Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#301 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by nosara »

Samsung stapni, od 18V pa gore. Poskupo, ali ubija.

Prati filter poslije svakog usisavanja i prazniti bateriju do kraja.

Image
User avatar
rida1976
Posts: 1906
Joined: 25/11/2007 19:43

#302 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by rida1976 »

Gdje naći Miele C3 u Sarajevu najpovoljnije?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#303 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

rida1976 wrote: 17/12/2020 13:31 Gdje naći Miele C3 u Sarajevu najpovoljnije?
Mi prosle god u Domodu, 330KM akcija bila... evo ga i u De vuce ko prvog dana, a sve cekam nece li mu sta biti da probam Dyson v11 :oops:
User avatar
rida1976
Posts: 1906
Joined: 25/11/2007 19:43

#304 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by rida1976 »

A kakvi su C1 i C2?
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#305 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Moenx »

A kakav je Rovus Storm usisivac
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#306 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Melisa84 »



Image

Dyson V8 Absolute :thumbup:
Nesto najbolje sto sam kupila, ikada!
Koštao 750 KM, ali zato stan uvijek blista. Nema više sklapanja i rasklapanja usisivaca, te kablova.. A tek sto ima snagu usisavanja.. :izet:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#307 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Rockefeller »

Najbolji je onaj koji sam usisava :mrgreen:

Dolazi u utorak.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#308 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by moonca »

:thumbup: :lol:
User avatar
pepeljara
Posts: 6560
Joined: 22/08/2003 00:00

#309 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by pepeljara »

Melisa84 wrote: 06/01/2021 16:26

Image

Dyson V8 Absolute :thumbup:
Nesto najbolje sto sam kupila, ikada!
Koštao 750 KM, ali zato stan uvijek blista. Nema više sklapanja i rasklapanja usisivaca, te kablova.. A tek sto ima snagu usisavanja.. :izet:
baterija, jacina i to ?
User avatar
muha_sa
Posts: 128602
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#310 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by muha_sa »

Image

malo je bucan al se nakon par usisavanja cojk navikne.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#311 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Melisa84 »

pepeljara wrote: 27/01/2021 19:35
Melisa84 wrote: 06/01/2021 16:26

Image

Dyson V8 Absolute :thumbup:
Nesto najbolje sto sam kupila, ikada!
Koštao 750 KM, ali zato stan uvijek blista. Nema više sklapanja i rasklapanja usisivaca, te kablova.. A tek sto ima snagu usisavanja.. :izet:
baterija, jacina i to ?
Usisivač vuče ko lud. Baterija mu traje 40 min sa dodatkom za tvrde podove, a 30 min. sa rotirajućom četkom za ćilime i tepihe. S tim da usisavanje u dvosobnom stanu (kakav je moj) traje najvise 10-15 min, a pošto sada češće usisavam, usisavanje traje po 5 min. :-D
Takođe, ostali dodaci su super korisni, pogotovo onaj sa rotirajućom četkom za krevete i madrace, kao i dodatak za prašinu. :thumbup:
Osim toga, usisivač koristim i za usisavanje auta.
kokolina
Posts: 219
Joined: 03/12/2006 15:55
Location: mostar

#312 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by kokolina »

SHTEVELEC wrote: 14/05/2020 12:54
esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Duuuuuuugo sam trazio ist - im'o Shark Lift-Away, odlican usisivac, kad sam ga kupio tepih je promjenio nijansu, al' kabl ide na zivce. Pregled'o sam milion videa, testova, Dyson od V8 manje-vise svi ok, skupi, Xiaomi Dreame V9 ili V10 odlicni, porede ih sa Dyson V10 al' u pola cijene, samo nema kod nas. U Tehno Mag-u imali solidan Hoover al' samo jedan, model iz izloga, posl'o im upit da vidim kakva je situacija sa garancijom na usisivac i bateriju (posto je raspakovan i koristen), niko mi se nije javio. Skontam kupicu Rowentu u Stanicu (po svi testovima dobar usisivac), zovem ,nemaju na lageru, bice, nece, ne znaju kada ce, hoce li... Na kraju vidim Gorenje napravio (tj. vjerovatno kupio kod Kineza i stavio etikete) i kupim

