Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#226 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Naravno, glas uvijeeek ide za Miele..mi smo za 330 kupili C3 Pure Red Powerline i nismo se sekunde pokajali, odlicno vuce...
Nismo mogli naci vrece zamjenske u Sarajevu, niko nema na stanju i obratimo se EldaLux kompaniji u BL i posalju brzom postom, bez uracunate postarine...zao mi je kod njih sto kupili nismo, imaju najbolji izbor i zastupnici su za Miele...

Jedino sto je nas C energetska klasa, mada mi ne znaci toliko sama potrosnja, 890W i to je ok :D
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#227 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by remark »

Aha, pa i meni je Miele blizi odabir samo eto ne znam kako se ovaj model bori sa macjim dlakama a to mi je prioritet, ovo ostalo ce usisati svaki bolji bez problema.

PS. Ne vidim na stranici Elda Lux da imaju Miele usisivace?
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#228 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dosadno mii »

remark wrote:Uzeti ovaj https://www.ekupi.ba/Philips-Performer- ... 76638.aspx ili Miele C2 u Domodu https://domod.ba/shop/proizvod/miele-co ... af3/MI8450? Imam macku pa mi je najvise zbog dlaka, vidim da ovaj Philips ima nekakav nastavak za to a Miele nema al' opet je valjda ok sam po sebi?
Ima u domodu na otoci merkur c3 350 KM neki crni
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#229 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

remark wrote:Aha, pa i meni je Miele blizi odabir samo eto ne znam kako se ovaj model bori sa macjim dlakama a to mi je prioritet, ovo ostalo ce usisati svaki bolji bez problema.

PS. Ne vidim na stranici Elda Lux da imaju Miele usisivace?

Miele ima i onaj model cat&dog, ali je oko 600KM i nesto...ma OK ce usisati dlake, nisam macka, ali mi kosa opada nenormalno i mrzim dlake, a ovaj doslovno usisa sve :D
Pogledaj "https://www.facebook.com/mielecentareldalux/", na FBu...imaju dosta modela Miele..
Niko mi jos ne objasni razliku C2 I C3, ja sto skontah imaju modeli complete i eccoline...mada sve je tu u par deka...svaki Mieleje bolji od svakog dosad- daewoo, samsung, philips, vodene. karcher koje smo imali...
remark
Posts: 215
Joined: 05/05/2012 22:06

#230 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by remark »

Aha thnx. A ispade 40KM jeftiniji C2 u Domodu nego u Elda Lux:
https://domod.ba/shop/proizvod/miele-co ... af3/MI8450
http://mielecentar-eldalux.com/shop/usi ... ine-sfaf3/

Cat&Dog mi je skup ne bih se toliko izuvao za usisivac :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#231 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pustopoljina »

Ma miele, koji god da uzmes, neces pogrijesiti. Stabilan, lak za upotrebu, skinuti papucicu, staviti...vuce odlicno...mozes ga i za slauf povuci uz stepenice-nista mu...zavuci pod namjestaj da se papucica ne prevrce...nije preglasan...
Cini mi se da mu je kabel 11m, a da ima i izvedba sa duzim kablom...ili je 11m ta duza izvedba..
Original vrecice ne koristim, cini mi se jos poslije prvog pakovanja...u obliznjem dm kupim neke njihove...cini mi se da je c2 kod mene
Ma samo nemoj one dysone i slicne...one bez vrecica...kontala sam da je to super stvar, ali svaki je bio losa i preglasna skalamerija i dok promijenis papucicu, iznerviras se..
Meni je bilo vazno da ne moram sto puta istekavati..da je dug kabel, da ne zuji ko avion, da dobro vuce, da paljenje i gasenje nogom uvijek funkcionise, da je papucica stabilna...koristim gotovo za sve onu za parket...svuda se moze zavuci...da se ne prevrce kad povucem...da je slauf dug da mogu paucinu s plafona dohvatiti...
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#232 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Meni je isto plus sto je necujan...stvarno je to super :D Mada kad prelazim na najmanjem modusu preko plocica, skripi, jer vuce ko lud :D

