Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post Reply
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#1 Dobar usisivač - preporuka dobrodošla

Post by Sarayman »

Opet se ja "kućim", a pošto je prethodni post na temu veš mašine bio od koristi, evo mene opet k Vama. :D
Dakle, traži se najbolji usisivač za nekih 300 KM. Po mogućnosti da je dobro riješen po pitanju filtera i lakoće održavanja. Ima li neko onaj koji koristi vodu u kojoj završava sva prašina/nečistoće? Koliko takvi kostaju, i molim mišljenja uopće. Zahvaljujem vrlo! ;-)
IstinaBoli
Posts: 54
Joined: 10/05/2007 13:38

#2

Post by IstinaBoli »

Elit - vodeni , odlican 160 KM... :D
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#3

Post by Sarayman »

IstinaBoli wrote:Elit - vodeni , odlican 160 KM... :D
Vjerujem da je dobar za te pare. Ali me to "Elit" zaboli kad vidjeh. Radi on dobro, ne sumnjam.. Ali dokle ce, pitanje je sad?
werr
Posts: 36
Joined: 24/04/2007 12:59

#4

Post by werr »

E skoro sam i ja muku mučila sa izborom usisivača.Tražila i tražila i na kraju se zaljubila u jedan Samsungov.međutim nisam baš taj uspjela naći pa sam se zadovoljila sa Gorenjem.
Čuj najvažnije kod usisivača je usisna snaga u cijevi.Ne ono 1800W,2000w već u cijevi.Najbolji su oni koji imaju oko 350-400 usisnu snagu.Na vodu sam i ja gledala ali oni imaju tu snagu jako malu meni su nešto grozni.Ko da kantu vučem sa sobom pa da usisam sa njim.Ogromni su.Nemoj da te ko prevari pa da kupiš onaj Rovus.Prijateljica je kupila i užasan je ,jako malo vuče,ustvari prvi mjesec je bio dobar a posle koma.Mijenjali su ga par puta ali svaki je takav a i mi kad smo gledali trgovkinja je kudila rovus kao imaju najviše reklamacija na njega.
Moj je Gorenje cyiklonic ima usisnu snagu u cijevi 360 a snaga usisavača je 2000W.Nema vrećica već onu posudu za prašinu .Posuda savršenoi dihta,ništa ne izbacuje vani.Ima i hepa filter i 5-6 nivoa filtriranja,ne znam tačno.Posudu istreseš ako hoćeš ispereš,ali ja to radim svaki 3-4 put.I plus se pali na ručci,nema saginjanja.
Ma ja sam oduševljena,imam ga već par mjeseci.
Cijena je bila na rate oko 160 km a mi smo za gotovinu dobili za 153,00 km.Plus garancija 2 godine,obezbijeđen servis.
Prije toga sam imala Elitov 2000W i super je bio 6 mjeseci.Posle kao da mazim tepih a ne usisavam
Sličan od Lg-a samo sa snaom 340W je bio oko 350,00-400,00 km ne sjećam se tačno.Nije se palio na ručci
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#5

Post by danas »

Image
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#6

Post by medda »

Ja sam od prijateljice cula da je Dyson super. Ja ga nemam, samo znam da izgleda kul. To su oni sto ne moras mijenjati filter. Ne znam koliko kosta i gdje ima, al` eto samo da ti prosirim izbor.
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#7

Post by Pasiflora »

werr, gdje si kupila taj usisavac?
werr
Posts: 36
Joined: 24/04/2007 12:59

#8

Post by werr »

U poslovnici Gorenja.To imaš u svakom većem gradu.Pokušat ću staviti sliku ako mi uspije.
delly
Posts: 63
Joined: 12/10/2005 09:36
Location: sarajevo

#9

Post by delly »

werr, jeli mozda to ovakav usisivac http://www.gorenje.si/mali_gospodinjski ... ?aid=12409, ako jeste znas li kolika mu je cijena tu kod nas u BiH.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#10

Post by Sarayman »

Zahvaljujem na preporukama. Ovaj Gorenje zvuci primamljivo..
werr
Posts: 36
Joined: 24/04/2007 12:59

#11

Post by werr »

Delly to je taj usisivač.Ja kontam kako ću sliku prebaciti a ti si dala odličan link.Tu pišu njegove karakteristike,meni je fenomenalan.Kupljen je kod nas,u BIH :bih: samo sam pogriješila cijenu.Na rate nije 160,00k već 180,00.Za gotovinu nam je bio 153,00km.Kupljen je u poslovnici gorenja,radnja sa njihovom bijelom tehnikom,kuhinjama.To ima u svakom većem gradu.
Ma samo mu ona posuda i dugmići na dršci zlata vrijede.Nema mjenjanja vrećica(pa da pare bacam svaki put kad je puna) i nema saginjanja. :kravata:
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#12

Post by Edin H. »

Image

Evo Dyson - non alergic, skoknes do Londona i uzmes ga za KM700 :oops:
ajsha
Posts: 18
Joined: 22/04/2007 15:50
Location: Sarajevo

#13

Post by ajsha »

TARGA - Obi, 2000W, sa el. turbo cetkom. Odlican! Ispod 200 KM, ne znam tacno.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#14

Post by Edin H. »

hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Je li ga drzis u sefu? :shock:
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#15

Post by Better Man »

