Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#152 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by rovac13 »

Ja znam nekoliko ljudi koji su to nabavili.........to je slicna prica kao i kirby.......kosta par hiljada KM.......ni u ludilo to nebi platio.......ali da je dobro dobro je...strahota :-D .

Prednost je sto to radi svasta......usisava cisti namjestaj,sa prikljuccima dubinski cistis namjestaj auto,krecis s njim...preciscava zrak sobe itd
Mana je kao i svaki vodeni usisivac.......kad hoces da ga pokrenes sklapas ga pa sipas vodu......pa kad zavrsis moras istrest vodu oprat ga malo posusit pa onda slozit negdje.......nesmijes ostavit tu prljavu vodu u njemu jer bi se usmrdilo.

Obje price su slicne i kirby i rainbow......obje su strahota dobre......rade sve i svasta..........ali su skupe ko vrag..........to obicno ljudi uzimaju kad zele da rade s tim i da nesto zarade usput.

Ja sam nabavio polovan kirby prilicno jeftino i pravo sam zadovoljan..........prednost u odnosu na rainbow je sto ovaj ima ogromnu kesu.......i stoji uspravno.........samo ga provozas usisas kucu i opet ga parkiras negdje u cosak.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#153 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

Ma meni je ovaj Samsung o kojem su pisali na prethodnim stranicama sasvim dobar. Mama mi je poklonila 1000gradi stroj za ciscenje i najveci problem mi je lijenost a oba aparata su super ucinkovita i funcionalna. Nikad za usisavac ili neki takav stroj za ciscenje ne bi dala vise od 500 maraka. Osim mozda da to pretvorim u mini biznis.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#154 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kakavdanakneiskustvu »

rovac13 wrote:Ja znam nekoliko ljudi koji su to nabavili.........to je slicna prica kao i kirby.......kosta par hiljada KM.......ni u ludilo to nebi platio.......ali da je dobro dobro je...strahota :-D .

Prednost je sto to radi svasta......usisava cisti namjestaj,sa prikljuccima dubinski cistis namjestaj auto,krecis s njim...preciscava zrak sobe itd
Mana je kao i svaki vodeni usisivac.......kad hoces da ga pokrenes sklapas ga pa sipas vodu......pa kad zavrsis moras istrest vodu oprat ga malo posusit pa onda slozit negdje.......nesmijes ostavit tu prljavu vodu u njemu jer bi se usmrdilo.

Obje price su slicne i kirby i rainbow......obje su strahota dobre......rade sve i svasta..........ali su skupe ko vrag..........to obicno ljudi uzimaju kad zele da rade s tim i da nesto zarade usput.

Ja sam nabavio polovan kirby prilicno jeftino i pravo sam zadovoljan..........prednost u odnosu na rainbow je sto ovaj ima ogromnu kesu.......i stoji uspravno.........samo ga provozas usisas kucu i opet ga parkiras negdje u cosak.

hvala
User avatar
ami8
Posts: 443
Joined: 23/05/2010 19:01

#155 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ami8 »

Pošto je nedavno naš elit aqua box 2000 dao svoje i skoro se zapalio u radu moralo se tražiti pod hitno novo rješenje za usisavanje stana u kojem pored nas odraslih žive i dvije mačke. Tako sam guglajući došao i do ove teme na forumu pa se dao u potragu za novim usisivačem. Uslov je bio da ne bude pretjerano skup te da uređaj bude neki ciklonski bez papirnih i platnenih kesa i sipanja vode, znači sa plastičnom posudom za smeće i filterom. Tako i dođoh do stranice sa gorenje uređajima na kojoj se nudi ovakvo nešto kao što sam ja tražio i to u tri verzije 1900, 2100 i 2300w. Za ovaj najjači sam se odlučio iz razloga što uz njega pored standardnih četki dolazi i turbo četka a usisna snaga je čini mi se maksimalnih 400w. To je model VC2303RCYIV u gorenju je poskup(244 KM) međutim može se naći za ispod 200 KM ako se malo progugla.
I nakon prvog usisavanja mogu samo reći da je ovo svemirski brod u odnosu na ono što smo prije koristili. Ne bih nikad ni pomislio da neki usisivač može izvući iz tepiha ono što je ovaj za kratko vrijeme uspio. Znači kao što i naziv teme kaže, moja preporuka za ovaj model sa turbo četkom za sve one koji tragaju za novim usisivačem :thumbup: .
P.S. Posebna preporuka za vlasnike kućnih ljubimaca.
User avatar
mayab
Posts: 27009
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#156 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mayab »

Gdje si ga kupio, to ispod 200 KM, sto kažeš?
Može i na PP ako je tajna :D
:thumbup:
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#157 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shandrprcSA »

ami8 wrote:... međutim može se naći za ispod 200 KM ako se malo progugla.
zar je problem napisati...

