Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#76 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by So What! »

mk ultra wrote: 12/09/2021 10:31 Nit se bavim politikom nit me zanima

Ima ovdje koliko se sjecam mnogo fazona, u sustini tax free, na pistu kad god sam ulazio posebna procedura najave i prolaska na carinskoj kontroli
Tako da koji su uzlovi za bescarinsko skladiste? Bez ograde i kontrole prilaza ili da se doseta iz hotela? :mrgreen: zato i jeste lagerovanje na samoj pisti sa posebnim transportom, al nejse

A na pisti ima infrastruktura velicine obicne pumpe koliko je i predviđeno za ovaj aerodrom...

Koliko se sjecam bilo je inicijativa u EU da se uvedu porezi na ovo, ne znam dokle je

:bih:

Ovo skladište neće biti smješteno u bescarinskoj zoni. HIFA je već nekoliko godina dobavljač kerozina za Međunarodni aerodrom Sarajevo.

Image

Ne razumijem kako niko od vas nije primjetio njihove cisterne koje stalno ulaze i izlaze na pistu Međunarodnog aerodroma u Sarajevu, ako već živi tamo na Dobrinji.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#77 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 12/09/2021 10:31 Nit se bavim politikom nit me zanima

Ima ovdje koliko se sjecam mnogo fazona, u sustini tax free, na pistu kad god sam ulazio posebna procedura najave i prolaska na carinskoj kontroli
Tako da koji su uzlovi za bescarinsko skladiste? Bez ograde i kontrole prilaza ili da se doseta iz hotela? :mrgreen: zato i jeste lagerovanje na samoj pisti sa posebnim transportom, al nejse

A na pisti ima infrastruktura velicine obicne pumpe koliko je i predviđeno za ovaj aerodrom...

Koliko se sjecam bilo je inicijativa u EU da se uvedu porezi na ovo, ne znam dokle je

:bih:

Hifa vec nekoliko godina dobavlja kerozin, a potrebe zadnjih godina, obzirom na promet i saobracaj zahtjevaju 10 x veće količine...e sad, da li se moglo naci neko "bolje" riješenje....
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#78 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Pa znam ja to, pisao sam i o tome kad je zatvoren EP dole...

Kad god je trebao napredak u zadnjih 30 godina, desio se na nivou sile, kriminala i šunda
Ne samo sa Hifom, vec sa 90% kompanija

Kad ima tolike pare zasto ne zeli ispravno da radi?
Gdje ima hotel pored terminala
Gdje se to nafta koja se ne oporezuje ovako ostavlja
Gdje se to pravi hotel u 50m od pumpe i terminala
Gdje se to terminal baci ljudima pod prozor

To nigdje neces naci do u bosni, gdje je pojedinac = drzava a i to u ogranicenom dijelu.
User avatar
Maja The Bee
Posts: 173
Joined: 05/12/2019 00:57

#79 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Maja The Bee »

Može li mi neko objasniti zašto je problem novo spremište goriva, a godinama nije bilo problem staro spremište koje je dotrajalo? :-)

Ljudi dragi, pa neće Turkish i Lufthansa slati svoje avione negdje gdje je nesigurno, a što se ispravanja tiče, pročitajte malo na koliko stepeni isparavaju benzin i kerozin, pa ćete vidjeti da ova panika nema nikakvog smisla.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#80 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by made_in_sarajevo »

A to hifa.privatna firma je privatizovala drzavni aerodrom pa prave na ogradi termin i pumpu? Oni racunaj da se selam alejk sda biti narednih 100 godina pa su sigurno da ce bas oni i samo oni dovlaciti gorivo?
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#81 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

Maja The Bee wrote: 12/09/2021 11:13 Može li mi neko objasniti zašto je problem novo spremište goriva, a godinama nije bilo problem staro spremište koje je dotrajalo? :-)