Edin H. wrote:
hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Je li ga drzis u sefu? :shock:
Mi imamo Zeppterov usisivać. Koštao je hiljadu i nešto KM. Mislim da ima jedno 5 godina kao smo ga kupili i radssi savršeno i odlično usisava prašinu. Naravno koristi vodu koju naspeš u određenu posudu, kao i par kapi nekog mirišljavog sredstva!
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#16

Post by amrino »

Better Man wrote:
Edin H. wrote:
hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Je li ga drzis u sefu? :shock:
Mi imamo Zeppterov usisivać. Koštao je hiljadu i nešto KM. Mislim da ima jedno 5 godina kao smo ga kupili i radssi savršeno i odlično usisava prašinu. Naravno koristi vodu koju naspeš u određenu posudu, kao i par kapi nekog mirišljavog sredstva!
a sve se nema para... :oops:
Juiceman
Posts: 73
Joined: 09/02/2006 15:08

#17

Post by Juiceman »

Ne mogu a da ne :x
Usisivač od 4500 KM....mora da imate puno kompleksa
IstinaBoli
Posts: 54
Joined: 10/05/2007 13:38

#18

Post by IstinaBoli »

hadzinica wrote:imam usisivac Rainbow, dosao nas oko 4500 km(morali krediti dici za njega) i samo sto mogu reci je da vrujedi svake marke!
ne bi ulazila u detalje ali kada svaki put vidim sta izbacim iz njega, budem sretna sto ga imam!
Sto ne kazes Kirby, da raja zna...Rainbow vam je onaj usisivac sto ga kod nas populrano zovu Kirby... :D :D Da je dobar , dobar je gledao sam prezentaciju ali tih para ne vrijedi ... Danasnji vodeni su bolji od Kirby sistema...
NadiaAgain
Posts: 29
Joined: 09/05/2007 18:51

#19

Post by NadiaAgain »

Liv usisivaci su sad pravo trazeni...moje s posla pokupovale aman odusevljene

Na vodu su, jedan je manji onako kao usisivac samo 199 KM kod nas, a drugi veci, ima i one dodatke sve ya ciscenje i pranje, 299 KM...

Eto navrati u Kakanj i yavrseno :D
IstinaBoli
Posts: 54
Joined: 10/05/2007 13:38

#20

Post by IstinaBoli »

NadiaAgain wrote:Liv usisivaci su sad pravo trazeni...moje s posla pokupovale aman odusevljene

Na vodu su, jedan je manji onako kao usisivac samo 199 KM kod nas, a drugi veci, ima i one dodatke sve ya ciscenje i pranje, 299 KM...

Eto navrati u Kakanj i yavrseno :D
Ja sam cuo da LiV hara trenutno i da je najbolji usisivac trenutno na trzisu BiH sto kvalitetom , sto cijenom...
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#21

Post by Sarayman »

Imal' gdje Liv-a u Rajvosa? Kakanj mi je daleko, al' ako ces napraviti baklavu... :wink:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8691
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#22

Post by SanskiBiser »

IstinaBoli wrote:Elit - vodeni , odlican 160 KM... :D
Potvrdjujem za Elit -vodeni, vec se vise od godinu dana izivljavalju svi ukucani na njemu i radi bez greske....Malo jeste glomazan i mora se paziti kad se pomjera da ne bi pljuskala voda po filteru, ali odradjuje posao. :roll:

Isto je dobar i Quadro sa HEPA filterom, 1600 W, cca oko 120 Km. lako se rastavlja i pere filter, a brzo se i osusi.
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23

Post by Edin H. »

Dzaba se sada vadite sa tim zepterima i slicnim usisivacima kada vam je hadzinica suknula :D

4 i po' milje su 4 i po' milje :oops:

respect 8-)
amrino
Posts: 2502
Joined: 17/11/2006 08:59
Location: amrinoland

#24

Post by amrino »

SanskiBiser wrote:
IstinaBoli wrote:Elit - vodeni , odlican 160 KM... :D
Potvrdjujem za Elit -vodeni, vec se vise od godinu dana izivljavalju svi ukucani na njemu i radi bez greske....Malo jeste glomazan i mora se paziti kad se pomjera da ne bi pljuskala voda po filteru, ali odradjuje posao. :roll:

Isto je dobar i Quadro sa HEPA filterom, 1600 W, cca oko 120 Km. lako se rastavlja i pere filter, a brzo se i osusi.
Auuu sto je praktican... :roll:
Da moram paziti kako se pomjera usisivac dok usisavam cijeli stan, da je glomazan tj. zauzme mi po' spaiza te da ga svaki put moram prat i susit- roknula bih se!!! :shock:
Dajte ba ljudi- budetel' se trudili da vam kuca bude sterilna- djeca ce vam biti alergicna na sve zivo...
Najnormalniji usisivac- da ga mozes sutat po kuci a on radi...da zauzme sto manje prostora i de sto jednostavnije istresa...a ionako se cilimi peru jednom godisnje- kod cike u autopraonici...To sto tad izadje- ni jedan usisivac ne usisa...

4500 KM?! :shock:
Pa znas ti hadžinice kakav ces si nick dati...Ja bih za te pare
1. otisla deset dana na Havaje
2. unajmila svaki mjesec ljude sto s Kirbijem dodju pa sve odrade dok ti sjedis i pijes kaficu (1m2=1KM)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#25

Post by Karabaja »

Ako misliš na ove konvencionalne onda Bosch ili Electrolux, a za ove svemirske ne znam..
Post Reply