Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post Reply
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3626 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Mnoge teme na ovom pdf-u su uspjeli "uništititi" trolanjem i politikom.
A na ovu uvredu gore najbolje je reagovati prijavom posta. Postoji administracija za takve stvari. ;-)
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#3627 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

aldinjo wrote: 04/02/2021 01:36 Mnoge teme na ovom pdf-u su uspjeli "uništititi" trolanjem i politikom.
A na ovu uvredu gore najbolje je reagovati prijavom posta. Postoji administracija za takve stvari. ;-)
Da ti ja nesto kazem.

Ja i meni slicni,danas nakon par desetina godina se osjecamo -kako se osjecamo.Jeftino prodani,debelo zayebani.
Kada je rat krenuo,krenuo sam kao dobrovoljac u njega,bez jedne sekunde kalkulacije.
Dok su drugi pjevali da rata ne bude,ja sam se sa grupom svojih jarana spremao da koliko smo mogli da pokusamo odbraniti onaj dio,gdje smo rodjeni i odrasli.
Tokom tih nesretnih desavanja,najebao sam dobro,a debelo izyeban izasao iz rata ali sa zivom glavom.

Moj prvu uniformu sebi sam nabavio sam,direktno iz Krtelja,ono vece kad je baza bila u pozaru.Nas trojica( ja i jos dvojica brace,jedan od njih poznati sportista) smo otisli sa Ladom specijalkom i uzeli nekog sitnisa sto se moglo uzeti ne razmisljajuci kako cemo proci barikadu na Kuli. To vece maloljetni S.H. nakupio ruksak bombi i nekim njemu znanim putevima se uputio nazad.Sutra smo se hairli sreli,uspio je da ruksak bombi donese u naselje. Rahmetli S.H je poginuo kasnije od snajpera,dok je branio svoju kucu,dok su drugi bili po podrumima. Ja koliko znam,oca mu Selima,niko nikada nije upitao da li mu treba sta,jer eto sin ti poginu u borbi.

Mnogi koji su tada prvi stali ,danas se ni ne spominju.
Ili su poginuli ili se rasuli po bijelom svijetu ovako kao i ja. U osnovi niko i ne trazi da bude spomenut,jer su se vodili rodoljubljem a ne nekim drugim interesima.Medjutim ovi koji su usli u rat vodjeni nekim svojim interesima i dan danas pokusavaju da izigravaju neke heroje,ili su se dobro unovcili i stekli enormna bogastva ili jos uvjek muzu drzavnu sisu kroz kojekakva boracka udruzenja i slicno.

E jedan od tih je taj kojeg ti branis.

2 puta sam ranjen u ratu za tvoju informaciju,od toga jednom dobro razvaljen od granate.
Kada sam u borbama poderao uniformu koju sam sebi nabavio,i koju vise nije bilo moguce iskrpiti,na drugu sam cekao haj i haj.

Da ti jos nesto kazem.
Prva grupa koja je kroz tunel izasla na Igman,bio sam u njoj.I izasao sam u tenama kroz tunel. Drugu moju uniformu sam dobio,jer su neki nasi provlacili za Alemka robu kroz tunel,pa su kao nagradu dobili uniforme za rad. I onda sam ja dobio od druge osobe uniformu kao poklon. Mislis da je tog kojeg ti branis bilo briga u cemu mu vojska ide na planinu?

Nekad u 95toj sam dobio prvu moju uniformu od Armije BiH,i one zelene platnene cizme,mi ih zvali vijetnamke,koje su imale ventilaciju pri dnu i nisu bile u biti za vlaznog vremena.

Sin od tog tvog kojeg ti branis,cijeli rat se sepurio u novoj alfa uniformi i sa nekakvom kuburom za pojasom.Ustvari nije bila kubura nego niklovani magnum revolver,a on balavac mozda od nekih 15tak godina tada.Mislis da je to bilo u redu?

