Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post Reply
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3201 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

Vjerovatno su te šlepere s kontejnerima postavljali u Avgustu 1992

12.08.1992. još ih nema.
https://youtu.be/oI3pvBlgkNk?t=299
Isto Avgust 1992 evo 2 kamiona s kontejnerima (po jedan sa i bez prikolice)
https://youtu.be/hkvejpwSFDw?t=1383
https://youtu.be/hkvejpwSFDw?t=2404
A ovdje ne znam datum ima već više tih kamiona s kontejnerima
https://youtu.be/JTO7ENJw6J8?t=1972
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#3202 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Sarajmen wrote:Mislim da jeste Mustafa Kekić, nisam mogao naći bolju fotografiju, ovu sam izdvojio iz nekog videa o Dobrinji. Znamo li datum pogibije Kekića.
Nekad juli 92ge,ne znam tacan datum. Njegova pogibija je nekako cudno povezana sa jednim dogadjajem koji se desio dan ranije. Ne bih o tome na forumu.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3203 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

Repetitor wrote:
Sarajmen wrote:Mislim da jeste Mustafa Kekić, nisam mogao naći bolju fotografiju, ovu sam izdvojio iz nekog videa o Dobrinji. Znamo li datum pogibije Kekića.
Nekad juli 92ge,ne znam tacan datum. Njegova pogibija je nekako cudno povezana sa jednim dogadjajem koji se desio dan ranije. Ne bih o tome na forumu.
Bgm ako su tačni datumi s onih snimaka koje sam postavio, šleperi s kontejnerima su u avgustu 1992 postavljeni.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3204 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

Vidim da je korištena i ova ruta, valjda ispočetka.
Sad nije mi jasno, zar nije bilo bezbjednije uhvatiti zalet od doma zdravlja.
Jednom je neko pisao kako mu je izrešetan auto u prolasku, ako sam dobro zaključiom preko ovog dijela.

Image
Image

Evo od 20:34 i snimak vožnje preko tog dijela.
https://youtu.be/JTO7ENJw6J8?t=1234
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#3205 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by smurf »

Ma meni ni tad a Boga mi ni danas nije jasno zasto se mjesecima koristila ta ruta umjesto da se razguli pun gas do Vojnickog... A puno zivota i invalidnosti jebena barikada uze...
User avatar
smurf
Posts: 70206
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#3206 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by smurf »

Definitivno su pomenuti kamioni smetali, ali je bilo milion i jedan prijedlog i nacin da se napravi koridor... Ma bezveze laprdam a nadodje meni tako nekako s' proljeca...

Sretan nam Dan nezavisnosti!!!
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#3207 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Rodjen 10.05.1946 u Ljubinju
poginuo 17.07.1992 Dobrinja
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#3208 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by tempuser »

dudlov wrote:
PM72 wrote:
Sarajmen wrote:U odnosu na policajce, vojnici bi trebali bolje da znaju nastanak i razvoj Armije R BiH. Pokušaj naći naredbu iz sredine 1992. kojom se odobrava formiranje nekoliko brigada i imenuju njeni komandanti, pa ćeš među imenovanim naći i Zurapija kao komandanta 14 (Plavi grom), Bejića kao komandanta 15, Šehovića kao mislim novosarajevske ... itd. I vojnici Dobrinje su imali svoj ratni put, od grupa, odreda, četa i bataljona pa do brigade... zavisno od vremenskog perioda i događaja u njemu, a o kojem razmjenjujemo mišljenje.
Malo ga ti meni šuknu? Ko biva ja bio policajac a ti vojnik pa bolje znaš...fino sam napisao da ja za 14 brigaduTOBiH nikad nisam čuo a živio sam na tom području,nije Alipašino Hong Kong sa 10 miliona duša.
bila je 14 novogradska i ja sam bio njen pripadnik, a kasnije smo bili 5 motorizovana brigada
U sastav Plavog groma je usao i dio (ako ne i komplet) odred TO Otoka i prebaceni su u V. Bubanj nakon sto su se snage u naselju podlijelile na TO, Jukine i VP. Moje komsije i prijatelji iz PG-a su kasnije presli u na Zuc u diverzante Rude Tomica, ja mislim da je to 1. motorizovana.
senkas
Posts: 8
Joined: 06/02/2019 11:33

