Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#176 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mO k3 »

vazi wrote:Ja sam se razrahatila od kad sam dobila ovako nesto na poklon

Image

https://m.darty.com/m/achat/petit_elect ... b3212.html
a sto si se bogati razrahatila??
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#177 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by vazi »

mO k3 wrote:
vazi wrote:Ja sam se razrahatila od kad sam dobila ovako nesto na poklon



https://m.darty.com/m/achat/petit_elect ... b3212.html
a sto si se bogati razrahatila??
Ne bole ledja, ergonomican, zgodan za upotrebu jer nema snjure tako da je uvijek spreman za upotrebu, za coskove ga skinem s ovog postolja i koristim ko mali, stolni usisivac, praktican i za usisavanje auta.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#178 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Image

Imam mozda oko godinu ovaj...super usisava tj. vuce KAD TEK OPEREM FILTER, tj spuzva koja dodje ispod ovog plasticnog dijela koji poslije svakog usisavanja istresem, jer je pun prasine...Ali ne mogu bas svaki put prati tu spuzvu, ako napr danas usisam i prekosutra opet usisavam, bas slabo vuce, iako posuda bude puna prasine, ali vidim da nije to to...
Izgleda nista dok se Miele ne kupi ili Dyson..slabo je sve! Ali ovaj je bio i jeftin, 120KM..

Ima neki Rowentin u Merkatoru na akciji, kao snizen sa 260KM na 130, 750W, ali kazu usisna snaga je kao da ima 2000W...e sad, nisam sigurna u kvalitet i ne svidja mi se sto se kese kupuju posebno- papirne, a 4 kostaju 12 KM!
User avatar
dulekrele
Posts: 3839
Joined: 10/04/2014 18:25

#179 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dulekrele »

Nisrin wrote:Image

Imam mozda oko godinu ovaj...super usisava tj. vuce KAD TEK OPEREM FILTER, tj spuzva koja dodje ispod ovog plasticnog dijela koji poslije svakog usisavanja istresem, jer je pun prasine...Ali ne mogu bas svaki put prati tu spuzvu, ako napr danas usisam i prekosutra opet usisavam, bas slabo vuce, iako posuda bude puna prasine, ali vidim da nije to to...
Izgleda nista dok se Miele ne kupi ili Dyson..slabo je sve! Ali ovaj je bio i jeftin, 120KM..

Ima neki Rowentin u Merkatoru na akciji, kao snizen sa 260KM na 130, 750W, ali kazu usisna snaga je kao da ima 2000W...e sad, nisam sigurna u kvalitet i ne svidja mi se sto se kese kupuju posebno- papirne, a 4 kostaju 12 KM!
svi oni na pocetku usisavaju kao ludi. a poslije samo cupas kosu.
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#180 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shape of despair »

Imamo mi ovaj u firmi samsungov plavi. Starno smeće od usisivača. U kući imam crveni samsung sa vrećicom platnenom i bio je dobar 2 godine. Sad i kad ga potpuno ocistimo, filtere i vrećicu opetemo uopste ne vuce, kao da ima 500W a ne 1600. nije džaba bio 100KM. Sve ima svoju cijenu.
A kod rodice samsungov kao ovaj gore plavi samo malo bolji, 190KM, en ga za godinu se pokvario
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#181 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by male_okice »

Nisrin wrote:[img]htt[/img]

Imam mozda oko godinu ovaj...super usisava tj. vuce KAD TEK OPEREM FILTER, tj spuzva koja dodje ispod ovog plasticnog dijela koji poslije svakog usisavanja istresem, jer je pun prasine...Ali ne mogu bas svaki put prati tu spuzvu, ako napr danas usisam i prekosutra opet usisavam, bas slabo vuce, iako posuda bude puna prasine, ali vidim da nije to to...
Izgleda nista dok se Miele ne kupi ili Dyson..slabo je sve! Ali ovaj je bio i jeftin, 120KM..

