Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#126 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pepeljara »

ema_ wrote:Ja imam taj Elitov, nije loš. Milina jer nema zezanja sa vrećicama ili vodom, samo istreseš.

ne visdim da igdje pise usisna snaga, jel bar dobro vuce ?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#127 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ema_ »

Piše ti dole u opisu "Maksimalna snaga 2000 W, Konstantna snaga usisavanja, Šest stupnjeva filtracije, HEPA filter, Rad bez vrećice, Odvojiv spremnik za prašinu kapaciteta 3,5 L " .

Najbolje vuče kad je prazna posuda :-D . Ja sam zadovoljna.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#128 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pepeljara »

Koliko dugo ga imate?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#129 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ema_ »

Oko 3 mjeseca.
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#130 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pepeljara »

aham hvala :)
gdje ste uzeli ?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#131 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ema_ »

U Bingu :thumbup: .
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#132 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by walk_M-A-N »

ema_ wrote:Ja imam taj Elitov, nije loš. Milina jer nema zezanja sa vrećicama ili vodom, samo istreseš.
Je li taj Elit još u životu?
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#133 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by ema_ »

walk_M-A-N wrote:
ema_ wrote:Ja imam taj Elitov, nije loš. Milina jer nema zezanja sa vrećicama ili vodom, samo istreseš.
Je li taj Elit još u životu?

Je, samo smo mi odselili iz Bosne, eno ga čeka neka druga vremena :-D .
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#134 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Jebiga ovo garant niko neće pročitati tako skoro ali eto ako može savjet :mrgreen:
Budžet je 250-300 KM, ne mogu da se odlučim da li uzeti usisivač sa vrećicama ili sa posudicama. Trenutno imam neki meščini Indesit ili Electrolux pojma nemam i posudica je poprilično mala pa se filter jako brzo prlja i poslije svakog usisavanja ga moram detaljno oprati pa se onda usmrdi itd itd. Zbog toga bih uzeo sa vrećicama ali s druge strane nisam siguran koliko su te vrećice dostupne za kupiti?

Gledam ove Miele, fakat se čine predobri, možda da neki od njih zaganjam :mrgreen:
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#135 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by rovac13 »

Prije par mjeseci sam bio u slicnoj situaciji....poslije nekoliko promasaja usisivaca.....vodenih ovakvih onakvih.......ponovo smo trazili usisivac ovaj put da bude dobar........onda poceo traziti savjete listati forume,gorenje,bosch,philips,miele itd....

Cim ti pocnes trazit malo bolje onda cijena raste.

I onda slucajno naletim na kirby polovan.........nevjerovatno ali nalete po 150-200KM polovni.......kupio sam to i cini mi se zavrsio sa usisivacima........to je strahota.......ta stvar nova se prodaje po nekoliko hiljada eura sa dodacima za dubinsko ciscenje pranje masiranje slajfanje itd.......ali sam usisivac naleti za 100-200KM....prikljucci mozda jos 100-200KM ali oni ti ne trebaju ako ti treba samo usisivac.

Nije normalno koliko je dobro.......trosi mozda 600w a vuce jace nego najjaci obicni usisivac.....ajd sto usisava nego cetka istresa cupa.......nikad nismo mogli tepih usisat dobro onaj sa visokim dlakama.......kirby ga izfreza kao kopačica :-D

Osim tog s njim nam je najjednostavnije usisavat......on je uvijek sklopljen......ima veliku vrecicu nekakvu......samo ga provozas po stanu i parkiras opet....on stoji uspravno.

Ovo bi preporucio svima :thumbup:
User avatar
shalla
Posts: 9315
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#136 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by shalla »

Uzeo ovaj ali u Miele radnji gore na Ciglanama, maloprije palo prvo usisavanje, isčupao sam sav laminat sa podova :mrgreen:

http://www.ekupi.ba/Miele-podni-usisiva ... 74650.aspx
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#137 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by BJB »

Je li neko ima ovaj Image i ako ima, vrijedi li ovoliko love?
Znam da je 2 u 1, rucni usisivac i pravi usisivac, ali je zapremina posude relativno mala a osim toga puni se baterija pa me zanima koliko realno moze izddrzati?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#138 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

pepeljara wrote:
Curve wrote:
sigmabh wrote:Basko da sam nekad pisala na ovoj temi al more bit i da nisam. U sustini kod usisivaca nisu bitni vati, nego usisna snage motora. Moja preporuka, usisivaci Samsung SC5455
Maksimalna potrosnja snage je 1800w a usisna snaga je 440w..usisivac boli glava, dvije godine garancija, on je na platnenu, papirnu vrecicu a dobijete uz njega i ovu ciklon posudu koja moze ici na svaki usisvac, i koja sama kosta 29KM al je stvar extra..vrecica se ne puni uopste jer sve ide u ovaj ciklon.