#3209 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by senkas »

pozz svima,
nedavno sam slucajno naisao na ovaj forum, trebalo mi je par dana da sve polako procitam. Žao mi je sto prije nisam znao za ovaj forum, jer sam nasao mnogo zanimljivih prica, pogotovo o aerodromskom naselju pa da se ukljucim u raspravu.
Ono sto me zanima, da li se iko sjecao ili je poznavao Midu iz aerodromskog, mislim da mu je pravo ime bilo Midhat, znam da je radio u Famosu u Hrasnici.
Ono sto sam cuo je da je poginuo prvog dana upada u aerodromsko, zanima me zna li ga iko i zna li gdje i kako je poginuo.
Hvala!
Qoom
Posts: 1690
Joined: 17/10/2012 12:36

#3210 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Qoom »

Sarajmen wrote:Kada govorimo o blokadi, eno kamiona malo u dubini, transporter, ježevi i najvjerovatnije protivtenkovskih mina da je bilo. Sasvim je logično da se, uz veeeliki rizik, u početnoj fazi cestovne deblokade koristio put-trotoar uz krajnju desnu traku. Tom trasom će se kasnije iskopati tranšej za protok ljudi.
Image
Negdje krajem '93. ili '94. montirane su betonske ploče uz podzid s desne strane i prolaz je bio maksimalno zaštićen od snajpera.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#3211 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by aldinjo »

Qoom wrote:
Sarajmen wrote:Kada govorimo o blokadi, eno kamiona malo u dubini, transporter, ježevi i najvjerovatnije protivtenkovskih mina da je bilo. Sasvim je logično da se, uz veeeliki rizik, u početnoj fazi cestovne deblokade koristio put-trotoar uz krajnju desnu traku. Tom trasom će se kasnije iskopati tranšej za protok ljudi.
Image
Negdje krajem '93. ili '94. montirane su betonske ploče uz podzid s desne strane i prolaz je bio maksimalno zaštićen od snajpera.
Mislim da je bilo u proljeće 1994. godine. U vrijeme kada je počeo raditi "Plavi put".
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#3212 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Repetitor »

Nikad "barikada" nije bila sigurna,a daleko od toga "maksimalno sigurna".
Ne znam da li 94-te ili 95-te,kada je PAT u onom autobusu izmasakrirao one civile i to haman gdje se najvise mislilo da je sigurna.
Bila je ona ploca nekad tu,ne znam da li ima danas.
User avatar
trambusek88
Posts: 4808
Joined: 03/10/2009 23:51

#3213 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by trambusek88 »

trambusek88 wrote:Vidim da je korištena i ova ruta, valjda ispočetka.
Sad nije mi jasno, zar nije bilo bezbjednije uhvatiti zalet od doma zdravlja.
Jednom je neko pisao kako mu je izrešetan auto u prolasku, ako sam dobro zaključiom preko ovog dijela.

Image
Image

Evo od 20:34 i snimak vožnje preko tog dijela.
https://youtu.be/JTO7ENJw6J8?t=1234
User avatar
Bancho
Posts: 631
Joined: 01/11/2011 11:45

#3214 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Bancho »

User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3215 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by strucnjakdemagog »

prico mi jedan jaran nekad prije za jedan slucaj u ratu na dobrinji, pa me zanima da li je iko cuo za to?

bilo je to negdje 94. ili 95. uglavnom valjda je primirje nekakvo bilo i neki covjek izasao da proseta dijete malo 2-3 god. i taman kad su se nasli pored danasnje ambulante, zapuca snajper sa crkve i njega pogodi u nogu. on pade, a djevojcica pored njega place. covjek nije mogao valjda da ustane i samo su cekali kad ce ga opet snajper dokrajciti ili njega ili dijete. bilo je tu ljudi okolo i pretpostavljalo se da snajperista ceka da neko prileti upomoc, pa da njega rokne. e sad ne sjecam se tacno kraja, ali valjda je neka zena i priletila i pokupila malecku, a ovaj covjek se sam izvukao na sigurno. uglavnom ovaj snajperista navodno vise nijednom nije pucao.

ova prica mi zvuci malo nevjerovatno, pa ako neko zna nesto vise o tome.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#3216 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Ramzess Veliki »

strucnjakdemagog wrote:prico mi jedan jaran nekad prije za jedan slucaj u ratu na dobrinji, pa me zanima da li je iko cuo za to?

