Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post Reply
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#51 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by ljubav_aha »

mIRCerka wrote:
Tarik1976 wrote:Ja sam neke činjenice od kojih se može početi istraživanje naveo, pa ako ima zainteresovanih novinara neka istraže pa će uvidjeti da je možda i gore nego ovo što sam napisao, jer sam se ograničio na ono što je iz mnogo izvora potvrđeno, i na ono što sam lično vidio i doživio, a ima još glasina, ali njih nisam navodio. Mnogo toga znaju komšije porodice Kolar koje sve to svakodnevno gledaju, i nisu napravili privatne muzeje i nisu postali profiteri na muci Sarajeva.

Ne bi me začudilo da za 100 godina u Sloveniji ili Americi izađe knjiga u kojoj će pisati da su Bajro i Edis Kolar spasili Sarajevo. Ja sam svoje uradio, a sada su na potezu ljudi tipa Bakira i 60 minuta da malo zakopaju ispod površine, i neće se pokajati. Nema svjetske delegacije i predsjednika koji posjeti Sarajevo, a da im nepismeni Bajro Kolar ne tumači opsadu Sarajevo. Nije zemljoradnik Bajro Kolar i njegov sin koji se krio dok je sijevalo simbol opsade Sarajeva, a evo ispade tako.
Da prostis, a nemoj misliti da branim Kolareve, ti si iznio TRACH!!!
Cinjenica je nesto sto je nepobitno dokazano, i ono sto sam ti rekla ponavljam i dodajem DOSTAVI IM IMENA LJUDI KOJI NECE IMATI PROBLEMA SA IZNOSENJEM INFORMACIJA.
A sto se tice komentara ko ce na kraju ispasti simbol opsade...vec sada se prodaju knjige o odbrani Sarajeva gdje se kao prvoborci ONI KOJI NISU NI IZLAZILI IZ ROVOVA navode ljudi koji su tek 1994.godine provi put prisli liniji...al neka, kad sutimo i sve to pustamo, nek tako i bude...kao sto ranije napisah...ja rat provedoh u Njemackoj i ne znam sta se ovdje desavalo..
Aufwiedersehen... :)
meine Liebe Gott,to sam znala,ovo je tuga :|
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#52 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by ljubav_aha »

PipiDugaDevetka wrote:Valja meni tamo opet dovesti turiste...Rijetkost je tamo vidjeti legalnog turističkog vodiča sa istaknutom iskaznicom....Puste me Bajro i Edis besplatno jer im kao vodič dovodim turiste,...Tačno je da nekada bude i po dvadesetak autobusa turista dnevno,...Tačno je da ne valja wc,...Vidio sam Slovenku koja je krenula u wc, otvorila i samo zatvorila vrata, malo se stisla do Baščaršije,...Dalje, stvarno mi je nezgodno ''ujedati ruku koja me hrani''....Sutra trebam nazvati Edisa da otvori jer dolazim sa grupom,...

a,nije nezgodno doveti tolke turiste u takve uslove,pa ja bih se stidjela dovesti bilo kog od moje inostrane raje

OVO I JESTE UZROK PROBLEMA :!:

NARODE ,STA VAM JE :?:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#53 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

@ljubavi, kako me nalijepi,...qq meni.

To ti je isto kao da sam napisao, joj nemojte Bajru i Edisa Kolara, dobri su oni, a onda nastavio sa:

1. Potvrdio sam da ne valja muzejski wc čučavac, poljski, električni (Napolju je, čučavac je, i ima el. osvjetljenje).

2. Naveo sam da se kustos mora pozvati telefonom da otvori muzej. Kud ćeš goru činjenicu od ove da Muzej nema radno vrijeme.

3. Naveo sam koliko bude autobusa dnevno, a svakome je lako preračunati koliko je to novca ako se zna da u autobus stane pedesetak ljudi i da je ulaz 5KM, a ponekad i 5€. Ne bude ih dvadesetak svaki dan, ali bude takvih dana.