E dyson...da mi nije bilo zao 700KM itekako bih uzela V8...jos nema vrecicu, jos se lakse koristi, jos manje prostora zauzima, preodlicno vuce, onako estetski lijep..nema kabla...to je sljedeci ako crkne Miele :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#234 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pustopoljina »

Cini mi se da je moj taj prvi...ali nije crven...complete c2 cini mi se..ima njemu...
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#235 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hadzinicasa »

e taman i moj k'o da ce crknuti...
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#236 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Lajavikrelac »

Sarajmen wrote:Image
Dvije godine garancije za odličan usisivač , uz korektnu cijenu od 130 bam.
Imam isti, odličan usisivač, ali nema nigdje u BL kupiti filtera :roll: Ima da ga odnesem gdje sam ga kupio, tresnem na sto i vraćaj pare! Dva mjeseca već me zavlače za filter :angry:
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#237 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Dosadno mii »

u domodu kad se uzme taj paket vrecica za usisivac (129KM) dobije se produzena garancija za miele od 3 godine.

Oni su sad generalni uvoznici
Ja kupila taj od 400 KM c3
Cula svi uzimaju c3 pa i ja
Ne znam razliku izmedju c2 i c3
Nit je prodavacica nesto posebno znala hah
User avatar
Lajavikrelac
Posts: 6108
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Stanica milicije Gornje Polje
Vozim: Fiću sa rotacijom

#238 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Lajavikrelac »

Ma joj, uređaj je pod garancijom i ima da mi stvore filtere! Najbolje da ganjam i poručujem, a po zakonu su dužni da imaju rezervne dijelove i opremu u garantnom roku :oops:
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#239 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Lajavikrelac wrote:Ma joj, uređaj je pod garancijom i ima da mi stvore filtere! Najbolje da ganjam i poručujem, a po zakonu su dužni da imaju rezervne dijelove i opremu u garantnom roku :oops:

Svasta su duzni, ali...Miele kesa nigdje u Sarajevu nemaju, osim paketa od 130KM, a sta ce mi tolike kese...niti imam to gdje skladistiti NITI SU NAM REKLI da ako ih kupimo kad i usisivac da cemo dobiti dodatnu garanciju 3 godine! :evil:
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#240 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Mea_parvitas »

Ja ocistim filter na tom Samsungu, otresem ga od beton i vuce ko lud, ja sam prezadovoljan a imam ga vec 3,4 godine. Prelako je isprazniti posudu, kabal dug, drska duga, nije tezak, nagodan vopra, a ne kosta ni 400, a Bgmi ni 3 joje
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#241 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Imala sam ja ovaj samsung...dosadilo mi cistiti onaj spuzvati filter, cesto sam ga prala...za cas se isprlja...super vuce dok je cist, vec sljedece usisavanje hoce-nece...e, neces vise! Necu da razmisljam o ciscenju i filtera...ne pada mi napamet!
Mea_parvitas
Posts: 2526
Joined: 18/03/2015 01:36

#242 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Mea_parvitas »

Ja filter ocistim nakon 3,4 usisavanja, da kupujem vrecice za Miele usisivac i da razmisljam lad ce ih nestati, da li treba zamijeniti, ne pada mi na pamet :)
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#243 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

Meni su rekli da svaki usisivac je dobar,bitno je da nema hepa filtere jer oni oslabe jacinu usisivaca nakon nekog vremena.
Kod mene je Samsung.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#244 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by VladaFBiH »

bavi wrote:Meni su rekli da svaki usisivac je dobar,bitno je da nema hepa filtere jer oni oslabe jacinu usisivaca nakon nekog vremena.
Kod mene je Samsung.
HEPA filtere treba redovno mijenjati a perive HEPA redovno prati i zamijeniti poslije određenog vremena - problem je što su preskupi
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#245 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by VladaFBiH »

ovo je dobar usisivač https://en.roborock.com/pages/roborock-s5 - jednom sedmično samo popraviš čoškove gdje ne može prići a kuća blista :)
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#246 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

VladaFBiH wrote:ovo je dobar usisivač https://en.roborock.com/pages/roborock-s5 - jednom sedmično samo popraviš čoškove gdje ne može prići a kuća blista :)

