Doctor Who

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#226 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

http://www.radiotimes.com/news/2016-01- ... -different

vade mi zivce vise sa ovim misterioznim momentima
User avatar
shmizlica
Posts: 57847
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#227 Re: Doctor Who

Post by shmizlica »

Bloo wrote:http://www.radiotimes.com/news/2016-01- ... -different

vade mi zivce vise sa ovim misterioznim momentima
dušmani :oops:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#228 Re: Doctor Who

Post by duboka_misao »

kolike su sanse da bude mudonja?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#229 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

duboka_misao wrote:kolike su sanse da bude mudonja?
veze nemam, mada se spekulise
ali mislim da bi se dosta fanova zalilo, sto muskih, sto zenskih zbog te posebne dinamike muski doktor - zenski companion i svih tih stereotipa koje volimo :D misteriozni muskarac dolazi po nas i odvodi nas u pustolovinu :D
plus sexual tension
plus daleovo uzdisanje nad Clarom koja je hail Satan napokon otiška ruke imn se pozlatile :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#230 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
duboka_misao wrote:kolike su sanse da bude mudonja?
veze nemam, mada se spekulise
ali mislim da bi se dosta fanova zalilo, sto muskih, sto zenskih zbog te posebne dinamike muski doktor - zenski companion i svih tih stereotipa koje volimo :D misteriozni muskarac dolazi po nas i odvodi nas u pustolovinu :D
plus sexual tension
plus daleovo uzdisanje nad Clarom koja je hail Satan napokon otiška ruke imn se pozlatile :mrgreen:
Opet provokacije. :| E dabogda bio ženski doktor, pa da ja zamišljam kako me misteriozna žena
odvodi u postolovine. :oops: :skoljka: :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#231 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#232 Re: Doctor Who

Post by duboka_misao »

Loki naravno!
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#233 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

pft :D il Harkness ili ništa :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#234 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:Image
Teško izabrati između crne udovice i hermione. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#235 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:Image
Teško izabrati između crne udovice i hermione. :mrgreen:
Widow bi zakljucala doktora da ne smeta i single handedly posamarala sve :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#236 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:
Bloo wrote:Image
Teško izabrati između crne udovice i hermione. :mrgreen:
Widow bi zakljucala doktora da ne smeta i single handedly posamarala sve :mrgreen:
Nadam se da bi se onda pobrinula za mene...ovaj za doktora. :oops: :D

Da, udovica je preveliki individualac i lone wolf, Hermiona je timski igrač plus što i po svemu
ostalome više odgovara opisu companiona. :)
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#237 Re: Doctor Who

Post by duboka_misao »

oo novi kompanion pripadnica manjina tj crno zensko Pearl Mackie, nikad cula !
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#238 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Ne mogu da vjerujem da su ovo objavili prije 4 dana a da nisam nigdje uhvatio objavu (gdje si Bloo kad te čovjek
treba :roll: :zoka: :D )

Bilo kako bilo, novi doktor iliti doktorka:



Yeeeeeee prvi ženski doktor. :sretan: :D A Whittakerova mi je baš cool i draga i bila je fenomenalna u Broadchurchu. :D

Bloo će naravno hejtati ovo, jer se ne može zamišljati više kao companion :skoljka: , ali zato ja mogu. :oops: :mrgreen:

Šta vi ostali mislite, ako je još ostalo Whoviansa na ovom forumu? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#239 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Ne mogu da vjerujem da su ovo objavili prije 4 dana a da nisam nigdje uhvatio objavu (gdje si Bloo kad te čovjek
treba :roll: :zoka: :D )

Bilo kako bilo, novi doktor iliti doktorka:



Yeeeeeee prvi ženski doktor. :sretan: :D A Whittakerova mi je baš cool i draga i bila je fenomenalna u Broadchurchu. :D

Bloo će naravno hejtati ovo, jer se ne može zamišljati više kao companion :skoljka: , ali zato ja mogu. :oops: :mrgreen:

Šta vi ostali mislite, ako je još ostalo Whoviansa na ovom forumu? :D

doctor is a genderless noun :D
ja evo skinula citavu 10 sezonu da odgledam (čuvala se do sada)

anyway, nedostajat će mi Capaldi, jer je bio osvježenje od ovih mlađanih doktora i fakat mi je prirastao srcu jer je sav quirky

mene samo interesuje da li će sada biti muški companion jer jedan dio privlačnosti dr whoa za žene (i muškarce) je bio taj avanturistički dio gdje nepoznati muškarac tebe kao ženu odvodi u avanture i blabla

meni je ova ženska grom još od broadchurcha isto :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#240 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Ne mogu da vjerujem da su ovo objavili prije 4 dana a da nisam nigdje uhvatio objavu (gdje si Bloo kad te čovjek
treba :roll: :zoka: :D )

Bilo kako bilo, novi doktor iliti doktorka:



Yeeeeeee prvi ženski doktor. :sretan: :D A Whittakerova mi je baš cool i draga i bila je fenomenalna u Broadchurchu. :D

Bloo će naravno hejtati ovo, jer se ne može zamišljati više kao companion :skoljka: , ali zato ja mogu. :oops: :mrgreen:

Šta vi ostali mislite, ako je još ostalo Whoviansa na ovom forumu? :D

doctor is a genderless noun :D
ja evo skinula citavu 10 sezonu da odgledam (čuvala se do sada)

anyway, nedostajat će mi Capaldi, jer je bio osvježenje od ovih mlađanih doktora i fakat mi je prirastao srcu jer je sav quirky

mene samo interesuje da li će sada biti muški companion jer jedan dio privlačnosti dr whoa za žene (i muškarce) je bio taj avanturistički dio gdje nepoznati muškarac tebe kao ženu odvodi u avanture i blabla

meni je ova ženska grom još od broadchurcha isto :D
Slažem se, Capaldi je bio super i volio bih da je ostao makar još jednu sezonu. Još su mu u zadnjoj sezoni
potrefila odličnog companiona. Ne znam kako će se tebi svidjeti, ali meni je mala Mackieva bila odlična. Pravo
osvježenje da companion nema nekog romantičnog interesa prema doktoru. Nažalost, najvjerovatnije
je da se neće vratiti. Navodno je onaj smoto Kris Marshall u igri za novog companiona.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#241 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote: Slažem se, Capaldi je bio super i volio bih da je ostao makar još jednu sezonu. Još su mu u zadnjoj sezoni
potrefila odličnog companiona. Ne znam kako će se tebi svidjeti, ali meni je mala Mackieva bila odlična. Pravo
osvježenje da companion nema nekog romantičnog interesa prema doktoru. Nažalost, najvjerovatnije
je da se neće vratiti. Navodno je onaj smoto Kris Marshall u igri za novog companiona.
njega sam gledala u Death in Paradise i nije mi nešto (više mi se sviđao onaj prvi inspektor)

pa i treba companion da bude muški, čisto da s epromijeni dinamika :D da vidimo kako to fercera
doktor who trči (žensko), a muški companion za njom :D
jedva čekam dodatni rage muških gledatelja
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#242 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote: Slažem se, Capaldi je bio super i volio bih da je ostao makar još jednu sezonu. Još su mu u zadnjoj sezoni
potrefila odličnog companiona. Ne znam kako će se tebi svidjeti, ali meni je mala Mackieva bila odlična. Pravo
osvježenje da companion nema nekog romantičnog interesa prema doktoru. Nažalost, najvjerovatnije
je da se neće vratiti. Navodno je onaj smoto Kris Marshall u igri za novog companiona.
njega sam gledala u Death in Paradise i nije mi nešto (više mi se sviđao onaj prvi inspektor)