4. Naveo sam i da turiste dovode turistički vodiči koji rade na crno, uključujući i strane turističke vodiče sa samo nekoliko izuzetaka legalnih turističkih vodiča koji nose istaknutu, zakonom propisanu iskaznicu turističkog vodiča.

Eto, sad sam ja primjer kako ne treba u našem društvu. Sve sam potvrdio što @Tarik reče, a samo sebi napravio odstupnicu bezveznom frazom, narodnom izrekom.

Čim čuješ nekoga da svoju priču potvrdjuje nekom narodnom izrekom, odmah posumnjaj,...Samo sam htio obezbjediti sebi neki mir jer na odredjeni način, stalno izjavljujući na forumu da sam turistički vodič, nisam baš potpuno anoniman. Vidi šta je @Tarik izjavio o angažovanju ''zaštitara'' sa IlidžU od strane porodice Kolar, a što ja nisam znao.


Kada ja tamo dodjem, samo bježim i od Edisa i od Bajre, a turističke agencije samo mogu sanjati da će dobiti neki račun za ulaznice.

Tokom rata, iako sam bio u policijU, nisam mogao dobiti propusnicu da predjem do Butmira i kupim djetetu čokoladu koju nije vidio dok nisam kupio ''Mars'' od UNPROFOR-aca.
Za mene je potpuna novost da ulaz u tunel sa B strane nije bio baš u Kolarevoj kući.

Postavka u Muzeju Ratni tunel nema veze sa naukom koja se zove muzeologija.
Last edited by PipiDugaDevetka on 23/01/2009 23:58, edited 1 time in total.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#54 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Jara »

Nego Mirci, pusti sad to ...dakle, šta misliš o ovome: otvoriti onaj ulaz u tunel s dobrinjske strane...napraviti ratnu učionicu...okačiti ono zvono o kojem si pisala, sa sve rupama, skinuto sa snajperisane krave ( gdje li je?) Profesionalci da postave izložbe po strogo muzeološkim pravilima, bez stranačkih, nacionalostičkih ili vjerskih uticaja...A kustosi u tunelu - Divjak, Šiber, Sefer :thumbup: ...Ulaznice, računi s pečatom...

A @Pipi da dovodi goste...i @Tarik (ako je registrovan, hoćemo sve po zakonu :D )...divlje vodiče vraćati, nek gosti vide da ih vode divljaci)...naravno, super čist WC...i kafanica sa ratnim jelima i pićima ( kakvih nije bilo s butmirske strane, npr. kod Kolara, jer su bili izvan obruča i imali vezu sa svijetom). Ih koliko bi se tu ljudi moglo zaposliti...Šta ti, kao zadrta, stara Dobrinjka ;-) misliš about?
Last edited by Jara on 23/01/2009 00:11, edited 2 times in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#55 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by VjecitiStudent »

Koje su se tek pare vrtile oko tunela, tj oko sverca hrane kroz tunel :(
Postoji cijeli niz danas uglednih biznismena koji su svoje imperije napravili zahvaljujuci tunelu. Molim da se u muzejsku postavku okace i njihove slike.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#56 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by ljubav_aha »

PipiDugaDevetka wrote:@ljubavi, kako me nalijepi,...qq meni.
ali to je upravo razlog zasto narod suti,a kourupcija cvijeta na sve strane
BiH treba fazu ciscenja koju su Hrvati i Srbijanci uradili,znaci ,dokazali su da je sve moguce,a sto je glvna "kocnica" u BiH :!: :?:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#57 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

ljubav_aha wrote:...ali to je upravo razlog zasto narod suti,a kourupcija cvijeta na sve strane
BiH treba fazu ciscenja koju su Hrvati i Srbijanci uradili,znaci ,dokazali su da je sve moguce,a sto je glvna "kocnica" u BiH :!: :?:
Evo, šta ti ja govorim @ljubavi:
Tarik1976

Posts: 7
Joined: 18. Jan. 2009. 00:45
Tarik se zaštitio novim nickom, vidi broj postova i kada je registrovan.
I priča po principu, došlo je vrijeme da se sve stvari nazovu pravim imenom.