Ima neki Rowentin u Merkatoru na akciji, kao snizen sa 260KM na 130, 750W, ali kazu usisna snaga je kao da ima 2000W...e sad, nisam sigurna u kvalitet i ne svidja mi se sto se kese kupuju posebno- papirne, a 4 kostaju 12 KM!

posto mi na poslu imamo ovaj ja sam kupila one tanke zice sto izgledaju kao od spuzve za sudje onaj zeleni dio izrezala ih i samo zamijenim za onaj bijeli dio u filteru i vuce mi dobro, a one spuzvice su ti 1 KM imas 3 kom mislim da pise na njima top star ona firma imas i u bingu, konzumu, robotu svugdje gdje su trulexi i spuzvice za sudje. pa eto mi imamo par rezervnih kad nam zatreba da zamijenimo te filtere i vuce opet
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#182 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

male_okice wrote:
posto mi na poslu imamo ovaj ja sam kupila one tanke zice sto izgledaju kao od spuzve za sudje onaj zeleni dio izrezala ih i samo zamijenim za onaj bijeli dio u filteru i vuce mi dobro, a one spuzvice su ti 1 KM imas 3 kom mislim da pise na njima top star ona firma imas i u bingu, konzumu, robotu svugdje gdje su trulexi i spuzvice za sudje. pa eto mi imamo par rezervnih kad nam zatreba da zamijenimo te filtere i vuce opet

Meni vuce cim operem, a i kod njih se moze kupiti originalna-10KM i ona iza i ona ispod posude..ali je smece usisivac :D
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#183 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by male_okice »

Nisrin wrote:
male_okice wrote:
posto mi na poslu imamo ovaj ja sam kupila one tanke zice sto izgledaju kao od spuzve za sudje onaj zeleni dio izrezala ih i samo zamijenim za onaj bijeli dio u filteru i vuce mi dobro, a one spuzvice su ti 1 KM imas 3 kom mislim da pise na njima top star ona firma imas i u bingu, konzumu, robotu svugdje gdje su trulexi i spuzvice za sudje. pa eto mi imamo par rezervnih kad nam zatreba da zamijenimo te filtere i vuce opet

Meni vuce cim operem, a i kod njih se moze kupiti originalna-10KM i ona iza i ona ispod posude..ali je smece usisivac :D

znam da se moze ali ovamo imas 3 za marku a tu je 1 za 10 KM, ove mozes i bacati :lol: koliko para toliko muzike. sta cu nek ima malo i prasine, to je dobro za imuni sistem :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#184 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

male_okice wrote: znam da se moze ali ovamo imas 3 za marku a tu je 1 za 10 KM, ove mozes i bacati :lol: koliko para toliko muzike. sta cu nek ima malo i prasine, to je dobro za imuni sistem :D

I to sto kazes, mada ne osjetim ja prasinu, ne smeta mi prasina nego slaba usisna snaga :D
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#185 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by lorente »

shape of despair wrote:Imamo mi ovaj u firmi samsungov plavi. Starno smeće od usisivača. U kući imam crveni samsung sa vrećicom platnenom i bio je dobar 2 godine. Sad i kad ga potpuno ocistimo, filtere i vrećicu opetemo uopste ne vuce, kao da ima 500W a ne 1600. nije džaba bio 100KM. Sve ima svoju cijenu.
A kod rodice samsungov kao ovaj gore plavi samo malo bolji, 190KM, en ga za godinu se pokvario
Kako se pere platnena vrećica.. Pere li se uopste :-D u masini, rucno.. :-D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#186 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by zlo zlo »

https://www.ebay.com/itm/ASPIRAPOLVERE- ... 0010.m2109

prodaju ih sad pod bagatelom.. ovaj usisavač je odličan, 20 god skoro a radi bolje nego većina novih :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#187 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by moonca »

Ne volim ih sa vrecicama. ;-)
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#188 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dzontra_Volta »

problemnatravunu wrote:Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
Kako si zadovoljan ovim usisivacem nakon ovog proteklog vremena? Je li i dalje "zvoni"? Vidjeli ga u Robotu, kontali ga uzeti, ali kontam da provjerim iskustva korisnika.
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#189 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by biggrin »

ako sam se od tehnologije ičega namjenjao, onda su to usisivači. u prosjeku svake 2g novi...i jos uvijek nisam naletio na neki koji bih svima pohvalio
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#190 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dzontra_Volta »

biggrin wrote:ako sam se od tehnologije ičega namjenjao, onda su to usisivači. u prosjeku svake 2g novi...i jos uvijek nisam naletio na neki koji bih svima pohvalio
Vala ako ne rikne ranije, ne mijenjam ga za manje od 10 godina. Čuj 2 godine!?
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#191 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

Dzontra_Volta wrote:
problemnatravunu wrote:Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
Kako si zadovoljan ovim usisivacem nakon ovog proteklog vremena? Je li i dalje "zvoni"? Vidjeli ga u Robotu, kontali ga uzeti, ali kontam da provjerim iskustva korisnika.
UZIMAJ !! :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6486
Joined: 20/01/2011 11:10