https://www.gorenje.ba/proizvodi/mali-k ... fmw/731959

Skroz ok usisivac, prilicno jak (s tim da je baterijski), samo kod mene je u stanu parket, nemam tepiha... Kontam da bi mog'o dobro usisat' neki tanji, deblje tepihe ne znam, tesko. Jako dobro usisava macije dlake sa kauca (sto nije bas jednostavno), usisam cijeli stan i ne potrosim bateriju do kraja, mogu dohvatit s njim ispod kreveta, kauca... Sve u svemu meni dobar, bilo bi fino da je zidni nosac kao dock sa kontaktima za punjenje, da se ne mora spajati punjac, al' za ove pare vala...
@SHTEVELEC kako služi gorenje sada?
Melisa84 wrote: 06/01/2021 16:26

Image

Dyson V8 Absolute :thumbup:
Nesto najbolje sto sam kupila, ikada!
Koštao 750 KM, ali zato stan uvijek blista. Nema više sklapanja i rasklapanja usisivaca, te kablova.. A tek sto ima snagu usisavanja.. :izet:
@Melisa 84 gdje si kupila za 750 KM?
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#313 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by SHTEVELEC »

Neocekivano dobar, skuplja sve zivo, jako dobro kupi dlake s kauca i pijesak od macaka, baterija mi traje knap da usisam, to bi jedino bilo dobro da je malo bolje, generalno prezadovoljan
User avatar
Truba
Posts: 81596
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#314 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Truba »

Ima onaj neki od 4600
Bukvalno ko svemirski brod
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#315 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by un1ted »

Zasto se i dalje kupuju usisivaci s vrecicama?
User avatar
djigibau
Posts: 337
Joined: 16/02/2006 11:21
Location: Sarajevo

#316 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by djigibau »

un1ted wrote: 20/03/2021 14:55 Zasto se i dalje kupuju usisivaci s vrecicama?
Vjerovatno jer su jeftiniji od ovih sa posudama. Helem kako god u oba slučaja plaćaš porez dal u vidu vrećica dal u vidu filtera za posude.
Melisa84
Posts: 217
Joined: 14/09/2010 13:21

#317 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Melisa84 »

kokolina wrote: 17/03/2021 22:27
SHTEVELEC wrote: 14/05/2020 12:54
esawyer wrote: 14/05/2020 09:37 Neko iskustva sa Dyson, bilo koji od ovih V8, V10, V11? Ili mozda neka druga marka ali samo da je bezicni. Ne mogu kablova vise ni gledati, a plus prakticno mi je da se moze jednim potezom dobiti rucni usisivac.
Duuuuuuugo sam trazio ist - im'o Shark Lift-Away, odlican usisivac, kad sam ga kupio tepih je promjenio nijansu, al' kabl ide na zivce. Pregled'o sam milion videa, testova, Dyson od V8 manje-vise svi ok, skupi, Xiaomi Dreame V9 ili V10 odlicni, porede ih sa Dyson V10 al' u pola cijene, samo nema kod nas. U Tehno Mag-u imali solidan Hoover al' samo jedan, model iz izloga, posl'o im upit da vidim kakva je situacija sa garancijom na usisivac i bateriju (posto je raspakovan i koristen), niko mi se nije javio. Skontam kupicu Rowentu u Stanicu (po svi testovima dobar usisivac), zovem ,nemaju na lageru, bice, nece, ne znaju kada ce, hoce li... Na kraju vidim Gorenje napravio (tj. vjerovatno kupio kod Kineza i stavio etikete) i kupim

https://www.gorenje.ba/proizvodi/mali-k ... fmw/731959

Skroz ok usisivac, prilicno jak (s tim da je baterijski), samo kod mene je u stanu parket, nemam tepiha... Kontam da bi mog'o dobro usisat' neki tanji, deblje tepihe ne znam, tesko. Jako dobro usisava macije dlake sa kauca (sto nije bas jednostavno), usisam cijeli stan i ne potrosim bateriju do kraja, mogu dohvatit s njim ispod kreveta, kauca... Sve u svemu meni dobar, bilo bi fino da je zidni nosac kao dock sa kontaktima za punjenje, da se ne mora spajati punjac, al' za ove pare vala...
@SHTEVELEC kako služi gorenje sada?
Melisa84 wrote: 06/01/2021 16:26