Ja to isto uradim, ali se zaštitim narodnom uzrečicom kao kakav političar populista, a po principu ''mojNe ga , driU ga'' i sve isto kažem kako jeste i koliko ja znam.

Ovo što je @Tarik uradio i ja šta sam u tekstu uradio je isto. Pokušao sam se zaštititi od moguće osvete. U drugom postu, sam i to odbacio i opet sve rekao isto što i u prvom postu.
SVE ILI NIŠTA, NIŠTA VEĆ IMAM(O)!

Čitao sam u novinama da su Kolarevi na sudu sa državom. Ljetos bilo u Oslobodjenju, nisam zapamtio detalje. Ko ih šljivi kada ne znaju, pošteno.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#58 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by ljubav_aha »

PipiGugaDevetka,sad si mi jos vise drag forumas :) HVALA za iskren post :-D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#59 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

ljubav_aha wrote:PipiGugaDevetka,sad si mi jos vise drag forumas :) HVALA za iskren post :-D
:kiss:
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#60 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Nisam redovan na ovom forumu, pa nemam nick. U biti pišem pod nick-om ne zato što se bojim Kolara, nego zato što smatram da Kolari nisu samo moj problem nego problem SVIH nas. Ovdje kod nas postoji sindrom da se uvijek od drugih očekuje da isturaju glavu, sindrom heroja, a da drugi sa strane gledaju. Slaže se narod sa herojima, ali neka bije preko tuđih leđa. Isti onaj baliluk i kurvaluk koji se izlučio izlučevine tipa Bajre i Edisa.
Mislim ko je vidio Bajru i Edisa - to je čista Top Lista Nadrealista. Da ne znaš da su milioneri i vješti manipulatori preko leđa svih nas, mogao bi im se smijati čitav dan. Ovako ti smijeh zaglavi u grlu i sjetiš se mora sirotinje koja je stvorila ovo malo zemlje što je ostalo, a nema je nigdje.

Što se nekih osveta tiče, mislim da su Bajro i Edis već toliko novaca uzeli da se sve ovo njih tiče kao lanjski snijeg. Psi laju - karavane prolaze.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#61 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

Svi mi pišemo pod nickom, a s obzirom da poznajem jednog drugog Kolara iz moje zgrade i nasukao sam se na njegovu primitivnu prigradskoseljačku bezobzirnost i gramzivost za novcem, vjerjem sto posto, sve što si napisao o Edisu i Bajri (Crna ovca, izuzetak sa ovim prezimenom je novinar R. Kolar za kojeg vjerujem da je nagovorio Bajru da otvori Muzej).

Kada vodim turiste tamo, gledam da sam dalje od njih dvojice. Samo se zdravim i ništa ne komentarišem.

Kakva šteta za sve one borce koji su kopali tunel, a sada nemaju novca za preživiti, a desetak bi ih se moglo zaposliti na Tunelu.

Nadu budi ovo što će vlast u Gradu organizovati SDP+NS+ne znam ko još, a već su najavili (re)organizovanje TZ Grada Sarajeva. Kao što znaš, Dobrinja je u novogradskoj opštini, a to je područje Grada.
Last edited by PipiDugaDevetka on 24/01/2009 00:01, edited 2 times in total.
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#62 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Nisam turistički vodič, fala bogu imam dobar posao prevodioca, a bavim se i organizacijom posjeta raznih delegacija i donatora za moje poslodavce. Ja svoje delegacije dovezem pred muzej pravi ili lažni tipa kolarevih, predam u ruke kustosima, organizujem smještaj u hotelu, igra pjesma s nekim KUD i večere i izlaske za goste. Iz tih razloga dobro poznajem turizam i stalno sam u kontaktu sa hotelima, restoranima, "turističkom zajednicom" itd itd.
Ne zanima me ispravljanje krivih drina, sve mi imamo što ti želiš napraviti, ali sa krivim ljudima na pravim mjestima.