pa i treba companion da bude muški, čisto da s epromijeni dinamika :D da vidimo kako to fercera
doktor who trči (žensko), a muški companion za njom :D
jedva čekam dodatni rage muških gledatelja
Stvarno ne shvatam taj kretenluk jednog dijela muške fan baze. :roll: :|
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#243 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote: Stvarno ne shvatam taj kretenluk jednog dijela muške fan baze. :roll: :|
pa gledaj, čitav život jedan prosjećni gledalac ima muške junake kao uzore
ja kao žensko imam i muške likove za identifikaciju uslijed manjka ženskih likova (nemam problema da se identificiram sa dr whom, dylan dogom itd itd)
e sad, nastaje problem prosječnom muškom gledaocu kada mu zamijeniš spol lika..mene ne definišu moje sise i spolni organi prilikom gledanja i identificiranja sa glavnim likom serije
muške očito da
arhetipi i sterotipi očito su jedan od filtera za uživanje u fiktivnom svijetu dr who-a
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#244 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote: Stvarno ne shvatam taj kretenluk jednog dijela muške fan baze. :roll: :|
pa gledaj, čitav život jedan prosjećni gledalac ima muške junake kao uzore
ja kao žensko imam i muške likove za identifikaciju uslijed manjka ženskih likova (nemam problema da se identificiram sa dr whom, dylan dogom itd itd)
e sad, nastaje problem prosječnom muškom gledaocu kada mu zamijeniš spol lika..mene ne definišu moje sise i spolni organi prilikom gledanja i identificiranja sa glavnim likom serije
muške očito da
arhetipi i sterotipi očito su jedan od filtera za uživanje u fiktivnom svijetu dr who-a
Izgleda. :roll: :sad: Meni nije bio nikakav problem ni kada je to bila samo glasina. Ono kontam
zašto to neko ni ranije nije napravio. Sad kontam zašto. :| Meni je bitan kvalitet priča i gluma.
Ako to dvoje štima ja sam sretan.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#245 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Izgleda. :roll: :sad: Meni nije bio nikakav problem ni kada je to bila samo glasina. Ono kontam
zašto to neko ni ranije nije napravio. Sad kontam zašto. :| Meni je bitan kvalitet priča i gluma.
Ako to dvoje štima ja sam sretan.
dala bi se doktorska disertacija napisati :D
još pogotovo sa ovim likom gdje ti je potreban jedan ogromni suspension of disbelief - regeneracija, TARDIS and all that jazz da bi uživao, ali eto regeneriše se kao žensko...ne možeeeeeeeeee
anyway, držim joj fige :D
još da hoće u nekoj epizode da bude jack harkness, pa da umrem sretna :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#246 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Jack je car. :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#247 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:Jack je car. :mrgreen:
don't let me started :D

jest da je torchwood postao negledljiv u zadnjim sezonama, ali on je fakat awesome :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#248 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote:
dale cooper wrote:Jack je car. :mrgreen:
don't let me started :D

jest da je torchwood postao negledljiv u zadnjim sezonama, ali on je fakat awesome :D
Mnogi kritikuju novog Doctor Who showrunnera Chris Chibnalla zbog toga i većina ovog normalnog
dijela fan base kažu da je to pravi razlog za zabrinutost. Ne znam, ove neke epizode što je
pisao za Doctor Who do sada fakat nisu ništa posebno. A opet, napravio je odličan posao sa Broadchurchom.
Nadam se samo da će biti pametan pa unajmiti dobre pisce za sljedeću sezonu da mu pripomognu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#249 Re: Doctor Who

Post by Bloo »

dale cooper wrote:
Bloo wrote:
dale cooper wrote:Jack je car. :mrgreen:
don't let me started :D

jest da je torchwood postao negledljiv u zadnjim sezonama, ali on je fakat awesome :D
Mnogi kritikuju novog Doctor Who showrunnera Chris Chibnalla zbog toga i većina ovog normalnog
dijela fan base kažu da je to pravi razlog za zabrinutost. Ne znam, ove neke epizode što je
pisao za Doctor Who do sada fakat nisu ništa posebno. A opet, napravio je odličan posao sa Broadchurchom.
Nadam se samo da će biti pametan pa unajmiti dobre pisce za sljedeću sezonu da mu pripomognu.
and if I may say..Broadchurch - 1 sezona izvrsna, druga je bila slightly konfuzna :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#250 Re: Doctor Who

Post by dale cooper »

Bloo wrote: and if I may say..Broadchurch - 1 sezona izvrsna, druga je bila slightly konfuzna :D
Da, a treća je opet solidna. Tako da lik jeste hit & miss. Mislim, ja bih bio najsretniji kada bi se Russell T Davies
vratio, ali šta je tu je. Promjena je svakako bila potrebna jer je Moffat čini mi se ostao bez ideja i postao
totalno predvidljiv.
Post Reply