Image

Dyson V8 Absolute :thumbup:
Nesto najbolje sto sam kupila, ikada!
Koštao 750 KM, ali zato stan uvijek blista. Nema više sklapanja i rasklapanja usisivaca, te kablova.. A tek sto ima snagu usisavanja.. :izet:
@Melisa 84 gdje si kupila za 750 KM?
Tehno Mag, Put zivota 14. Prosle godine u avgustu. Bila neka akcija koliko stepeni napolju, toliko snizenje. :-D
User avatar
hopi
Posts: 5678
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#318 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hopi »

elem gledam usisivače
šta velite na ove štapne, negdje po forumima pročitam kao ne mogu oni se samo koristiti, više kao pomoćni da budu dopuna "glavnom"usisvaču- valjda misle onaj na struju. Ja gledam neki samo njega da imam,sigurno neću 2 usivvača kupovati i redati po kući, pa može li taj štapni biti jedini-glavni, tepisi su u stanu i parket. Gledao sam zapremina posude je ok, vrijeme koje može usisavati isto ok, samo me zanima je li on s istom ili barem približnom snagom usisava kao obični? jer negdje vidim usisna snaga 7W, nekako mi to malo zvuči.
i da gledam do 300KM, ne bi preko toga, nešto tipa gorenje, rowenta.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#319 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošlatr

Post by Nisrin »

Iako mi je Miele dan danas ko nov, dize cilime i lijepi se za cilim (to me nervira), odlucih da kupim stapni s baterijom XD

Posto mi je besmisleno platiti V11 absolute 760+ EUR gledala sam V8 Absolute koji je sad bez akcije 379 EUR.
Iscitala more recenzija, nekome savrsen, neko se zali i tako iskoci Xiaomi Jimmy H8 :)
Kinezi su bukvalno skinuli Dyson 100%, rekoh svakako mi treba za svakodnevno da preletim, a za generalke cu i dalje Miele koristiti, ko ce vaditi Miele i vuci okolo crijevo i usisivac...

I tako stize Jimmy i evo 15ak dana ne koristim Miele, jer:

1. Usisala sam sa Miele klasicno, u stanu je sve prilicno novo, u septembru uselili, nov namjestaj, odrzavam redovno , nemam djecu, ljubimce, niko ne dolazi, e kad sam presla samo pola cilima tacno me bilo sramota sta je sve izvukao! Od prasine, ona kutijica polupuna...
2. Stavim cetku rotirajucu za namjestaj (dolaze nastavci kao na Dyson) i usisam madrac, uzas sta izvuce sve iz njega :)
3. Baterija traje 40min na eco modeu (kolegica koja je kupila Dyson V11 Absolute Pro Extra kaze da baterija traje 35-40min i isto su 500W), mada ja usisavam na Auto modeu, jer sam se prilagodi povrsini - cilim/laminat/plocice/namjestaj i znam usisati 3x stan od 53m2 sa jednim punjenjem, ima displej tako da vidim koji je postotak baterije ostao
4. Baterija se puni nepuna 4h, izvadim je i punim na postolju njenom, nisam okacila na zid drzac jer ne volim da mi visi ista
5. Nije tezak u ruci, jednom tipkom istresem sve iz njega
6. Kad koristim kao rucni, sa nastavcima malom uzim, moze usisavati 60ak minuta, super za namjestaj, coskove, auto XD
7. Cijena- s popustom 184 EUR, besplatna dostava u Njemackoj, a dostavljaju i iz Njemacke za Hrvatsku - Geek Maxi
8. Servis je u Poljskoj, a skladista imaju i u Njemackoj, ne mora se vracati za Kinu kako neki pisu za dr prizvode
9. Baterija zamjenska je 70ak EUR, inace za Dyson kazu da je rok trajanja usisivaca 7-10godina, baterije 2-3-4godine..
10. H8 PRo je identicnih karakteristika kao H8 OSIM sto baterija na eco modeu bez cetki traje 70min, ima 3 cetke vise (neke male), i postolje je podno, a ne zidno, to su jedine razlike i 50EUR je skuplji...
11. Definitivno preporuka, olaksava zivot :mrgreen:
12. Ne bih uzimala da nije barem 500W, jer vidjela sam u Bosni imaju neke modele sa ispod 200W, pa to ne moze pokupiti mrve na stolu...
13. Ovdje dosta hvale Bissel i Bosch, ali cijena je priblizna Dysonu, a Jimmy i Dyson su punoooo ljepseg dizajna :)
14. Suzana Emes na YT ima detaljnu recenziju Jimmy H8 Pro pa pogledajte