Kada se rat zavrsio,krv sam svoju propisao obilazeci opstine i ministarstva da bih na kraju dobio 5 hiljada donacije,da imam negdje glavu da smjestim,jer mi je u ratu sve bilo unisteno,a delozacija je kucala na vrata. Nisam imao para,da sam sebi popravljam,jer sam iz rata izvukao samo zivu glavu i nista vise.Ovi drugi koji su bili dupelisci,dobili su poslove po kojekakvim ministarstvima i drzavnim ( tada) firmama brzinom svjetlosti.

Ti i takvi kao ti,ovo nikada necete shvatiti,jer ne razmisljate objektivno.

Ponavljam ti opet,na kraju krajeva ja nisam bitan u ovoj prici.Nisam isao u rat za platu niti sto sam bio prinudno mobilisan.Isao sam srcem.
Ja sam isao nogama,gdje taj tvoj nije mogao da dopre ni dvogledom.

Bilo i proslo.Ne ponovilo se,jer nazalost danas ima dosta omladine u onoj napacenoj Bosni,koji bi opet bili zavaljeni i izlevaceni,da se kakva sranja ponove.

A ti moje postove slobodno i dalje prijavljuj administraciji. Ja sa tim nemam problem.
Mozes reci i da lazem.I da izmisljam.I svasta jos nesto.
Ni sa tim ne bih imao problem.Piskaranje po forumu je dostupno svima.

Ali pokusaj da skontas samo jednu stvar,jel te sramota da stajes u odbranu covjeka koji je nedvosmisleno kriv za smrt dvocifren broj svojih boraca koje je direktno bez razmisljanja gurnuo u smrt?

Danas bi ti ljudi mozda bili ocevi,neka unucad bi imala dedu,neko bi imao sina,brata...

Ne kontas ti to lave nikako...
Last edited by Repetitor on 04/02/2021 09:31, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#3628 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by PM72 »

Aldinjo,
Provociraš i podjebavaš ljude koji su ratovali dok si ti tutu u rikverc vozao.Ljudi rekli istinu kako se VKV kranista-komandant igrao rata i šta je tu problem? Hoće li ti biti lakše ako moderacija odstrani ratnike da bi istoriju mogli pisati oni koji pojma nemaju? Ovi kojima je sva pamet u googlovoj tražilici? Ti ako si simpatizer zelene pogani to je tvoja lična stvar ali moraš shvatiti da je politika u svemu,od sporta pa do plana rada u mjesnoj zajednici.Politika je i postavila gore pomenutog da komanduje ljudima,radi famlijarih ili ličnih veza ili je bio kabadahija.Zasluge nije imao ni sposobnosti da komanduje ljudima.I koje onda kriv?
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#3629 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Emiremir33 »

Repetitor wrote: 04/02/2021 09:22
aldinjo wrote: 04/02/2021 01:36 Mnoge teme na ovom pdf-u su uspjeli "uništititi" trolanjem i politikom.
A na ovu uvredu gore najbolje je reagovati prijavom posta. Postoji administracija za takve stvari. ;-)
Da ti ja nesto kazem.

Ja i meni slicni,danas nakon par desetina godina se osjecamo -kako se osjecamo.Jeftino prodani,debelo zayebani.
Kada je rat krenuo,krenuo sam kao dobrovoljac u njega,bez jedne sekunde kalkulacije.
Dok su drugi pjevali da rata ne bude,ja sam se sa grupom svojih jarana spremao da koliko smo mogli da pokusamo odbraniti onaj dio,gdje smo rodjeni i odrasli.
Tokom tih nesretnih desavanja,najebao sam dobro,a debelo izyeban izasao iz rata ali sa zivom glavom.

