Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#201 Re:

Post by Trebam te »

Larci wrote:daj ba.. kakve 4,5 milje .. jeste li normalni...

Kupis Gorenje usisivac model VCK2000EA 2000 wati .. dize tepih kaoliko je jak.. a sto je najvaznije nije bucan.. ima milion nekih filtera ..super usisivac..
neki ga dan sestri kupio za 140 KM -10% ..

Svojstva >>>

• elektronsko reguliranje okretnim gumbom snage

• postepeno pokretanje motora - SOFT START

• maksimalna snaga motora: 2000 W

• snaga usisavanja: >350 W

• HEPA filter

• 5 slojna filtracija

• 3 kotačića

• 360° cijev

• duljina kabela: ~ 9 m

• područje zahvata: 22 m

• indikator napunjenosti vrećice za prašinu

• mjere aparata: 452 x 316 x 286 mm

• težina aparata: 7,5 kg

• Plavosrebrna boja


Sustav filtriranja >>>

Aktivni HEPA filter)

5 stupnjeva filtriranja

upotrebljiva zapremnina vrećice za prašinu: 2,5 l


Oprema >>>

• univerzalna četka + 3 dodatna nastavka

• teleskopska cijev, duljine 94 cm

• ručka za jednostavno prenašanje

• 2 “Park” nastavka za odmore tijekom usisavanja

• navijalica priključnog kabela

• priložene vrećice

Image
Sve sto mogu reci Gorenje nikad nikom ne bih preporucila :)
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#202 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Trebam te »

Nisrin wrote:
shalla wrote: Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...

Ukratko, sve sve preporuke

Hvala za preporuku, na proljece pravac Dojcland i kupujemo C2 ILI C3, zavisno sta bude u Mediamarktu u tom trenutku :D

:thumbup: Miele najbolji usisivac C3 malo platis vise ali zato dobijes funkcionalnost i savrsen stroj.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#203 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Trebam te wrote:
Nisrin wrote:
shalla wrote: Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...

Ukratko, sve sve preporuke

Hvala za preporuku, na proljece pravac Dojcland i kupujemo C2 ILI C3, zavisno sta bude u Mediamarktu u tom trenutku :D

:thumbup: Miele najbolji usisivac C3 malo platis vise ali zato dobijes funkcionalnost i savrsen stroj.
Ma vidi, i to da platiš više je relativan pojam. Ja sam prije njega u 8 godina promijenio 3 usisivača koje sam plaćao po 120-150 KM i koji nisu usisavali ni približno dobro kao on i koji su vremenom drastično slabili a onda čujem preporuku za ove Miele od ljudi koji ga koriste godinama (neke prijašnje modele) tako da po meni, investicija od 300ak KM za kvalitetan usisivač koji će trajati godinama nije čak ni skupa
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#204 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Trebam te »

shalla wrote:
Trebam te wrote:
shalla wrote: Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...[\quote]



:thumbup: Miele najbolji usisivac C3 malo platis vise ali zato dobijes funkcionalnost i savrsen stroj.
Ma vidi, i to da platiš više je relativan pojam. Ja sam prije njega u 8 godina promijenio 3 usisivača koje sam plaćao po 120-150 KM i koji nisu usisavali ni približno dobro kao on i koji su vremenom drastično slabili a onda čujem preporuku za ove Miele od ljudi koji ga koriste godinama (neke prijašnje modele) tako da po meni, investicija od 300ak KM za kvalitetan usisivač koji će trajati godinama nije čak ni skupa

Slazem, sve receno! Miele je najbolji srednji range usisivac. Kupila 3 dosad 3 na tri strane i svaki dobar.