Image

...
gdje ima uzet samsung usisivace u Sarajevu (ne mora tacno taj model) i koliko kostaju okvirno
i mene interesuje
Zanima me da li su korisnici ovog usisavaca zadovoljni. Posla sam u kupovinu Bosch usisavaca ali su me kao i Miele razocarali jer imaju modele samo sa vrecicama za jednokratnu upotrebu tj. moraju se mijenjati nakon sto se napune. Zelim usisavac sa trajnom vrecicom. Ne zelim kupovati zamjenske vrecice ni doci u situaciju da ne mogu koristiti usisavac jer nema kupiti zamjenskih vrecica. Prodavac mi je sugerisao ovaj Samsungov pa me zanima da li su stvarno dovoljno dobri.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#139 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Amazonka27 »

faking vrecice...uzmi zatvoreni sistem sa hepa filterima, posudom, usisas, istreses hamelj u kesu od prodavnice i cao tuti. u kuci alergicar na prasinu i macka. ustedili na vrecicama do sada 3 usisivaca a nema ono, usisas, obrises prasinu, sjednes da popijes kafu, sunce sija i vidis kako prasina pada jer si je uzjebao usisavanjem. najvise me nerviralo kad nema vrecica za kupiti a platnena je zabranjena bila po preporuci doktora.
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#140 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Curve »

dobar osjecaj wrote:Zanima me da li su korisnici ovog usisavaca zadovoljni. Posla sam u kupovinu Bosch usisavaca ali su me kao i Miele razocarali jer imaju modele samo sa vrecicama za jednokratnu upotrebu tj. moraju se mijenjati nakon sto se napune. Zelim usisavac sa trajnom vrecicom. Ne zelim kupovati zamjenske vrecice ni doci u situaciju da ne mogu koristiti usisavac jer nema kupiti zamjenskih vrecica. Prodavac mi je sugerisao ovaj Samsungov pa me zanima da li su stvarno dovoljno dobri.
ja sam uzeo jeftiniju verziju ovog samsunga, znaci manja jacina, ok radi sve, mislim da sam ipak trebao jaci uzet to je mana jedino.. dodje trajna vrecica mada je jos nijednom nisam iskoristio, jer je dosao onaj hepek uz crijevo, tako da njega samo istresem, ljepota..

Image
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#141 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by walk_M-A-N »

dobar osjecaj wrote:Posla sam u kupovinu Bosch usisavaca ali su me kao i Miele razocarali jer imaju modele samo sa vrecicama za jednokratnu upotrebu tj. moraju se mijenjati nakon sto se napune. Zelim usisavac sa trajnom vrecicom. Ne zelim kupovati zamjenske vrecice ni doci u situaciju da ne mogu koristiti usisavac jer nema kupiti zamjenskih vrecica. Prodavac mi je sugerisao ovaj Samsungov pa me zanima da li su stvarno dovoljno dobri.
Ček, ženska pošla u kupovinu i nije kupila!? Ma jesi li ti stvarno ž :lol:
Amazonka27 wrote:faking vrecice...uzmi zatvoreni sistem sa hepa filterima, posudom, usisas, istreses hamelj u kesu od prodavnice i cao tuti. u kuci alergicar na prasinu i macka. ustedili na vrecicama do sada 3 usisivaca a nema ono, usisas, obrises prasinu, sjednes da popijes kafu, sunce sija i vidis kako prasina pada jer si je uzjebao usisavanjem. najvise me nerviralo kad nema vrecica za kupiti a platnena je zabranjena bila po preporuci doktora.
Kao što reče Amazonka, platnene vrećice su najgore rješenje, to baš praši.
Normalno da nećeš dati pare za Bosch i Miele i onda štediti na vrećicama.. Bosch GL-30 ima vrećicu od 4 litre, sporo se to puni. A BGL35110 je prava zvijer sa 600W.
Ali ako baš želiš tu vrećicu, ima ovaj Gorenje VC 2221 DIP P, 3 litra vrećica, odlično vuče, 420 W.