Moj prvu uniformu sebi sam nabavio sam,direktno iz Krtelja,ono vece kad je baza bila u pozaru.Nas trojica( ja i jos dvojica brace,jedan od njih poznati sportista) smo otisli sa Ladom specijalkom i uzeli nekog sitnisa sto se moglo uzeti ne razmisljajuci kako cemo proci barikadu na Kuli. To vece maloljetni S.H. nakupio ruksak bombi i nekim njemu znanim putevima se uputio nazad.Sutra smo se hairli sreli,uspio je da ruksak bombi donese u naselje. Rahmetli S.H je poginuo kasnije od snajpera,dok je branio svoju kucu,dok su drugi bili po podrumima. Ja koliko znam,oca mu Selima,niko nikada nije upitao da li mu treba sta,jer eto sin ti poginu u borbi.

Mnogi koji su tada prvi stali ,danas se ni ne spominju.
Ili su poginuli ili se rasuli po bijelom svijetu ovako kao i ja. U osnovi niko i ne trazi da bude spomenut,jer su se vodili rodoljubljem a ne nekim drugim interesima.Medjutim ovi koji su usli u rat vodjeni nekim svojim interesima i dan danas pokusavaju da izigravaju neke heroje,ili su se dobro unovcili i stekli enormna bogastva ili jos uvjek muzu drzavnu sisu kroz kojekakva boracka udruzenja i slicno.

E jedan od tih je taj kojeg ti branis.

2 puta sam ranjen u ratu za tvoju informaciju,od toga jednom dobro razvaljen od granate.
Kada sam u borbama poderao uniformu koju sam sebi nabavio,i koju vise nije bilo moguce iskrpiti,na drugu sam cekao haj i haj.

Da ti jos nesto kazem.
Prva grupa koja je kroz tunel izasla na Igman,bio sam u njoj.I izasao sam u tenama kroz tunel. Drugu moju uniformu sam dobio,jer su neki nasi provlacili za Alemka robu kroz tunel,pa su kao nagradu dobili uniforme za rad. I onda sam ja dobio od druge osobe uniformu kao poklon. Mislis da je tog kojeg ti branis bilo briga u cemu mu vojska ide na planinu?

Nekad u 95toj sam dobio prvu moju uniformu od Armije BiH,i one zelene platnene cizme,mi ih zvali vijetnamke,koje su imale ventilaciju pri dnu i nisu bile u biti za vlaznog vremena.

Sin od tog tvog kojeg ti branis,cijeli rat se sepurio u novoj alfa uniformi i sa nekakvom kuburom za pojasom.Ustvari nije bila kubura nego niklovani magnum revolver,a on balavac mozda od nekih 15tak godina tada.Mislis da je to bilo u redu?

Kada se rat zavrsio,krv sam svoju propisao obilazeci opstine i ministarstva da bih na kraju dobio 5 hiljada donacije,da imam negdje glavu da smjestim,jer mi je u ratu sve bilo unisteno,a delozacija je kucala na vrata. Nisam imao para,da sam sebi popravljam,jer sam iz rata izvukao samo zivu glavu i nista vise.Ovi drugi koji su bili dupelisci,dobili su poslove po kojekakvim ministarstvima i drzavnim ( tada) firmama brzinom svjetlosti.

Ti i takvi kao ti,ovo nikada necete shvatiti,jer ne razmisljate objektivno.

Ponavljam ti opet,na kraju krajeva ja nisam bitan u ovoj prici.Nisam isao u rat za platu niti sto sam bio prinudno mobilisan.Isao sam srcem.
Ja sam isao nogama,gdje taj tvoj nije mogao da dopre ni dvogledom.

Bilo i proslo.Ne ponovilo se,jer nazalost danas ima dosta omladine u onoj napacenoj Bosni,koji bi opet bili zavaljeni i izlevaceni,da se kakva sranja ponove.

A ti moje postove slobodno i dalje prijavljuj administraciji. Ja sa tim nemam problem.
Mozes reci i da lazem.I da izmisljam.I svasta jos nesto.
Ni sa tim ne bih imao problem.Piskaranje po forumu je dostupno svima.

Ali pokusaj da skontas samo jednu stvar,jel te sramota da stajes u odbranu covjeka koji je nedvosmisleno kriv za smrt dvocifren broj svojih boraca koje je direktno bez razmisljanja gurnuo u smrt?

