Dobrovoljno zdravstveno osiguranje (za djecu)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1 Dobrovoljno zdravstveno osiguranje (za djecu)

Post by she+ »

Da li je iko uzimao ovo osiguranje za djecu (il sebe, ajde), isplati li se?

Vidim uglavnom da se prica o UNIQA i ASA osiguranju.. i kako imaju razlicite programe/pakete, veze nemam sta bih, ni kako bih, ni da li se na kraju krajeva, uopce isplati. Ako neko ima iskustva, bila bih i vise nego zahvalna da podijeli sa nama.

:saveta:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#2 Re: Dobrovoljno zdravstveno osiguranje (za djecu)

Post by Haris.ba »

she+ wrote: 18/02/2020 20:26 Da li je iko uzimao ovo osiguranje za djecu (il sebe, ajde), isplati li se?

Vidim uglavnom da se prica o UNIQA i ASA osiguranju.. i kako imaju razlicite programe/pakete, veze nemam sta bih, ni kako bih, ni da li se na kraju krajeva, uopce isplati. Ako neko ima iskustva, bila bih i vise nego zahvalna da podijeli sa nama.

:saveta:
Imam ASA osiguranje u Eurofarmu. Koristim ga za dijete kada haraju gripe po ambulantama, a treba mu samo antibiotik (uglavnom za nos kapi). Ne mogu da se sjetim koliko je besplatnih pregleda, ali neka je računica bila da koristimo bez osiguranja više bi nas došlo koliko imamo godišnje pregleda. Dobra je stvar što se čuje i drugo mišljenje.
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3 Re: Dobrovoljno zdravstveno osiguranje (za djecu)

Post by she+ »

Haris.ba wrote: 18/02/2020 20:38 Imam ASA osiguranje u Eurofarmu. Koristim ga za dijete kada haraju gripe po ambulantama, a treba mu samo antibiotik (uglavnom za nos kapi). Ne mogu da se sjetim koliko je besplatnih pregleda, ali neka je računica bila da koristimo bez osiguranja više bi nas došlo koliko imamo godišnje pregleda. Dobra je stvar što se čuje i drugo mišljenje.
Znas li mozda koji je paket u pitanju? U ovoj trenutnoj ponudi vidim samo jedan koji ne ukljucije neki vid participacije? I nejasni su mi ovi preventivni pregledi, samo jedan paket nudi iste, tj. isti jer pise da moze samo jedan? I sta ako ne zelim u Eurofarm vec negdje drugo, rade li refundaciju onda? Eventualne lab pretrage su na njihov racun samo ako ih doktori zatraze?

Pored drugog misljenja, znam da je bila frka i sa nedovoljnim brojem pedijatara u nekim domovima zdravlja, pa mislim da bi svakako bilo pametno uzeti negdje neko dodatno osiguranje, samo pitanje koje.
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#4 Re: Dobrovoljno zdravstveno osiguranje (za djecu)

Post by akcija007 »

Hocu da zakljucim policu dobrovoljnog zdravstvenog . I vidim da imaju Uniqa i Asa . Oko 100 KM je godisnja polica sa pokricem 1000 KM i 50 % participacije .
Ako dobro shvatam ja platim pregled 50 KM oni mi vrate 25 KM i ostane mi jos 975 KM .

Mene zanima da li ja na svoju ruku mogu da idem kod bilo koga i radim od pretraga sta hocu ili me mora nrki dr sa uputnicom uputiti ? npr. Hocu da idem na ultrazvuk abdomena i pregled interniste i to platim 100 KM. Posaljem racun Asa/Uniqi oni mi vrate 50 KM nazad
Moram li imati uputnicu od nek9ga da meni treba uzv abdomena i internista ?
Post Reply