Ljudi dragi, pa neće Turkish i Lufthansa slati svoje avione negdje gdje je nesigurno, a što se ispravanja tiče, pročitajte malo na koliko stepeni isparavaju benzin i kerozin, pa ćete vidjeti da ova panika nema nikakvog smisla.
Čovjek od struke je objašnjavao na prethodnim stranicama.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#82 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

made_in_sarajevo wrote: 12/09/2021 11:16 A to hifa.privatna firma je privatizovala drzavni aerodrom pa prave na ogradi termin i pumpu? Oni racunaj da se selam alejk sda biti narednih 100 godina pa su sigurno da ce bas oni i samo oni dovlaciti gorivo?
Pa da, što bi Bišćani rekli.
:thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#83 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Maja The Bee wrote: 12/09/2021 11:13 Može li mi neko objasniti zašto je problem novo spremište goriva, a godinama nije bilo problem staro spremište koje je dotrajalo? :-)

Ljudi dragi, pa neće Turkish i Lufthansa slati svoje avione negdje gdje je nesigurno, a što se ispravanja tiče, pročitajte malo na koliko stepeni isparavaju benzin i kerozin, pa ćete vidjeti da ova panika nema nikakvog smisla.
Staro je 10x manje
Staro je udaljenije od svega i udaljenost je OK s obzirom na kolicinu, cak i vise.
Kad vec hoces odgovor, plamiste zapaljive tekucine jeste referentni za gorenje, ali isparenja postoje i ispod plamista. Pri svakom pretakanju određeni procenat ispari bez obzira na povrat isparenja, izađe na odusak itd itd... Al eto, inace se to tako radi.
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#84 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Naslovnica wrote:
Pa da, što bi Bišćani rekli.
P da :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#85 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

mk ultra wrote: 12/09/2021 11:21
Naslovnica wrote:
Pa da, što bi Bišćani rekli.
P da :mrgreen:
:thumbup:
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#86 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by So What! »

mk ultra wrote: 12/09/2021 10:53 Pa znam ja to, pisao sam i o tome kad je zatvoren EP dole...

Kad god je trebao napredak u zadnjih 30 godina, desio se na nivou sile, kriminala i šunda
Ne samo sa Hifom, vec sa 90% kompanija

Kad ima tolike pare zasto ne zeli ispravno da radi?
Gdje ima hotel pored terminala
Gdje se to nafta koja se ne oporezuje ovako ostavlja
Gdje se to pravi hotel u 50m od pumpe i terminala
Gdje se to terminal baci ljudima pod prozor

To nigdje neces naci do u bosni, gdje je pojedinac = drzava a i to u ogranicenom dijelu.
Pa ne znam onda šta je ovo u Zagrebu, ako je ovaj naš urbicid:

Image
User avatar
Haris.ba
Posts: 24855
Joined: 08/09/2005 20:08

#87 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Haris.ba »

Ima li kakvih protesta?

Neko rece da su danas.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#88 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by RagibUzoriti »

So What! wrote: 12/09/2021 10:16 -—--------
Da ti ne citiram cijeli post, jer je fakat podugacak.

Naravno da je skladistu kerozina potrebna lokacija u blizini aerodroma, medjutim kao sto smo rekli, ima vec jedan i neka tamo i ostane.
Ne trebaju nam 2.

Vezano na tvoj osvrt HIFE kako mjenja dresove, pa to je klasicni primjer munafika.
Sve sto su postigli, postigli su kroz SDA. Lopovlukom i prevarom.
E sad ko fol mladji pulen se odvojio od babe SDA tajkuna i mjenja dres.
Ni manje ni vise nego NiP.

Jednom guzicom, na dvije stolice da sjede.

A niti ce tata pustiti sina da propadne, niti sin tatu.
Rijeka Bosna i dalje teče, a tenderi ce opet ici na HIFInu ruku. Dal preko SDA ili NiPa... Svejedno je.
User avatar
So What!
Posts: 11159
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#89 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by So What! »

RagibUzoriti wrote: 12/09/2021 12:01
So What! wrote: 12/09/2021 10:16 -—--------
Da ti ne citiram cijeli post, jer je fakat podugacak.