Danas bi ti ljudi mozda bili ocevi,neka unucad bi imala dedu,neko bi imao sina,brata...

Ne kontas ti to lave nikako...
S.Alihodža iz Dobrinje 3 .Zar mu nije sin maloljetan bio ratu(možda,griješim).Ih dobar si što se tiče uniformi,pojam je bilo nabaviti šatorsko krilo pa praviti prsluke itd...
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#3630 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by TheGodfather001 »

Šta se ložite na provokacije upućene iz štaba 10. minhenske ili 3. luksemburške brgade??!! Neki klinjo, ni brkove nije naučio brijati, uputi red neinteligentnog teksta i odmah ga svi napadaju. Pa on je jedan od tih "zaslužnih" spermatozoida koji danas mijenjaju historiju falsifikatima i neistinama, faktografski iščašenim metodom eliminacije svakoga ko nije i ne podržava "zeljenu" politiku, pišu knjige o "herojskim podvizima" mirnodopskih generala koji su direktno odgovorni za smrti i sakaćenje "njima nepoznatog broja" pripadnika . Njemu i njegovim ađutantima i principalima je Alemko pojam uspjeha i logistiĆara. Svaka jbna brigada ima "svog junaka", od predratnih piljara preko portira, čuvara parkinga. I nikome od njih ni šamar nije udaren zbog direktne odgovornosti za slanje u smrt tuđe djece. I danas takvi kroje politiku, svrstali nas u najjadnije zemlje svijeta pa umjesto muke rata, muku mučimo sa osnovnom egzistencijom. I opet jaše neuka seljadija, dok sav zdravi dio tkiva ne odumre pa će nas hirurški sjekirom odstraniti. Jbga
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3631 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by jefff »

Zaboravio si spoment cetvorku u pozitivnom svijetlu pa ti prica ispade nezaokruzena.
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#3632 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by TheGodfather001 »

Hvala Bogu da postoji i "četvorka" da i vi osjetite kako je to kad se gubi tlo pod nogama pa makar se to događalo u dubokom miru. A moja priča je zaokružena i veoma zrela, za razliku od priča balavundera koji ste ispali iz očuvanih sjemenovodova vaših ćaća koji ni zime ni vlage ni agresije nisu osjetili, ali zato nas sve umlatiste frazama, floskulama i fikcijama otkucanim na jeftinim kineskim tastaturama.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3633 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Repetitor wrote: 04/02/2021 09:22
aldinjo wrote: 04/02/2021 01:36 Mnoge teme na ovom pdf-u su uspjeli "uništititi" trolanjem i politikom.
A na ovu uvredu gore najbolje je reagovati prijavom posta. Postoji administracija za takve stvari. ;-)
Da ti ja nesto kazem.

Ja i meni slicni,danas nakon par desetina godina se osjecamo -kako se osjecamo.Jeftino prodani,debelo zayebani.
Kada je rat krenuo,krenuo sam kao dobrovoljac u njega,bez jedne sekunde kalkulacije.
Dok su drugi pjevali da rata ne bude,ja sam se sa grupom svojih jarana spremao da koliko smo mogli da pokusamo odbraniti onaj dio,gdje smo rodjeni i odrasli.
Tokom tih nesretnih desavanja,najebao sam dobro,a debelo izyeban izasao iz rata ali sa zivom glavom.

Moj prvu uniformu sebi sam nabavio sam,direktno iz Krtelja,ono vece kad je baza bila u pozaru.Nas trojica( ja i jos dvojica brace,jedan od njih poznati sportista) smo otisli sa Ladom specijalkom i uzeli nekog sitnisa sto se moglo uzeti ne razmisljajuci kako cemo proci barikadu na Kuli. To vece maloljetni S.H. nakupio ruksak bombi i nekim njemu znanim putevima se uputio nazad.Sutra smo se hairli sreli,uspio je da ruksak bombi donese u naselje. Rahmetli S.H je poginuo kasnije od snajpera,dok je branio svoju kucu,dok su drugi bili po podrumima. Ja koliko znam,oca mu Selima,niko nikada nije upitao da li mu treba sta,jer eto sin ti poginu u borbi.