#192 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dzontra_Volta »

problemnatravunu wrote:
Dzontra_Volta wrote:
problemnatravunu wrote:Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
Kako si zadovoljan ovim usisivacem nakon ovog proteklog vremena? Je li i dalje "zvoni"? Vidjeli ga u Robotu, kontali ga uzeti, ali kontam da provjerim iskustva korisnika.
UZIMAJ !! :thumbup:
Uzeo. :-D
Jedino me ova produžena garancija mimoisla, vrijedilo za proizvode kupljene do Nove godine. Šteta. Valjda se neće pokvariti prije vremena.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15621
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#193 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

A valjda neće, i mislim da ćeš biti zadovoljan učinkovitošću spravice :thumbup:
Eto, mi kad smo kupovali, baš smo gledali kao jedan od kriterija kod kupovine i to gdje se ima "ufatiti" garancija da je duža od tih normalnih 2 godine
Forsaken
Posts: 824
Joined: 11/02/2005 10:51

#194 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Forsaken »

ne mozete ocjenjivati kvalitet usisivaca nakon sto ga kupite. razlika izmedju jeftinijih i skupljih usisivaca ne postoji(barem ne bi trebala) u prve dvije godine. nakon toga, jeftinije varijante ce drasticno izgubiti moc usisavanja( znaci idu servisi/zamjena) dok ce skuplja varijanta nastaviti raditi kao i do sada...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#195 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Ja bas nemam srece, u stanu od 40m2, sta god uzmem bude odlicno na pocetku, a onda sve jadnije, dok ne moze vise ni prasku usisati...

Kakva su vam iskustva sa MIELE C1 I C2 usisivacima?
Gledah i ja ovaj Elcertolux, za te pare ima i Miele pa ne znam..je li identicno vuce i nakon vise mjeseci, kao na pocetku? Mora li se filter stalno prati, ja volim bez onih jednokratnih kesa....da ne razmisljam jos o kesama...
BJB
Posts: 4522
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#196 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by BJB »

Ja sam uzela Electroluxov Zufflexa, slican ovome gore i prezadovoljna sam..Ciklonski, posuda-ispraznim je cesce tokom usisavanja..pravo prakticna za oprati..Filtero onaj harmonika i spuzvicu perem u 2 mjeseca, onu spuzvu u kojoj se skupi sitna prasina perem cesce..Bas sam zadovoljna...JEst bio poskup ali vrijedi..
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#197 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Nisrin wrote:Ja bas nemam srece, u stanu od 40m2, sta god uzmem bude odlicno na pocetku, a onda sve jadnije, dok ne moze vise ni prasku usisati...

Kakva su vam iskustva sa MIELE C1 I C2 usisivacima?
Gledah i ja ovaj Elcertolux, za te pare ima i Miele pa ne znam..je li identicno vuce i nakon vise mjeseci, kao na pocetku? Mora li se filter stalno prati, ja volim bez onih jednokratnih kesa....da ne razmisljam jos o kesama...
Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...

Ukratko, sve sve preporuke
nlt
Posts: 2556
Joined: 18/05/2014 18:02

#198 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nlt »

Ja imam neki BEKO vodeni, fino usisaš i onu prljavu vodu prospeš, malo unutra opereš i sve tako.
To mi je nekako najčistije. Naspeš, usisaš, prospeš i eto.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#199 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

shalla wrote: Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...

Ukratko, sve sve preporuke

Hvala za preporuku, na proljece pravac Dojcland i kupujemo C2 ILI C3, zavisno sta bude u Mediamarktu u tom trenutku :D
User avatar
shalla
Posts: 9324
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#200 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Nisrin wrote:
shalla wrote: Ja Miele Complete C3 imam već drugu godinu, i dalje čupa laminat otprilike kada je pojačan na najjače :lol:
Dakle, imaš vrećicu koja može biti brat bratu 3-4 mjeseca, mijenjanje lakše ide nego da gaće obučeš otprilike...

Ukratko, sve sve preporuke

Hvala za preporuku, na proljece pravac Dojcland i kupujemo C2 ILI C3, zavisno sta bude u Mediamarktu u tom trenutku :D
Koliko se mogu sjetiti, mislim da me je došao nekih 320 KM, radnja je gore na Koševskom, 50m od Superfooda. Otiđi pogledaj cijene, nije ti daleko :mrgreen:
Post Reply