Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#26

Post by Bumbar »

moja ga tetka ima...bio 3500 KM...sve usisava :D...najbolja je opcija dubinsko usisavanje :)...
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#27

Post by amrino »

Od grinja jos niko umro nije...Trebam se jos truditi da ubijem svih 500 000 bacila koje mi se svakodnevno nalaze na rukama, nogama, licu...?!
Nemam nista protiv- kupujte usisivace i od 10 000 KM ali ne pretstavljajte to, molim vas, tako da ispada da je svaka kuca koja nema usisivac od 4 milje- prljava...Moj usisivac je bio 100 KM na snizenju- i ruku dajem da mi je kuca CISTA.
Meni je snobizam zesci i grehota , pogotovo u danasnjem vaktu- kada ljudi nemaju sta da jedu- za usisivac davati tolike pare. Ma sta snobizam- preseravanje!
I jos jedno pitanje- kada vam djeca naviknu od malih nogu spavati na krevetu u kojem nema grinja- tj. koji je sterilan- sta mislite kako ce podnositi druge krevete?! Nemojte se poslije cuditi kada vam djeca budu alergicna na sve zivo... :roll:
Last edited by amrino on 21/05/2007 08:37, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 46985
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#28

Post by Edin H. »

hadzinica wrote:
amrino wrote:
SanskiBiser wrote: Potvrdjujem za Elit -vodeni, vec se vise od godinu dana izivljavalju svi ukucani na njemu i radi bez greske....Malo jeste glomazan i mora se paziti kad se pomjera da ne bi pljuskala voda po filteru, ali odradjuje posao. :roll:

Isto je dobar i Quadro sa HEPA filterom, 1600 W, cca oko 120 Km. lako se rastavlja i pere filter, a brzo se i osusi.
Auuu sto je praktican... :roll:
Da moram paziti kako se pomjera usisivac dok usisavam cijeli stan, da je glomazan tj. zauzme mi po' spaiza te da ga svaki put moram prat i susit- roknula bih se!!! :shock:
Dajte ba ljudi- budetel' se trudili da vam kuca bude sterilna- djeca ce vam biti alergicna na sve zivo...
Najnormalniji usisivac- da ga mozes sutat po kuci a on radi...da zauzme sto manje prostora i de sto jednostavnije istresa...a ionako se cilimi peru jednom godisnje- kod cike u autopraonici...To sto tad izadje- ni jedan usisivac ne usisa...

4500 KM?! :shock:
Pa znas ti hadžinice kakav ces si nick dati...Ja bih za te pare
1. otisla deset dana na Havaje
2. unajmila svaki mjesec ljude sto s Kirbijem dodju pa sve odrade dok ti sjedis i pijes kaficu (1m2=1KM)
:) nije mi nick takav jer mislim da sam hadzinica!! u tom kontekstu, ne!

istina da bi i ja radije otisla na havaja :) ali muz je taj koji je bio finansijer u kupovini istog!

nisam vam napisal da imam usisivac od 4500 da bi se preseravala nego da vam kazem da imam vrhunski kucni aparat koji mi itekako znaci u odrzavanju kucog reda i zdravlja!

ja s njim i perem, dubinski usisavam...kome god od raje je trebalo za generalnog, on fura da odradi svoje..i svako ostane zabezeknut kad mu usisam krevet na kojem sopavaju, operem cilime, dubinski usisam garniture za sjedenje... ne hadzijam se ja, ja vam povazdam rintam i cistim za svoje dvoje djece!

poslije rainbowa, drugi aparat koji ima ogromni znacaj u kuci ( i u mom srcu! :-D ) je masina za susenje vesa!!
Sada si me malo razocarala hadzinice :-)

Pa nije valjda da nemas masinu za pranje vesa sa susilicom :shock:
NadiaAgain
Posts: 29
Joined: 09/05/2007 18:51

#29

Post by NadiaAgain »

Sarayman wrote:Imal' gdje Liv-a u Rajvosa? Kakanj mi je daleko, al' ako ces napraviti baklavu... :wink:
Ma nije rpoblem, kod nas ti je usluga sva usmjerena na kupca :D
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#30

Post by xon_sa »

Cuj 4 i po milje za usisivac hahaha :D
Kako su ljudi naivni :D

Najbolje je kad onda pokusava da ubijedi sebe (ponajvise) i druge kako je to potpuno opravdana investicija :lol:

Za nadrealista majke mi :lol:
Larci
Posts: 231
Joined: 15/09/2004 16:24

#31

Post by Larci »

daj ba.. kakve 4,5 milje .. jeste li normalni...

Kupis Gorenje usisivac model VCK2000EA 2000 wati .. dize tepih kaoliko je jak.. a sto je najvaznije nije bucan.. ima milion nekih filtera ..super usisivac..
neki ga dan sestri kupio za 140 KM -10% ..