Mnogi koji su tada prvi stali ,danas se ni ne spominju.
Ili su poginuli ili se rasuli po bijelom svijetu ovako kao i ja. U osnovi niko i ne trazi da bude spomenut,jer su se vodili rodoljubljem a ne nekim drugim interesima.Medjutim ovi koji su usli u rat vodjeni nekim svojim interesima i dan danas pokusavaju da izigravaju neke heroje,ili su se dobro unovcili i stekli enormna bogastva ili jos uvjek muzu drzavnu sisu kroz kojekakva boracka udruzenja i slicno.

E jedan od tih je taj kojeg ti branis.

2 puta sam ranjen u ratu za tvoju informaciju,od toga jednom dobro razvaljen od granate.
Kada sam u borbama poderao uniformu koju sam sebi nabavio,i koju vise nije bilo moguce iskrpiti,na drugu sam cekao haj i haj.

Da ti jos nesto kazem.
Prva grupa koja je kroz tunel izasla na Igman,bio sam u njoj.I izasao sam u tenama kroz tunel. Drugu moju uniformu sam dobio,jer su neki nasi provlacili za Alemka robu kroz tunel,pa su kao nagradu dobili uniforme za rad. I onda sam ja dobio od druge osobe uniformu kao poklon. Mislis da je tog kojeg ti branis bilo briga u cemu mu vojska ide na planinu?

Nekad u 95toj sam dobio prvu moju uniformu od Armije BiH,i one zelene platnene cizme,mi ih zvali vijetnamke,koje su imale ventilaciju pri dnu i nisu bile u biti za vlaznog vremena.

Sin od tog tvog kojeg ti branis,cijeli rat se sepurio u novoj alfa uniformi i sa nekakvom kuburom za pojasom.Ustvari nije bila kubura nego niklovani magnum revolver,a on balavac mozda od nekih 15tak godina tada.Mislis da je to bilo u redu?

Kada se rat zavrsio,krv sam svoju propisao obilazeci opstine i ministarstva da bih na kraju dobio 5 hiljada donacije,da imam negdje glavu da smjestim,jer mi je u ratu sve bilo unisteno,a delozacija je kucala na vrata. Nisam imao para,da sam sebi popravljam,jer sam iz rata izvukao samo zivu glavu i nista vise.Ovi drugi koji su bili dupelisci,dobili su poslove po kojekakvim ministarstvima i drzavnim ( tada) firmama brzinom svjetlosti.

Ti i takvi kao ti,ovo nikada necete shvatiti,jer ne razmisljate objektivno.

Ponavljam ti opet,na kraju krajeva ja nisam bitan u ovoj prici.Nisam isao u rat za platu niti sto sam bio prinudno mobilisan.Isao sam srcem.
Ja sam isao nogama,gdje taj tvoj nije mogao da dopre ni dvogledom.

Bilo i proslo.Ne ponovilo se,jer nazalost danas ima dosta omladine u onoj napacenoj Bosni,koji bi opet bili zavaljeni i izlevaceni,da se kakva sranja ponove.

A ti moje postove slobodno i dalje prijavljuj administraciji. Ja sa tim nemam problem.
Mozes reci i da lazem.I da izmisljam.I svasta jos nesto.
Ni sa tim ne bih imao problem.Piskaranje po forumu je dostupno svima.

Ali pokusaj da skontas samo jednu stvar,jel te sramota da stajes u odbranu covjeka koji je nedvosmisleno kriv za smrt dvocifren broj svojih boraca koje je direktno bez razmisljanja gurnuo u smrt?

Danas bi ti ljudi mozda bili ocevi,neka unucad bi imala dedu,neko bi imao sina,brata...