Sarajevu ne trebaju nove institucije ni revolucije, Sarajevu treba NOVI NAROD (kad bi se mogla organizovati deportacija 60 % stanovnika Sarajeva na sela, u radne logore i manji broj u Tursku i Saudijsku Arabiju u stočnim vagonima) + dovođenje kvalitetnih ljudi iz manjih bh gradova, dijaspore + naseljavanje nešto Poljaka, Čeha, Austrijanaca kao u Austrougarsko doba, ja bih ti rado pomogao u tome. Ovako nema svrhe.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#63 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Jara »

Tarik1976 wrote:Nisam turistički vodič, fala bogu imam dobar posao prevodioca, a bavim se i organizacijom posjeta raznih delegacija i donatora za moje poslodavce. Ja svoje delegacije dovezem pred muzej pravi ili lažni tipa kolarevih, predam u ruke kustosima, organizujem smještaj u hotelu, igra pjesma s nekim KUD i večere i izlaske za goste. Iz tih razloga dobro poznajem turizam i stalno sam u kontaktu sa hotelima, restoranima, "turističkom zajednicom" itd itd.
Ne zanima me ispravljanje krivih drina, sve mi imamo što ti želiš napraviti, ali sa krivim ljudima na pravim mjestima.

Sarajevu ne trebaju nove institucije ni revolucije, Sarajevu treba NOVI NAROD (kad bi se mogla organizovati deportacija 60 % stanovnika Sarajeva na sela, u radne logore i manji broj u Tursku i Saudijsku Arabiju u stočnim vagonima) + dovođenje kvalitetnih ljudi iz manjih bh gradova, dijaspore + naseljavanje nešto Poljaka, Čeha, Austrijanaca kao u Austrougarsko doba, ja bih ti rado pomogao u tome. Ovako nema svrhe.
Tariče, fakat ti pretjera :roll: ...mora da se šališ...Ideja o preseljavanju tipa "ove tamo a one ovamo" liči na ona Staljinova, prisilna kolektivna preseljavanja "domaćih" Nijemaca i Tatara ...a deportacija stočnim vagonima na... :roll:

Goste vodiš do muzeja, ali ne, ne vodaš ih po gradu... :D
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#64 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

Svašta, @Tariče,...Šokiran sam,....Prvo si me očar'o, a sada razočar'o. Eto, strana delegacija neće pred Begovu džamiju ili pred Muzej AU perioda na mjestu atentata ili u Vijećnicu.

Ovo drugo o deportacijama u vagonima za stoku krupnog i sitnog zuba i ''renoviranje'' naroda,...Kao fašista, zaslužuješ ban i ako se sretnemo pred TUnelom ili gdje drugo,...Ne prilazi, ne pričaj ništa samnom!
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#65 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Ja za goste uzimam turističke vodiče preko turističke zajednice. Znam i ja da se radi o slabo plaćenim studentima koji nisu prijavljeni, loše rade svoj posao, ali kad turistička zajednica (uzgred budi rečeno - udruženje građana i privatna firma koja se predstavlja kao država BiH) potkrada i vara državu, krši zakon, šta ja tu mogu. Ja sam veliki kalibar organizatora i manager-a da bih bio samo turistički vodič.

Meni je žao što sam te razočarao pipi duga devetka, ali smo se prešutno dogovorili da ćemo govoriti istinu. Značajan dio naše populacije je radikalno islamski nastrojen, imamo selefije, hambelije, mudžahedine, vehabije i simaptizere raznih terorističkih organizacija koji žele ovdje islamsku državu tipa Gaze i ispodtiha je grade zajedno sa isturenom IZ i nekim partijama. To je naša stvarnost i kad se tome pridoda zemljoradnička populacija koja podržava na izborima jedne te iste partije, odbija i efektivno blokira promjene, obrazovanje i ideju BiH kao evropske države i maše turskim zastavama usred Bosne, onda šale nema.