bilo je to negdje 94. ili 95. uglavnom valjda je primirje nekakvo bilo i neki covjek izasao da proseta dijete malo 2-3 god. i taman kad su se nasli pored danasnje ambulante, zapuca snajper sa crkve i njega pogodi u nogu. on pade, a djevojcica pored njega place. covjek nije mogao valjda da ustane i samo su cekali kad ce ga opet snajper dokrajciti ili njega ili dijete. bilo je tu ljudi okolo i pretpostavljalo se da snajperista ceka da neko prileti upomoc, pa da njega rokne. e sad ne sjecam se tacno kraja, ali valjda je neka zena i priletila i pokupila malecku, a ovaj covjek se sam izvukao na sigurno. uglavnom ovaj snajperista navodno vise nijednom nije pucao.

ova prica mi zvuci malo nevjerovatno, pa ako neko zna nesto vise o tome.
Iza ledja danasnje ambulante, tacnije na sporednom ulazu, ispred djecijeg igralista.
I bio je redovan, ubio je tu jednu medicinsku sestru i mislim da nije bila jedina zrtva.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3217 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by strucnjakdemagog »

Ramzess Veliki wrote:
strucnjakdemagog wrote:prico mi jedan jaran nekad prije za jedan slucaj u ratu na dobrinji, pa me zanima da li je iko cuo za to?

bilo je to negdje 94. ili 95. uglavnom valjda je primirje nekakvo bilo i neki covjek izasao da proseta dijete malo 2-3 god. i taman kad su se nasli pored danasnje ambulante, zapuca snajper sa crkve i njega pogodi u nogu. on pade, a djevojcica pored njega place. covjek nije mogao valjda da ustane i samo su cekali kad ce ga opet snajper dokrajciti ili njega ili dijete. bilo je tu ljudi okolo i pretpostavljalo se da snajperista ceka da neko prileti upomoc, pa da njega rokne. e sad ne sjecam se tacno kraja, ali valjda je neka zena i priletila i pokupila malecku, a ovaj covjek se sam izvukao na sigurno. uglavnom ovaj snajperista navodno vise nijednom nije pucao.

ova prica mi zvuci malo nevjerovatno, pa ako neko zna nesto vise o tome.
Iza ledja danasnje ambulante, tacnije na sporednom ulazu, ispred djecijeg igralista.
I bio je redovan, ubio je tu jednu medicinsku sestru i mislim da nije bila jedina zrtva.

pa je li bilo ovako kako sam opisao?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#3218 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Ramzess Veliki »

strucnjakdemagog wrote:Iza ledja danasnje ambulante, tacnije na sporednom ulazu, ispred djecijeg igralista.
I bio je redovan, ubio je tu jednu medicinsku sestru i mislim da nije bila jedina zrtva.

pa je li bilo ovako kako sam opisao?[/quote]
Nisam bio tu, cuo sam za to a kad ljudi stalno ginu bas ne pitas za detalje.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3219 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by julisiz es grant »

Crkva je bila zloglasno snajpersko gnijezdo, detaljno razmatrano na haškim suđenjima, tako da me čudi da se neko još pita da li je pucao snajper sa crkve.
Na suđenju generalu Galiću odbrana je tvrdila da je toranj crkve toliko devastiran od strane granata ABiH, da se nije mogao koristiti kao snajpersko gnijezdo. Kao potkrijepu te tvrdnje, doveli su kao zaštićenog svjedoka srpskog vojnika koji je cijeli rat bio na dobrinjskom dijelu ratišta, koji je tvrdio upravo to. Kada mu je tužilac pokazao sliku crkve (uslikanu 1996) i pitao da li je crkva ovako izgledala u ratu i u kom periodu, on je potvrdio da je taj izgled imala od ljeta 1992. pa do kraja rata. Pošto je taj dio suđenja prikazan u emisiji TV Tribunal, vidjela se i slika crkve, sa koje je jasno da je toranj bio potpuno očuvan, što je i srpski svjedok potvrdio, očito nesvjestan da time pobija vlastite tvrdnje i tvrdnje odbrane.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3220 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by strucnjakdemagog »