Ne kontas ti to lave nikako...
Ne trebaš mi ništa reči. Nećem mi psovati, niti ti niti bilo ko drugi ovdje na forumu. Ne psujem ni ja nilkome. Dok administracije ne reaguje nećete se smiriti očigledno. Završena rasprava.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3634 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

TheGodfather001 wrote: 04/02/2021 12:51 Šta se ložite na provokacije upućene iz štaba 10. minhenske ili 3. luksemburške brgade??!! Neki klinjo, ni brkove nije naučio brijati, uputi red neinteligentnog teksta i odmah ga svi napadaju. Pa on je jedan od tih "zaslužnih" spermatozoida koji danas mijenjaju historiju falsifikatima i neistinama, faktografski iščašenim metodom eliminacije svakoga ko nije i ne podržava "zeljenu" politiku, pišu knjige o "herojskim podvizima" mirnodopskih generala koji su direktno odgovorni za smrti i sakaćenje "njima nepoznatog broja" pripadnika . Njemu i njegovim ađutantima i principalima je Alemko pojam uspjeha i logistiĆara. Svaka jbna brigada ima "svog junaka", od predratnih piljara preko portira, čuvara parkinga. I nikome od njih ni šamar nije udaren zbog direktne odgovornosti za slanje u smrt tuđe djece. I danas takvi kroje politiku, svrstali nas u najjadnije zemlje svijeta pa umjesto muke rata, muku mučimo sa osnovnom egzistencijom. I opet jaše neuka seljadija, dok sav zdravi dio tkiva ne odumre pa će nas hirurški sjekirom odstraniti. Jbga
:lol: :skoljka: :run:
Šta drugo uraditi nego nasmijati se? :lol:
TheGodfather001
Posts: 1554
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#3635 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by TheGodfather001 »

Naravno da ćeš se smijati, što bi se ti razlikovao od svog ćaće koji se isto tako smijao u trezorima ili zgradama ambasada dok su tuđa djeca ginula po njegovom naređenju ili dok je šetao po Minhenu skupljajući "sredstva za odbranu BiH".
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3636 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Chmoljo »

To je taj patriotizam zelene govancadi koji je uslovljen idoliziranjem SDA.

Na cijelu jebenu ispovijest jednog borca ostavi dvorečenički demagoški spin. Pravo službeničko "nismo nadležni".

I smije se čovjek.

Valjda od muke. Jer je ovakvima veća muka smjena kantonalne vlade, nego kataklizma '92.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3637 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by jefff »

TheGodfather001 wrote: 04/02/2021 15:13 Hvala Bogu da postoji i "četvorka" da i vi osjetite kako je to kad se gubi tlo pod nogama pa makar se to događalo u dubokom miru. A moja priča je zaokružena i veoma zrela, za razliku od priča balavundera koji ste ispali iz očuvanih sjemenovodova vaših ćaća koji ni zime ni vlage ni agresije nisu osjetili, ali zato nas sve umlatiste frazama, floskulama i fikcijama otkucanim na jeftinim kineskim tastaturama.
A sto da za cetvorku zahvaljujem Bogu? Sto se koristite opravdanim nezdovoljstvom obespravljene i izvarane mase? Prosipaj ti taj jeftini petparacki populizam negdje drugo.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3638 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

TheGodfather001 wrote: 04/02/2021 15:21 Naravno da ćeš se smijati, što bi se ti razlikovao od svog ćaće koji se isto tako smijao u trezorima ili zgradama ambasada dok su tuđa djeca ginula po njegovom naređenju ili dok je šetao po Minhenu skupljajući "sredstva za odbranu BiH".
Takvih ublehaša na forumu ima puno. :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3639 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Chmoljo wrote: 04/02/2021 15:46 To je taj patriotizam zelene govancadi koji je uslovljen idoliziranjem SDA.

Na cijelu jebenu ispovijest jednog borca ostavi dvorečenički demagoški spin. Pravo službeničko "nismo nadležni".