Naravno da je skladistu kerozina potrebna lokacija u blizini aerodroma, medjutim kao sto smo rekli, ima vec jedan i neka tamo i ostane.
Ne trebaju nam 2.

Vezano na tvoj osvrt HIFE kako mjenja dresove, pa to je klasicni primjer munafika.
Sve sto su postigli, postigli su kroz SDA. Lopovlukom i prevarom.
E sad ko fol mladji pulen se odvojio od babe SDA tajkuna i mjenja dres.
Ni manje ni vise nego NiP.

Jednom guzicom, na dvije stolice da sjede.

A niti ce tata pustiti sina da propadne, niti sin tatu.
Rijeka Bosna i dalje teče, a tenderi ce opet ici na HIFInu ruku. Dal preko SDA ili NiPa... Svejedno je.
Ko je rekao da nam ne trebaju dva?

Nije HIFA klasičan primjer munafika, munafikluk je nešto potpuno drugo.

HIFA je klasičan igrač kojeg je politika napravila takvim kakav jeste, ustoličila na to mjesto, da im služe, što je čista oligarhija, a isti čekaju pravi trenutak da umaknu. To je bio slučaj sa Avazom, to će biti slučaj i sa HIFA-om.

Naše poslijeratno društvo je izrodilo ovakve i generalno nije imalo problema s njima dok nisu počeli praviti pumpe po nebesima, a iako Sanelu Prašović ne volim, mislim da je njena borba protiv one pumpe bila ispravna u potpunosti.

Problem ljudi ovdje na forumu jeste, da ako ja tvrdim da ovaj terminal neće napraviti štetu koju tvrde da hoće, odmah sam adresiran kao pristaša jednih, drugih, petih i desetih, jer se ovdje očekuje polarizacija mišljenja i sve mora biti crno i bijelo, ali ne mora biti, HIFA je naftna grupacija, mafijaškog zaleđa, ali terminal za kerozin nije nužno loša stvar kakvom se ovdje predstavlja.

Na mjestu aerodroma se isprepliće više nadležnosti, svakom vlada druga garnitura, Aerodrom je u vlasništvu entiteta (dakle SDA), smješten u Kantonu Sarajevo (Gdje vladaju SDP-NIP-NS), a na području općine Novi Grad (gdje vlada Semir Efendić sa reformisanom SzBiH).

Toliko garnitura vlasti treba da prođe ovaj terminal, a svakom vlada neko drugi i svi su ovo dopustili bez da se pravila medijska pompla, pa se ja baš pitam kako?
User avatar
mk ultra
Posts: 19522
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#90 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by mk ultra »

Naselje Pleso u ZG je bilo lager davno prije izgradnje samog Aerodroma, i u IIsvj ratu skladiste municije

I pogledaj zalbe ljudi koji su tu kuce napravili u zadnjih 20 godina, ne u periodu 1960te. Isto tako su ljudi pravili kuce u Blazuju, Podlugovima, Zivinicama pored daleko vecih terminala, svojevoljno.

A INA je izgubila tu privilegiju u Zg, tako da sad svi dovoze i ovaj se lager manje daleko koristi. Prije su imali monopol nad prodajom avio goriva, sad mogu svi.

Da li bi sad pravio kucu ispod 400kV dalekovoda? Zgradu? Tako i sa ovim, ljudi su nekad i azbestom pokrivali kuce

O tome sam i u proslom postu pisao, napretka nema. Vec dođe neko i kaže hoću to da pravim, i sve mu zavrse. Dođe Linda i dobije kiticu. Zasto lidl nije dobio ovu lokaciju?

A sve isto sam ovo pisao i prije 2 godine. Ovo nije mjesto tu, pogotovo zbog 7mj zime u Sarajevu.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#91 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by TheGodfather001 »

Hoće li doći Rumenko i ona fahraonova ministrica za okoliš na proteste? Pitam za druga
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#92 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DON_eARL »

Haris.ba wrote: 12/09/2021 11:35 Ima li kakvih protesta?