Imas li ovo? Jel vuče kao "normalan usisivac" prasinu i mrve. il ostavi pola za sobom da ja kupim? :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4362
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#247 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by VladaFBiH »

bavi wrote:
VladaFBiH wrote:ovo je dobar usisivač https://en.roborock.com/pages/roborock-s5 - jednom sedmično samo popraviš čoškove gdje ne može prići a kuća blista :)

Imas li ovo? Jel vuče kao "normalan usisivac" prasinu i mrve. il ostavi pola za sobom da ja kupim? :D
imam, i najbolja stvar koju sam ikada kupio (istina nije baš jeftino) - stan nije nikada bio čišći. Jedino što moraš povremeno "popraviti" tamo gdje ne može prići ali to je jako malo mjesta i značajno se manje prašine skuplja na njima.

P.S. moraš pod očistiti od svih krupnih stvari ako ne želiš da ih usisa npr. voli čarape :)
alipasijaner
Posts: 1254
Joined: 01/08/2016 23:05

#248 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by alipasijaner »

Ja sam imao irobot romba i malo je reci da nisam bio zadovoljan. Po mom iskustvu namijenjen je za "sterilne prostore", stanove iz kataloga u kojima niko ne zivi, jer je to tip usisivaca kojem moras ocistiti prostor prije nego krene u ciscenje. Jedan dan dodjem kuci nadjem ga zapetljanog o produzni kabl, drugi dan dodjem kuci nasao carapu, zaglavio i ugasio se, a najveci sou program sam dozivio kada sam dosao kuci i nigdje ga, trazimo ga zena, dijete, ja... ma nigdje usisivaca kao da je u zemlju prop'o. Trazili ga pod krevetima, tamo, 'vamo ama nigdje ga nema.. jebaji ga na kraju krajeva pojavice se negdje :D i poslije uzaludne potrage za usisivacem pogledam prema nekakvoj slici koja visi na zidu i krajickom oka vidim usisivac. On se uz nekakvu spagu od zavjesa uspeo maltene do plafona i tu se iskljucio, e tu je i zavrsio svoju misiju. Bio je bezobrazno skup, a pri kupovini se cak ni zena nije bunila jer je zamisljala kada god udje da ce zeteci usisanu kucu kad eto ispade da to i bas nije kako predstavljaju reklamama.. cuj to :D
User avatar
bavi
Posts: 408
Joined: 04/06/2008 21:24

#249 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by bavi »

alipasijaner wrote:Ja sam imao irobot romba i malo je reci da nisam bio zadovoljan. Po mom iskustvu namijenjen je za "sterilne prostore", stanove iz kataloga u kojima niko ne zivi, jer je to tip usisivaca kojem moras ocistiti prostor prije nego krene u ciscenje. Jedan dan dodjem kuci nadjem ga zapetljanog o produzni kabl, drugi dan dodjem kuci nasao carapu, zaglavio i ugasio se, a najveci sou program sam dozivio kada sam dosao kuci i nigdje ga, trazimo ga zena, dijete, ja... ma nigdje usisivaca kao da je u zemlju prop'o. Trazili ga pod krevetima, tamo, 'vamo ama nigdje ga nema.. jebaji ga na kraju krajeva pojavice se negdje :D i poslije uzaludne potrage za usisivacem pogledam prema nekakvoj slici koja visi na zidu i krajickom oka vidim usisivac. On se uz nekakvu spagu od zavjesa uspeo maltene do plafona i tu se iskljucio, e tu je i zavrsio svoju misiju. Bio je bezobrazno skup, a pri kupovini se cak ni zena nije bunila jer je zamisljala kada god udje da ce zeteci usisanu kucu kad eto ispade da to i bas nije kako predstavljaju reklamama.. cuj to :D
Nije mi do novca al bas nekako tako zamisljem robot usisivače, pa razvlacim sa kupovinom. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#250 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by problemnatravunu »

Skoro imao prezentaciju HYLA usisivača, mislim, kupovina mi nije padala na pamet, ali ako ko hoće nije ni loša stvar, košta 4000KM za cijeli sistem , ali ako si uporan , dadnu ti ga na 60tak rata po nekih 66KM :lol:
Guglajte hyla , u principu po meni isto kao onaj Rainbow, samo "švabo" u pitanju
Post Reply