Image
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#320 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by mayab »

Iskreno, ove na baterije smatram pomodarstvom, jbga sad sve ide na baterije, ne znam sta je ljudima problem taj kabl !?

Meni je bitnija učinkovitost usisavanja, lako pražnjenje spremnika,
onda jedna od stvari koju niko ne pominje, a to je koliko kvalitetno filtrira ispušni zrak,da ti ne vraća mikro prašinu nazad u sobu, uz to da je relativno povoljne cijene i da daju što dužu garanciju
ja ima ovaj , skoro već 5 godina, zadovoljan , odlično vuče ,ima dobru filtraciju ispušnog zraka :mrgreen: uz to bio je tek nešto iznad 200KM uz 5 god garancije

Image

Koristi se jednom do dva puta sedmično...
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#321 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Nisrin »

Pa i stapni imaju hepa filtere, manje prasine generalno primijetim (dobro i za auto, u Minhenu uvijek cekamo u redu da usisamo auto na pumpama), a lakse mi njega uzeti i preletiti kuhinju ili dnevni boravak, nego izvlaciti Miele, vuci crijevo i cijeli usisivac za sobom, kabal (iako stvarno usisam cijeli stan koliko je dug), manje gubim vremena u prosjeku!

Sve sto mi olaksava zivot kod mene je dobrodoslo, da je pri ruci, a i kad beba dodje pa krene mrviti k’o golub i tad ce dobro doci, jer mame u prosjeku 2-3x dnevno usisavaju...

Ja sam imala plavi Samsung sa kutijom, toliko je hvaljen na sve strane, a mene je totalno smorio koliko je losih performansi, usisa prvu sobu dobro AKO je svjeze opran filter-spuzva, peri je nakon svakog usisavanja, inace ni mrve ne kupi, tako da mi nikad nije bilo jasno zasto ga hvale da je i nakon par godina dobar, ocigledno nam nisu svima isti standardi, kao i za ciscenje kuce :)
User avatar
hopi
Posts: 5678
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#322 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hopi »

Super, nego ima li neko iskustva s ovim štapnim od 300njak KM, kakvi su valjaju li, mogu li zamjeniti "pravi" usisivač.
NediM17
Posts: 21602
Joined: 05/11/2009 11:49

#323 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by NediM17 »

Kod nas u Njemackoj... :-)
User avatar
hopi
Posts: 5678
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#324 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by hopi »

Ma mogu I preporuke iz njemačke, bangladesa meksika samo dajte trebam uskoro kupiti stari je svoje odradio.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#325 Re: Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by RagibUzoriti »

hopi wrote: 12/05/2021 11:32 Ma mogu I preporuke iz njemačke, bangladesa meksika samo dajte trebam uskoro kupiti stari je svoje odradio.
Dyson V11

:D
Post Reply