Mene su jednom prevarili kad sam otišao u ABiH da se borim za BiH svih njenih građana kao modernu evropsku demokratsku državu multikulturnu i multietničku, a servirali mi islamski bantustan na 24 % BiH kojim vlada islamski haos trećeg svijeta kao u Turskoj. Drugi put neće. Ja podržavam Sjedinjene Američke Države i viziju jedne moderne BiH i svjestan sam da bez velikih žrtava tu pomaka neće biti. Prevaspitavanje islamskih fanatika nije moguće i njih se može samo deportovati ili zna se :evil: . Tako bi i oni sa nama normalnim Bosancima uradili kako su to u Afganistanu uradili. S tim da Bosna živi u Evropi i zna se ko je jači i uz koga će naša proevropska i prozapadna inteligencija i narod stati. Što se zemljoradničkog stanovništva iz istočne BiH i jugozapadne Srbije tiče , sem kad se radi o izuzetnim ljudima od značaja za državu, njima je mjesto u zavičaju u današnjoj RS da se bore za BiH tamo. Grad je prenapučen i nama nisu potrebni.

Nisam ni imao namjeru da se upoznajemo, a možda smo se već i vidjeli kad sam dolazio sa delegacijama, uvjek sam u odijelu i kravati. Pripazi malo koga nazivaš fašistom. Fašisti su oni koje bih ja želio vidjeti deportovane iz Sarajeva.
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#66 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

Veliki organizatore, menadžere,...Izvoli nastaviti sa radom, kravata-odijelo,...Ovdje je tema Tunel ispod aerodroma i porodica Kolar,....Pošto su ovo turbulentna vremena,...Siguran sam da će se sve relativno brzo raspetljati,....Da će Kolari vratiti Muzej narodu,...Da će uskrsnuti RBiH,...Ako i ne uskrsne,...Ostaje nada - druge adrese nemam.
I dalje mislim da ove tvoje ideje predstavljaju fašizam. Zapravo, vidimo se u novom ratu,...Preko nišana.
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#67 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Ako si militantni islamista, islamski vjernik i fašista svakako da se vidimo preko nišana, mada sam ja oficirski kadar i sigurno da će jedinice NATO pakta, američke armije i naša vojska i policija biti oni koji će praktično pucati na tebe. Žao mi je što tako razmišljaš, ali i ti si kao Bajro i Edis naša ne tako lijepa stvarnost i to kao i tunel i sve ostalo što ne valja u našem društvu treba javno pokazati i prikazati. Car je konačno go.
Boga pitaj šta ti strancima pričaš o ratu u BiH...Takvi su nam glave došli...
Da smo se uživo vidjeli garantujem ti 100 % da ne bi tako govorio. Samo jedna posjeta bazi EUFORA i jedna provedena noć sa mojim poslodavcima bi ti zauvijek ohladila glavu. Vidio sam mnogo takvih koji cmizdre kad im šamar opališ, a prijete nišanima :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#68 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Jara »

Deportovati 60% stanovništva u vagonima za stoku nije fašistička ideja? :-) I takav voda turiste, eh... :-)
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#69 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by PipiDugaDevetka »

Hvala @Jara!
:kiss:
Nema potrebe više ništa pisati mimo teme.
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#70 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by paprica29 »

Sidje oficir, nismo te odmah prepoznali. Ja sam za to sa se Tariku da tunel, pa da on, u kravati i odjelu, širi istinu i uredno plaća PDV. Ma bajaaaaažiiiii
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#71 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Za mene agresija na BiH nije bila vjerski rat kako to Velikosrbi žele da prikažu, već napad na suverenu i nezavisnu državu BiH i rat za zemlju i resurse (otimanje istih od Bosne i Bošnjaka). Ja sam savremeno evropsko lice moje zemlje i ako hoćeš bošnjačkog naroda (onog pravog, jok onog made in Turkey & Saudi Arabia). Za mene nema razlike između četnika i muslimanskih ekstrema tipa vehabija. Nikakve. Borio sam se 2 godine protiv četnika, a boriću se i protiv vehabija kad me moj narod, i američki saveznici pozovu. Ja sam u pravu jer sam napadnut i branim svoju zemlju, a ne zato što se zovem Tarik i što je neka vjera u pravu ili nije.