I smije se čovjek.

Valjda od muke. Jer je ovakvima veća muka smjena kantonalne vlade, nego kataklizma '92.
A jesi li se ti smijao kada si 10 godina ljude "maltretirao" na ovom forumu dijeleći banove i kada si trebao i kada nisi?
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#3640 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by hamza_sa »

Repetitor wrote: 03/02/2021 08:10
hamza_sa wrote: 02/02/2021 23:26 [

Jel to niste smjeli svega ti? :lol: :lol: :lol:
To je jedan krelac,ja dan danas necu sebi oprostiti sto ga nismo izrafalali i bacili ko zadnje pseto u jarak.
Spustis se na jedan nivo,vise ti bude svejedno,da jedan kranista koji ne zna abecedu pravilno, odlucuje o zivotima par stotina ljudi,i svako malo bude neka zavala.

94vrte na 95tu pocelo da se suska da ce da se radi deblokada i da ce na nasem pravcu ici akcija.Medjutim cetnici su bili izuzetno dobro informisani o pravcima i iskopanim tunelima kojima smo imali planove da im nesmetano pridjemo zgradama i onda jednostavno upadnemo,jer iz nekih prijasnjih akcija ponukani iskustvom,skontali smo da prvo pretrcavanje prema njima je i najzajebanije.
Naravno u tom vremenu jako je popularno bilo da su mnogi od srba koji su bili sa nama na liniji presli na njihovu stranu i tako ispricali sve sto je bilo od njihovog interesa( kasnije cu ja saznati da su pojedinci iz cete VP bili ukljuceni uveliko za prebacivanje srba iz Dobrinje u Lukavicu na jednom dijelu linije izmedju D2-b i D3-b tj prema D4).Cetnici su bili postavili MRUDove upravo na planiranim izlazima iz tunela da nas eventualno docekaju.

I sta je poenta,dolazi nama Safet i razradjuje akciju,i lupa gluposti ko muda po samaru,i naprdjuje gluposti kao po obicaju,i pitanje je,za koliko vremena moze doci cetnicima ispomoc ako bi akcija poprimila malo siri oblik.Znaci da se napadne Aerodromsko,preko Mahale i dio Nedzarica.I lupi on tako nekih 30 minuta do sat vremena da treba cetnicima sa Ilidze da dodju do naselja.
Ja predlozim,hajde da isceniramo napad pa da vidimo. I tako smo uradili,oni su bili odlucili da ce postaviti osmatrace negdje na Mojmilo i Butmir da nadgledaju Kasindolsku i prilaze naselju.
Tako jedno jutro krenulo je to tzv.nasilno izvidjanje,da bi se ispostavilo da za manje od 5 minuta,jedna praga,jedan transporter i par putnickih kombija se kroz Kasindolsku kretalo prema naselju :)

Takodje smo znali da gdje danas spomenik ubijenom Hakiji Turajlicu,cetnici tu imaju stacioniran tenk i 2 transportera uvjek izmedju onih kuca.

Do akcije nikad nije doslo,rat se zavrsio.
A imao bih manju knjigu da napisem kako nas je zavaljivao po Treskavici i Igmanu. To su vec price za sebe,yebo on mater svoju.

Druze moj, vrlo dobro znam o kome i sta si pisao.

Boldirano je bilo moja zezancija, jer i za to znam o cemu pises.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3641 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Chmoljo »

aldinjo wrote: 05/02/2021 01:27
Chmoljo wrote: 04/02/2021 15:46 To je taj patriotizam zelene govancadi koji je uslovljen idoliziranjem SDA.

Na cijelu jebenu ispovijest jednog borca ostavi dvorečenički demagoški spin. Pravo službeničko "nismo nadležni".

I smije se čovjek.

