (lezbejka, radi u kuhinji i to je to), tako da lik i nema neku dubinu
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#271 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Pearl nije impresionirana doktorom na način na koji su par zadnjih companion bili impresionirani.
I često mu se suprostavlja. By the way, jesi li gledala ono epizodu sa ukletom kućom? Koncept
jeste izlizan i silly, ali je David Suchet bio fenomenalan.
jesam (idem po redu)
divan je i creepy, odmah sam ga prepoznala :D i tužan je kraj bio, nisam se nadala da je ono majkaaa

Pearl mi ne nekako i dalje dvodimenzionalna, valjda u ovoj sezoni se nisu (kao sa ostalim companionima) posvetili privatnom životu companiona
prikazali su samo crtice (lezbejka, radi u kuhinji i to je to), tako da lik i nema neku dubinu
Pearl je kako ono Englezi kažu perky i energična. Working class girl. :D I možda je dobro što su uglavnom izostavili dramu privatnih
života companiona. To je bilo već mnogo puta urađeno i sa Rose i sa Amy i sa Clarom. Eh sad bilo bi još bolje da
su priče bile malo snažnije.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#272 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Pearl je kako ono Englezi kažu perky i energična. Working class girl. :D I možda je dobro što su uglavnom izostavili dramu privatnih
života companiona. To je bilo već mnogo puta urađeno i sa Rose i sa Amy i sa Clarom. Eh sad bilo bi još bolje da
su priče bile malo snažnije.
ok, ne moraju sad prikazivati u bolne detalje drame privatnih života, ali ti privatni životi im daju dubinu kao likovima :D

zamisli combo Capaldija i Catherine Tate :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#273 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Pearl je kako ono Englezi kažu perky i energična. Working class girl. :D I možda je dobro što su uglavnom izostavili dramu privatnih
života companiona. To je bilo već mnogo puta urađeno i sa Rose i sa Amy i sa Clarom. Eh sad bilo bi još bolje da
su priče bile malo snažnije.
ok, ne moraju sad prikazivati u bolne detalje drame privatnih života, ali ti privatni životi im daju dubinu kao likovima :D

zamisli combo Capaldija i Catherine Tate :D
Tu bi bilo prostora i za vrućeg fan fictiona. :oops: :mrgreen: Ni Donna nije imala neki poseban back story i dramu
(osim bijega sa vjenčanja :mrgreen: )
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#274 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Tu bi bilo prostora i za vrućeg fan fictiona. :oops: :mrgreen: Ni Donna nije imala neki poseban back story i dramu
(osim bijega sa vjenčanja :mrgreen: )

nooooooo fan fictiooon
više zamišljam bloodbath temperamenata

i ne slažem se da Donna nije imala poseban back story (da, manji od ostalih companionki, ali ipak malo detaljniji i dramatičniji od Pearlinog) - te otac, te djed, te vjenčanje...

I dalje sam mišljenja da su sa Pearl trebali malo više pozadinske priče, da bi dobili na dubini karaktera (jest ona i vesela i slatka i drčna itd., ali je isto tako kao karakter dvodimenzionalna)
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#275 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Tu bi bilo prostora i za vrućeg fan fictiona. :oops: :mrgreen: Ni Donna nije imala neki poseban back story i dramu
(osim bijega sa vjenčanja :mrgreen: )

nooooooo fan fictiooon
više zamišljam bloodbath temperamenata

i ne slažem se da Donna nije imala poseban back story (da, manji od ostalih companionki, ali ipak malo detaljniji i dramatičniji od Pearlinog) - te otac, te djed, te vjenčanje...

I dalje sam mišljenja da su sa Pearl trebali malo više pozadinske priče, da bi dobili na dubini karaktera (jest ona i vesela i slatka i drčna itd., ali je isto tako kao karakter dvodimenzionalna)
Možda da ostane duže bi i mogli nešto uraditi. Ali sumnjam, Chibnall vjerovatno želi clean slate, da uradi ono želi,
tako da će Pearl vjerovatno biti žrtva toga. Možda su trebali pokušati ovu sezonu bez stalnog companiona sa rotirajućim
gostima, pošto su znali da je oproštaj i Capaldija i Moffata. Ili ostaviti doktora samog sa Nardolom. :mrgreen:

Anyway, božični specijalac bi mogao biti dobar. Capaldi meets the first doctor + regeneracija u Whittakerovu.
Post Reply