Treba govoriti istinu, a ne prodavati svijetu ideologiju.
Last edited by Tarik1976 on 23/01/2009 23:31, edited 2 times in total.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#72 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Jara »

paprica29 wrote:Sidje oficir, nismo te odmah prepoznali. Ja sam za to sa se Tariku da tunel, pa da on, u kravati i odjelu, širi istinu i uredno plaća PDV. Ma bajaaaaažiiiii
:lol: :lol: :lol:
Tarik1976
Posts: 17
Joined: 18/01/2009 00:45

#73 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by Tarik1976 »

Hvala vam lijepa, dajte vi tunel našim borcima i njihovim porodicama, pogotovo onim što su ostali invalidi, a za mene se ne brinite. Ja ću se za sebe pobrinuti.
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#74 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by paprica29 »

Svaka ti dala, al' deporatcije i naseljavanje Čeha i Austrijanaca. Jesi li fakat to mislio ili ti je izletilo u žaru borbe??
SnezanaM
Posts: 317
Joined: 18/01/2009 00:23

#75 Re: tunel ispod piste SA aerodroma, clanovi porodice kolar?

Post by SnezanaM »

Tarik1976 wrote:Ja za goste uzimam turističke vodiče preko turističke zajednice. Znam i ja da se radi o slabo plaćenim studentima koji nisu prijavljeni, loše rade svoj posao, ali kad turistička zajednica (uzgred budi rečeno - udruženje građana i privatna firma koja se predstavlja kao država BiH) potkrada i vara državu, krši zakon, šta ja tu mogu. Ja sam veliki kalibar organizatora i manager-a da bih bio samo turistički vodič.

Meni je žao što sam te razočarao pipi duga devetka, ali smo se prešutno dogovorili da ćemo govoriti istinu. Značajan dio naše populacije je radikalno islamski nastrojen, imamo selefije, hambelije, mudžahedine, vehabije i simaptizere raznih terorističkih organizacija koji žele ovdje islamsku državu tipa Gaze i ispodtiha je grade zajedno sa isturenom IZ i nekim partijama. To je naša stvarnost i kad se tome pridoda zemljoradnička populacija koja podržava na izborima jedne te iste partije, odbija i efektivno blokira promjene, obrazovanje i ideju BiH kao evropske države i maše turskim zastavama usred Bosne, onda šale nema.

Mene su jednom prevarili kad sam otišao u ABiH da se borim za BiH svih njenih građana kao modernu evropsku demokratsku državu multikulturnu i multietničku, a servirali mi islamski bantustan na 24 % BiH kojim vlada islamski haos trećeg svijeta kao u Turskoj. Drugi put neće. Ja podržavam Sjedinjene Američke Države i viziju jedne moderne BiH i svjestan sam da bez velikih žrtava tu pomaka neće biti. Prevaspitavanje islamskih fanatika nije moguće i njih se može samo deportovati ili zna se :evil: . Tako bi i oni sa nama normalnim Bosancima uradili kako su to u Afganistanu uradili. S tim da Bosna živi u Evropi i zna se ko je jači i uz koga će naša proevropska i prozapadna inteligencija i narod stati. Što se zemljoradničkog stanovništva iz istočne BiH i jugozapadne Srbije tiče , sem kad se radi o izuzetnim ljudima od značaja za državu, njima je mjesto u zavičaju u današnjoj RS da se bore za BiH tamo. Grad je prenapučen i nama nisu potrebni.

Nisam ni imao namjeru da se upoznajemo, a možda smo se već i vidjeli kad sam dolazio sa delegacijama, uvjek sam u odijelu i kravati. Pripazi malo koga nazivaš fašistom. Fašisti su oni koje bih ja želio vidjeti deportovane iz Sarajeva.
Jel znas ti sta pises OFICIR :D :-)
Post Reply