Ja sam kupio sa posudom i fakat samo istresem u kantu, jednostavno i ugodno. Za sada dobro, ne ureklo se, ako se ne bude kvario, Samsung zna namjerno ići na planned obsolescence.
Ali možda sam se zeznuo, ipak je ovo bolje, legneš i komanduješ, baš onako muški :D http://www.klix.ba/scitech/tehnologija/ ... /160310058
:thumbup:
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#142 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bumerangss »

Niposto na vodu i sa papirnim vrecicama. Najbolje ti je da mu je spremnik za prasinu plasticni, barem je kod mene takav i moj je veliki (mislim usisivac :D ) jer je veci spremnik da ne moras istresati svaki put. Marka je gorenje i 2500w i to je bitno da je jak pogotovo ako imas jambolije ili cupavije vunene tepihe da moze iz njih da izvuce dlake. I gledaj da uz njeg dodje nastavak sa cetkom, ne onaj veliki za poda nego mala okrugla cetka za usisavanje prasine po komodi TV-u ormaru....
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#143 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

walk_M-A-N wrote:Ček, ženska pošla u kupovinu i nije kupila!? Ma jesi li ti stvarno ž :lol:
Cek, kome su to jos kucanski aparati strast i predmet impulsivne kupovine :D

Hvala za sve ideje i misljenja. Vodene, prljave gluposti ne dolaze u obzir ni ikakav kucanski aparat oko cije upotrebe treba vise posla nego sto olaksava posao. Pogledacu jos par modela i razmisliti o ovim idejama koje ste predlozili.
_Astra_
Posts: 841
Joined: 29/08/2005 22:39

#144 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by _Astra_ »

Obzirom da vecina prodavaca nema informaciju o pravoj/usisnoj snazi usisivaca, kao i zbog novih, EU normi, moj savjet je da prilikom kupovine usisivaca pogledate u koju kategoriju spada zeljeni usisivac.
Za vecinu su najbitnije dvije stvari:
Usisavanje tepiha - ne uzimajte ispod C
Usisavanje tvrdih podloga - vecina iole kvalitetnijih usisivaca je u C (a malo skuplji i B i A)

Moje iskustvo sa 4 usisivaca koji su staaalno u upotrebi, Electrolux (s bag vrecice), Bosch sa jednokratnim vrecicama, bosch sa posudom i Miele (c1 model), pokazalo je da je u cijeni do 350km definitivno Electrolux se najbolje pokazao (citaj najbolje vuce, pogotovo nakon sto se, recimo pola vrecice napuni)...
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#145 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mayab »

Koji je to tacno Elektrolux i koliko košta?
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#146 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by dobar osjecaj »

Ja sam prije par dana kupila neki mini Samsung model snage cini mi se 1500 W. Izgleda kao igracka, ima taj hepa filter, trajnu vrecicu i plasticnu posudu koja se moze koristiti da se skupi prasina bez koristenja vrecice.
Iako mi je djelovao kao igracka, iznenadila sam se kako je jak. Ja mrzim usisavati ali s tom igrackicom je bilo zabavno. Svidja mi se sto mogu vidjeti sta sam pokupila u tu plasticnu posudu. Kupi bas sve i prvi put sam nakon dugo vremena mogla vidjeti kako je bijel tepih.
Daju neku garanciju od 2 godine. Kosta oko 170.00 KM.
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#147 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Amazonka27 »

vidjeces koliko ce ti se vremenom manje prasine kovitlati zrakom...jer obicnim usisivacima pola usisas a pola dignes u vazduh...ja sam bila ukinula sve tepihe...usisam namjestaj i parkete, prebrisem sve (zbog muza koji je alergican na prasinu), za 3 sata prasina se lijepi za tv i noge... sad i njemu mogu dati da usisa :) tepisi su vraceni u upotrebu.
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#148 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by polara »

Najbolji usisivac je Nov Usisivac.BEZ obzira na marke snagu i cenu.
polara
Posts: 673
Joined: 27/10/2007 02:09

#149 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by polara »

Protiv grinja i prasine redovno pranje vodom.
User avatar
rovac13
Posts: 5151
Joined: 08/12/2013 16:17

#150 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by rovac13 »

polara wrote:Najbolji usisivac je Nov Usisivac.BEZ obzira na marke snagu i cenu.
Ovako sam i ja mislio oduvijek :-D

Ne znam koliko sam imao usisivaca......vodenih ovakvih onakvih......novih naravno.

I onda dobijem ponudu za male pare polovan kirby...........i promijenim misljenje i to debelo.......nisam mogao ni pretpostavit da usisivac moze biti ovako dobar :-D

Obicni usisivaci se ne mogu porediti sa kirby.......moze se porediti npr rainbow......i tu je stvar ko sta vise preferira....vodu ili nesto drugo.

I kirby i rainbow kostaju par hiljada KM.......sto svakako nikad ne bih platio.......ali zato polovan je ispao pun pogodak :-D
Post Reply