Dobra knjiga za preporuciti!

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#1 Dobra knjiga za preporuciti!

Post by Dezze »

Ima li neko dobru knjigu da preporuci? Nije vazno koja je, samo da je dobra. (I da nije neko sladunjavo s*nje).

HVALA!

P.S. Nadam se da ce ova tema ostati postedjena Brege, Bijelog, Izetbegovica, SDA, HDZ, SDS..... I za ovo zahvaljujem! :D
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#2

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=83

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?t=354

:D :D

P.S. Nadam se da ce ova tema ostati postedjena Brege, Bijelog, Izetbegovica, SDA, HDZ, SDS..... I za ovo zahvaljujem!
:lol: :lol: od hvala se ne zivi!!! :lol::lol:
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#3

Post by Dezze »

Onda mi posalji broj ziro racuna :D

DANKE!
glasnost
Posts: 396
Joined: 20/08/2003 00:00

#4

Post by glasnost »

DVORI OD ORAHA

by Miljenko Jergovic
mosor1
Posts: 775
Joined: 18/06/2005 05:04
Location: split

#5 Re: Dobra knjiga za preporuciti!

Post by mosor1 »

Dezze wrote:Ima li neko dobru knjigu da preporuci? Nije vazno koja je, samo da je dobra. (I da nije neko sladunjavo s*nje).

HVALA!

P.S. Nadam se da ce ova tema ostati postedjena Brege, Bijelog, Izetbegovica, SDA, HDZ, SDS..... I za ovo zahvaljujem! :D
Jesi citao ovo?



P R E D A V A N J E

Danil Harms



Puškov reče: - Žena je ljubavna mašina.

I odmah dobi udarac po labrnji.

- Zašto? - upita Puškov.

Ali, ne dobivši odgovora, nastavi: - Evo što ja mislim: ženi treba prilaziti odozdo. Žene to vole i samo se pretvaraju da ne vole.

Na ovom mjestu Puškova ponovo zviznuše po labrnji.

- Ali šta je zaboga ovo, drugovi! Ako ćemo tako, ja više neću govoriti - reče Puškov.

Ali, nakon što je čekao četvrt minute, nastavi: - Žena je tako građena da je sva meka i vlažna.

Na ovom mjestu Puškova ponovo zviznuše po labrnji. Puškov se pokuša napraviti da to nije primijetio i nastavi: - Ako ženu ponjušimo...

Ali na ovom mjestu Puškova tako tresnuše po labrnji da se uhvatio za obraz i rekao: - Drugovi, u ovim uvjetima potpuno je nemoguće držati predavanje. Ako se ovo ponovi, ja ću prekinuti.

Puškov pričeka četvrt minute i onda nastavi: - Dakle, gdje smo stali? Aha. Tako je. Žena se voli ogledati. Ona sjedi ispred ogledala potpuno gola...

Na te riječi, Puškova ponovo zviznuše po labrnji.

- Gola - ponovi Puškov.

Pljas! - pljesnuše ga preko labrnje.

- Gola! - povika Puškov.

Pljas! Dobio je udarac po labrnji.

- Gola! Gola žena! Gola ženetina! - vikao je Puškov.

Pljas! Pljas! Pljas! - dobivao je Puškov po labrnji.

- Gola ženetina s kuhačom u ruci! - vikao je Puškov.

Pljas! Pljas! - padali su udarci po Puškovu.

- Guzica jedne ženetine! - vikao je Puškov, izbjegavajući udarce. - Gola kaluđerica!

Ali na ovom mjestu Puškova tako jako udariše da je izgubio svijest i kao pokošen pao na pod.
hammerhead
Posts: 153
Joined: 20/05/2005 11:20

#6

Post by hammerhead »

:lol: ja dobre emisije :D
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#7

Post by BISCANIN2 »

Gdje naći ovu od žujice :Pod pritiskom
chudna
Posts: 98
Joined: 27/05/2005 13:14
Location: sarajevo-sada sam daleko

#8

Post by chudna »

Ja bih ti preporucila bilo koju knjigu od Milana Kundere ( po mogucnosti sve, jednu po jednu), isto to vrijedi za Miljenka Jergovica ( osim knjige "Nacibonton" malo je peglativna, nije puno ali eto), zatim "Istocni diwan" Dzevad Karahasan
Za pocetak dosta :razz:
Locked