@mayab
http://www.ekupi.ba/Gorenje-ciklonski-u ... 81309.aspx (199KM)
Mea_parvitas
Posts: 2525
Joined: 18/03/2015 01:36

#158 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Mea_parvitas »

Ima li neko iskustva sa Samsung AirTrack 1800 W, TWIN CHAMBER, oko 160 KM u Bingu? Plasticni mu je spremnik. Hvala na odg.
User avatar
ami8
Posts: 443
Joined: 23/05/2010 19:01

#159 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ami8 »

mayab wrote:Gdje si ga kupio, to ispod 200 KM, sto kažeš?
Može i na PP ako je tajna :D
:thumbup:
odgovoreno u pp :thumbup:
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#160 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by walk_M-A-N »

dobar osjecaj wrote:Ma meni je ovaj Samsung o kojem su pisali na prethodnim stranicama sasvim dobar. Mama mi je poklonila 1000gradi stroj za ciscenje a oba aparata su super ucinkovita i funcionalna. Nikad za usisavac ili neki takav stroj za ciscenje ne bi dala vise od 500 maraka. Osim mozda da to pretvorim u mini biznis.
Ali najveci problem mi je lijenost.
Da, Samsung dobar, Gorenje bolji.
Ali su Roomba i PowerBot najbolji :)
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#161 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

walk_M-A-N wrote:
dobar osjecaj wrote: Ali najveci problem mi je lijenost.
Da, Samsung dobar, Gorenje bolji.
Ali su Roomba i PowerBot najbolji :)
Pa ja sam samo iskrena. Kad sam tek kupila taj Samsung bila sam odusevljena. Mislila sam da cu usisavati svaki dan. Nakon dva dana me obuzela stvarnost i lijenost i najbolji bi bio neki sto sam usisava.
User avatar
_turpija_
Posts: 676
Joined: 24/02/2012 14:29
Location: Miljacka

#162 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by _turpija_ »

ami8 wrote:
mayab wrote:Gdje si ga kupio, to ispod 200 KM, sto kažeš?
Može i na PP ako je tajna :D
:thumbup:
odgovoreno u pp :thumbup:
Moze li i meni u pp :D :D :D
plinceza
Posts: 9
Joined: 28/01/2013 11:36

#163 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by plinceza »

ako nije problem, može li i meni u pp :roll: :)
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#164 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Kataklinger »

Pokusaj nabaviti neki Dyson.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#165 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

Da dignem temu, dakle......

AKO MOŽE PREPORUKA ZA NEKI DOBAR, A NE PRESKUP USISIVAČ :mrgreen: , klasični, imam 10 god neki Elit vodeni, radi još, ali mu je vrijeme za penzije, tako da ga samo ponekad upotrebim, kad bas trebam usisavanje morkoga!
One cake o snazi i potrosnji struje me ne zanimaju, dakle odlucujuce je cijena nabavke, i UČINKOVITOST USISAVANJA!
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#166 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Mis mekinjas »

Daj malo vise i kupi Miele. Ne postoji bolje. Ja sam se nabacala para na usisivace, gorenje, samsung k... palci. Otkad sam ovo kupila preporodila se.
User avatar
vazi
Posts: 8811
Joined: 07/04/2010 15:31

#167 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by vazi »

Ja sam se razrahatila od kad sam dobila ovako nesto na poklon

Image

https://m.darty.com/m/achat/petit_elect ... b3212.html
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#168 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Ommadawn »

problemnatravunu wrote:Da dignem temu, dakle......

AKO MOŽE PREPORUKA ZA NEKI DOBAR, A NE PRESKUP USISIVAČ :mrgreen: , klasični, imam 10 god neki Elit vodeni, radi još, ali mu je vrijeme za penzije, tako da ga samo ponekad upotrebim, kad bas trebam usisavanje morkoga!
One cake o snazi i potrosnji struje me ne zanimaju, dakle odlucujuce je cijena nabavke, i UČINKOVITOST USISAVANJA!
Electrolux Eus8GREEN ;)
User avatar
nagibSA
Posts: 893
Joined: 19/10/2017 01:21

#169 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nagibSA »

Uzmes neki poznatiji ciklonski sistem(LG, Samsung, Electrolux itd), sa sto vecom usisnom snagom. I to je sve sto se gleda. Tu su negdje do 200injak KM, ja sam uzeo prije 4-5 godina LG, bio je 190KM, ussina snaga je negdje oko 350-400W, a motora 2KW.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#170 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#171 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Luxor-Concorde »

Sta je sad best buy do nekih 300KM? Vidim na piku imaju cak i Dyson, Dirt Devil itd.

Ovaj Electrolux iznad mi je zanimljiv kao i Dirt Devil Rebel 54.

Uzeo bih Miele C seriju ali ispod 300 nista nema
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#172 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hekaton »

problemnatravunu wrote:Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
gdje ima, DOMOD ili
Luxor-Concorde
Posts: 213
Joined: 31/10/2014 15:18

#173 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Luxor-Concorde »

Ima li neko Miele Classic C1 Ecoline da napise utiske? :)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#174 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

hekaton wrote:
problemnatravunu wrote:Kupili Elektrolux ESPC71DB , ciklonski, 230 KM, 2+3 god garancije kad se registruje na stranici...
Uglavnom, kako tu vuče, usisava , ludilo jedno :shock: :lol: :lol: :lol:

Image
gdje ima, DOMOD ili
FIS
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#175 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hekaton »

hvala lijepo
Post Reply