julisiz es grant wrote:Crkva je bila zloglasno snajpersko gnijezdo, detaljno razmatrano na haškim suđenjima, tako da me čudi da se neko još pita da li je pucao snajper sa crkve.
Na suđenju generalu Galiću odbrana je tvrdila da je toranj crkve toliko devastiran od strane granata ABiH, da se nije mogao koristiti kao snajpersko gnijezdo. Kao potkrijepu te tvrdnje, doveli su kao zaštićenog svjedoka srpskog vojnika koji je cijeli rat bio na dobrinjskom dijelu ratišta, koji je tvrdio upravo to. Kada mu je tužilac pokazao sliku crkve (uslikanu 1996) i pitao da li je crkva ovako izgledala u ratu i u kom periodu, on je potvrdio da je taj izgled imala od ljeta 1992. pa do kraja rata. Pošto je taj dio suđenja prikazan u emisiji TV Tribunal, vidjela se i slika crkve, sa koje je jasno da je toranj bio potpuno očuvan, što je i srpski svjedok potvrdio, očito nesvjestan da time pobija vlastite tvrdnje i tvrdnje odbrane.
Fulio si sustinu. Ne cudim se i ne sumnjam da je snajper pucao sa crkve, vec mi je cudno da je pucao samo jedanput.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#3221 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Ramzess Veliki »

strucnjakdemagog wrote:Fulio si sustinu. Ne cudim se i ne sumnjam da je snajper pucao sa crkve, vec mi je cudno da je pucao samo jedanput.
Nije on njega pogodio u nogu sa te daljine jer je to htio. Vise je tu ostemao fasade nego sto je pogodio ljudi nego nas svijet glup. Ne puca par dana I eto ih svi se iskupe na tom mjestu. Ta medicinska sestra sto je ubijena tu, stajala je sa ostalim medicinskim osobljem i pusili na pauzi. Taj se nije cesto javljao, dodje ponekad opali metak i makne se da ne dobije povratnu.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#3222 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by julisiz es grant »

Detaljna analiza slučaja ubistva civila snajperom sa tornja crkve na Dobrinji, iz presude generalu Galiću:
Sadiha Šahinović posvjedočila je da je 11. jula 1993., oko 14:00 ili 15:00 sati, sa svojom
prijateljicom Munirom Zameticom išla po vodu na rijeku Dobrinju.Sa grupom od još šest-sedam
ljudi sklonila ispod mosta uz rijeku. Nisu se usudili da priđu obali rijeke sve dok Zametica nije
prestala oklijevati i otišla do obale. Pogođena je dok je zahvatala vodu kantom. Bilo je
previše opasno da bi Šahinovićeva i Vahida Zametica, šesnaestogodišnja kćerka žrtve koja je
pritekla u pomoć nakon što je saznala za incident, napustile zaklon mosta. Žrtva je ležala
potrbuške u rijeci i krvarila iz usta. Vahida je čula kako se pucnjava nastavila i vidjela kako meci
pogađaju vodu nedaleko od njezine majke. Vojnici ABiH koji su prolazili pored mosta vidjeli su
šta se dogodilo, razmjestili su se na mostu iza vreća s pijeskom i otvorili vatru u pravcu pravoslavne
crkve. Žrtvu su izvukli iz vode i odveli je u bolnicu; umrla je kasnije toga poslijepodneva.
Odbrana tvrdi da žrtvu nisu mogli pogoditi s položaja "VRS-a" jer se ni rijeka Dobrinja ni
žrtva nisu odande mogli vidjeti; odbrana navodi da su vojnici ABiH na mostu imali utvrđene
položaje, da je u trenutku događaja bila u toku borba, te da je žrtvu pogodio zalutali metak.
Šahinovićeva je posvjedočila da su meci kojima je žrtva gađana ispaljeni iz pravoslavne
crkve na Dobrinji. Ona je, kao kćerka žrtve, navela da se na rijeku uvijek pucalo iz pravoslavne
crkve. To se poklapa sa stranom mosta gdje su se sklonili oni koji su došli po vodu, kao i sa
opažanjima da se vatra nastavila zbog čega prisutni nisu mogli skloniti žrtvu sa obale. Nekoliko
svjedoka potvrdilo je da su se vatreni položaji SRK-a nalazili na tornju pravoslavne crkve i
obližnjim neboderima. Fotografije područja uvrštene u spis uvjerljivo pokazuju da je između
tornja pravoslavne crkve i tačke gdje je žrtva ustrijeljena postojala linija nišanjenja. Objašnjenje
svjedoka DP9 o tome zašto je malo vjerovatno da su vojnici SRK pucali iz pravoslavne crkve nije
uvjerljivo. Tvrdnju odbrane da između mjesta gdje je žrtva ustrijeljena i položaja VR-a nije
postojala linija nišanjenja osporavaju dokazi iz spisa, osobito fotografije mjesta događaja. U
trenutku kad je pogođena, žrtva se nalazila na sjeverozapadnoj strani mosta. Zbog dužine riječnog
toka koji je bio zaklonjen lukom mosta postoji ograničen broj položaja koji su mogli biti izvor vatre
i sa kojih je osoba ispod mosta mogla biti pogođena. To sužava područje s kojeg je do tačke ispod
mosta postojala linija nišanjenja. Toranj pravoslavne crkve nalazi se unutar tog uskog područja.
Dokazi o tome da se područje pravoslavne crkve odakle je vatra ispaljena nalazilo na području koje
je kontrolisala SRK nisu osporeni. Pretresno vijeće je uvjereno van svake razumne sumnje da su
područje pravoslavne crkve, Dobrinju IV, kontrolisale snage SRK-a.
Pretresno vijeće takođe odbacuje tvrdnju odbrane da su vojnici ABiH u to vrijeme na mostu
držali utvrđene položaje i da je žrtva ustrijeljena zalutalim metkom ispaljenim tokom borbe. Na
osnovu pouzdanih iskaza ustanovljeno je da su vojnici ABiH naišli nakon događaja i da su tek tada
uzvratili vatrom u pravcu pravoslavne crkve. U ovom slučaju, posao koji je žrtva tada obavljala,
činjenica da su civili redovno dolazili na to mjesto po vodu, te civilna odjeća žrtve bili su
pokazatelji njenog civilnog statusa. Sa udaljenosti od 1.100 metara (što je odredio Hinchcliffe),
počinilac je, ako je bio dobro opremljen, mogao primijetiti da Zametica - žena, civil stara 48 godina
- izgleda kao civil, odnosno, ako nije imao optičkog nišana ili dvogleda, okolnosti su bile takve da
je zanemarivanje mogućnosti da je žrtva civil bilo bezobzirno. Osim toga, počinilac je više puta
zaredom pucao na žrtvu, sprečavajući spasioce da joj priđu. Pretresno vijeće zaključuje da je
počinilac namjerno napao žrtvu. Sama činjenica da su na udaljenosti od 1.100 metara manje šanse
da se pogodi cilj ne mijenja ovaj zaključak. Sugestija odbrane da zbog nedostatka konkretnih
forenzičkih i ljekarskih informacija treba sumnjati u uzrok smrti takođe se odbacuje. Tok događaja
dovoljno dokazuje da je pogibija Zametice bila posljedica direktne vatre koja je na nju otvorena.
Pretresno vijeće konstatuje da je Munira Zametica, civil, namjerno pogođena sa teritorije
koju je kontrolisao SRK.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#3223 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by strucnjakdemagog »