Valjda od muke. Jer je ovakvima veća muka smjena kantonalne vlade, nego kataklizma '92.
A jesi li se ti smijao kada si 10 godina ljude "maltretirao" na ovom forumu dijeleći banove i kada si trebao i kada nisi?
Je li to sve sto si uspio smisliti? Jesi li mogao sam ili ti je trebala pomoc? Vidim vise te boli ban, nego nepravda prema ljudima koji su nam guzove branili. Vrlo jasni prioriteti kako sam i napisao gore, a ti samo potvrdio.

Mene samo interesuje kakav je osjecaj braniti ljude koji su zgrijesili i pred bogom i pred ljudima, koji su bez grize savjesti vodili ljude u smrt? Je li to smijesno?

Da su ovo napisali za nekog Zorana koji je bio u armiji, ne sumnjam da bi hrakao po njemu. Ovako progutas, i pises.

Pa prijatan ti obrok, bekrijo.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3642 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Chmoljo wrote: 05/02/2021 14:43
aldinjo wrote: 05/02/2021 01:27
Chmoljo wrote: 04/02/2021 15:46 To je taj patriotizam zelene govancadi koji je uslovljen idoliziranjem SDA.

Na cijelu jebenu ispovijest jednog borca ostavi dvorečenički demagoški spin. Pravo službeničko "nismo nadležni".

I smije se čovjek.

Valjda od muke. Jer je ovakvima veća muka smjena kantonalne vlade, nego kataklizma '92.
A jesi li se ti smijao kada si 10 godina ljude "maltretirao" na ovom forumu dijeleći banove i kada si trebao i kada nisi?
Je li to sve sto si uspio smisliti? Jesi li mogao sam ili ti je trebala pomoc? Vidim vise te boli ban, nego nepravda prema ljudima koji su nam guzove branili. Vrlo jasni prioriteti kako sam i napisao gore, a ti samo potvrdio.

Mene samo interesuje kakav je osjecaj braniti ljude koji su zgrijesili i pred bogom i pred ljudima, koji su bez grize savjesti vodili ljude u smrt? Je li to smijesno?

Da su ovo napisali za nekog Zorana koji je bio u armiji, ne sumnjam da bi hrakao po njemu. Ovako progutas, i pises.

Pa prijatan ti obrok, bekrijo.
Ne treba mi ničija pomoć da bi napisao onako kako jest. Ljude si "maltretirao" vjerovatno zato da bi svoju administratorsku sujetu zadovoljio. A sada si kao bolji jer više nisi administrator. A ovo što gore pišeš su gluposti.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#3643 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by PM72 »

Aldinjo,
Popio si šah mat.Nemoj više.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3644 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by jefff »

Obilježena 27. godišnjica masakra u ulici Oslobodilaca Sarajeva
https://mp.ks.gov.ba/aktuelno/novosti-s ... a-sarajeva
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#3645 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by jefff »

Zalibo tebe.
Haj kad si vec tu, na Grbavici kod vas je bio onaj prijeratni pop pjevac, ne mogu se sjetiti imena.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3646 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Chmoljo »

aldinjo wrote: 05/02/2021 16:38
Ne treba mi ničija pomoć da bi napisao onako kako jest. Ljude si "maltretirao" vjerovatno zato da bi svoju administratorsku sujetu zadovoljio. A sada si kao bolji jer više nisi administrator. A ovo što gore pišeš su gluposti.
PM72
Posts: 17777
Joined: 30/04/2012 16:54

#3647 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by PM72 »

Interesantno je kako se istorija ponavlja...Bajro,prijeratni putar i fukara,uvalio se u VLAST pa mu smeta brat Tale-prvoborac i ljudina...
Kaže svom rođenom bratu-kvariš mi ugled u narodu :lol:
A Tale -a kad si ga to imo...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45498
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3648 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Chmoljo »

Dervis Susic nama dodje ko Radomir Konstantinovic Srbima: obojica hirurski precizno identificiraju mentalitetski sljam.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#3649 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Nekako s proljeća »

VRS
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3650 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Bitna je izmišljena serija "Tale". :skoljka: :run:
Post Reply