Gorenje nikad za nikad, u roku 2 godine pukla mi ploca na elektricnom, ja koja case ne razbijem za 5 godina... poslije 4 godine crko frizider (koji se upotrijebi samo u toku godisnjeg odmora...i smao mogu reci to je smece od proizvoda.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#205 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

Trebam te wrote: Slazem, sve receno! Miele je najbolji srednji range usisivac. Kupila 3 dosad 3 na tri strane i svaki dobar.
Ne kontam sta u opisu Miele usisivaca znaci ovo srednji range. Sta je onda high range ako je Miele srednji?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#206 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Svakako se isplati dati i 300 i 400KM za nesto kvalitetnije i biti rahat vise godina...Miele je odlican kvalitet inace, masina nam je bila letjelica, svi majstori kazu da je Miele neki high rang sto se uredjaja tice, pa vise mjesta praznih i onda slijede Bosch i ostali...

Stvarno je patnja s ovim usisivacima i bacanje novca godinama...Ja sam cak bila zagrijana za Dyson (koji je mozda i bolji od Miele sto se motora samog tice, jer ima patent na motor), kad je bio na akciji 700KM, ali cojku drazi novi xbox :D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2509
Joined: 16/06/2014 20:33

#207 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dosadno mii »

dobar osjecaj wrote:
Trebam te wrote: Slazem, sve receno! Miele je najbolji srednji range usisivac. Kupila 3 dosad 3 na tri strane i svaki dobar.
Ne kontam sta u opisu Miele usisivaca znaci ovo srednji range. Sta je onda high range ako je Miele srednji?
Ma oni rainbow sigurno.
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#208 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Nisrin wrote:Svakako se isplati dati i 300 i 400KM za nesto kvalitetnije i biti rahat vise godina...Miele je odlican kvalitet inace, masina nam je bila letjelica, svi majstori kazu da je Miele neki high rang sto se uredjaja tice, pa vise mjesta praznih i onda slijede Bosch i ostali...

Stvarno je patnja s ovim usisivacima i bacanje novca godinama...Ja sam cak bila zagrijana za Dyson (koji je mozda i bolji od Miele sto se motora samog tice, jer ima patent na motor), kad je bio na akciji 700KM, ali cojku drazi novi xbox :D
Sviđa mi se njegovo razmišljanje :mrgreen:
I ako si ti ko mislim da jesi, nek me zovne nekad da igramo :lol:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#209 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

shalla wrote:
Nisrin wrote:Svakako se isplati dati i 300 i 400KM za nesto kvalitetnije i biti rahat vise godina...Miele je odlican kvalitet inace, masina nam je bila letjelica, svi majstori kazu da je Miele neki high rang sto se uredjaja tice, pa vise mjesta praznih i onda slijede Bosch i ostali...

Stvarno je patnja s ovim usisivacima i bacanje novca godinama...Ja sam cak bila zagrijana za Dyson (koji je mozda i bolji od Miele sto se motora samog tice, jer ima patent na motor), kad je bio na akciji 700KM, ali cojku drazi novi xbox :D
Sviđa mi se njegovo razmišljanje :mrgreen:
I ako si ti ko mislim da jesi, nek me zovne nekad da igramo :lol:

Sve znas, mahalasi sarajevski :D Bujrum, ima igricai 2 dzojstika, mogao je stan dvosoban kupiti dosad XD
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#210 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Nisrin wrote:
shalla wrote:
Nisrin wrote:Svakako se isplati dati i 300 i 400KM za nesto kvalitetnije i biti rahat vise godina...Miele je odlican kvalitet inace, masina nam je bila letjelica, svi majstori kazu da je Miele neki high rang sto se uredjaja tice, pa vise mjesta praznih i onda slijede Bosch i ostali...

Stvarno je patnja s ovim usisivacima i bacanje novca godinama...Ja sam cak bila zagrijana za Dyson (koji je mozda i bolji od Miele sto se motora samog tice, jer ima patent na motor), kad je bio na akciji 700KM, ali cojku drazi novi xbox :D
Sviđa mi se njegovo razmišljanje :mrgreen:
I ako si ti ko mislim da jesi, nek me zovne nekad da igramo :lol:

Sve znas, mahalasi sarajevski :D Bujrum, ima igricai 2 dzojstika, mogao je stan dvosoban kupiti dosad XD
NIšta, reći ću hanumi da se dogovori sa tobom za kafu, tako smo i kod E i D otišli, lafo da se one ispričaju, D i ja šutali plejke svu noć :lol: :lol: :lol:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#211 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Trebam te »

Sarajmen wrote:Image
Dvije godine garancije za odličan usisivač , uz korektnu cijenu od 130 bam.