Svojstva >>>

• elektronsko reguliranje okretnim gumbom snage

• postepeno pokretanje motora - SOFT START

• maksimalna snaga motora: 2000 W

• snaga usisavanja: >350 W

• HEPA filter

• 5 slojna filtracija

• 3 kotačića

• 360° cijev

• duljina kabela: ~ 9 m

• područje zahvata: 22 m

• indikator napunjenosti vrećice za prašinu

• mjere aparata: 452 x 316 x 286 mm

• težina aparata: 7,5 kg

• Plavosrebrna boja


Sustav filtriranja >>>

Aktivni HEPA filter)

5 stupnjeva filtriranja

upotrebljiva zapremnina vrećice za prašinu: 2,5 l


Oprema >>>

• univerzalna četka + 3 dodatna nastavka

• teleskopska cijev, duljine 94 cm

• ručka za jednostavno prenašanje

• 2 “Park” nastavka za odmore tijekom usisavanja

• navijalica priključnog kabela

• priložene vrećice

Image
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#32 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

UP!
Došlo vrijeme za novi "sesalnik".
Prijedlozi dobrodošli, cifra max.250km!
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#33 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by JanuaryJones »

Image


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
mayab
Posts: 27126
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#34 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mayab »

http://www.elit-electronics.com/product ... tural-2000

Radi bez greske vec šestu godinu, mislim da kosta ispod 180 KM sada!
Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#35 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by P308 »

Ja znam koji ne preporucujem....
Ovaj je kostao oko 150KM:

Image

ali je grozan...na pocetku je bio ok, ali kasnije uzas....nece nista da kupi pogotovo ako imate one cupave cilime
User avatar
Azamo
Posts: 556
Joined: 05/07/2007 17:33
Location: GPS signal lost...
Contact:

#36 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Azamo »

Sarayman wrote:Opet se ja "kućim", a pošto je prethodni post na temu veš mašine bio od koristi, evo mene opet k Vama. :D
Dakle, traži se najbolji usisivač za nekih 300 KM. Po mogućnosti da je dobro riješen po pitanju filtera i lakoće održavanja. Ima li neko onaj koji koristi vodu u kojoj završava sva prašina/nečistoće? Koliko takvi kostaju, i molim mišljenja uopće. Zahvaljujem vrlo! ;-)
http://www.kamer.ba/ evo ti stranica i nađi sebi kvalitetan usisivač. Spominjat ćeš me :thumbup:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#37 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

JanuaryJones wrote:Image


Sent from my iPad using Tapatalk
Krenuo da napišem AEG kad vidi vraga već je tu. Imam isti samo od 2200W, fantazija. Ranije sam imao AEG isto ali 1400 W služi me i danas dobro u drugom stanu. Pored ovoga imam i ovaj AEG Ergorapido na baterije, extra stvar za brzinsko usisavanje.

Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#38 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by P308 »

Azamo wrote:
Sarayman wrote:Opet se ja "kućim", a pošto je prethodni post na temu veš mašine bio od koristi, evo mene opet k Vama. :D
Dakle, traži se najbolji usisivač za nekih 300 KM. Po mogućnosti da je dobro riješen po pitanju filtera i lakoće održavanja. Ima li neko onaj koji koristi vodu u kojoj završava sva prašina/nečistoće? Koliko takvi kostaju, i molim mišljenja uopće. Zahvaljujem vrlo! ;-)
http://www.kamer.ba/ evo ti stranica i nađi sebi kvalitetan usisivač. Spominjat ćeš me :thumbup:

Valjda je od 2007. godine kupio usisivac :D
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#39 Re:

Post by Red Wolf »

IstinaBoli wrote:
hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Sto ne kazes Kirby, da raja zna...Rainbow vam je onaj usisivac sto ga kod nas populrano zovu Kirby... :D :D Da je dobar , dobar je gledao sam prezentaciju ali tih para ne vrijedi ... Danasnji vodeni su bolji od Kirby sistema...
nije tacno,rainbow i kirby nisu isti usisivaci,razlika je sto prvi nema a drugi ima vrecicu,i da ne bih dao 4500km za usisivac nikada,imam usisivac "na vodu",marka nebitna,radi extra,placen oko 300km,evo vec 4 god. bez problema
User avatar
Truba
Posts: 81641
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Truba »

šta kad damfa usisivač dok radi
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#41 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

Nekad je moja mama kupovala neke osvjezivace za usisivac, ali ne znam tacno gdje ih je nabavljala. Za početak dobro očisti filtere. Ako ti je platnena vrećica pokušaj da je operes (na ruke, naravno).

