Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#76 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

LeeLooSA wrote:
kurty wrote:ja vrtim po kuci i kirby i rainbow i karcherove... jer se inace bavim dubinskim ciscenjima svega, pa su potrebne sve ove stvari...
pitanje: imam bez itison koji je kupljen prije godinu ipo i nekako mi se cini da mijenja boju u sivo :roll: . Ja ga s vremena na vrijeme rucno izribam, pa ko malo dodje sebi, ali me zanima da li bi neki i koji od navedenih aparata mogao da dubinski ocisti ovo sivilo i da moj itison dobije normalnu boju?
najbolje ciscenje odradi karcehrov puzzi
to je usisivac za dubinsko ciscenje...ekstraktor... frka je sto cilim ostaje vlazan...ljeti, vanka mu treba pola dana da se osusi, a zimi, posto se suse "unutra" zbog smoga i po par dana...
ako imate od koga posuditi rainbow ili kirby, prvo probajte sa cetkarama da ga usisate, pa ako ne budete zadovoljni, onda ici na opciju sa karcherom...

ili pak, pokusajte sa nekim od limes preparata...cilim se rucno izriba sa pjenom... ostavi se onda par sati da se sve"digne" na povrsinu i usisati obicnim usisivacem onda
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#77 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by LeeLooSA »

nista prije proljeca znaci. a nisu mi poznati ovi limes preparati, moze konkretna preporuka preparata i mjesta gdje kupiti? hvala puno kurty.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#78 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

LeeLooSA wrote:nista prije proljeca znaci. a nisu mi poznati ovi limes preparati, moze konkretna preporuka preparata i mjesta gdje kupiti? hvala puno kurty.
http://www.limespi.rs/eshop/tepih/konce ... nje-tepiha
to je taj koncentrat sa ovo sto pricam da se sada u kuci moze odraditi, jer ce tako cilim ostati minimalno vlazan
evo u garazi stoje cilimi koje sam ocistio prije tri dana i dalje su vlazni... zima, sta ces...

http://www.limespi.rs/eshop/univerzalna ... omacinstvo
ako budes kupovala sta od limesa, ovu pastu obavezno kupi... cisti sve... ama bas sve... od nekih fleka po namjestaju, cilimima, preko nakita, steka, lustera, svih metala...
lavabo, umivaonik, kada, plocice, fuge...
felge...
znaci, ja sam u ovom poslu oko ciscenja dugo vec, ali ova pasta je vrh vrhova, kunem se...

Gdje imas kupiti... Kod zena koje se bave prodajom Limes-a... u komsiluku imas jednu takvu sigurno... pogledaj i po piku, facebuku...
ova pasta je zavisi od zene do zene, ali ako bude vise od 6KM, nemoj uzimati... ta lopata :lol: :lol: :lol: :lol:
ovaj koncentrat... on je 12 km
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#79 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by LeeLooSA »

Hvala puno! Ja prvi put cujem za ove proizvode, pa sam pomislila da im je cijena paprena. A izgleda da nemam bas nekih cistunica ili pak uvaljivacica u komsiluku, dok mi ovo jos niko nije ponudio :D

Obavezno cu probati pa javim je li upalilo. Jos jednom hvala!
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#80 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Djubre_ »

Zlocesti NuNu!

Image

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#81 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

Imam i ja problem sa flekama na cilimu. Bijeli čupavi cilim je u pitanju, a po njemu crne naslage prljavštine koje su se još davno nanjele. Čilim sam prala ručno a i u autopraonici, ali prljavština je još uvijek tu. Vanish za suho pranje ne djeljuje.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#82 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by una_bo »

tražim i ja dobar usisivač, da ima onu oznaku da je za ljubimce, ne mogu opstati od dlaka.
sad imam 2 vodena, i stvarno usisaju super, ali mi je tlaka da to perem.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#83 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by una_bo »

manekenka u penziji wrote:Imam i ja problem sa flekama na cilimu. Bijeli čupavi cilim je u pitanju, a po njemu crne naslage prljavštine koje su se još davno nanjele. Čilim sam prala ručno a i u autopraonici, ali prljavština je još uvijek tu. Vanish za suho pranje ne djeljuje.

jesi probala sa sodom bikarbonom? ona je inače dobra za neugodne mirise, ja svoje tepihe pospem sodom i utabam, ostavim da djeluje, i usisam.
mislim da i ocat tu pomaže, možda da pomiješaš deterdžent za suđe, toplu vodu, ocat i sodu, da istrljaš tim, ništa ne gubiš?
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#84 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

E pokušat cu. Hvala na savjetu
LeeLooSA
Posts: 231
Joined: 22/05/2007 14:01
Location: SA

#85 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by LeeLooSA »

ja sam ovaj svoj prala u autopraonici, ribala vanishom, ribala mjesavinom sirceta i vode, sodom bikarbonom, apsolutno nista nije pomoglo. Nadam se da ce ovaj limes odraditi barem nesto posla. Ako ni to ne upali, zovem dubinsko ciscenje, ali kako kurty rece, ima da cekam proljece da bi se to moglo lijepo osusiti.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#86 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by zlo zlo »

Image cudo jedno od usisavaca preko 10 god radi bez mane.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#87 Re: Odg: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

LeeLooSA wrote:ja sam ovaj svoj prala u autopraonici, ribala vanishom, ribala mjesavinom sirceta i vode, sodom bikarbonom, apsolutno nista nije pomoglo. Nadam se da ce ovaj limes odraditi barem nesto posla. Ako ni to ne upali, zovem dubinsko ciscenje, ali kako kurty rece, ima da cekam proljece da bi se to moglo lijepo osusiti.
Bojim se istog scenarija i kod mene.
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#88 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

i jos samo da vam kazem... pranje cilima vam uvijek mora biti zadnja opcija...
dubinska ciscenja su mnogo bolja opcija i zbog samo ciscenja a i zbog duzeg trajanja cilima...
jer realno... sve drugo opcije prljavstinu samo guraju "dolje"...