Hmmm ako si srecan da potraje...mozda je ok za manji stan :zoka:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#212 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nivla »

Sarajmen wrote:Image
Dvije godine garancije za odličan usisivač , uz korektnu cijenu od 130 bam.
cini mi se da sam u fisu u halilovicima vidio ovaj za 99km
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#213 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 06/02/2019 14:21, edited 1 time in total.
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#214 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Kataklinger »

Dyson!
Kupio ga vani, mislim da je bio oko 400KM, ugrabio neko sniženje. Samo ću reći jedno, ne bih žalio 700 za ovakav usisivač. Kolega kupio prije par godina negdje u Sarajevu isti, platio čini mi se oko 550-600 i isto kaže, da je platio više ne bi žalio.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#215 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by strucnjakdemagog »

Nisrin wrote:Image

Imam mozda oko godinu ovaj...super usisava tj. vuce KAD TEK OPEREM FILTER, tj spuzva koja dodje ispod ovog plasticnog dijela koji poslije svakog usisavanja istresem, jer je pun prasine...Ali ne mogu bas svaki put prati tu spuzvu, ako napr danas usisam i prekosutra opet usisavam, bas slabo vuce, iako posuda bude puna prasine, ali vidim da nije to to...
Izgleda nista dok se Miele ne kupi ili Dyson..slabo je sve! Ali ovaj je bio i jeftin, 120KM..

Ima neki Rowentin u Merkatoru na akciji, kao snizen sa 260KM na 130, 750W, ali kazu usisna snaga je kao da ima 2000W...e sad, nisam sigurna u kvalitet i ne svidja mi se sto se kese kupuju posebno- papirne, a 4 kostaju 12 KM!

i kod mene isti. nisam zadovoljan s njim, moras stalno prati tu spuzvu (filter) ili kupiti novu. vec sam ih 4-5 novih kupio, ali se bas brzo zaprljaju.

nikad vise usisivac sa hepa filterom. sad razmisljam da uzmem neki sa vrecicom.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#216 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by strucnjakdemagog »

male_okice wrote:
Nisrin wrote:
male_okice wrote:
posto mi na poslu imamo ovaj ja sam kupila one tanke zice sto izgledaju kao od spuzve za sudje onaj zeleni dio izrezala ih i samo zamijenim za onaj bijeli dio u filteru i vuce mi dobro, a one spuzvice su ti 1 KM imas 3 kom mislim da pise na njima top star ona firma imas i u bingu, konzumu, robotu svugdje gdje su trulexi i spuzvice za sudje. pa eto mi imamo par rezervnih kad nam zatreba da zamijenimo te filtere i vuce opet

Meni vuce cim operem, a i kod njih se moze kupiti originalna-10KM i ona iza i ona ispod posude..ali je smece usisivac :D

znam da se moze ali ovamo imas 3 za marku a tu je 1 za 10 KM, ove mozes i bacati :lol: koliko para toliko muzike. sta cu nek ima malo i prasine, to je dobro za imuni sistem :D
dobra fora sa tim spuzvicama. zar bas odgovara velicina? moram to probati.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#217 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

strucnjakdemagog wrote:
i kod mene isti. nisam zadovoljan s njim, moras stalno prati tu spuzvu (filter) ili kupiti novu. vec sam ih 4-5 novih kupio, ali se bas brzo zaprljaju.

nikad vise usisivac sa hepa filterom. sad razmisljam da uzmem neki sa vrecicom.