@Naslovnica: ja imam LG, s plastičnom posudom i filterima koji se vade i peru. Usisna snaga 1800 W. Bukvalno "jede" tepihe i vuče laminat. Kako njega imam, mogu komotno 7 dana da nikako i ne pomisljam na usisavanje, jer nigdje prašine nema. (Imam tamnosmedji laminat pa se svaka mrva vidi). Cijena oko 180 KM, 2 godine garancije. Stanić techno shop.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#42 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

Hvala na preporukama!
Kako smo mili u stisci s vremenom, otišli smo skoro isti dan, malo obišli prodavnice, i na kraju se odlučili za Samsung Air Track Plus.
U FIS-u u Halilovićima, 199km.
Zaista sam pozitivno iznenađen.
Plastična posuda, ja m islim da je usisna snaga 360w (staviš ruku na usisni otvor, i podigneš usisivač :) ), ima kontrole na dršci (ne moram se saginjati 8-) ), jednom rječju - za sada moja topla preporuka.

Image
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#43 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by fantom slobode »

manekenka u penziji wrote:Nekad je moja mama kupovala neke osvjezivace za usisivac, ali ne znam tacno gdje ih je nabavljala. Za početak dobro očisti filtere. Ako ti je platnena vrećica pokušaj da je operes (na ruke, naravno).

@Naslovnica: ja imam LG, s plastičnom posudom i filterima koji se vade i peru. Usisna snaga 1800 W. Bukvalno "jede" tepihe i vuče laminat. Kako njega imam, mogu komotno 7 dana da nikako i ne pomisljam na usisavanje, jer nigdje prašine nema. (Imam tamnosmedji laminat pa se svaka mrva vidi). Cijena oko 180 KM, 2 godine garancije. Stanić techno shop.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
:thumbup: dobar, dobar...
User avatar
hopcup
Posts: 1064
Joined: 23/09/2013 19:39

#44 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hopcup »

Image
najjači :D
User avatar
Red Wolf
Posts: 1203
Joined: 13/02/2013 14:47

#45 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Red Wolf »

Black swan wrote:šta kad damfa usisivač dok radi
propusi ga,to je cest problem
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#46 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by P308 »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
Krenuo da napišem AEG kad vidi vraga već je tu. Imam isti samo od 2200W, fantazija. Ranije sam imao AEG isto ali 1400 W služi me i danas dobro u drugom stanu. Pored ovoga imam i ovaj AEG Ergorapido na baterije, extra stvar za brzinsko usisavanje.

Image
Kako je upravljati ovim? Je li tesko? Koliko je kostao?
Naslovnica
Posts: 27878
Joined: 20/03/2013 15:38

#47 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Naslovnica »

uskrsno_respo wrote:ja ga kupio za kuce
http://www.kamer.ba/proizvodi/karcher-b ... rettyPhoto
hahaha!
:thumbup:
relevantan
Posts: 777
Joined: 08/10/2011 22:30

#48 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by relevantan »

Image


Prezadovoljna :thumbup: ....nema vreća koje ''guše'' dok se istresaju, niti onih što treba da se zamijene....pa se često desi da nema adekvatnih zamjenskih svugdje kupiti :oops: ....imala i onaj na vodu, meni bio bezzze :twisted: ako žuriš, pa ti se desi da vodu ne istreseš....joj kako se usmrdi :cry: nije mi ga bilo sekunde žao kada se pokvario.
A ovaj LG mi je ko zuca, sve proguta, nema smrada, lako se očisti filter i posuda i opet ko nov.....extra je i topla preporuka, i još je i povoljna cijena :)
User avatar
kurty
Posts: 45058
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#49 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kurty »

uvijek bilo, koliko para toliko muzike...
radim i sa karcherom i sa kirby-jem i sa rainbow-om...

sve ima svoje prednosti i mane, naravno...
kirby i rainbow su se ubili za kucne upotrebe, dok je karcher, sa vecinom svojih proizvoda, ipak za "profi" uslugu...

spominjem karcher, cisto zbog linka za kamer...
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#50 Re: Odg: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by manekenka u penziji »

relevantan wrote:Image


Prezadovoljna :thumbup: ....nema vreća koje ''guše'' dok se istresaju, niti onih što treba da se zamijene....pa se često desi da nema adekvatnih zamjenskih svugdje kupiti :oops: ....imala i onaj na vodu, meni bio bezzze :twisted: ako žuriš, pa ti se desi da vodu ne istreseš....joj kako se usmrdi :cry: nije mi ga bilo sekunde žao kada se pokvario.
A ovaj LG mi je ko zuca, sve proguta, nema smrada, lako se očisti filter i posuda i opet ko nov.....extra je i topla preporuka, i još je i povoljna cijena :)
Isti moj :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk
Post Reply