pored ovog limesa, super jei rial zuti ili ako u konzumu kupujete dax... in svasta nesto dobro cisti...
dobar i karcherov RM 769... on je skup (pola litra je oko 25-30 KM), ali sta radi, malo je reci :D :D
User avatar
Asi
Posts: 15
Joined: 07/04/2011 19:54

#89 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Asi »

Da podignem malo temu :). Ima li nekih novih preporuka? Trenutno sam za ovaj LG zagrijana, ali jos gledam...
User avatar
vaučer
Posts: 9135
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#90 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by vaučer »

https://www.technoshop.ba/proizvod/1286 ... 60_01.html

Kupio ovaj prije jedne godine.
Dosadilo mi je kupovanje jeftinih usisivača kojih sam prije ovoga izmjenio tri, kupio jedan ali vrijedan i preporodio se. Dosta mu je jedno čišćenje godišnje, kvalitetno napravljen, velik spremnik, super snaga i dug kabel. Meni odličan i preporučujem.
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#91 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Ma.Le.Na »

molim za preporuku rucnog usisivaca :)
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#92 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Curve »

Molio bih za preporuku koji usisivac da uzmem (marka), nista sad prezahtjevno ne treba, jednostavno da radi i da traje :D
takodjer gdje u Sa da uzmem u kojoj prodavnici vidjet, ove online bi zaobisao, vise sam da vidim sta kupujem :thumbup:
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#93 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

Curve wrote:Molio bih za preporuku koji usisivac da uzmem (marka), nista sad prezahtjevno ne treba, jednostavno da radi i da traje :D
takodjer gdje u Sa da uzmem u kojoj prodavnici vidjet, ove online bi zaobisao, vise sam da vidim sta kupujem :thumbup:

karcher...

pogledaj ili u skenderiji ili gdje se vec prodaju ili u vogosci kod njih
User avatar
Edin H.
Posts: 46993
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#94 Re:

Post by Edin H. »

hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Hadzinica je realno prekucala ovu temu, nema dalje :oops:
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#95 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Amazonka27 »

Koji usisivac ima oznaku za ljubimce? zna li iko ikakav model? Treba mi usisivac na vodu i eto bilo bi super ako kod nas imaju ti sa oznakom za pokretne jambolije. Preporuka?
zvrk
Posts: 1710
Joined: 19/08/2008 13:00

#96 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by zvrk »

vratis se stranicu ranije i iscitas :)
doduse nisu modeli na vodu, ali imaju onaj zatvoreni sistem
User avatar
petunija
Posts: 3037
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#97 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by petunija »

Pa i onaj cepterov je jeftiniji i to duplo čini mi se.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#98 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by P308 »

Gdje kupiti usisivac od preko 2000w a da nije preskup? Gdje god sam ulazio najvise sto imaju je 2000 a i to je rijetkost :-?
SundanceKid
Posts: 1377
Joined: 26/01/2008 23:38

#99 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by SundanceKid »

P308 wrote:Gdje kupiti usisivac od preko 2000w a da nije preskup? Gdje god sam ulazio najvise sto imaju je 2000 a i to je rijetkost :-?
A bitno ti je da je preko 2000w...zbog....toga da ti trosi sto vise struje?? :) Druze, to sto ti pises je snaga motora, koja ne znaci i usisnu snagu. Imas usisivaca od 1500w koji imaju vecu usisnu snagu nego neki od 2000w i vise. Dakle usisna snaga, to je ono sto te treba zanimati....

A sto se tice preporuke, toplo preporucujem LIV aquafilter 1500 (ima i model 2000, koji na sebi ima dodatak za deterdzent). Ja sam se dvoumio jer nisam ranije cuo za tu marku, pa sam malo googlao, citao po internetu, i na kraju ga kupio. Odlicno vuce, ja sam se odusevio, pa kupio jos jedan za drugi stan. Jedino sto, ko i kod svih vodenih usisivaca, imas taj problem pranja usisivaca, ne mozes ga kao one sa vrecom samo iskljucit i pospremit... Ali kad vidis sta usisas sa njim, bice ti drago :)
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#100 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Amazonka27 »

zvrk wrote:vratis se stranicu ranije i iscitas :)
doduse nisu modeli na vodu, ali imaju onaj zatvoreni sistem
ja opet ne skontah koji ima oznaku za ljubimce :D

ne znam kako ovi hepa filteri uticu na alergicare na prasinu...iz tog razloga forsiram na vodu...imamo onaj na vrecice koji mi pravi probleme oko kupovine vrecica...ima/nema...pa kupis univerzalne pa onda rezi viskove da ulegne vrecica... Iskrena da budem, nemam pojma sta znaci hepa filter i zasto se tako zove...standardno, prodavaci tako kazu HEPA kao da je duznost svih nas da znamo ama bas svaku novu "tehnologiju" ili dio nje. I onda svaki put, bilo sta da kupujem, to se pretvori u projekat i istrazivanje... Imali smo Neo na vodu...ali je odlucio da ne radi...dugo je i trajao...nije bio kvaliteta da se ponovi kupovina...(slabo je vukao, sto mi je bitno kod usisavanja dlaka od macke)...ali i glomazan je bio...

Na ovaj vodeni insistiram zbog alergija i necu da nista istresam u prasnjavom stanju i da perem kojekakve filtere i posude...prasina treba da se uvuce u vodu i kao takva (u tecnom stanju) prospe
Post Reply