Neko rece da su danas.
18h danas. Nešto malo raje se skupilo i u 11:55h koliko sam vidio, simbolično.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#93 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by TheGodfather001 »

Skup bez medijske kampanje i dovođenja glavešina na mjesto zločina nema nikakvog smisla. Treba to podići na veći nivo u svakom smislu. Ovo je Rumenko i njegovi zeleni kamatari zakuhao sa kokainskom koalicijom.
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#94 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by DON_eARL »

TheGodfather001 wrote: 12/09/2021 14:34 Skup bez medijske kampanje i dovođenja glavešina na mjesto zločina nema nikakvog smisla. Treba to podići na veći nivo u svakom smislu. Ovo je Rumenko i njegovi zeleni kamatari zakuhao sa kokainskom koalicijom.
TVSA je već bio prije dan-dva, navodno danas i N1. TVSA bi trebao doći opet u 18h po informacijama iz FB grupe.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#95 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by TheGodfather001 »

DON_eARL wrote: 12/09/2021 14:35
TheGodfather001 wrote: 12/09/2021 14:34 Skup bez medijske kampanje i dovođenja glavešina na mjesto zločina nema nikakvog smisla. Treba to podići na veći nivo u svakom smislu. Ovo je Rumenko i njegovi zeleni kamatari zakuhao sa kokainskom koalicijom.
TVSA je već bio prije dan-dva, navodno danas i N1. TVSA bi trebao doći opet u 18h po informacijama iz FB grupe.
Animirati sve medije i portale. Radiosarajevo, NovaBH, Klix, i avazu poslati iz principa, nastaviti niz... Od spontanog okupljanja komšija, nema fajde. i termin promijeniti, udarni je ponedjeljak, utorak i to oko 12-13h. Nedjeljom manjak novinara, letargija stanara, obaveze prema školi, pripreme za radnu sedmicu. Psihološki je bolje prebaciti na ponedjeljak (moje mišljenje) još kada u kadar upadnu radnici, bageri, kamioni, avioni.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#96 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by saale »

Inace terminali se prave po planinama, ja glupana u pm!!!
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#97 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

saale wrote: 12/09/2021 19:30 Inace terminali se prave po planinama, ja glupana u pm!!!
Ma jok ba, najbolje je pored obdaništa ili na nekom gradskom trgu.
saale
Posts: 1398
Joined: 08/07/2008 13:39

#98 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by saale »

Naslovnica wrote: 12/09/2021 19:32
saale wrote: 12/09/2021 19:30 Inace terminali se prave po planinama, ja glupana u pm!!!
Ma jok ba, najbolje je pored obdaništa ili na nekom gradskom trgu.
Poenta je uz AERODROM KONTAS, da ste vi pitali bezbeli bi i aerodrom bio na planini!
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#99 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by plava strijela »

saale wrote: 12/09/2021 19:53
Naslovnica wrote: 12/09/2021 19:32

Ma jok ba, najbolje je pored obdaništa ili na nekom gradskom trgu.
Poenta je uz AERODROM KONTAS, da ste vi pitali bezbeli bi i aerodrom bio na planini!
Što se sale upalio,mora da je u hifi ili efendićev bot
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#100 Re: Dobrinja - Naftni terminal 50m od naselja!?

Post by Naslovnica »

saale wrote: 12/09/2021 19:53
Naslovnica wrote: 12/09/2021 19:32

Ma jok ba, najbolje je pored obdaništa ili na nekom gradskom trgu.
Poenta je uz AERODROM KONTAS, da ste vi pitali bezbeli bi i aerodrom bio na planini!
Direktore, ti ne kontaš.
Nije poenta aerodrom.
Gdje je do sada bilo gorivo? 🤔🧐
Post Reply