Ramzess Veliki wrote:
strucnjakdemagog wrote:Fulio si sustinu. Ne cudim se i ne sumnjam da je snajper pucao sa crkve, vec mi je cudno da je pucao samo jedanput.
Nije on njega pogodio u nogu sa te daljine jer je to htio. Vise je tu ostemao fasade nego sto je pogodio ljudi nego nas svijet glup. Ne puca par dana I eto ih svi se iskupe na tom mjestu. Ta medicinska sestra sto je ubijena tu, stajala je sa ostalim medicinskim osobljem i pusili na pauzi. Taj se nije cesto javljao, dodje ponekad opali metak i makne se da ne dobije povratnu.
E pa sad je jasno da se bojao povratne, pa odmah pobjegao.
senkas
Posts: 8
Joined: 06/02/2019 11:33

#3224 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by senkas »

pozz svima,
nedavno sam slucajno naisao na ovaj forum, trebalo mi je par dana da sve polako procitam. Žao mi je sto prije nisam znao za ovaj forum, jer sam nasao mnogo zanimljivih prica, pogotovo o aerodromskom naselju pa da se ukljucim u raspravu.
Ono sto me zanima, da li se iko sjecao ili je poznavao Midu iz aerodromskog, mislim da mu je pravo ime bilo Midhat, znam da je radio u Famosu u Hrasnici.
Ono sto sam cuo je da je poginuo prvog dana upada u aerodromsko, zanima me zna li ga iko i zna li gdje i kako je poginuo.
Hvala!
Last edited by senkas on 26/04/2019 09:01, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#3225 Re: Dobrinja 1992. - 1995. RATNA DEŠAVANJA

Post by Ramzess Veliki »

:shock:

Izgleda da je htio pitati za nekog vrlo opasnog i gledaj sta mu se desi ... :run:
Post Reply