Ma ja sam ga proslijedila, stvarno mi je dosadilo svaki cas cistiti, uzeli Miele C3 i ne znam sta smo dosad cekali...ljepota, raj! Cak primijetim manje prasine po stanu!
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#218 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by strucnjakdemagog »

Nisrin wrote:
strucnjakdemagog wrote:
i kod mene isti. nisam zadovoljan s njim, moras stalno prati tu spuzvu (filter) ili kupiti novu. vec sam ih 4-5 novih kupio, ali se bas brzo zaprljaju.

nikad vise usisivac sa hepa filterom. sad razmisljam da uzmem neki sa vrecicom.

Ma ja sam ga proslijedila, stvarno mi je dosadilo svaki cas cistiti, uzeli Miele C3 i ne znam sta smo dosad cekali...ljepota, raj! Cak primijetim manje prasine po stanu!
taj mi je miele 3 preskup, razmisljam o miele 2 ili o nekom boschevom. moram samo da nađem neki gdje se filteri ili vrecica ne mijenjaju cesto kao kod ovog samsungovog.
User avatar
dulekrele
Posts: 3835
Joined: 10/04/2014 18:25

#219 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dulekrele »

Miele C3 - 529 KM. Previse. Ovaj Miele C2 dolazi u obzir.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#220 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

strucnjakdemagog wrote: taj mi je miele 3 preskup, razmisljam o miele 2 ili o nekom boschevom. moram samo da nađem neki gdje se filteri ili vrecica ne mijenjaju cesto kao kod ovog samsungovog.

Mi smo platili 330 za gotovinu C3 ...ok cijena, jer su C2 Tango i Black Pearl za gotovinu 310-320KM...
Usisavam vec jedno mjesec dana i pregledam vrecum ni do pola puna nije, a cesto usisavam :d Uzet cu set vrecica 29KM, dodju 4 i vjerujem da ce mi biti min 12mjeseci!
Vjerujem da je i C1 Miele bolji od mnogih drugih koji su samo na pocetku odlicni...da li treba mijenjati filtere i kada to ne znam :D Nadam se da cu do tad biti u Njemackoj svakako, pa lako cu tamo gdje su domaci :D
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#221 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by walk_M-A-N »

Nisrin wrote: Mi smo platili 330 za gotovinu C3 ..... .
Uzet cu set vrecica 29KM, dodju 4 i vjerujem da ce mi biti min 12mjeseci!..
Nadam se da cu do tad biti u Njemackoj svakako, pa lako cu tamo gdje su domaci :D
Pošto bi bio polovan sa 4 dodatne vrećice od nekoga ko seli i rasprodaje stvari :)
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2509
Joined: 16/06/2014 20:33

#222 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dosadno mii »

walk_M-A-N wrote:
Nisrin wrote: Mi smo platili 330 za gotovinu C3 ..... .
Uzet cu set vrecica 29KM, dodju 4 i vjerujem da ce mi biti min 12mjeseci!..
Nadam se da cu do tad biti u Njemackoj svakako, pa lako cu tamo gdje su domaci :D
Pošto bi bio polovan sa 4 dodatne vrećice od nekoga ko seli i rasprodaje stvari :)
Jel ti selis ili ocekujes da ce nisrin rasprodavati :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#223 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

walk_M-A-N wrote: Pošto bi bio polovan sa 4 dodatne vrećice od nekoga ko seli i rasprodaje stvari :)

Ako na mene mislis, mi kad krenemo vani ide i Miele sa nama :D Miele i jos nekoliko stvarcica koje vrijedi nositi sa sobom...a vidjeh da bude polovnih po 100KM i vise...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#224 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by strucnjakdemagog »

kakav je ovaj bosh BGL serija?
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#225 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by remark »

Uzeti ovaj https://www.ekupi.ba/Philips-Performer- ... 76638.aspx ili Miele C2 u Domodu https://domod.ba/shop/proizvod/miele-co ... af3/MI8450? Imam macku pa mi je najvise zbog dlaka, vidim da ovaj Philips ima nekakav nastavak za to a Miele nema al' opet je valjda ok sam po sebi?
Post Reply